PDA

View Full Version : 6to e ikonomika



09-19-2006, 12:46
zdr, q mi otgovorete 6to e ikonomika i o6te ne6tu
trq da pi6em po mikroikonomika ot kakvo se nujdaem vseki den ot stavaneto, za6to to4no po tozi predmet se pi6e tova i kakvo to4no trq da vsky4va otgovora?

niGGa
09-19-2006, 16:18
zdr, q mi otgovorete 6to e ikonomika i o6te ne6tu
trq da pi6em po mikroikonomika ot kakvo se nujdaem vseki den ot stavaneto, za6to to4no po tozi predmet se pi6e tova i kakvo to4no trq da vsky4va otgovora?
това те питат, за да видят твойте нужди и потребности.Аз съм го писал същото.Точно по този предмет, защото тук се изучава потребностите на пазара(потребителите) и задоволяването на тяхните нужди.Иначе "що е икономика" не мога да ти отговоря..дано си ме разбрал/а.

siXt_senSe
09-19-2006, 16:35
Икономиката изучава всъщност икономическата потребност или по-просто казано потребността на обещоството от производство.Карат те да пишеш есе,за да ти докажат че всеки се нуждае от много неща,за да живее.А тези неща ние добавяме от производителите,които от своя страна си добавят ресурси или сами ги произвеждат.Абе малко е сложничко общо взето в началото,но не се притеснявай.Просто си напиши от какво имаш нужда всеки ден след като станеш-а именно закуска,кафе(да кажем),почивка на обяд,сън,абе всичко,което се сетиш

InHell
09-19-2006, 23:02
И двамата сте прави...до някъде. Икономиката всъщност е наука(особено микро, макро и ОТПС(пояснявам - обща теория на пазарното стопанство)), която цели с ограничения брой блага с които разполага съответното домакинство/държава/компания/фирма да задоволи възможно най-много от своите потребности. По принцип това е икономиката - разпределяне и преразпределяне на ресурси. По-надолу стоят маркетинг, мениджмънт и т.н.
Давам пример - дневно ти получаваш 10 лв. От тях ти трябва да отделяш за храна, дрехи, транспорт и т.н. Ти сам определяш каква част от тези 10лв да отделиш по съответното перо.

P.S> абе за теб гугъл няма ли!?