PDA

View Full Version : pomo6t za nqkoi predmeti????



09-17-2006, 10:14
zdr, zna4i mestq se vaa finansovo-stopanska gimnaziq i imam nqkoi po-stranni predmeti, koito do sega ne sam 4uvala kato naprimer "stenografiq", kompytaren ma6inopis mikroikonomika - pls daite malko obqsnenie kakvo to4no se izu4ava po tezi predmeti, za6toto mi e mn lybopitno, a i iskam da imam nqkakva predstava za utre vse pak ;)

sherry
09-17-2006, 10:36
Микроикономиката е наука за икономическото поведение на единични потребители, предприятия и индустрии и за разпределянето на общата продукция и доход помежду им. Пример за микроикономически модел е да се гледа на индивида както като на доставчик на труд и капитал, така и като на единствен потребител на крайния продукт. От друга страна, предприятието се анализира в ролята си на доставчик на краен продукт и потребител на труд и капитал. Тази рамка определя картина на икономиката във вид на завършен цикъл.

Най-използваният модел в микроикономиката, обаче, е този за търсенето и предлагането. Той се основава на допускането, че индивидът винаги търси начин да увеличава личното си щастие, а предприятието - личната си печалба. В общия случай изводът е, че единствено свободния пазар води до най-добрия възможен резултат за всеки член на обществото. Според Адам Смит това се получава благодарение на невидимата ръка (обществото се саморегулира в пазарна среда). Тези допускания и изводи търпят много сериозна критика в икономиечската наука, но си остават основополагащи като достатъчно опростени, но ефективни.

Микроикономиката има за цел по–доброто разбиране на пазарите и другите механизми за размяна на стоки и услуги, определянето на цени и разпределението на благата в обществото.

siXt_senSe
09-17-2006, 10:36
Ми единствено мога да ти помогна за макроикономиката-миналата година я учих.Учи се за валути,банки,за държавния бюджет,данъци,безработица и разни подобни,които и да се опитам да ти обясня сега няма да ме разбереш.Айде помагайте и за другите,че ми стана любопитно какво се изучава в тях

siXt_senSe
09-17-2006, 10:40
Мале sherry ти как го написа,чак аз се замислих това ли съм учила :lol: Недей стряска така човека :D Ще вземе да не се яви утре на даскало

AliceSw
09-17-2006, 11:40
стенографията е на4ин да се пи6ат думи по съкратен на4ин тва се използва от журналисти и други подобни професии като улеснява мн, винаги съм искала да се нау4а на тва , но няма кой :evil: доколкото знам се използват символи като тиренца, 4ерти4ки и други подобни и е мн интересно и полезно

sherry
09-17-2006, 13:24
Мале sherry ти как го написа,чак аз се замислих това ли съм учила :lol: Недей стряска така човека :D Ще вземе да не се яви утре на даскало
Стига, бе, аз този предмет не съм го учила, просто намерих малко инго в гугъл :-D Затова е по - сложничко написано, иначе мисля, че момчето ще се справи.

09-17-2006, 13:43
tapanari, az sam momi4e weeeeeeeeeeee
ama ina4e 10x za infoto, nadqvam se da sa spravq

siXt_senSe
09-17-2006, 15:58
Не мисля че "тапанари" беше точната дума да ни се отблагодариш,че ти помогнахме,а и не си уточнила пола си.Не беше никак мило [-(

09-17-2006, 16:48
Не мисля че "тапанари" беше точната дума да ни се отблагодариш,че ти помогнахме,а и не си уточнила пола си.Не беше никак мило [-(
em kat ne sam oto4nila pola zako mi vikate, 4e sam mom4e, kato i vie ne znaete?

12-26-2006, 20:48
stenografiqta e gubene na vreme prosto tq nqma da ti e nujna nikade! u4a q za 3 godina i e super typo! vse edno pi6e6 na kitaiski ujas! Sled vreme zapo4va6 sam da si izmislq6 na4ina po koito sykrateno da napi6e6 nqkoq duma samo 4e problemyt idva kogato trqbva da si q de6ifrova6 (prevede6) ina4e e zabavno :lol:

Basketball
12-27-2006, 08:15
Nedei byrza :wink: Ima wreme shte nauchish.. :oops: