PDA

View Full Version : Наглед глупавата ми,а всъщност сериозна дилема-помогнете ми!



Emotions`
09-13-2006, 20:58
Няма да го нарека проблем,защото...не е реален проблем
Аз съм на 15.Имам приятел...Обичам го.Той е на 20.Имаме...Баах,идеалната връзка...Обичаме се,смеем се заедно,щастливи сме,ебаси,едва ли не сме идеални един за друг,имаме общи приятели,имаме страшно много общо,една прекрасна връзка...
И това,което ме прави нещастна напоследък...И се сдухвам много от него е...Че в думите "За любовта няма възрастови граници" не намирам истина...Наглед връзката ни е идеална.Обаче възрастовата граница налага доста ограничения..Това,което чуствам аз сега,това за което мечтая и се вълнувам от него...той е минал през него- вълнуват го съвсем различни неща..
Аз искам да се запознавам с нови хора,да имам нови връзки.кратки и изпълнени с емоция,да имам свобода,да опознавам нови хора-характери и личности...И дааа,добре-казано честно- да правя секс с нови хора,да не завися от никого...И когато отидем на концерт,фест или парти ходим заедно...А там срещам прекрасни непознати,които просто искам да опозная,да станат част от живота ми,да науча нови и нови неща...Но не мога...Заради тази връзка
Да мога да отида където поискам с непознати момчета например,да мога (дори да е просто кратък флирт) да имам такива флиртове с хора,които харесвам...Защото просто не съм го изпитвала.А той иска дълга,сериозна и честна връзка
Хвърлих се в сериозната връзка и го заобичах.А съм като вързана.Колкото и да го обичам.Ходим от 4 месеца..И сигурно ще продължи още доста...Много го обичам,но се чудя,мамка му,нямаше ли начин да го срещна след 5 години?!Надявам се да разбирате какво ми е...И да ми помогнете..Не мога да спя..Защото дори насън се въртя между въпроси "Да го зарежа ли в името на емоциите и изживяванията" и "Имам ли време за тези неща,ако сега остана с него сега" Не пропилявам ли времето си...Няма ли да се омъжа след 10 години и тогава да е времето за сериозни връзки и един-единствен приятел...Искам да порастна сама,да си създам сама идеали и мислене,но не мога да го оставя- боли ме като си помисля,колко криво ще ми стане-защото той не е виновен за нищо- Да го зарежа само заради глупави тревоги и желания...
Благодаря ви,че прочетохте всичко това.Много ми е тежко!Не очаквам философски размисли...Просто думи,които да ме успокоят...Благодаря ви!Наистина не знам как да се чуствам и какво да мисля..

09-13-2006, 21:06
kakvo da ti kaja jivota za teb teparva zapo4va ti si samo na 15 sega mu e vremeto da jivee6da flirtuva6 da se zapoznava6 s novi i novi mom4eta!!Spored men prosto obqsni na priqtelq si kak se 4uvstva6 ako istinski te obi4a 6te te razbere !! savetvam te da si izjivee6 godinite palnocenno da natrupa6 spomeni ot 6turi kuponi izlizaniq s priqteli novi mom4eta moga da ti kaja samo tova tvarde si mlada za da ima6 dalboka i dalgotraina vrazka osobeno sled kato na tebe tolkova mn ti se jivee!!!

IdiOtKa
09-13-2006, 21:14
хм темата си я бива ..наистина си права ....
аз лично без да се замислям ..за мен даже това не е дилема ...просто избирам емоциите .. смисал приятелите и всичко останало .... но секи си решава сам ... просто не бих сменила хората които ще са с мен близките 10 години и не биха ми обърнали гръб за каквото е да било ,не бих заминила които и да е миг с тях дори и да е било супер скучно ... самнявам си че някои би ме разбрал ..не ви и трябва ... :)

tedy1_baby
09-13-2006, 21:14
ne moje da pozvoli6 na edin 4ovek da ti popre4i da se razviva6.az sy6to sam na 15 i sy6to hodq s mom4e na 20.no az nqmam takyv problem,za6toto nqmam naklonnosti kym eksperimentaciq.ta misylta mi e,4e ako tova koeto si napisala go kaje6 na gadjeto si,toi sam 6te poiska da skysate.za6toto ako toi e porasnal 6te razbere nujdata ti ot svoboda.no ot druga strana ne moje6 da ima6 absolutno nikakva garanciq 4e toi 6te byde tvoi sled "perioda na izrastvane".zatova ako go napravi6 i se otdade6 na jivota,posle 6te trqbva da si nosi6 posledstviqta.e,pojelavam ti ako go napravi6,to pone da si izkara6 strahotno:)i misli predi da vzeme6 nqkakvo re6enie.kysmet!!!

