PDA

View Full Version : Тия хора в кой век живеят?!



rali4ka91
09-14-2006, 12:20
Значи проблемът е следния:Една моя приятелка има сериозна връзка близо от година и половина.Това лято отиде в Смолян при баба си и дядо си и взе приятеля си с нея.Обаче те не харесаха момчето и започнаха да звънят на маика и...ето какво ми сподели моята приятелка:"Dqdo mi izmislil 4e Ati me hvanal za gaza pred nego(palna glupost)posle bil mi vikal milo i skapa zna4elo 4e toi 6tql da nastoqva da se omaja za nego i 4e sam mu bila v karpa varzana i baba mi 4ak mi kaza 4e nqmala da mi doide na svatbata predstavq6 li si?!"
Приятелката ми е на 17 а гаджето и на 19...за каква сватба говорят и аз не можах да разбера...Та искам да чуя мнението ви за дядо и и баба и.дали е било редно да надумват маика и?!Сега тя и и забранява да излиза с него,именно заради това което са и наговорили. :?

Nadelina
09-14-2006, 12:29
Malko typo sa postypili..Ama kakafto i da e bil toi.. Nikoga nqma da e idealen v ochite na baba i dqdo.. Te sa tolkova konservativni (sydq po moite).. Jiveqt oshte v svoito si vreme i ne osaznavat che tqhnata vnuchka e dostatachno golqma za da si ima priatel.. i v syshtoto vreme da ne misli za svatba.. Shtoto te po onova vreme na po tolkova sa se jenini ti kakvo mislish.. Naistina se e poluchilo malko kofti.. Ama syveta mi e.. Tq i priatelq i.. da govorqt s maika i.. i da i obesnqt.. Maikata trqbva da ima doverie kakto na dyshterq si.. taka i na priatelq i.. taka shte byde spokoina!

LP_girl_14
09-14-2006, 12:39
Оо доста възрастни хора разсъждават по този начин просто защото им е малко трудно да промеят че като ходиш с един човек това вече не значи че след месец ще се ожениш за него и ще имате 3 деца и че нещата вече не са както преди 40-50 години.Наистина нейните дядо и баба доооста преувеличават :mrgreen: Най-добре ще е ако твоята приятелка поговори с майка си и й обясни всичко.Ще е несправедливо да се разрушава една толкова дълга и предполагам пълна с чувства и емоции връзка,само заради разбиранията на дядо и баба й :::

iiirish
09-14-2006, 12:48
различните поколения разсъждават различно! не можеш да ги обвиняваш за това, което са направили. вярно, че не е било редно да го правят, нито пък да дават гласност на мнението си, но такива са старите хора. вечно стигат до крайност и мислят винаги най-лошото! от това спасение няма! :?

obsesion_f
09-14-2006, 15:37
Men 4estno kazano ne me u4udva tova,za6toto baba mi i dqdo mi razsujdavat po su6tiq na4in.Te si mislqt,4e sega kato sum s edno mom4e i momentalno tova zna4i 4e ima ne6to koi znae kakvo mejdu nas i 6te se ojenim(koeto e pulna glupost,za6toto za na6eto pokolenie e normalno da flirtuvame i t.n. koeto ne zna4i,4e tozi e 4ovekut s koito 6te budem vinagi,vse pak ima tolkova mnogo vreme pred nas).Vse pak se radvam,4e moite dqdo i baba ne se opitvat da me kontrolirat v tova otno6enie,az sama si re6avam,a te imat zabrana ot maika mi da ne me zaka4at na tazi tema.Prosto do golqma stepen zavisi ot roditelite(ako te priemat na4ina na jivot na deteto si,togava nqma za6to da se vodqt po akula na starcite,za6toto vseki e naqsno,4e tqhnoto pokolenie ne gi razbira teq otno6eniq).Spored men maika i ne e trqbvalo da i zabranqva,prosto e trqbvalo da govori sus starcite i da im obqsni,4e sega na4inut na jivot e po-razli4en...no problema moje bi e takuv,4e i maikata e sus su6toto mislene,a tova nqma kak da se opravi :smt017

sherry
09-14-2006, 15:43
Кофти се е получило, но тя като си знае бабата и дядото как разсъждават, да не беше водила гаджето си.
Какво да се прави, възгледите на възрастниет хора коренно се различават от нашите, не можем да променим това, вероятно и ние ще мислим така, когато остареем. Много кофти, момичето трябва да говори с майка си и да й каже, че баба и си е измислила, че момчето не я е хванало за задника пред тях и че просто искат да ги скарат. Аз със сигурност нямаше да се подчиня на забраната :mrgreen:

DeSsY`
09-14-2006, 15:43
Секса след сватбата! :mrgreen:

09-14-2006, 17:56
една дума КОМУНИСТИ ! :)

Th3WildAng3l
09-14-2006, 18:01
Много малко възрастни хора са съвременни. Нормално е да разсъждават така. Не може да искаме от тях да се съгласяват с всичко. Но понякога прекаляват. никога няма да забравя как баба ми ме изкара курва и ми се сърди цял ден, защото чула, че казвам на майка ми, че си имам гадже.

*Poli*
09-14-2006, 18:06
Хахахха.. еми баба ми също е така консервативна.... няма кво да им се чудим, то повечето от "3 възраст"са такива.... Проблема е ако родители възприемат нещата по този начин и ти пречат, иначе, както казах вече, всека 2 баба/дедо така мисли..... Хахахха понякога е забавно да слушаш приказките тип "когато бях на твоита възраст..." :-D

koalka
09-14-2006, 18:39
Доста тъпа постъпка бих казала.Тя трябва да говори сериозно с майка си и да и обясни ситуацията.Имай в предвид,че тя е на 17 и скоро сигурно ще става на 18 и е пълнолетна,а майка и нищо не може да и каже.Прави огромна грешка като я лишава да го вижда.Баба и и дядо и са с по-остарели разбирания-те тогава рано са се женили и са решили,че и тя ще се ожени едва ли не на 17-18.Най-важното е обаче да говори с майка си.

Eleonora
09-14-2006, 19:06
Добре, че моите баба и дядо не са такива :D .Ми най-добре е да говори с майка си, тя единстено ще я разбере! :)

silv
09-14-2006, 19:33
Spored men maika i postapva adski tapo,a za baba i i dqdo i e normalno te sa jiveli vav vreme kadeto,se omajvat/ojenvat devstveni i tragvat s 4ovek iskaiki posle brak i t.n...

asinka
09-14-2006, 19:37
omg ...babata i dqdoto qko sa gi pernali limkite ... :smt014

Obitax
09-14-2006, 21:31
horata si jiveqt v drug svqt ,4isto i prosto ne im obraa6taite vnimanie i vs 6te e ok

The`G_i_r_l
09-15-2006, 08:43
Старите хора явно не осазнават,че живеят в по-различно време от това на тяхната младост и че нещата стоят по по-различен начин от тогава...те си мислят че щом момче и момиче имат връзка те със сигурност ще се оженят...ще имат деца,внуци и т.т. (бабишки глупости)
Относно проблема на момичето с майка й...би трябвало да си поговори мн добре с нея и да изяснят проблема...а пък и тя все пак е на 17 не е дете,за да и казват с кой да излиза и с кой не...тва са пълни простотий :!: