PDA

View Full Version : Болест?



со куул
09-18-2006, 23:16
Казаха ми, че една позната е болна от Тиста, или нещо подобно, та някой може ли да ме информира каква е тази болест и как може да се заразиш и тн? знам само, че ако я хванеш никога неможеш да имаш деца :(

Unknow
09-18-2006, 23:20
Няма такава болест "Тиста"! Или не си разбрал като хората...или си объркал нещо правописа.

со куул
09-18-2006, 23:28
моя грешка, Киста

Unknow
09-18-2006, 23:41
:) Да това предположих и аз...но не бях сигурна.Това е най-често срещаната "болест" на яйчниците.Среща се при всяка 2-ра жена.Има два вида кисти.Едните(функционални) се получават при нередовен цикъл.Те са и по често срещаните.При тях оплакванията са болки в корема при края на цикъла,повръщане... и т.н.Те не са сериозни и немогат да доведат до сериозни усложнения.Лекуват се с различни лекарства.Другия вид (органични) не са толкова често срещани.Те задължително трябва да се оперират.Могат да нарастнат в рак...или вътрешен кръвоизлив.Срещани са по-често при по-възрастни жени. Предполагам че приятелката ти няма да има нещо сериозно.Даже съм сигурна.Всяко момиче почти е имала киста....дори и може да не е разбрала.Нищо сериозно.Предаването не е по полов път, не се тревожи.Дано съм ти помогнала.

А аз не те питах каква киста? Знаеш ли? Предположих, че е на яйчниците...защото е най-често срещаната при момичета.

со куул
09-18-2006, 23:42
:) Да това предположих и аз...но не бях сигурна.Това е най-често срещаната "болест" на яйчниците.Среща се при всяка 2-ра жена.Има два вида кисти.Едните(функционални) се получават при нередовен цикъл.Те са и по често срещаните.При тях оплакванията са болки в корема при края на цикъла,повръщане... и т.н.Те не са сериозни и немогат да доведат до сериозни усложнения.Лекуват се с различни лекарства.Другия вид (органични) не са толкова често срещани.Те задължително трябва да се оперират.Могат да нарастнат в рак...или вътрешен кръвоизлив.Срещани са по-често при по-възрастни жени. Предполагам че приятелката ти няма да има нещо сериозно.Даже съм сигурна.Всяко момиче почти е имала киста....дори и може да не е разбрала.Нищо сериозно.Предаването не е по полов път, не се тревожи.Дано съм ти помогнала.
да, но нейното явно е сериозно, защото са й казали че неможе да има деца :(((( мерси все пак за инфото

Unknow
09-18-2006, 23:54
Хората ги оперират от кисти и има нормални и здрави деца.Да има вероятност от подобно нещо...но то неможе да се каже преди да е извършена операция, ако тя се налага.Наистина немога да разбера как са й го казали.Не е сигурно.Има и случеи в които жените с по-сериозно образувана киста немогат да имат деца.Но това става ясно след операция...тестове и т.н. Не съм сигурна че наистина 100% неможе да има деца! Нека иде при друг лекар..Това е нещо сериозно което са й казали..Нека потърси и мнението на др специалист..ако трябва не само на един.Аз немога да се съглася с това

09-19-2006, 00:06
Хората ги оперират от кисти и има нормални и здрави деца.Да има вероятност от подобно нещо...но то неможе да се каже преди да е извършена операция, ако тя се налага.Наистина немога да разбера как са й го казали.Не е сигурно.Има и случеи в които жените с по-сериозно образувана киста немогат да имат деца.Но това става ясно след операция...тестове и т.н. Не съм сигурна че наистина 100% неможе да има деца! Нека иде при друг лекар..Това е нещо сериозно което са й казали..Нека потърси и мнението на др специалист..ако трябва не само на един.Аз немога да се съглася с това
мерси много наистина, ти си от малкото умни и разбиращи хора тук :)

