PDA

View Full Version : не е ли рано да пушат на по 11-12?!



maybelline
09-16-2006, 11:22
Познавам много хлапета на по 11-12 години,които пушат.Според вас това нормално ли е?И няма ли кой да обърне внимание на тези деца и да им каже нещо?Разбирам на 15-16,вече знаеш до какво води пушенето и все пак решаваш да пушиш,но на 11,дето довчера си играл с кукли и днес вече цигари си купуваш...абе тъпа ранота като цяло.Вие какво мислите?

forrzi
09-16-2006, 11:26
аз пък познавам едно дето е първи клас и пуши от 2 години

miloto_girl_4e
09-16-2006, 11:36
Вчеря видях в Mc`Donald`s такива пишлемета да пушат и като си тръгвах попитах едно от тях на колко е години, но то се сдуха и не ми отговори, но беше някъде 4ти или 5ти клас ...
Аз такива индивиди лично не познавам, не изгарям и от желание..
А чудя се как родителите им не ги хващат ...? :shock: Или просто не се интересуват от собствените си деца...

RoyTheReaper
09-16-2006, 11:38
естествено че не е нормално. не само че организма не е развит и щетите са много по-големи, но и тези деца не са узрели психически и започват да пушат заради глупави причини: да изглеждат големи, да са "гъзари"... мисля че продажбата на цигари на непълнолетни трябва да спре. тя май е забранена, но никой не го спазва.

SinisterDoll
09-16-2006, 11:38
Хмм ми според мен изобщо не е нормално да пушат от толкоз малки..грозно е,те незнаят какво могат да им причинят цигарите.Тук в моя град всеки 2-ри е с цигара в ръка :shock: Ужасно е .. по кафета,в училища..навсякъде пушат..има мои набори,които прибягват и до трева..Незнам но на тези хора трябва да им се обърне малко внимание..не е нормално според мен..

аз пък познавам едно дето е първи клас и пуши от 2 години
:shock: Всякакви ги има,но това вече е прекалено ](*,) :shock:

/wan`a`doo/
09-16-2006, 11:50
хахахаха еми тъпо е, ама и аз знам доста такива, а имаше един дето в 3 клас пушеше цигари, в 4клас пушеше чадел, в 5 се друсаше... 7спря всичко и сега кара само на двулитровки :-D

Obitax
09-16-2006, 12:10
vseki da si pravi kakvoto iska vse pak sme svobodna darjava. sled kato na roditelite ne im puka za decata im na men li trqbva a mi puka ? a sa6to taka mislq 4e i na 15-16 ne hubavo da se pu6i ma tva si moe mnenie .

maybelline
09-16-2006, 12:33
Като бях в шести клас,почти всички момичета(без мен) и повечето момчета пушеха.Най-добрата ми приятелка е на 13 и една нейна съученичка(В.) пуши от 10-годишна.Имам още две приятелки(по-точно приятелчета),едната на 10,другата на 12 и те искат да пробват,заради В.(иде ми да я удуша тая).Аз съм на 15 и никога не съм пробвала,а не искам и да пробвам.Мисля,че е едно от най-глупавите неща,които мога да направя със себе си.

marina star
09-16-2006, 12:42
prosto malkite si mislqt 4e tova e gazarsko i taka izglejdat po-golemi
ne normalno tva koeto stava no tva se slu4va ve4e pri po4ti vsi4ki daca

SweeT_PussycaT
09-16-2006, 12:47
хората в днешно време са напъъълно луди и кво вониш на цигари и яко ли ти е да бе вместо да си купиш нещо те даваш пари за смъртта си дано 20 лева да ги направят тия цигари та да видим тогава аз имам 1 такава приятелка уж тя е по малка от мен и като я хванах хем хвърлих цигарите обяснявах и сега съм на бой за профилактика ама то един писател си го беше казал-безкрайни са само човешката глупост и вселената-за второто не съм сигурен

sweet_lina
09-16-2006, 12:57
Аз също имам такива познати които пушат от първи клас а сега са някаде 6-7 клас,това е мн тъпо ама те си решават какво да правят и плюс това те си имат родители.Моите познати не пушат на публични места,все още но може би скоро и тва ще стане.Ама тяхна си работа те ще си увредят организма .

