PDA

View Full Version : Кървене!?



lifestyle
09-19-2006, 21:20
Някой може ли да ми каже причина поради която да кървиш вагинално,при полужение че пиеш противозачатъчни 8-[ Оставаха ми кам 8 хапчета и ...... ](*,) Като кървя има ли как да отида на генеколог.Минаха вече 3-4 дни и не спира.Днес спрях да си пия хапчетата.Възможно ли е да е от тях?

Dita
09-19-2006, 21:25
Някой може ли да ми каже причина поради която да кървиш вагинално,при полужение че пиеш противозачатъчни 8-[ Оставаха ми кам 8 хапчета и ...... ](*,) Като кървя има ли как да отида на генеколог.Минаха вече 3-4 дни и не спира.Днес спрях да си пия хапчетата.Възможно ли е да е от тях?

Сама ли си предписа таблетките или по предписание на лекар започна да ги пиеш? Каква е марката им? По схема ли ги пиеш? На колко си години?
Малко повече информация дай.
От колко време ги пиеш? Колко таблетки ти оставаха?
И защо по дяволите не прочете листоквата? :wink:

Имаш зацапващо кървене, което е нормално да се появи в първите месеци след като си започнала прием на ОК. А ако ги пиеш от много време - навярно нещо си нарушила схемата и хормоналния баланс е позачезнал.

Дай повече информация и ще получиш по-точни отговори.

lifestyle
09-19-2006, 21:32
Cilest са хапчетата.Аз съм на 18.Пия ги от 2 месеца(това е втория).Несъм закуснявала с приема.Майка ми ги "предписа",ама нали ми е малко акъла ](*,) Ох знам какво ще ми кажеш-Бягай на доктор,ама като кървя :?

09-19-2006, 21:36
e kakvo kato kurvi6?tova pre4i li ti da otide6 na ginekolog?trqbva v nai-skoro vreme da si zapi6e6 4as.edva li 6te te vurne.no trqbva da te pregleda,4e moje da e stanalo ne6to seriozno.kak moje da pie6 protivoza4atu4ni na svoq glava?spirai gi i bqgai na lekar! [-X

lifestyle
09-19-2006, 21:40
Спрях ги.Вай като цъфна неразположена(или и аз незнам ква) да не ме изхвърлят като мръсно коте :| Тоя лекар ще ме сметне за луда ](*,)

Dita
09-19-2006, 21:45
Майка ти лекар ли е?

Хапчета се пият след предписание от лекар. Той трябва да съобрази дали са подходящи за теб, годините ти и здравословното ти състояние.
Цилест са подходящи за младо момиче, защото са нискодозирани. Но ти не написа дали ги пиеш по схема. И защо ги спираш ненадейно?!
Прочети си листовката. [-X Там е описано най-точно : в първите месеци може да се получи като страничен ефект междинно кървене. Защото организмът ти се нагажда към хормоните. Не ги спирай и почвай така. Вредно е. А и как ще свикне организма ти като постоянно го тероризираш с това приемане на синтетични хормони както ти падне?
Ако майка ти не е лекар - да отидеш веднага на гинеколог и той да ти каже какви таблетки да ползваш. Тези може да са хубави, но да не са подходящи за теб и това да е причината за кървенето. По принцип такова кървене се получава в първите три месеца след прием на хапчета. Не е задължително да има, но при някои момичета се случва. При други - не. [-X
Потретвам се - чети листовките. Те не са сложени за флагчета, а за да се четат. В тях са описани всички странични ефекти, които могат да се получат, описана е схемата, по която се пият - все полезни неща.
И ако досега не си ходила на гинеколог - време е. На достатъчно години си, водиш полов живот и е хубаво да си направиш един профилактичен преглед. А и да ти изпишат таблетки.
ако си неразположена едва ли ще ти правят преглед. Изчакай кървенето да спре и отиди тогава.
Ако те интересува нещо повече за прегледа - ще ти кажа как става, ако досега не си ходила.
И за друг път да си знаеш - хапчетата се пият по схема, без значение дали в паузата ти е дошъл цикъла или ти идва когато трябва да ги започнеш пак след 7-дневната почивка.
Бтв, ти прави ли 7-дневна почивка между двете опаковки? :-k