PDA

View Full Version : kandidoza



09-18-2006, 14:31
zdraveite,znam 4e ima dosta temi otnosno vidovete bolesti,no iskam vse pak malko help.ve4e dve godini se opitvam da se izlekuvam ot gadnata kandidoza(t.nar. gubi4ki) :smt009 hodih bezbroi puti na ginekolog i vse mi izpisvat hap4eta,vaginalni tabletki i kup gluposti.i eto predi mesec pak,dadoh suma ti pari za lekarstva,izpih gi i vsi4ko se opravi,vikam si tozi put krai,no NE :smt010 8-[ .Sega ve4e iskam suvet i ot vas,kakvo da pravq pak li da hodq na lekar,zamislqm se dali da ne si kupq samo vaginalnite tabletki ot posledniq put koito mi izpisaha i pak da slagam.ne znam #-o pls za suvet.Blagodarq predvaritelno. :roll: [/quote]

09-18-2006, 15:13
zdr izvinqvai 4e te pitam no ako ne te zatrudnqvam 6e mi kaje6 li kakvi sa ti simptomite?

sladoled
09-18-2006, 16:36
Все един и същи лекар ли те лекува?Защото ако е така, би трябвало да проследи състоянието ти и това да не се повтаря повече.Други изследвания правил ли ти е?Ако водиш полов живот, партньора ти лекува ли се?Не бързай да вземаш само вагиналните таблетки, отговори ми на въпросите и ще те насоча.

09-18-2006, 17:30
Все един и същи лекар ли те лекува?Защото ако е така, би трябвало да проследи състоянието ти и това да не се повтаря повече.Други изследвания правил ли ти е?Ако водиш полов живот, партньора ти лекува ли се?Не бързай да вземаш само вагиналните таблетки, отговори ми на въпросите и ще те насоча.

ne me lekuva edin lekar,no posledniq be6e dosta ubeditelen 4e trqbva da mi mine i priqtelq mi i toi pi lekarstva zaedno s men.

sladoled
09-18-2006, 17:41
ако можеш иди пак при същия лекар и му кажи, че лечението не е резултатно.Питай го какво да направиш, защото има някои състояния които благоприятстват появата на кандиди и проточват лекуването.Ако не можеш да си позволиш частни прегледи/предполагам, че си ходила на частен/ иди при личния и му обясни всичко.Настоявай да се отнесат сериозно.Не вземай лекарства без консултация.

09-18-2006, 22:27
ако можеш иди пак при същия лекар и му кажи, че лечението не е резултатно.Питай го какво да направиш, защото има някои състояния които благоприятстват появата на кандиди и проточват лекуването.Ако не можеш да си позволиш частни прегледи/предполагам, че си ходила на частен/ иди при личния и му обясни всичко.Настоявай да се отнесат сериозно.Не вземай лекарства без консултация.


Lichnata mi lekarka e super smotana,vuprosa mi e ako si kupq pak tezi vaginalni tabletki predpolagam 4e shte mi mine shtom sa podeistvali vednuj,a i sled kato sa bili predpisani vednuj zna4i nishto ne moje da mi navredqt.Kak misli6?

дийм
09-19-2006, 10:44
Това,което аз мога да направя , е да те насоча към предаването на Димитър Захариев по телевизия М-САТ в петък от 21.00 до 22.00 с повторение в сряда от 13.30 до 14.30.
Ако те интересува интеренет сайта-той е постнат в клуб 'У дома",темата е "ЗА депресираните".
Успех в борбата с гъбичките.

Dita
09-19-2006, 14:46
Не е добро решение сама да си купуваш лекарства. Потърси друг лекар, опиши му с какво си се лекувала досега и спазвай стриктно всичко, което той ти каже.
Приятелят ти също трябва да мине курс на лечение, защото в противен случай ще си ги предавате един на друг до безкрайност.
По време на лечението не трябва да правите секс.
Грижи се повече за себе си.
Пиеш ли ОК? Ходиш ли на басейни? Скоро пила ли си антибиотици по друг повод?
Не трябва да прекаляваш със сладкото и шоколадите. Използвай хубав интимен дамски гел, но не закупен от някоя хвърчаща листовка на измислена фирма.
Дамските интимни гелове са медицинска козметика и се закупуват от аптеката.
Трябва да следиш дали в съдържанието им има млечна киселина. Хубавият интимен гел трябва да съдържа такава.
Не те съветвам да ползвам измислените гелове на Ейвън и Орифлейм.
Хубави такива са Лактацид Фемина, Себа Мед, Дерком.
Има и гинекологичен разтвор Лактацид Фемина. Може да ползваш и него за влагалищни промивки. Има разлика между гинекологичния разтвор и интимния гел!
Ако решиш да си закупиш разтвора трябва да запомниш, че не е хубаво да прекаляваш с промивките, защото така се нарушава естествената среда на влагалището.
Избягвай минете със сапуни, защото се нарушава пх-то на влагалището от тях, освен ако не са щадящи - като бебешките сапуни.
Бъди по-внимателна. Лечението не се изразява само в пиенето на лекарства, а и в предпазване.

sladoled
09-19-2006, 18:55
То май всичко по въпроса е в предишния пост.Наистина лекар трябва да съпостави лечението, което си провела, начина ти на живот, профилактичните мерки и пр.още за да ти даде правилния съвет.Не се самолекувай!