®©PeTq®©
09-16-2006, 13:28
Еми..почти целия ми клас пуши ама аз не съм и пробвала.. :oops: нз защо просто и докато някои пуши самата миризма не ми харесва..и затова не съм..ама иначе определено не е нормално.. :?

maybelline
09-16-2006, 17:32
хората в днешно време са напъъълно луди и кво вониш на цигари и яко ли ти е да бе вместо да си купиш нещо те даваш пари за смъртта си дано 20 лева да ги направят тия цигари та да видим тогава аз имам 1 такава приятелка уж тя е по малка от мен и като я хванах хем хвърлих цигарите обяснявах и сега съм на бой за профилактика ама то един писател си го беше казал-безкрайни са само човешката глупост и вселената-за второто не съм сигурен

Ами и тази твоя(дето е и моя) приятелка,имах предвид;)

GLeZoRanA
09-16-2006, 18:51
Гъзарията яко ги тресе тия лапетии

SweeT_PussycaT
09-16-2006, 21:16
да да оточним щом започнахме аз съм приятелката на maybelline(тази на 13) :D

Bonbonenata
09-16-2006, 21:42
Аз пропуших на 11. Винаги съм съзнавала до какво води, какви са вредите и т.н. Дядо ми почина точно заради това. Мисля, че тези 11-12, които не знаят какво правят, скоро ще разберат. Въпроса е само един - рано или късно ще стане това?

siXt_senSe
09-16-2006, 21:49
Естествено,че не е нормално!Признавам си за първи път опитах цигара,когато бях на 12-13,но не съм пропушвала радовно за щастие(понякога само за утеха или на купон).Иначе супер смешно е просто да видиш някое такова с цигара в уста(включая и мене преди време а и сега :lol: ).

MaLka SLaDka InTriGa
09-16-2006, 21:53
Определено е супер смешно да видиш някое 11-12 пишлеменце да пуши... Тва гъзарията ще умори дечурлигата

Scarabey
09-17-2006, 01:14
Познавам много хлапета на по 11-12 години,които пушат.Според вас това нормално ли е?И няма ли кой да обърне внимание на тези деца и да им каже нещо?Разбирам на 15-16,вече знаеш до какво води пушенето и все пак решаваш да пушиш,но на 11,дето довчера си играл с кукли и днес вече цигари си купуваш...абе тъпа ранота като цяло.Вие какво мислите?Vidqli sa ot kakite i batkovcite re6ili 4e e gazariq i areee propu6iha i te...i sa sa qkata rabota predpolagam se pak pu6a4i na po 11-12 godini nai pe4enite nai tursenite.... =D>

DeSsY`
09-17-2006, 01:16
Почват да пушат по на толкова, за да се правят на гъзари и си мислят, че са кой знае кво. :?