Atika
09-13-2006, 21:17
Nikade ne e kazano che shte bydete zaedno oshte godini nared.. shte mojesh da izjiveesh vischko tova koeto iskash (zapoznanstva,flirtove...) i na 17 i na 18 i na 19.. Vseki se razviva razlichno i se sreshta s razlichnite fazi na jivota po razlichno vreme.. Pogledni se v ogledaloto i se seti che si za zavijdane kogato edva na 15 mojesh da imash takava vryzka i chovekyt do teb ne te gleda kato porednoto momichence s koeto da prespi, qvno za nego si dostatachno porasnala i zrqla za podobna vryzka, predpolagam che trqbva da mu se doverish ..

ABSOLUTme
09-13-2006, 21:27
Emotions`,виж мила,замисли се малко...колкото и егоистично да звучи,ние,хората,имаме само 1 живот на разположение,имаш само 1 детство,1 младост и т.н.щом ти се живее-живей!
първият ми съвет е следният-говори с приятеля си,кажи му всичко,което каза на нас..кажи му колко го обичаш,но и колко обичаш живота...кажи му,че просто не ви е сега времето,че на този етап се разминавате...недей да правиш нищо зад гърба му докато сте заедно,защото дори и да е някакъв малък флирт,все ще се намери кой да те изпорти. някой каза вече - той ще те разбере и най-вероятно ще те пусне...и това ще бъде най-добре за вас...на този етап...:)ако пък ви е писано-ще се съберете пак,'като му дойде времето':) успех,каквото и да решиш!

09-13-2006, 21:30
Първо,благодаря ви,че обърнахте внимание на толкова дългият ми пост. =)
Иии...Знам,че ако му кажа тези неща,ще разбере,ще ме остави да бъда...свободна,ако това е думата и няма да направи проблем от това.Но...Знам,че той ще страда много,защото няма да има вина за случващото се..И аз ще страдам много-поне месеците,докато свикна с товаукоето правя
Защото идеята на раздялата не е,че не го обичам или пък той мен!
Просто искам да живея!Сега!
Ще...отблъсна...един вид напълно доброволно,човекът,който обичам!Дните с него са толкова прекрасни,толкова красиви,и виждам,повече от ясно ми е,че той дава всичко за мен...Но е толкова рано!На 15 съм!Искам...животът,който се живее на 15..Не връзка тип "ще-се-обичаме-завинаги"
Знам,че може би ви занимавам с глупости и няма какво да ми кажете,просто имам нужда от разговор,а точно сега няма с кой..А дори и да има-никой от приятелите ни(понеже сме в обща компания) няма да разбере проблемът ми и ще каже "Ти луда ли си,виж колко сте си добре".Защото не биха ми позволили да го нараня заради прищявка.
Благодаря ви отново!Радвам се,че ми обръщате внимание...

BUBU_to4ka_TO
09-13-2006, 21:55
ami napylno te razbiram za6toto i az na 15 trygnah s moq priqtel i sme ve4e 3 god. zaedno i na men mi minavaha sy6tite misli prez glavata...i da si kaja 4estno iskah da skysame no toi ne iska6e da go prieme no az trygnah s drugo mom4e...v kraq na krai6tata se sybrahme pak za6otto se obi4ame...ima6e o6te 1-2 zabejki ot moq strana i toi znae vsi4ko za tqh i mi prosti....sega sym s nego i 6te sym mu vqrna do grob za6toto znam 4e ina4e tezi flirtove ne mi davat po4ti ni6to ot koeto imam nujda...imam nujda samo ot nego.....ta moq syvet e da presko4i6 4astta sys zabejkite i da mine6 napravo natatyk:) uspeh \:D/

siXt_senSe
09-13-2006, 22:51
Да те успокоя и да ти дам съвет не мога.И аз съм в същото положение.Често пъти съм се питала защо толкова много го обичам,не мога ли просто еи така да го оставя и да си продължа живота без него и той без мен,без никога повече да се събираме(а ние много пъти сме се разделяли,по много причини и после пак сме заедно)Боли ме с него,боли ме и без него.Както казваш този път по който минаваме ние сега те вече са го минали.Той иска от мен вярност,цялото ми внимание и време.Давам му ги,но понякога се чувствам задушена,чувствам че никъде не мога да изляза и с никого без да предизвикам болезнена ревност и съмнения в него.
Не знам...сега отново сме скарани и като че ли отново пред раздяла,но си мисля дали отново ще искам да сме заедно,ако ме потърси след време.Разума и сърцето ми определено са на различни мнения.

Axxxel
09-13-2006, 23:07
Тъпо...хванала си се с някой...има си отговорности.Ако не си готова да ги поемеш...разделяй се и си живей живота...

