PDA

View Full Version : Цветни контактни лещи за астегматизъм



09-14-2006, 16:59
Понеже ще махна очилата, защото вече не ги понасям, искам да си сложа цветни контактни лещи. Поразпитахме из нашия град и ни казаха че по добре да се види и поръчат от София или Варна. Имало два вида лещи - твърди и меки. Твърдите били от стария модел, а меките от "новата крачка на оптиката". Ще трябва да взема за 3 месеца отначало, за да видя дали ще свикна и дали ще ми прави проблеми на окото, пък после ще мисля за по нататък. Та тей, трябва ми някакъв сайт за информация (цени, адрес, телефон ...). Ако някой може да помогне нека пише. Всеки съвет ще ми бъде полезен :)

alfred
09-14-2006, 18:04
Аз чух,че по принцип лещите са много скъпи..

princess
09-14-2006, 18:57
cvetnite le6ti neznam kolo struvat :!: a s1m s obiknoveni meki le6ti koeto struvat 26 leva i s1m mnogo dovolna :wink:

09-14-2006, 23:05
Аз чух,че по принцип лещите са много скъпи..

Като си чул и не си сигурен недей коментира !

serrenity
09-17-2006, 21:04
http://www.bausch.com/en_US/default.aspx

Виж този сайт.
Моите лещи са на Bausch & Lomb - меки, не са цветни. Твърди носят хора с мноооого голям диоптър. Има много скъпи лещи, но и такива на по нормални цени. За начало си вземи от по-евтините, защото вероятността да ги загубиш е голяма. Но при цветните най-евтините са към 70-80 лв мисля. Освен това обаче задължително трябва да си купиш разтвор, който ти стига за много дълго време и е към 80 лв. На мен ми излезе всичко към 100.

vileto
09-19-2006, 16:52
az ti preporu4vam softlens 66 toric meki le6ti za astigmatizam mislq 4e gi ima i cvetni no sa dosta skupi za sujalenie za 6 meseca struvat 129 evro ... i kato si vzeme6 i raztvor i otiva6 naaa mnogo pari4ki :(( no vse pak kato si re6ila da maha6 o4ilata tova e edinstvenata ti vuzmojnost ... a li4no az ti preporu4vam mekite le6ti za6toto okoto pri vsqkakvo polojenie 6te svikne s tqx ... :D

Sarabi
09-22-2006, 14:53
Ако имаш астигматизъм не можеш да носиш меки лещи,ествствено защото не могат да коригират дефекта с изкривяването.Само твърди,демек стъклени.А такива не занм дали има цветни...не не можеш да носиш меки.

vileto
10-01-2006, 17:34
Sarabi*
Moje povqrvai mi az sum s meki le6ti i se korigira i sum s astigmatizam no sa mn skupi po 80 evro na oko za 6 mesecA :((