PDA

View Full Version : Пъпкии :((((((



The`G_i_r_l
09-17-2006, 05:01
Преди доста време ми излязоха едни пъпки по тялото т.е. само по рацете (от лактите на горе) и по гърба(доста малки и по някои има бели връхчета ама не са гнойни,не ме сърбят,нито болят..) ...Ходих най-малко при 10 доктора и никой не можа нито да определи какво ми има нито да излекува пъпките...Единия ме изкара шарка,друг каза че сам натровена 3-ти пък реши,че било от времето и кфи ли не още по-глупави решения...Този който ме изкара шарка ми предписа някакво лекарство да ги мажа..после като видяха,че няма ефект почнаха да ме тъпчат и с хапчета (2-3 вида,който също не помогнаха) и на мен вече ми писна и се отказах от всички тези глупави лекари и лекарства с надеждата,че може да минат от самосебе си ама... :smt009 и до ден днешен те си стоят :( и даже си мисля,че почват да стават повече :cry: На някой появявали ли са му се подобни пъпки и ако да плс кажете как да ги махнаааа :smt010

MARKOS
09-17-2006, 07:46
otidi na dermatolog

crazy_mouse
09-17-2006, 14:21
Tozi kojto ti e kazal 4e e ot wremeto move i da e bil praw za6toto obiknoweno lqtoto mogat da se poqwqt takiwa pypki po rycete i gyrba no sled nqkolko meseca zawqhwat i iz4ezwat

09-17-2006, 16:31
spoko otdahni si....tezi papki sa mn uporiti no ne sa ni6to opasno i se premahvat s postoqnstvo:)variantite sa ili da gi maje6 sas spirt 2%+antibiotik koito moje6 da raztvori6 vav spirat ili si vzima6 na l`oreal seriq pure zone gel za lice:)sega znam 4e e za lice no vatre ima kiselina koqto deistva mn dobre i po4istva strahotno....rezultatite sa varhovni.
treti variqnt vzima6 sapun i dva pati vseki den gi tarka6 ot lakatq nagore:)do mesec se mahat:)kazah iska postoqnstvo:)
uspeh:))

The`G_i_r_l
09-18-2006, 01:53
това ,че ще минат от времето въобще не е вярно защото са от миналото лято,но тогава бяха по-малко и зимата също ги имах и взеха да стават повече...сега си взех един крем за да ги мажа ..дано поне от тфа минат :?

emociika:)
09-18-2006, 09:46
Еми и аз имам малко. По ръцете имам съвсем малки пъпчици само лятото от слънцето. А по гърба мисля, че е нещо като акне, но не на лицето :lol: Не знам как да го обясня, но аз се мажа с крем или лусион против акне.

The`G_i_r_l
09-18-2006, 23:24
Ами аз и зимата имах такива пъпки,макар,че не бяха толкова много.. :(
Днес си купих някаф крем,вътре с разни антибиотици...ама,ако и той няма ефект пак ще трябва да ходя на дерматолог :x

09-26-2006, 11:37
Такам незнам дали съм права,но проблема ти трябва да се казва акне :| имала съм същия проблем 2 години имах пъпчици по гърбам,които не се влияеха от времето и страшно много се впрягах...сега почти ги нямам..аз лично лятото започвам да се пека...а през цялата година използвам спирт със антибиотик и честно казано те изгарят и изчезват така това лято със мазане всяка вечер и печене изчезнаха почти O:)

SiMiLi_
09-27-2006, 15:21
Преди доста време ми излязоха едни пъпки по тялото т.е. само по рацете (от лактите на горе) и по гърба(доста малки и по някои има бели връхчета ама не са гнойни,не ме сърбят,нито болят..) ...Ходих най-малко при 10 доктора и никой не можа нито да определи какво ми има нито да излекува пъпките...Единия ме изкара шарка,друг каза че сам натровена 3-ти пък реши,че било от времето и кфи ли не още по-глупави решения...Този който ме изкара шарка ми предписа някакво лекарство да ги мажа..после като видяха,че няма ефект почнаха да ме тъпчат и с хапчета (2-3 вида,който също не помогнаха) и на мен вече ми писна и се отказах от всички тези глупави лекари и лекарства с надеждата,че може да минат от самосебе си ама... :smt009 и до ден днешен те си стоят :( и даже си мисля,че почват да стават повече :cry: На някой появявали ли са му се подобни пъпки и ако да плс кажете как да ги махнаааа :smt010

amii znae6 li i na men predi mi bqha izleznali ama za6toto hodih na kola maska na racete ii mi izlizha

Mimka_sweet
09-27-2006, 17:55
Mi po racete i az imam takiva daje te sa mi ot malka i ve4e zeha da se mahat po garba mi po edno vr bqha izleznali ama se mahnaha tai 4e spox mislq 4e s vremeto 6te zemat da se mahat :wink:

09-27-2006, 18:01
Аз нямам попринцип проблеми с пъпките...но една от най-добрите ми приятелки имаше и все още има такъв проблем.Има точно такива пъпки каквито ти описваш,по гърба,по ръцете и ест по лицето.Т`ва са си пубертетски пъпки ама са гадни на приятелката ми постоянно и остават белези от тях и се чувства много гадно,така,че те съветвам да идеш на дерматолог!!! :wink:

The`G_i_r_l
10-03-2006, 08:57
аз нямам такива пъпки по лицето...а пък на дерматолог вече ходих 2 пъти и то без резултат :?

10-03-2006, 17:21
това ,че ще минат от времето въобще не е вярно защото са от миналото лято

Хах, на мене ми трябваха 7 години бе..тея пъпки/трънчета се получават когато в тялото започва интензивно израстване и организмът започва да изхвърля ненужни вещества. От малък ги имам, вече намаляха и за радост почти ги няма вече. Не ги мажи с нищо, ако те дразнят отиди при някой специалист - дерматолог и той ще ти предпише нещо качевствено. Няма нищо за притеснение, защото това си е съвсем нормално.

06-13-2007, 15:23
"Има ли начин да премахна стриите, които имам по корема, гърдите и бедрата?"

Стриите са белег, че кожата ви не е могла да се справи с рязко покачване на теглото. Това обикновено става в пубертета или при бременност. Когато за първи път се появят, стриите изглеждат доста зачервени, но повярвайте, след време остават само почти незабележими бели сенки.
Не можете да направите нищо за стриите си, освен да ги чакате да избледнеят. Но ако поддържате теглото си да не се повишава много за кратко време и дърите кожата си хидратирана, можете да се предпазите от тях.

06-13-2007, 16:18
i az imam pypchici po gyrba i o racete.. po racete sa po malko .. za razliak ot gyrba no te s wremeto minawat .. lqtoto kato se izpecha i nqma dori i sled ot tqh.. chuwala sym che za premahwane na pypki trqbwa da se majesh sas spirt i sled towa s krem bochko ( za bebeshko dupre zashtoto uspokoqwa mn kojata )
inache .. probwai s lepten ..
az imam pypki po gyrba ot 3 godini weche no pochti izcheznah a.. to moite s wremeto i se oprawqt .. dano ti mine po nqkakaw nachin .. uspeh !

N0_feAR
06-13-2007, 19:16
еми на една приятелка също й се появяват понякга такива пъпчици, но от слънцето-май няква алергия беше. Казвали са ми че лептен също действал, но незнам до колко е вярно... Можеш да пробваш да отидеш на козметик(там май правят някви такива процедури за махане на пъпките ) или отиди на някакъв дерматолог...за друго не се сещам...