PDA

View Full Version : tamponi i takiva momi4eshki gluposti



09-17-2006, 13:49
Iskam da pitam kolko nai-mnogo chasa moga da izdurja s tampon O.B normal?Menstruaciqta mi e obilna i do sega ne sum bila s tamponi i sum devstvena.Znam,che kato e postaven pravilno ne trqbva da se useshta,az go useshtam dolu gore,no problem li e ako ne e mnogo navutre?Ta shte mi stane li neshto ako sum s nego 8 4asa prizlizitelno bez da go smenqm?Drugiq vupros mi e slu4valo li vi se e da se capate kogato ste s tamponi?

I posledniq vupros mi e,toi ne e mnoogo svurzan s tamponi,no kakvo da napravq za da ne mi te4e mnogo,znam 4e sled 2 godini se regulira menstruaciqta,az imam ot 1 g i 9 meseca,kakvo da pravq,za6toto e mnogo nepriqtno i po4ti vinagi se capam,polzvam no6tni prevruzki,ogromni sa,nz kak stava,no e mnoo kofti...

Mersi predvaritelno,ako moje mi otgovorete na vsi4ki vuprosi i 6te sum mnogo blagodarna?

marina star
09-17-2006, 14:18
az mislq 4e 8 4asa sa mn vreme mislq 4e maksimumat prez koito se smenqt e 6,a 6tom si devstvena spored men e normalno da go use6ta6(dobre 4e pone si uspqla da go pahne6,6tot az i tva ne moga :lol: )

a za 3 vapros mislq 4e silata na manctrualnoto te4enie e li4no individualno i ne moje6 da go namali6,no dori i da ima nqkakvi takiva sredstva sigurno sa vredni i naru6avat pravilnoto funkcionirane na tqlototi

kvo da se pravi...kato si momi4e 6te tarpi6...ima6 li izbor :)

Bloodlust
09-18-2006, 16:39
1. Тампоните О.Б. нормал си имат указание за употреба. Не ти препоръчвам да го държиш 8 часа, по простата причина, че ще протече. Ако искаш наистина сигурна защита, за по - дълго време трябва да вземеш О.Б. супер или каквато и да е друга марка. Обаче понеже си още малка за такива, не ти го препоръчвам.
2. Ако не е много навътре ти просто ще го усещаш. Ще ти бъде некомфортно. Бъди спокойна - неможеш да го напъхаш "твърде навътре". Ако искаш, си вземи тампони с апликатор за по - лесно поставяне.
3. Естествено е тампонът да пропъсне ако се пренапои. Това може да се избегне, при по - честата му смяна. За всеки случай, когато си с тампон си слагай и ежедневна превръзка - така ще си сигурна, че нищо няма да се обърка.
4. Цикълът не се регулира след 2, ами след 4 години. И не си мисли, че хоп - когато мине определен период от време и ще ти стане перфектен. Това, че имаш силно течение не може да се промени. Би могло да се опита с хормонални таблетки, но не се препоръчва.
Незнам какви превръзки ползваш в момента, но ако са качествени и ги сменяш честичко не би трябвало да ти е проблем. Не си мисли, че като сложиш нощна и можеш да стоиш с нея 6 часа. Мисля, че ще ти е много по удобно с тампони. Пробваи - няма да съжаляваш:)

Nifada_
09-18-2006, 19:02
2 часа, максимум 3. Като оставиш настрани, че ще се напои много и ще протече, е и много кофти за теб самата всичката тази мръсна кръв да стои в теб толкова дълго време. Тампони е добре да се слагат в началото и в края на цикъла, когато не е толкова обилно кръвотечението. Иначе е по-добре 2-ри и 3-ти ден да си с превръзки. Но естествено когато си навън тампоните са много по-удобни. Нощем също не е препоръчително да си с тампон.