PDA

View Full Version : Moderated:Имам афта, червено петно и език, изгорен от сода..



OVERMIND
09-20-2006, 19:52
Хора накратко > имах афта отпред на езика и ми казаха да я намажа или изжабуря с сода за хляб да ама аз я намазах и са осен афта имам и едно дълбоко червено петно на езика + целия ми език е изгорен от содата :cry: Кажете кво да направя изгарянията са повърхностни и не са дълбоки а онова петно не е дълбоко но ме боли адски много кажете какво да права??????? :|

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

09-20-2006, 20:04
Хора накратко > имах афта отпред на езика и ми казаха да я намажа или изжабуря с сода за хляб да ама аз я намазах и са осен афта имам и едно дълбоко червено петно на езика + целия ми език е изгорен от содата :cry: Кажете кво да направя изгарянията са повърхностни и не са дълбоки а онова петно не е дълбоко но ме боли адски много кажете какво да права??????? :|
Езика зараства мн бързо споко такаче бързо ще ти минат тези ранички.А афтата имаше едно такова лилаво дет се жабуркаш и за 1-2 дена ти минава.Ама не се сещам как се казваше.

malka_kukla
09-20-2006, 20:20
otiva6 v aptekata i pita6 aptekarkata kakvo moje da ti preporu4a za problema ti,tova e nai barzoto re6enie.

09-20-2006, 20:30
kupi si VAGOTIL, ima go v vsqka apteka
tva e re6enieto
rptosto jaburi6,adski boli ama vednaga 6ti mine
adi dano se opravi6 ;)

SwEeT_pAiN_F
09-21-2006, 13:21
здравей,
малко странно ще ти празвучи но отивай във една ветеринарна аптека и се купи ГРАНОФОРИН зелено е на цвят, много цапа но много помага. Когато цялата ми уста беше в афти, и венци и език, не можех изобщо да ям нищо така се оправих. Ще попиташ защо от вет. аптека, ами причината е съвсем проста: наще "умните " от фирмите за лекарства са го спрели от производство само нква чужда го внасяла за животни. НО НЯМА НИКАКВА РАЗЛИКА ДАЛИ Е ЗА ЖИВОТНИ ИЛИ ХОРА!! Аз се мажа с такова!!
Успех!

OPEL
09-21-2006, 13:46
здравей,
малко странно ще ти празвучи но отивай във една ветеринарна аптека и се купи ГРАНОФОРИН зелено е на цвят, много цапа но много помага. Когато цялата ми уста беше в афти, и венци и език, не можех изобщо да ям нищо така се оправих. Ще попиташ защо от вет. аптека, ами причината е съвсем проста: наще "умните " от фирмите за лекарства са го спрели от производство само нква чужда го внасяла за животни. НО НЯМА НИКАКВА РАЗЛИКА ДАЛИ Е ЗА ЖИВОТНИ ИЛИ ХОРА!! Аз се мажа с такова!!
Успех!
Хахаха... Нима вече там го продават. Иначе написаното е 100% верно. Много бързо минава от него. Аз до толкова го бях закъсал че освен сок(и то не всички) друго не можех да пия. За два дена бях изял едни парче пица. И като ми го дадоха това... направо се родих.

sladoled
09-21-2006, 14:05
За стотен път моля- КАТО НЕ РАЗБИРАТЕ ОТ НЕЩО ДА НЕ ДАВАТЕ МНЕНИЯ.Щом гранофурина е спрян от производство в хуманитарната медицина, значи е установено, че е токсичен за човека.А някой го препоръчва за мазане на лигавици!!!!!!!
Към питащия: иди на стоматолог, там ще ти помогнат. :smt011

SwEeT_pAiN_F
09-21-2006, 16:13
За стотен път моля- КАТО НЕ РАЗБИРАТЕ ОТ НЕЩО ДА НЕ ДАВАТЕ МНЕНИЯ.Щом гранофурина е спрян от производство в хуманитарната медицина, значи е установено, че е токсичен за човека.А някой го препоръчва за мазане на лигавици!!!!!!!
Към питащия: иди на стоматолог, там ще ти помогнат. :smt011
Тъй като се изявяваш като виден стидент по медицина, прав се це може да е вредно, но айде ми кажи щом е така що зъболекарите го ползват????????? Преди 5дни имах афта точно до канала на паротидната жлеза. Зъболекарят ми я намаза с гранофорин. Както писах преди имах афти в цялата уста, на всичкото отгоре бях на стотици километри от България. Добре че знам английски и в най-близката аптека ми препоръчаха спрей който в последствие прочетох че съдържат едно и също. Само че беше съвсем леко зеленикаво.
Така че проблема е в нашите в аптечната мрежа.
И момичето да не се притеснява че там го има. Нооо всеки има право на избор. Аз не я насилвам но това ще и помогне много.

peter_vips
09-28-2006, 18:23
kupi si VAGOTIL, ima go v vsqka apteka
tva e re6enieto
rptosto jaburi6,adski boli ama vednaga 6ti mine
adi dano se opravi6 ;)

Vagotilat naistina pomaga mnogo barzo, no ne se zhaburkaj s nego, za6toto toj izgarq i zdravata takan, koeto ne e bolezneno, no e nepriqtno(vse pak lekarstvoto e prednazna4eno za le4enie na vaginalni infekcii, proti4a6ti s qzvi po ligavicata na vaginata)! Prosto s edno tampon4e natopeno v vagotiloviq raztvor namazva6 afti4kata. Mnogo 6te 6tipe, no barzo minava, a aftata vednaga se pokriva s bql sloj izgorql epitel!Prilagajte go sled qdene ili ve4er sled izmivane na zabite!

10-03-2006, 21:21
Хора накратко > имах афта отпред на езика и ми казаха да я намажа или изжабуря с сода за хляб да ама аз я намазах и са осен афта имам и едно дълбоко червено петно на езика + целия ми език е изгорен от содата :cry: Кажете кво да направя изгарянията са повърхностни и не са дълбоки а онова петно не е дълбоко но ме боли адски много кажете какво да права??????? :|
Езика зараства мн бързо споко такаче бързо ще ти минат тези ранички.А афтата имаше едно такова лилаво дет се жабуркаш и за 1-2 дена ти минава.Ама не се сещам как се казваше.
да са изжабурка с калиев перманганат \:D/

ninsy
10-04-2006, 09:19
трябваше да я намажеш с гранофорин мисля че се казваше

SwEeT_pAiN_F
10-04-2006, 11:28
трябваше да я намажеш с гранофорин мисля че се казваше
ninsy права си така е но в момента не се произвежда. Аз в момента имам същият проблем и ходя всеки ден до зъболекарят за да ми го маже, а междувременно се жабуркам с вода за уста. В първият много щипе но след това успокоява и ти е прохладно и не боли толкова. А отоносно гранофорина питах зъболекаря си и той ми каза че са го спрели заради тва че за 250 милилитра взимаха по 2.30 а сега има някво ново дето е 3 или 4 пъти по скъпо.. Сами си направете изводите...

P.P
03-21-2013, 12:49
az sashto imam afta v prednata chast na ezika i me boli ujasno mnogo otidoh na lekar i mi predpisa edin gel s koito da se meja kazva se Afteks dano ti pomogne az se maja veche ot edin den i mislq che zapochva da zazdravqva ;))