PDA

View Full Version : Венерина мухоловка



Imaginar4e
09-13-2006, 22:34
Гледах за тези сладурчета в един сайт дето можеш да си купиш семена обаче няма в наличност и казаха, че скоро няма да докарат.Молбата ми е ако знаете някой он-лайн магазин в който има тва растенийце да ми дадете линк плииииииииийс [-o<
Ако все пак не се сещате за кво ви говоря :arrow: http://www.floranimal.ru/pages/flora/m/6065.jpg

Twista
09-13-2006, 22:43
Що не провериш в някой цветарски/градински център? Имаше един доста голям, но не мога да се сетя в момента за адрес.
Пък и грижите за това растение не са малко, надявам се си запозната. Понеже семената на Венерината Мухоловка обикновено се засаждат през пролетта, съветвам те да изчакаш да мине зимата. Не случайно са казали, че скоро няма да докарат. :wink:
И въпреки това смятам Сараценията за по-хубава. =)

Imaginar4e
09-13-2006, 22:55
Що не провериш в някой цветарски/градински център? Имаше един доста голям, но не мога да се сетя в момента за адрес.
Пък и грижите за това растение не са малко, надявам се си запозната. Понеже семената на Венерината Мухоловка обикновено се засаждат през пролетта, съветвам те да изчакаш да мине зимата. Не случайно са казали, че скоро няма да докарат.
И въпреки това смятам Сараценията за по-хубава. =)
Ами живея в град, в който едва ли лесно ще се намери, а иначе в наличност няма щото не били доволни уж хората не се хващало лесно ама пък в един цветарски форум само похвали чух и незнам може би ще изчакам до пролетта.Пък незнам мене повече ме кефи Венерената незнам най-симпатична ми изглежда :wink:

Twista
09-13-2006, 23:05
Що не провериш в някой цветарски/градински център? Имаше един доста голям, но не мога да се сетя в момента за адрес.
Пък и грижите за това растение не са малко, надявам се си запозната. Понеже семената на Венерината Мухоловка обикновено се засаждат през пролетта, съветвам те да изчакаш да мине зимата. Не случайно са казали, че скоро няма да докарат.
И въпреки това смятам Сараценията за по-хубава. =)
Ами живея в град, в който едва ли лесно ще се намери, а иначе в наличност няма щото не били доволни уж хората не се хващало лесно ама пък в един цветарски форум само похвали чух и незнам може би ще изчакам до пролетта.Пък незнам мене повече ме кефи Венерената незнам най-симпатична ми изглежда :wink:
Ми не се хваща лесно, защото не се полагат нужните грижи. Трябва да има висока влажност на въздуха, да се пулверизира редовно... И какво ли още не.
И все пак успех, и да се похвалиш напролет, ако си засееш! :D

Imaginar4e
09-13-2006, 23:15
Да бе знам, че са големи грижи, майка ми има книга, в която пише как се отглежда.Пише, че цъфтежа е май-юни така че наистина ще е по-добре от пролет да почна.Ти да не си зарибена и ти по тези сладурчета?

Twista
09-13-2006, 23:23
Да бе знам, че са големи грижи, майка ми има книга, в която пише как се отглежда.Пише, че цъфтежа е май-юни така че наистина ще е по-добре от пролет да почна.Ти да не си зарибена и ти по тези сладурчета?
А, не съм. Не бих поела отговорността да отглеждам някакво цвете, тъй като знам, че все ще се издъня накрая и ще го уморя. :?
Просто ми е интересно да чета за екзотичните растения. =)
`Айде, стига толкова спамец... Дано ми е простено от модераторите. :roll:

WILD__BOY
09-13-2006, 23:30
хм .. по-интересно ще ти е да се занимаваш с палми ;)

bulgarche
09-14-2006, 07:54
Виждал съм го, но мисля че само в бутаническата градина в село Велика.

Imaginar4e
09-14-2006, 08:30
Гледах в кви ли не форуми, търсих в кви ли не он-лайн магазини, е, повечето не можеха да се нарекат точно он-лайн ама явно не го зареждат много...ама ако тръгна по магазините тук в Сливен надали ще го намеря...

monka
09-14-2006, 12:37
Виждал съм го, но мисля че само в бутаническата градина в село Велика.

Еее ходил си във Велика :D Бях там на вила псналата година.Готина е бутаническата градина там и май наистина го имаше това растение.
Ако имаш възможност отиди там с приятели или с ваще на разходка и ще можеш да си вземеш от там такова.

Imaginar4e
09-14-2006, 13:01
Виждал съм го, но мисля че само в бутаническата градина в село Велика.

Еее ходил си във Велика :D Бях там на вила псналата година.Готина е бутаническата градина там и май наистина го имаше това растение.
Ако имаш възможност отиди там с приятели или с ваще на разходка и ще можеш да си вземеш от там такова.
Ако имам възможност ще ида, то най-добре от ботаническа градина си го земеш де ама иначе чрез нет-а си е удобство :wink: