PDA

View Full Version : много е дълго и тежко да си бременна



dulsineq_14f
09-16-2006, 10:44
Моля само без критики и подигравки...Правих секс с едно момче(не се познаваме,само се чукахме),това беше в началото на месец април(тогава бях на 13,през юли станах на 14).Нямахме презерватив и след две седмици си взех тест за бременност.Излезе положителен:( Както и да е,наложи се да кажа на нашите.Овикаха ме...абе не сте виждали такъв скандал,накрая мислех че ще ме изгонят от вкъщи.След 2 дни решихме да отидем на лекар.Гинеколожката ме прегледа и т.н. и накрая каза,че можем да изберем дали да абортирам или да задържа бебето.Тя каза за вероятността да не мога да имам деца,ако сега направя аборт и че е напълно възможно да износя едно бебе,въпреки че съм на 14.Сега съм в средата на петия месец и коремът вече започва да ми тежи.А има да трая това до края на януари 2007.В други форуми казват че при разждане страшно боляло и мен ме е страх какво ще стане като дойде времето да родя и аз. :cry: Ще обичам бебето и ще се грижа за него,а и нашите ще се грижат,но ме е страх от разждането.Има ли начин да намаля болката някак?Ако например правя някакви упражнения по време на бременността?А мога ли да предизвикам някак раждането през седмия месец например,да не е чак през януари,а през ноември.Искам да свърши вече тая бременност и раждането!

NicknameANdPasswORd
09-16-2006, 10:51
Моля само без критики и подигравки...Правих секс с едно момче(не се познаваме,само се чукахме),това беше в началото на месец април(тогава бях на 13,през юли станах на 14).Нямахме презерватив и след две седмици си взех тест за бременност.Излезе положителен:( Както и да е,наложи се да кажа на нашите.Овикаха ме...абе не сте виждали такъв скандал,накрая мислех че ще ме изгонят от вкъщи.След 2 дни решихме да отидем на лекар.Гинеколожката ме прегледа и т.н. и накрая каза,че можем да изберем дали да абортирам или да задържа бебето.Тя каза за вероятността да не мога да имам деца,ако сега направя аборт и че е напълно възможно да износя едно бебе,въпреки че съм на 14.Сега съм в средата на петия месец и коремът вече започва да ми тежи.А има да трая това до края на януари 2007.В други форуми казват че при разждане страшно боляло и мен ме е страх какво ще стане като дойде времето да родя и аз. :cry: Ще обичам бебето и ще се грижа за него,а и нашите ще се грижат,но ме е страх от разждането.Има ли начин да намаля болката някак?Ако например правя някакви упражнения по време на бременността?А мога ли да предизвикам някак раждането през седмия месец например,да не е чак през януари,а през ноември.Искам да свърши вече тая бременност и раждането!
Vij mila .... Nqma takiva filmi
! postypila si i greshno i pravilno ... neznam ot kade si .. No da ima knijki filmi i kursove predpolagam za bremenni maiki !
Na 14 si dosta si malka za rajdane i shte ti e mn mn trudno . nqma kakvo da napravish ...... Moje bi si imala izbor da napravish abort po ne tradicionen nachin v nachaloto no sega e kusno i ima mn tejki posledstviq taka che ne probvai .. otnosno nachinite
Mislq che sa 2

1-viq S upoika ... koqto ti obezchystvqva ... vsi4ko nadolo ot krusta ... slaga se direktno v grubnachniq stulb ako ne se luja .... drugiq e ... ima specialna gimnastika i t.n. za razdvijvane na muskoli i t.n. da se pootpusnat ..... Trqbva i da se naychish da dishash kakto trqbva ..... Nqkade chetoh che rajdaneto vyv Voda ... e po bezbolezneno no me symnqva da napulnite 1 vana i da rodish v neq !!!!!!!!!!!!!!
Potursi informaciq v google ... v neta po knijarnicite ! ne ti se e padnala leka sydba no si izbrala pravilniq put Eventualen abort pri Lekar vodi do 90% shans da nqmash poveche deca ! ne se pritesnqvai bydi silna ... sega trqbva samo tvoite roditeli da te podkrepqt ! i da bydat do teb !!! :smt012

maybelline
09-16-2006, 10:52
Няма да те упреквам сега,направила си погрешен избор с това момче,но както и да е.Каквото станало - станало.На 14 е нормално да ти тежи коремът след петия месец.След месец или повече ще ти е трудно дори да се изправиш от стол,на който си седнала.Към седмия месец може да имаш безболезнени контракции(така наречените контракции на бременността),които не предвещават раждането.Когато започнеш да раждаш,ще боли.Ако е по естествен път,бъди подготвена за всичко.Когато започнеш да се чудиш дали си на този свят или на онзи...знай,че това е напълно нормално(и че все още си на този свят;) ).По време на раждането ще ти сложат упойка,ако желаеш и тя ще намали болката,но няма да я заличи.Най-важното е да не се страхуваш,защото паниката няма да ти помогне по никакъв начин.Просто го приеми спокойно.Почти всяка жена е раждала,макар и не на 14.Лекарите знаят какво да правят и няма да те оставят да се мъчиш много,spox;)

MidnightScream
09-16-2006, 11:09
sichko si e choveshko nqma takiva extri tyka.. a taq tema ako q poglednem ot drug ugul znachi che trqva da se pazim mnogo za da ne se sluchi i na nas tova neshto :(

marina star
09-16-2006, 11:37
ako ne e ebavka...misli mu ne tolkova za rajdaneto to idva i zaminava za 1 den mn ptrudno e otglejdaneto na deteto i vazpitanieto anoo va6te da pomagat 6tot ti edvali 6te se spravi6

PrImE
09-16-2006, 16:40
по-добре изчакай до последно- мисля, че така е по-добре и за теб и за бебето :wink: Сигурно ще имаш доста физически и психически препядствия, но те няма да са нищо пред удовлетвореността, която ще ти носи едно малко сладурче :wink:
Не разбирам особено от тази материя и не мога да ти дам съвети, но ако ти се поиска да говориш с някой можеш да ми пишеш на ЛС, мейл или messinger /има ги в профила ми/. Не знам какво е да си точно в това положение, но и аз съм на 14 и знам каква възраст е това:)
Успех по-нататък и всичко най-добро на теб и малкото :wink: Пожелавам ти коагато порастваш да не съжаляваш нито за миг за постъпката си ;-)

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-16-2006, 17:06
pro4etooh samo tova
Моля само без критики и подигравки...Правих секс с едно момче(не се познаваме,само се чукахме),това беше в началото на месец април(тогава бях на 13,през юли станах на 14).Нямахме презерватив и след две седмици си взех тест за бременност.Излезе положителен
i mi stana qsno shto za 4ovek si.. i ne iskam da sum gruba ili neshto takova no ne moga da te podkrepq ne mislq 4e si postupila pravilno(govorq za seksa ti s mom4eto) a i shto za dete shte otgledash shtom samata ti si takava :? boje do kude stigna sveta ...

sladoled
09-16-2006, 17:11
Не знам дали могат да ти помогнат тук във форума.По-добре разговаряй с близки и роднини, но хора, които те обичат и няма да ти мрънкат, защото и да искаш, бебето няма как да се върне обратно.Те ще ти обяснят всичко.Родителите ти сигурно са мноо яки щом са взели това решение.Говори с майка си, питай я.

Tempestjuji
09-16-2006, 18:47
има начини..некви упражнения и такива.. потърси в интера..или си купи книжки..

Slave4You
09-16-2006, 20:05
Моите съболезнования :( Аз сега съм на 14 и не мога да си се представя с корем...не мога да разбера колко ти е тежко ... Ако искаш сериозен отгововор една фр ми каза че неината майка я е родила изключително леко щото няква фр на майка и е казала че като мн се разхожда щяла да мина по леко бремеността,но това са разни табута и аз на такива работи не вярвам..не искам да те опреквам,само ще ти кажа че като си направила грешка ще се наложи да търпиш последстията. Пожелавам ти
УСПЕХ!!!!

