PDA

View Full Version : A picture



MauMyHkaTa
09-13-2006, 12:20
Какво ще кажете за тази рисунка? :arrow: Sad girl (http://img166.imageshack.us/img166/4610/sadgirl2ez1.png)
Извинявам се за лошото качество предварително!
Търпя всякакви мнения, просто искам да чуя какво мислите вие и какво бихте ми препоръчали да променя... По принцип не ме бива в рисуването на хора и ми е трудно да ги рисувам, признавам си! Дори тук на тази рисунка аз поне така мисля - първо не харесвам как станаха пръстите й - нещо им има, но и аз самата не мога да разбера какво... Може би са малко тънки и къси :-k Също другото което не е съвсем добре - положението на главата, но и то беше малко странно - трябваше да изглежда така, сякаш момичето е навело глава към дясното си око, с цел да изтрие сълзата от него. Дано сте ме разбрали! Сега сте вие... едва ли ще се престраша да направя някаква коренна промяна понеже ми се е случвало като я направя рисунката вече да не става за нищо, но все пак искам мнението ви! Благодаря!

sherry
09-13-2006, 12:53
На мен ми харесва :-)

Циндил-Пиндил'
09-13-2006, 13:22
Лицето е добре, но пръстите на ръката не са добре оформени. Но продължавай да рисуваш, справяш се добре ;)

priti_kiti
09-13-2006, 13:30
Кефи ме. Забележки не мога да давам,щото не съм някъф специалист,но тва определено ми харесва.. само качеството да беше по-добро ;)

MauMyHkaTa
09-13-2006, 17:17
Ето я с по-добро качество: Sad girl (http://img157.imageshack.us/img157/7205/picture063fz2.jpg)

09-13-2006, 18:53
Добави там и некфи слетлосенки.

CrazyWitch
09-13-2006, 18:55
Последното мнение беше мое :)

Mo6nooo
09-13-2006, 18:56
Да бъда честен не ми харесва.

MauMyHkaTa
09-13-2006, 20:19
Последното мнение беше мое :)
За светлосенките си права, но там е работата че рисунката я прерисувах от една картинка анимация, на която светлосенки нямаше, а аз не умея особено много да ги слагам... :(

Ku4eNcE
09-14-2006, 00:36
Dobra e :) !

MauMyHkaTa
09-14-2006, 00:51
Dobra e :) !
:) Мерси много! Не че е нужно да го правите, но честно казано очаквах да не се хареса и да има доста критики, не знам защо така си мисля... :roll: :)

ThePainIsReaL
09-14-2006, 15:08
Мисля , че разположението на устните не е много правилно . Съобрази ги с мястото на носа ... все пак устата не трябва да изглежда крива. Иначе рисунката ми харесва , има какво още да се желае, но е добра :mrgreen:

teenkopele
09-15-2006, 08:30
Кефи ме. Забележки не мога да давам,щото не съм някъф специалист,но тва определено ми харесва.. само качеството да беше по-добро ;)

На същото мнение съм. :wink:

Бръмче
09-15-2006, 13:19
Пръстите и самата ръка са малко странни, мисля че и носът не пасва на устните, не мога да определя кое от двете не е наред :smt017
Давай смело със светлосенките, имаш гумичка ;)

koalka
09-15-2006, 14:50
Горе-долу ми харесва.Няма да давам никакви критики,защото аз не рисувам добре.

PrImE
09-16-2006, 14:18
Седем години учих рисуване, а никога не съм успявала да нарисувам свестен човек....
Много ми харесва! Продълажвай в същия дух!

09-16-2006, 23:30
Благодаря на всички ви за искрените мнения!
Whisskas, само не мога да разбера за този най-светлия тон... не би ли следвало след най-тъмния просто да няма друг? :-s Ясно е, че не съм добре запозната с тънкостите на изобразителното изкуство, но никога при светлосенки не съм слагала подобен "на-светъл" тон в края... след най-тъмния. И за това не ми се връзва нещо, но може и аз да не съм права,признавам! Явно трябва да поогледам някои мои например снимки по-отблизо за да го забележа това, но ме учуди, наистина! Утре или някой друг ден може да се позанимавам по въпроса със светлосенките и когато имам възможност ще ви кача новия (надявам се пОдОбРеН :) )вариант на рисунката. Но определено първо ще започна с едва забележими светлосенки, защото ме е страх да не я окепазя съвсем и ако ми хареса как се получи, тогава ще ги засиля. ;) Пожелайте ми успех :mrgreen: Мерси за съветите! :smt006

MauMyHkaTa
09-16-2006, 23:31
Може би вече се досетихте, че горният "гостенин" съм всъщност аз :roll: :wink:
Искам да попитам още нещо: мислите ли, че ще изглежда маалко по-добре без ето този елемент :arrow: тУк (http://img84.imageshack.us/img84/1385/sadgirl01bw7.jpg) и да изглежда :arrow: еТо ТаКа (http://img84.imageshack.us/img84/9189/sadgirl02ck3.jpg). Мисля че ако това се махне, нослето няма да изглежда толкова.. изрязано :-s ... Абе просто ми изглежда по-добре без този детайл. Но като се замисля именно той може би играе ролята на светлосянка, не знам. :-k Вие какво мислите?

