PDA

View Full Version : kakfo po to4no e...



anity666
09-13-2006, 21:09
kakfo po to4no predstavlqva sterilnata urina i za kakfo moje da se sadi po neq? znam 4e pri cistit se nalaga da dava6 izsledvane za takava? ako nqkoi moje da mi pomogne 6te sam mn blagodarna

siXt_senSe
09-13-2006, 22:17
Стерилна урина се дава след измиване в едно малко съдче с капачка.След като се изпишкаш в това съдче се затваря и трябва много да се внимава да не се пипа гълото на съдчето да не се замърси(нали все пак е стерилна урина)А за какво се съди по нея вече не мога да ти кажа

anity666
09-13-2006, 23:14
ei mersi se pak za infoto..4e mi trqbva6e,mai 6te se naloji da go pravq tfa mersi pak mn

anity666
09-14-2006, 07:33
имам едно въпросче..каква е рзликата мейду обикновената урина и стерилната..има ли по информиран човек които да ми помогне да си отг на въпроса...мерси предварително

Forslor
09-14-2006, 09:42
имам едно въпросче..каква е рзликата мейду обикновената урина и стерилната..има ли по информиран човек които да ми помогне да си отг на въпроса...мерси предварително
По принцип докато бях в чужбина малката ми племница имаше проблем с коремчето ,ходихме в специализирана клиника и те за да вземат стерилна урина и взеха директно от пикочния мехур,но не чрез катетаризация ,а и "надупкаха корема" ,като можело просто да и дадат специални торбички с лепки ,които както казаха по-горе се затварят добре и се внимава да не бъдат замърсени. Та в общи линий тва е стерилната урина ,урина с намалено количество на различни микробиологични примеси от външната среда с цел да се постави по точна диагноза.

SwEeT_pAiN_F
09-14-2006, 12:06
Здравей,
разликата при стерилната и обикновената урина е следната:
1во, стерилната обикновенно е сутрешната, първата като станеш се измиваш и се изпишваш в ено малко бурканче след което внимаваш да не го пипаш по ръбовете и да не замърсиш още преди това бурканчето.
А обикновената можеш да я дадеш и сега като отидеш без да си се измила. А иначе стерилната се прави за да се видят повече показатели, тя обикновено става за 2-3дни. Но пък е доста по-добре с нея.

DrSmurph
09-18-2006, 22:56
Сама по себе си думата "стерилна" говори много! Стерилната урина за разлика от обикновенната се изследва за да се установи или отрече наличието на патогенни организми и болестотворни бактерии! В общи линии това спада към така наречените микробиологични изследвания, което пък от часовете Ви по биология би трябвало да знаете, че е .. изследване за откриване на "жувотни"! Обикновенно се назначава, когато има съмнения за наличие на инфекция, причинена от "ЖУВОТНО"