PDA

View Full Version : Апандесит



09-13-2006, 08:59
Боли ме корема от дясната страна точно където е апандесита,когато ходя(когато си движа десният крак) и когато клякам(болката не е непоносима но все пак напомня за себе си).Какво да правя?

marina star
09-13-2006, 09:02
pii hap4e za korem i ako ne ti mine idi na lekar

SwEeT_pAiN_F
09-13-2006, 09:43
Здравей, има някои много известни начина да установиш дали е свързана тази болка с апендикса. Значи, заставаш на пръсти и рязко се отпускаш на пети, ако те заболи от дясно най-вероятно се касае за апандисит. Като легнеш се свии десният крак и рязко го опъни и пак ако те заболи значи идва от там болката. Но виж, това може и да е остър корем, но той не може да се установи по никакъв начин. Така че ако до два-три дена не ти мине бегай на лекар!
Късмет и пиши какво е станало!

09-13-2006, 10:21
Здравей, има някои много известни начина да установиш дали е свързана тази болка с апендикса. Значи, заставаш на пръсти и рязко се отпускаш на пети, ако те заболи от дясно най-вероятно се касае за апандисит. Като легнеш се свии десният крак и рязко го опъни и пак ако те заболи значи идва от там болката. Но виж, това може и да е остър корем, но той не може да се установи по никакъв начин. Така че ако до два-три дена не ти мине бегай на лекар!
Късмет и пиши какво е станало!

И по двата начина определено ме боли.Леко ме е страх :?

SwEeT_pAiN_F
09-13-2006, 10:31
Здравей, амии от колко време те боли така?

09-13-2006, 12:55
Здравей, амии от колко време те боли така?

От вчера сутринта.

siXt_senSe
09-13-2006, 14:22
Ако болката е непоносима и ако започне да ти изтръпва чак крака ще си е за притеснение.Все пак няма да е въобще излишно да отскочиш до личния си лекар да те прати на изследвания-кръв и урина.Така наистина ще знаеш какво ти е,ако въобще има нещо(пожелавам ти да няма)

SwEeT_pAiN_F
09-13-2006, 14:26
[quote="siXt_senSe"]Ако болката е непоносима и ако започне да ти изтръпва чак крака ще си е за притеснение.Все пак няма да е въобще излишно да отскочиш до личния си лекар да те прати на изследвания-кръв и урина.Така наистина ще знаеш какво ти е,ако въобще има нещо(пожелавам ти да няма)[/quo
И аз съм на същото мнение!!!

sladoled
09-13-2006, 16:19
Виж, погледни обективно на нещата:ако е апендикса, то няма разминаване.Лошо е ако не те оперират навреме- може да има много усложнения.Ако не си отишла вече на лекар- не чакай да стане нощ- отивай в бърза помощ още сега.Казвам го сериозно, сигурна съм в това, което пиша и мисля, че проблема ти е такъв.Айде, без паника и бързо оздравяване!

mrsy
09-14-2006, 09:09
Значи и аз имах такива проблеми .... УЖАС!!! Само това мога да ти кажа :)
Е за щастие не ме оперираха :roll:
Та 1.Отиди на лекар пусни си изследвания и ако левкоцитите ти са увеличени, значи ще те режат :)
2. Ако вдигнеш температура или ти се доповръща ВЕДНАГА заминавай в болницата да те режат.
3. За всеки случай си пусни изследвания и за урината да не е от бъбреците, че при мен така беше ... и докторите докато разберат ](*,)

SwEeT_pAiN_F
09-14-2006, 12:10
А бе хора, недейте веднага да отсъждате че като има повишени левкоцити се реже! Щом има увеличени левкоцити това означава че има инфекция, но не е задължително че е от възпален апендикс! Ако и се доповръщо също, това може да е от хиляди неща!!! Не я стряскай.
А ти момиче отивай първо при джи-пи то си и след това отивай на изследвания, ако пък д-рката ти не иска да ти даде направление за изследвания я помоли за нправление за хирург! Той най-добре знае дали тази болка идва от апендикса или не.
Късмет и пиши какво е станало.

mrsy
09-14-2006, 13:58
А бе хора, недейте веднага да отсъждате че като има повишени левкоцити се реже! Щом има увеличени левкоцити това означава че има инфекция, но не е задължително че е от възпален апендикс! Ако и се доповръщо също, това може да е от хиляди неща!!! Не я стряскай.
А ти момиче отивай първо при джи-пи то си и след това отивай на изследвания, ако пък д-рката ти не иска да ти даде направление за изследвания я помоли за нправление за хирург! Той най-добре знае дали тази болка идва от апендикса или не.
Късмет и пиши какво е станало.
Значи отиди на коремен хирург. Разликата е голяма. Като имах проблеми хирурзите ме пипаха кво ли не прайха и не можеха да разберат и един познат ( Той е нещо като главен коремен хирург в една болница) ме пипна 2 пъти и ми каза, че ми няма нищо!

Th3WildAng3l
09-18-2006, 23:23
Значи .. аз съм имала и двата проблема - апандисит и бъбреци. При апандисита болката беше толкова остра, че не можех да вървя и да се движа изобщо. Тогава бях на 4 годинки и веднага ме оперираха.
След около 10 години пак ме болеше по същия начин и мн се изплаших да не е същото. Разликата беше, че можех да се движа. Когато ми направиха изследвания се оказа, че имам песъчинки в бъбреците. Щом те боли от много време по-скоро в бъбреците е проблемът. При апандисита инфекцията се разпространява много по-бързо.