Shadow_Walker
09-13-2006, 23:13
Както каза-не си го срещнала в подходящия момент.Ти не искаш такава връзка, защото имаш различно мислене.Ако тази връзка те задушава по-добре я прекрати-може би ще се почувтсваш по-щаслива :)

Obitax
09-13-2006, 23:40
ako tolkova mnogo si iska6 svobodata si q vzemi no e bilo po da pomisli6 v kakvo se zabarkva6 predi 4 meseca. jivota si e izcqlo tvoi jivei si go kakto ti iska6 a ne po nqkvi pravila

Are Good Luck

sa_vi_ebah_maikata
09-13-2006, 23:54
е тва се вика класически курволяк гледа да се наебе с всичко живо

kotenceto__
09-14-2006, 01:30
Ееее,бах маа му,ся що ти беше да се гавриш с момичето...
Тъпо й е.
Сигурна съм.
Еми Емо...Само като прочетох двата ти пост-а ми стана ясно кое би избрала ;-) На 15 си...Звучи грубо и много егоистично,но се порадвай на следващите дни от връзката ти,порадвай се на обичта си и тогава кажи на пича всичко,което мислиш.Имам странното усещане,че ще те разбере.Имам странното усещане,че знам какво ще стане...
Както и да е...Когато той ти каже,че добре,всичко е свършило ти ще започнеш да плачеш,после той ще ти каже да се успокоиш,ще ти каже,че те разбира и т.н. ...Ти ще си тръгнеш...И ще летиш-защото ще си свободна.Ще си щастлива и освободена да направиш всичко.Ще има 2-3 седмици,в които животът ти ще бъде мечта,ще бъде прекрасен и изпълнен с чувства.Когато мине повече време ще започнат да се промъкват мисли като "И какво?Имам още 10 години да направя всичко,което пожелая,включително и прекрасната връзка с моят човек"И ще поискаш да се върнеш...Но той няма да бъде кученце на каишка..И няма да го има повече.Ще ти трябват още 2-3 седмици да се оправиш и да приемеш това,че вече човекът който обичаш няма да е с теб и ще трябва да живееш "изпълнен с емоции живот"..както и той неговият.И накрая,2 месеца по-късно ще имаш животът,който си имала и преди,без промяна към добро и по-вълнуващо...Дори по-сиво.
Помисли дали искаш свободата на тази цена точно сега.
Ако не искаш..Имаш още 10 години
Странно защо,знам всеки ред от мисълта ти...
Странно защо ми се е случвало преди....


Адски си прав!

mgxpower
09-14-2006, 01:52
Хм на тея въпроси можеш сама да си отговориш...дали ,дали трябва ли ние ,ако ти кажем скачай от моста ,че е по-удачно ти ще го направиш ли неее...човека е на 20 отдавна го е изживял това което чувстваш ти ..олегнал тип изборът е твой в крайна сметка да бъдеш или да не бъдеш с него прецени добре какво ще спечелиш и какво ще загубиш обмисли добре и тогава взимай окончателно решение!Дали ще се отдадеш изцяло на любимия или ще хукнеш навън да търсиш нови запознанства!
Лично според мен щом го обичаш истински стой с него

koalka
09-14-2006, 08:21
Права си за възрастта и нещата свързани с нея,но има една малка подробност.Нямаше да ти липсват тези неща,ако го обичаше безумно много.Просто не мога да приема,че не е така.Но може би си права,че няма за какво да си говорите-минали сте различни етапи от живота си.Ако искаш да си живееш живота,който за мен например е приятелят ми и само той просто се разделете.Няма смисъл..не си щастлива с него.

obsesion_f
09-14-2006, 11:39
Ami kakvo da ti kaja...moga samo da te posuvetvam da obmisli6 dobre situaciqta predi da vzeme6 re6enie,no vse pak spored men ne bi trqbvalo da se otkazva6 ot tazi vruzka,zaradi emociite i sega 6te ti kaja za6to...nie vsi4ki tursim podhodq6t 4ovek, s koito da suzdadem zdrava vruzka,a kakto razbiram ot dumite ti,ti ve4e si go sre6tnala i si 6tastliva s nego,za6toto si pasvate(spored men v edna vruzka tova e nai-vajnoto).Moje bi se pritesnqva6 ot fakta,4e si go sre6tnala prekaleno rano,no tova trqbva da te radva,za6toto moje da imate razlika v godinite,no toi su6to e v takava vuzrast,4e i na nego mu se jivee,ne samo na teb(taka 4e za6to ne se zabavlqvate zaedno,togava 6te vi e o6te po-hubavo).Ne se otkazvai ot nego,za6toto nqkoi den 6te osuznae6,4e si izgubila ne6to prekrasno,no moje da e ve4e kusno da si go vurne6 i togava 6te te boli mnogo.Ne si misli,4e vsi4ko okolo teb e rozovo(samo flirt4eta i svalki),tova samo po sebe si e golqmo prepqtstvie i pove4eto puti tezi svalki vodqt do golemi razo4arovaniq...taka,4e az bih zalojila na sigurnoto :wink: no vse pak ti trqbva da vzeme6 poslednoto re6enie.USPEH