09-30-2006, 19:33
Не искам да бъда критична,но не може да се съди за таланта ти по една прерисувана рисунка.
Сега за самата рисунка-добра е,но има доста работа по нея-устните са на криво,носа нещо се разминава с веждата,има няква бръчка или нещо подобно,която според мен не е на мястото си,ръката не е добре направена-доста е права,а пръстит са прекаленно дълги и тънки и не изглеждат добре,а малкия пръст е в доста странно положение.
На колко години си?

MauMyHkaTa
10-01-2006, 00:43
Не искам да бъда критична,но не може да се съди за таланта ти по една прерисувана рисунка.
Сега за самата рисунка-добра е,но има доста работа по нея-устните са на криво,носа нещо се разминава с веждата,има няква бръчка или нещо подобно,която според мен не е на мястото си,ръката не е добре направена-доста е права,а пръстит са прекаленно дълги и тънки и не изглеждат добре,а малкия пръст е в доста странно положение.
На колко години си?
Аз исках искрени мнения, така че не се обиждам че си била кртилична или нещо подобно, дори напротив! Аз също мисля че това не е от най-добрите ми "призведения". Първо - да,наистина си права че за таланта ми не може да се съди по една прерисувана картина, но наистина това ми харесва,а и така човек може да научи доста тънкости... Определено обаче не мога да нарисувам читаво човешко лице(или ако съм го правила, то все едно гледаш човека право в очите - тогава става най-добре при това само женско лице, мъжко май не мога да нарисувам добре) - признавам си!
Устните са криви,да - това е от положението на самата глава, както вече казах трябваше да изглежда че момичето се е навело на страната на окото, което "избърсва". Но няколко пъти ги трих и на ново ги рисувах и понее това се получи най-добре реших да не ги бутам че може да станат по-зле :-s
За "бръчката" както ти я нарече - за нея съм сигурна че мястото на оригиналната рисунка беше точно там ;) и според мен тя е в следствие лекото свиване на веждите на момичето, нещо като "намръщване",разбираш ли ме?
За пръстите аз пък си мислех дори че са малко по-дебелички във върховете, от колкото е неободимо, не знам :?
Ами 18, ако това има някакво значение - работата е там, че аз нито се занимавам с рисуване, нито мисля да го правя. Просто това(да рисувам) ми се случва изключително рядко или когато нямам какво да правя, или ако не съм в настроение и ми се иска ей-така да си драсна нещичко. И тогава ако нямам идеи нали ако не мога да си измисля какво да нарисувам, търся си някаква картинка и си я прерисувам - времето минава, докато аз съм улисана до най-малката подробност(поне се старая да се доближава до оригинала...), а това наистина ми действа много успокояващо. Сама можеш да съдиш за настроението ми по рисунката ;) Та затова ти казвам, че не мисля да се занимавам с рисуване, просто исках да чуя мнения за рисунката те и наистина ми помогнаха да осъзная недостатъците й! Мерси много на теб и всички останали! :smt006

samotna
10-06-2006, 15:53
аз смятам,че е много ..красива,да точно тази дума търсех.Браво на теб с много усилия ще стане перфектна.БРАВО!!!

MauMyHkaTa
10-06-2006, 19:53
аз смятам,че е много ..красива,да точно тази дума търсех.Браво на теб с много усилия ще стане перфектна.БРАВО!!!Благодаря ! :-)

10-07-2006, 07:34
otnosno onzi detail ne e ot mnogo golqmo zna4enie dali 6te e tam ili ne(sporet men de)pogledni razstoqnieto m-u vejdite i kosata-ne smqta6 li 4e e tvarde malko?taka rakata e po dobre ot parviq at no ...."kolkoto pove4e tolkova pove4e":)ustata mi se vijda leko na krivo i naistina ako sloji6 svetlosenki 6te e mnogo po dobre i nqma da iglejda kato detska risunka.izbira6 si ot kade 6te ti idva svetlinata i ....vsi4ko 6te stane sper:)

ina4e si se spravila dobre samo ne se strahuvai da izpolzva6 gumata ako ne6to ne stava :)

MauMyHkaTa
10-07-2006, 23:22
pogledni razstoqnieto m-u vejdite i kosata-ne smqta6 li 4e e tvarde malko? :shock: :shock: :shock: Ми не е малко, то това си е все едно бретона й и затова така ти се струва! :wink: Представи си, че момичето има път на косата си в лявата част на главата и това е просто един голям кичур коса, паднал на челото й... Това е като "Снежанките" и "Пепеляшките" по детските филмчета - на всички им правят обикновенно такива "прически" :lol: Не случайно ти спомена че рисунката приличала на детска.. Явно наистина съм измайсторила една "Снежанка" :lol: :smt005 Наистина прилича на такава!!! Хихихих :smt016 \:D/

Black Swan
10-10-2006, 07:43
Има чувство,но няма техника и стил.Продължавай да се упражняваш!!! :smt056

cvetityy
10-10-2006, 07:53
ми на мен ми харесва доста даже само малко устата ... ама иначе е доста добра http://smilies.sofrayt.com/fdm/clap2.gifhttp://smilies.sofrayt.com/fdm/clap.gif

6emet4e
10-10-2006, 09:33
браво,браво много е добра според мен! :wink:

MauMyHkaTa
10-10-2006, 19:46
Има чувство,но няма техника и стил.Продължавай да се упражняваш!!! :smt056Ами.. не се учудвам че казваш това.. не съм художничка, но и не мисля да ставам ;) Рисунката си беше моментно вдъхновение.
Радвам се че ви харесва :roll: ... макар и да не е нещо особено

SweetYGirL93
10-20-2006, 20:32
Dam mn e dobra !!!