krem4et0
09-19-2006, 08:01
Аз имам кистозен ляв яйчник-постоянно образува кисти,ако не съм на противозачатъчни.Та вероятността да имам деца е по-малка,защото за целта трябва да спра противозачатъчните,а направя ли го не ми спира менструалното кървене и да правя секс е доста трудно,защото в продължение на месеци е обилно и непрекъснато.Освен това кистата подтиска функцията на яйчникът.Естествено десният си е наред,но от левият няма да излязат читави яйцеклетки.А все пак вероятността е доста по-малка.мислеха да ми махат част от яйчникът,но казаха,че ще е при първото раждане.Освен това като цяло образуването на кисти спира през бремеността и рядко се появяват после.А до това,че не може да има деца-освен ако не е на 2-та яйчника или от нея се развива рак-не знам как ще стане.Да,вероятността е по-малка,ама не е невъзможно.А и от Диане 35 ми се махна последната киста,а тя не беше никак малка.Аз лично ходих в болницата света София(бившата тина Киркова) в София и там се справят с проблемът ми.Посъветвай твоята приятелка да отиде там.Наистина има невероятни специалисти!

AmbeR
09-19-2006, 10:02
АМи аз имам една позната,която има така наречените "шоколадови кисти" и на двата яйчника и възможността да има дежа е наистина минимална. И хора като нея трябва да родят колкото се може по-скоро след,което яйчниците е добре да се отстранят .... цикълът при тях е нередовен и има още много други проблеми,с които не см добре запозната, но има много видове кисти при момичетата... Ако се интересуваш попитай приятелката си каква точно е нейната...

09-19-2006, 10:55
:) Да това предположих и аз...но не бях сигурна.Това е най-често срещаната "болест" на яйчниците.Среща се при всяка 2-ра жена.Има два вида кисти.Едните(функционални) се получават при нередовен цикъл.Те са и по често срещаните.При тях оплакванията са болки в корема при края на цикъла,повръщане... и т.н.Те не са сериозни и немогат да доведат до сериозни усложнения.Лекуват се с различни лекарства.Другия вид (органични) не са толкова често срещани.Те задължително трябва да се оперират.Могат да нарастнат в рак...или вътрешен кръвоизлив.Срещани са по-често при по-възрастни жени. Предполагам че приятелката ти няма да има нещо сериозно.Даже съм сигурна.Всяко момиче почти е имала киста....дори и може да не е разбрала.Нищо сериозно.Предаването не е по полов път, не се тревожи.Дано съм ти помогнала.



А аз не те питах каква киста? Знаеш ли? Предположих, че е на яйчниците...защото е най-често срещаната при момичета. :D :D



To ostava6e i po polov put da se predava!Nima mujete da imat qi4nici... :D :-D :-D

09-19-2006, 10:57
Хахаха,как ще се хваща по полов път бе???ХАХахаха,абе тука сте наистина много необразовани!Как мъжът ще хване киста примерно след като кистата е заболяване на яйчниците,а ей Богу досега мъж с яйчници не съм срещал,освен Пеньо от Бай Брадър 3! :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

krem4et0
09-19-2006, 12:53
Не се хваща по полов път-моите са по рождение.Просто са се развили по-късно към 15-16 годишна възраст!

PublicEnemy
09-20-2006, 09:36
:shock: Стана ми мноо гадно,само като си представих кво ви е... :cry: Честно казано не бях чувал за подобно нещо до сега и сигуено е ужасно усобено при Кремчето.

krem4et0
09-20-2006, 14:52
Е,не е особено приятно,но аз пия противозачатъчни и ми помагат-спират появате на нови кисти и регулират цикълът.Преди просто не ми спираше-ако уцелих 30 дни в годината без да кървя беше чудо.Сега проблемът е овладян,но ще си тегля цял живот.поне мога да си планирам бебенце,когато и е удобно :D