NoWallz
09-16-2006, 22:06
хахах нека ти :smt016 Ми застреляй се и няма да ти е тежко!

LSD^Lady
09-16-2006, 22:38
NoWallz eee nedei taka deee..... :twisted:

DeSsY`
09-17-2006, 00:20
Много съжалявам за теб. :? Съсипала си си живота.. :|

Lorraine
09-17-2006, 10:13
Ех миличка..всеки прави грешки,но ти..съсипала си си живота!Човек расте с годините,за всичко си има време и място..не мога да разбера защо все бързате да правите неща ,които не трябва и когато не трябва.. :? ..на ти си била на 13 бе..щеше да имаш достатъчно време след някоя година за да правиш секс на воля..защо си избързала толкова?..Както и да е ..станалото станало..нз как на тези години ще гледаш бебе..съжалявам те мила .. :smt009

piska_
09-17-2006, 12:40
Много съжалявам за теб. :? Съсипала си си живота.. :|
:-k

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-17-2006, 14:25
Ех миличка..всеки прави грешки,но ти..съсипала си си живота!Човек расте с годините,за всичко си има време и място..не мога да разбера защо все бързате да правите неща ,които не трябва и когато не трябва.. :? ..на ти си била на 13 бе..щеше да имаш достатъчно време след някоя година за да правиш секс на воля..защо си избързала толкова?..Както и да е ..станалото станало..нз как на тези години ще гледаш бебе..съжалявам те мила .. :smt009
=D> tai siii e napulno =D>

Bonbonenata
09-17-2006, 15:35
Има всякакви курсове за бременни. Сигурно ще се чувстваш меко казано странно на тях, но ти си си виновна. Супер важно е дишането по време на бремеността. На тези курсове те учат да дишаш по-различни начин, правят се различни упражнения и т.н. Там също ще се научиш и най-малкото как да се грижиш за детето. Въобще подготвят те за най-важното събитие и нещо в живота ти - раждането и детето. Ако те е прекално срам да идеш - купи си някоя друга книжка (имаше една много добра книжка, на чиято корицаи имаше нещо свързано с Активиа....). Със сигурност ще има съвети, важна информация, упражнения и други. Йогата е много полезна за бременни. Най-добрият бг сайт по тая тема е http://bg-mamma.com - има много полезни неща. Но наистина дишането по време на раждане е ключово. Не забравяй, че ще те боли супер много, но... Абе наистина не знаеш на коя планета си и после общо взето ти е лееека мъгла. Упойката ще омекоти нещата. Общо взето като родиш и видиш детето, прегърнеш го, ще забравиш всяка болка ;-)

:!: В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРЕДИЗВИКВАЙ ПРЕДЖДАВРЕМЕННО РАЖДАНЕ :!:
Опасно е както за теб, така и за детето.

Който каквото си надроби - да си го сърба. Заслужила си си тези мъки, но това е призванието на всяка жена. При теб е малко по-раничко... Не мога да те съдя по никакъв начин. Успех. ;-)

Nifada_
09-17-2006, 19:27
След като вече си поставена пред свършен факт и няма връщане назад, влез тук и чети:
www.biberonbg.com
Има абсолютно всичко за бременност и раждане, както и за гледане на деца.
Ако искаш личен съвет, пиши ми на лични. Родих преди 6 месеца.

петя
09-17-2006, 21:31
много поле3ен форум 3а теб :

http://forum.bg-mamma.com/index.php

3адай вьпросите си там.

09-18-2006, 20:35
Аз просто незнам какво да кажа,а и мисля,че ще е излишно.Само не ми стана ясно каде се вписва бащата в картинката,а ми се струва важно.Той знае ли изобщо?

InHell
09-19-2006, 23:05
Секцио - ще си спестиш много проблеми в бъдеще.

FiRe_LaDy
09-20-2006, 18:03
Vij mila pyrvo nedei da sa mychish da pridizvikash rajdaneto da stane po skoro,zashtoto e mnogo riskovano i moje bebeto da umre poradi malko kilogrami i t.n.Izchakai si do kogato prosto toreshi samo da izleze.Gadno e,ama sama si si vinovna i sega si nosish posledstviqta.Ne te obvinqvam,zashtoto predi nqkolko dena,blizo 10 i az shtqh da spq s edno momche bez prezervativ tyi kato nqmahme,no ne napravihme nishto tyi kato v posledniq moment se osyznah che pravq greshka,zashtoto i dvamata bqhme piqni.NO spox.Shte izminat teq meseci,shte si go rodish i sichko shte byde nared ne se trevoji.Shtom roditelite ti sa kazali che shte se grijat za nego i shte ti pomagat.Ti ne si iskala da stane taka .. a i edva li na 14 godini shte ti e do tova d aimash dete,no ponqkoga Bog ni nakazva za greshkite ni.E moga da ti pojelaq uspeh i leko rajdane.I dano bebcheto byde dobre kakto i ti i ne se pritisnqvai.A sega se setih mojesh i da govorish s doktorite ako naistina mnogo te e strah ot rajdaneto da gi nakarash da ti slojat upoika i da to izvadqt s operaciq.E uspehh i ne se otchaivai.Vsqko zlo za dobro. :wink:

vra4ka
09-20-2006, 21:30
Съжалявам много, но не мога да си представя че в тази тема има доза истина!
Какви са тези родители, които ще оставят дъщеря си на 14 да ражда?
Ти знаеш ли, че при раждането има опасност да умреш и куп други усложнения! А и вече да си в петия месец и да не си се информирала колко опасно е преждевременното раждане???
Дано да е само ебавка, щот иначе .....

Iviqna
09-21-2006, 21:54
mhm ako temata ne e nqkoq typa ebavka moga samo da ti kaja 4e vse edno az sega da trygna da razjdam tova ne6to e typo..neiskam da si sasipvam jivota o6te ot sega sajalqvam mn no nemislq 4e govori6 seriozno :?

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-27-2006, 15:38
neshto mi zvu4i mnogo smeshno momi4e na 14 da poseshtava saitove ot sorta na beberon.bg ili nqkakvi takiva :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Сладката
09-29-2006, 19:45
Мила не че искам да те упреквам,но си постъпила адски глупаво(и то на 13 години)Та ти все още си дете как ще се грижиш за друго?И така въпреки че си съсипала наи-хубавите години от своя живот те съветвам да износиш своето бебче.Не прави нищо което ще застраши живота му.Все пак то не е виновно.Изчакай и не се плаши от болкта.Мойеш да поискаш упоика но май си прекалено малка.И когато настъпи деня на раждането на твоето детенце ще се почувстваш много по-добре.И да знаеш-С ТЕБ СЪМ!!!!!!!

_Imaginary_girl_
09-30-2006, 13:38
И аз много съжелявам,тФа е много гадно :(
Наистина няма нужда да те упрекваме,прекалено късно е :?
Пожелавам ти успех за бебето и е хубаво,че ще имаш подкрепата
на родителите си :roll:

09-30-2006, 14:11
Ако ще раждаш още една малолетна курва като теб по-добре се метни отнякъде както си с корема!

Obitax
09-30-2006, 14:31
Моля само без критики и подигравки...Правих секс с едно момче(не се познаваме,само се чукахме),това беше в началото на месец април(тогава бях на 13,през юли станах на 14).Нямахме презерватив и след две седмици си взех тест за бременност.Излезе положителен:( Както и да е,наложи се да кажа на нашите.Овикаха ме...абе не сте виждали такъв скандал,накрая мислех че ще ме изгонят от вкъщи.След 2 дни решихме да отидем на лекар.Гинеколожката ме прегледа и т.н. и накрая каза,че можем да изберем дали да абортирам или да задържа бебето.Тя каза за вероятността да не мога да имам деца,ако сега направя аборт и че е напълно възможно да износя едно бебе,въпреки че съм на 14.Сега съм в средата на петия месец и коремът вече започва да ми тежи.А има да трая това до края на януари 2007.В други форуми казват че при разждане страшно боляло и мен ме е страх какво ще стане като дойде времето да родя и аз. :cry: Ще обичам бебето и ще се грижа за него,а и нашите ще се грижат,но ме е страх от разждането.Има ли начин да намаля болката някак?Ако например правя някакви упражнения по време на бременността?А мога ли да предизвикам някак раждането през седмия месец например,да не е чак през януари,а през ноември.Искам да свърши вече тая бременност и раждането!

bravo malolenta Kurvo :!: .................. do sega si misleh 4e samo ciganite se 6ibat i rajdat na 13-14 godini no qvno sam jiveel v drug svqt !!

morsheeba
10-02-2006, 06:34
ne iskam da ti kazvam 4e si si susipala jivota 6oto tva ne e suvsem taka!stanaloto stanalo nqma vru6tane nazad no si ima pri4ini momi4etata da pravqt po kusno sex i nai vajnoto da zabremenqvat po kusno kogato sa gotovi za tova!makar i tqloto ti da e gotovo vijdam 4e ti o6te razsujdava6 kato dete!misli6 za tova dali 6te te boli pri rajdaneto da 6te boli za edin den 6te go ponese6!no zamisli se kakvo ti predstoi sled nego ti razsujdava6 kato egoisti4no razglezeno dete!kolkoto i stranno da e ti 6te stava6 maika trqbva da se nau4i6 da pravi6 jertvi da svikne6 s misulta da obi4a6 tova dete pove4e ot sebe si!sled kato si sburkala 6te si ponese6 posledstviqta 6te iz4aka6 nqkolko 6ibani meseca po dqvolite!a sled tova... kato se rodi kakvo 6te pravi6 6te go ostavi6 na maika ti i ba6ta ti da go gledat i 6te si jivee6 jivota taka li si go predstavq6? [-X 6tom si re6ila 4e si mn porasnala onaq ve4er sega 6te ti se naloji naistina da porasne6 prejdevremenno no ne fizi4eski a umstveno!poemi otgovornost samo tova 6te ti kaja!...

SuPeRSlaDkA
10-02-2006, 11:56
прецакала си се мощно :| :?

SwEeT_pAiN_F
10-12-2006, 13:30
Ако наистина темата не е ебавка се надявам да прочетеш това!
Първо не мога да те упреквам че си постъпила грешно или не, но като се замисля и двете имат последствияза теб. Ако беше абортирала възможността да забременееш за втори път се свежда до 30-50%...Второ щом гинеколожката ти е казала че можеш да износиш бебчето значи наистина можеш. Обикновено когато има и най-малкият проблем казват че е най-добре да се прекъсне бременноста. Трето, радвам се че родителите ще ти помагат. Но Наистина както си го написала звучиш като една малко разглезено дете което мисли само и единствено за себе си. Представи си ако беше приятно всеки би раждал.:) Да но незнам дали после ще съумееш да дадеш цялата си обич на него или просто ще го хвърлиш да родителите си.
Не те обвинявам че си сгрешила но и не те поздравявам!Сега се замислям, (недай си Боже) ако на мен се случи нещо такова макар че съм на 16 какво щях да направя. Защото аз съм твърдо против абортите, но не искам да си страдам заради едното чукане и то само за една вечер.
Нищо друго не ми остава освен да ти пожелая много успех, късмет, Много ама МНОГО търпение и се опитай да мислиш за хубавите моменти които те очакват с бебчето ти!

10-13-2006, 20:54
При раждането адски много зависи от големината на бебето!Например аз съм била мн дребно (малко повече от 2 кг и едва съм оживяла!) и майка ми ме е родила дори без раскъсвания,но да знаеш,че при теб може и да има.Можеш да пробваш и секцио!

alfred
10-14-2006, 06:25
Да беше мислила за болките преди да решиш да го износиш.Замина ти детството.Горкото..

assd
10-14-2006, 12:31
не знам, ама щом казваш :lol:

lilito{P}
10-23-2006, 21:45
Макар и да не те познавам те поздравявам за смелостта, която имаш да задържиш и да отгледаш бебчето си!
Макар и не съм била бременна (но ужасно много искам дете) няма начин да не ти тежи коремчето вече и ще започва още повече да ти тежи.
Според мен е хубаво да си износиш бебчето до края на януари месец. За раждането не се тревожи колкото и да боли, след като си гушнеш бебока всяка болка ще ти мине...в това трябва да си сигурна!
Пожелавам ти от все сърце много, много успех! И дай Боже всичко да мине добре! Стискам палци!
Прегръщам те!
Успех!

Tokio_Hotelkata
10-24-2006, 07:52
predpolagam,4e hubavo ti e bilo april mesec s onova kopele!A da te pitam sega toi kude i puka li mu 4e si v takova polojenie?!na 13 godini...pone predpoazni merki da bqhte vzeli,kato nqma nqma da go pravite!Ta ti na kolko si se po4nala be?!na 10?! Priqtno mai4instvo! :-# :-& :smt075

MaRiA^^
11-08-2006, 18:20
ae nz do kolko e vqrna tazi istoriq ama...ako e vqrna i az nqma da ti kaja ni6to razli4no...jivota ti e oti6yl na mainata si!...m donqkade znam kvo e...no az pone se razminah...i ot togava sam na sledniq princip:
IZOBRETENI SA PREZERVATIVI,IZPOLZVAITE GI E HORA!!! :smt011
i btw na 13 da prai6 sex e...typo! det se vika o6te s kukli si igrai6 pak za ebane misli6...
ae uspeh tam i bezbolezneno rajdane (ako vsi4ko ne e lyja)

[B]a[N]D[i]T[k]a
11-09-2006, 12:14
polzvaite qponskata pogovorka.. "spinkai sam" :-k

IlLuSi0nS`
11-09-2006, 19:41
как си могла да не направиш аборт ?! майка на 14 .. бахти ужаса
твоят живот е провален, тоя на родителите ти и този на детето ти..
и пак питам с недоумение - как може да не напраивш аборт ?!!!?!?!!?

11-10-2006, 09:36
Za6to ne si izbrala aborta? az mislq 4e tova e bilo po uda4niq variqnt.....Da, ima 6ans da nqma6 deca pove4e..no pone 6te ima6 jivot..A sega..kakvo 6te pravi6? Eiii mladeji..mislete malko!! A i na 14..kakyv sex be devoike??? na taq vyzrast se gledat Cartoon Network i pro4ie...

Pe666o
11-10-2006, 09:37
gost=az

Bonbonenata
11-10-2006, 12:15
как си могла да не направиш аборт ?!

Глупав въпрос.
Опасността от аборта и възможните усложнения са много повече, отколкото при едно обикновено раждане. Имайки предвид, че гинеколожката й е казала, че може да износи бебето, значи може. Абортът е нещо много опасно. След него е МНОГО възможно никога да няма повече деца, а дори и да не стане така шансът да забременее след аборт спада драстично. Абортът е и една не толкова лесна операция. А и е отнемане на човешки живот... А и кой е казал, че непренно е унищожила живота си? Напротив! Детето е НАЙ-ЦЕННОТО нещо на света. Най-хубавото и прекрасно. Да, животът й в много аспекти ще се усложни, но това не означава, че няма да има такъв.

PaChanGa_GiRl
11-10-2006, 12:33
ахахаха ебати подигравката, т'ва 100% е ебавка.. :smt119

IlLuSi0nS`
11-10-2006, 17:32
как си могла да не направиш аборт ?!

Глупав въпрос.
Опасността от аборта и възможните усложнения са много повече, отколкото при едно обикновено раждане. Имайки предвид, че гинеколожката й е казала, че може да износи бебето, значи може. Абортът е нещо много опасно. След него е МНОГО възможно никога да няма повече деца, а дори и да не стане така шансът да забременее след аборт спада драстично. Абортът е и една не толкова лесна операция. А и е отнемане на човешки живот... А и кой е казал, че непренно е унищожила живота си? Напротив! Детето е НАЙ-ЦЕННОТО нещо на света. Най-хубавото и прекрасно. Да, животът й в много аспекти ще се усложни, но това не означава, че няма да има такъв.

според мен въпросът ми си е мн на място.. какъв живот ще има? няма да завърши училище.. няма да има образование.. родителите и няма да са вечно с нея.. това дете я лишава от възможността да общува с децата на нейната възраст.. да, с децата, защото на 14 си дете и животът ти трябва да е безгрижен и да градиш бъдещето си спокойно.. какво бъдеще има тя?! на самотна майка, без образование и какво ще работи после - чистачка може би?! а това бебе каква майчинска обич може да получи от едно непораснало дете ?!
колкото до аборта.. може да няма деца ако е направен нелегално, но ако е легален възможността е минимална.. кръсницата ми например е правила 4 аборта като млада, сега има две деца..
аз просто не ми го побира ума - майка на 14 ?!

Iviqna
11-19-2006, 11:42
олиии ако темата е ебавка ще е по добре... аама ако не е само мога да ти кайа мила съсипала си си йивота :(

tequila
11-20-2006, 22:53
аз незнам как нормален човек би се бъзикал с такова сериозно нещо като бременността. според мен темата не е ебавка... и момиче пожелавам ти и твоите родители да отгледате едно щастливо и много обичано бебе . жалко само за твоя живот , но пък нали даваш нов...

malko mace
11-27-2006, 13:27
Съжалявам много, но не мога да си представя че в тази тема има доза истина!
Какви са тези родители, които ще оставят дъщеря си на 14 да ражда?
Ти знаеш ли, че при раждането има опасност да умреш и куп други усложнения! А и вече да си в петия месец и да не си се информирала колко опасно е преждевременното раждане???
Дано да е само ебавка, щот иначе .....
Може и да е ебавка,но може и да е истина!Не искам да се поставям в нейното положение,но все пак на мен майка ми ще ми позволи да родя,но баща ми ще се отре4е директно от мен!Майка ми доста ще ми се кара,разбира се,ще има скандал4ета,но ще задържа детето най-вероятно!!!Снощи по новините по Нова дадоха един такъв слу4ай на забременяло и родило в 7 клас моми4е,така 4е си е напълно възможно!!!

ifeto_
11-27-2006, 18:38
NAISTINA SI SI SASIPALA JIVOTA KAKVO TI OSTAVA LI?AMI PROSTO DA 4AKA6 DA RODI6 GORKOTO DETE KOETO NQKOI DEN 6TE KAJE ''6TO ZA MAIKA IMAM''

ifeto_
11-27-2006, 18:40
MN SAJELQVAM ZA TEB!!! :( :( :( :(

РЕСПЕКТИРАН
11-28-2006, 22:25
На 20 съм аз,момче.Не мога да ти опиша просто колко ме респектира постъпката ти,на тебе и родителите ти,да задържите и отгледате детето.Думите ти,че ще го обичаш пък просто ме изпълват с гордост,че има момичета като тебе.Постъпила си правилно и бъди спокойна за това,детенцето заслужава да живее и заслужава да живее точно с майка си,с истинската си майка и истинското си семейство.Нищо не си съсипала,най-малко живота си,той тепърва започва.Щом майка ти и баща ти ще помагат бъди убедена,че няма да пропуснеш нищо,което имат връстничките ти.Бъди горда със себе си,някои твои наборки още с кукли си играят,чудят се каква трева да пробват,как да се харесат на някой мушмурок от съседния клас.....а ти вече си дала живот,разбираш ли само какво велико нещо си направила,повярвай ми няма да съжаляваш,ще си най-щастливия човек на земята щом видиш очичките на детето си.За болката не знам как е при раждане,но се успокой,докторите всичко си разбират и ще ти дадат каквото трябва,за да не те боли и да бъде всичко наред за теб и детето.Пак ти казвам - гордей се със себе си,не знаш какви страхливи мишки има на по 20,25 години дори,какво дете,те ги е страх дори да поемат отговорност за най-малки неща.Пожелавам ти успех и щастие,на теб и детето,както и на родителите ти,просто съм възхитен от вас и се радвам,че има такива свестни хора,които са готови да се погрижат за невинно детенце,макар и нежелано,но то е част от вашето семейство вече.Детето ти като порастне ще каже за тебе,че има най-великата майка на света,защото от 1 000 000 момичета на твота възраст 100 биха родили,99 биха изоставили децата си,но ти не и детето ти ще оцени това,повярвай ми,ще се гордее с тебе,че си му дала живот и,че си имала смелост да си го отгледаш.Здраве и щастие на всички ви отново,изключителни хора сте.

РЕСПЕКТИРАН
11-28-2006, 22:33
Като говорите за съсипани животи аз имах позната забременя на 16.Родителите й я принудиха да абортира,аз я разубеждавах,молех я да си запази детето,но кой бях аз,просто добър приятел.Въпросната вече не може да има деца никога след аборта,скара се с родителите си за това,че са й съсипали живота,живее сама и живота й наистина е съсипан.Впрочем,къде е копелето,което се води баща на детето ти,къде се крие мерзавеца страхлив?

Mimka_sweet
11-29-2006, 06:30
Еми аз бих направила аборт .Знам че е лошо и знам че едно дете е най-хубавото което може да се случи на човек,но не и на човек на 14 години.Защо не помисли на 14 тепърва ще ти предстоят най-различни вълнения ,изпити, купони и т.н. и вместо да си нормално тийнче ти ще трябва да стоиш у вас и да се грижиш за едно ДЕТЕ !!! Оф бе нз главата ми не го побира :(

Rocky_girl
11-29-2006, 07:49
Товаа СЪКС!
Гадноо
Еми твой си проблем....има хапчетаа и секви такива,които не могат да наранят на нищо...освен да те предпазят от забременяване!Ех хубавото че 9 месеца без цикъл :-k
Според мен си си съсипала живота...ами даскалото,бъдещето?Както толкова искаш бебето трябваа да му се отдадеш....добре че родителите ти са с теб и ще ти помагат!
Ами за раждането аз съм питала майка дали е боляло....тя вика че да ти вадят зъб повече боли!Няма от какво да се притесняваш....то бремеността е най-гадното май....тва с гаденетоо...ти като минеш през това раждането ще ти се струва нищо! :---)

aaaaaaaaaaaaaaaaaaha
11-29-2006, 16:53
q se uspokoite! izbora si e nein, i go e naporavila po dobre i daite saveti za bebeto :smt016 a tiq det kazvat che na 14 si igraesh na kukli ili che na 14 e normalno da pravish sex .... no comment :twisted: na 14 godini e vremeto da izlizash da si namirash priqteli , gadjeta ,celuvki, bazici i t.n. i v nikakav sluchai barbi ili sex :-({|=

Tokio_Hotelkata
11-29-2006, 22:20
Като говорите за съсипани животи аз имах позната забременя на 16.Родителите й я принудиха да абортира,аз я разубеждавах,молех я да си запази детето,но кой бях аз,просто добър приятел.Въпросната вече не може да има деца никога след аборта,скара се с родителите си за това,че са й съсипали живота,живее сама и живота й наистина е съсипан.Впрочем,къде е копелето,което се води баща на детето ти,къде се крие мерзавеца страхлив?
I az tova se pitah :-k