maybelline
09-17-2006, 08:37
Интересното обаче е,че деца,чиито родители пушат,са по-склонни да остават непушачи,отколкото децата,чиито родители не пушат.Моите родители са пушачи(баща ми май наскоро ги отказа,но както и да е) и аз от малка ненавиждам миризмата на цигари.Предполагам,че затова все още не съм робвала цигара и нямам никакво намерение да пробвам.Да не говорим пък за всички неща,които съм чела за цигарите.Абе за какво да си скапвам организма на 11?Цял живот ще имам да го правя:)А колкото до хлапетата,те мислят,че като пушат са нещо повече от другите,че са по-големи и по-умни и т.н.Но кой да им каже,че всъщност са по-тъпи от останалите?Сега има такава тенденция - всичко,което до преди години е било абсолютно забранено и неморално и незнам си какво,е позволено(нали живеем във свободна държава).Преди се е смятало за голям грях да правиш секс преди брака.Сега всички още от 13-годишна възраст са сексуално активни и въобще девствените над 16 са на изчезване.Също така никое дете не е пушило преди години(иначе би изяло такъв пердах,че не би могло да си отвори устата после),а и да иска,не би могло да намери - никой нормален не би му дал цигара.Сега това с боя е по-рядко срещана практика(и аз определено съм против насилствени методи на възпитание) и децата не се страхуват какво ще стане ако мама и тати ги хванат,че пушат.Както и да е.Моят съвет е ако някое познато хлапе от квартала пуши,да последвате примера на SweeT_PussycaT - да му вземете цигарите,да ги изхвърлите и ако повторно го хванете да пуши,да кажете на родителите му.Оттам вече отговорността поемат те.Някои сега ще кажат "Ама всеки има право на избор...дрън...дрън...".Да,всеки,който има акъл в главата има и право на избор,но разни пишлемета,дето довчера са се размотавали с памперси и не разбират какво значи "опасно" и "вредно" имат право да ядат школадчета,но не и да пушат.Уж имаше някакъв закон,според който на лица под 18 години не се продавали цигари.Нищо подобно!Съученичките ми най-спокойно си купуват цигари и си ги пушат на ъгъла до училище.Аз самата купувах цигари на нашите и никой не ми правеше проблеми за възрастта.А сега хлапетата(деца,които се познават с продавачите,защото живеят от дълго време в квартала) си купуват цигари,с единствената разлика,че вместо да ги дадат на родителите си,ги изпушват.Е,щом искат един ден вместо на 15,да изглеждат на 35...ОК,за какво да ги спираме?Нали сме "свободна държава"?! [-X

koalka
09-17-2006, 08:43
Права си...тъпа работа.Но какво можем да направим?Нищо.Родителите им предполагам не знаят,че децата им пушат,а може и да не узнаят.И да им се говори според мен няма да има ефект.

maybelline
09-17-2006, 08:56
Права си...тъпа работа.Но какво можем да направим?Нищо.Родителите им предполагам не знаят,че децата им пушат,а може и да не узнаят.И да им се говори според мен няма да има ефект.

За съжаление въпросът не е дали родителите ще узнаят(те почти винаги узнават,ако не са някои забляни овце,с извинение).Работата е там,че дори да узнаят,те не предприемат необходимите мерки.От къде децата намират пари за цигари?Дали родителите им дават тлъсти джобни или те самички просто си крадат парите(ако знаят къде мама и тати ги крият)?И после,как едно 11-годишно хлапе успява да прикрие миризмата,че да не го усетят?Отговорът е,че не успява,но родителите не обръщат внимание на децата и то времето си минава,миризмата си отшумява...А обикновено гледат да прикрият 'уханието' с дъвки.В бившия ми клас правеха така.Сега от километър мога да позная миризмата на цигари+дъвки.

RedChil
09-17-2006, 10:54
Трябва разни такива индивиди да бъдат често пошляпвани от някой лош батко стрейт едж,за да се научат...

mon4eto
09-17-2006, 15:21
Na 11-12 ne poznavam ama na 14 poznavam :lol:

09-17-2006, 18:14
Е че какво му е раното на 10 да пушиш... Важното е да си гъзар и да пилееш паричките на мама и тати за глупости вместо да си вземеш няколко вафли да се наядеш.

Chereskata
09-17-2006, 18:17
Имам няколко такива приятелчета който почват да пушат на 10-11 ....но според мен им е прекалено рано

Nen0RmalniK
09-19-2006, 11:44
466 az poznavam edni ot bobov dol kade o6te v deckata gradina pushat cigari !! aa vseki si znae koga trqbva da si pushi tova si e negova rabota no po4ne6 li ot malak da pu6i6 kato stane6 na 35 godini v nqkoq bolnica 6te dava6 ludi pari da di6a6 postoqnno kislorod

fuckface
10-29-2006, 12:45
lelel abe ima nekoi deca deto o6te ot malki se praat na mn otforeni... [-X tfa spored mene e 4ista pozior6tina...praat se na po-golemi...az li4no ponqkogha sujelqqm 4e sum porasnal i mi se iska pak da sum dete...e te si preebavat detstfoto...nqkoi den 6e sujelqqt no 6e e kusno... ](*,)