PDA

View Full Version : problem s kompa



t1jnaaaaaaaaa
09-20-2006, 21:23
zdraveite sladuri..taka zna4i nz kvo to4no stana oba4e po edno vreme kato netiskax mi6kata varhu dadena ikonka i ne mi otvarq6e ni6to sled tva restartirax kompa i vlqzox v akaunta si nali kakto sledva i vklu4va se windowsa{xp} e...i kvo da gledam nqma nito edna ikonka i kato natiskam kop4etata na mi6kata pak ni6to nestava..ta sega 6te si kajete a kak vleze tuk sled kato nqma6 nikva ikonka ili tam podobni..mi natiskam CTRL,ALT,DEL zaedno i mi se poqvqva WINDOWS TASK MANAGER i ot tam ama do tam ni6to nemoga da napraqv molq vi pomognete mi kak da go opravq..mnogo6te sam vi blagadarna....nz kvo stava i ako mi obqsnite mn 6te se zaradvam i ako moje i po barzi4ko no ne e ot zna4enie koga vajnoto e ako nqkoe znae kakvo mu ima da mi kaje kakvo e i kak moga da go opravq...blagodarq vi mnogo 8-[ #-o #-o #-o #-o #-o :smt010 :smt010 :smt017 :smt009

Composure
09-20-2006, 21:25
доколкото разбрах си си изтрила графичната среда? :) имаш ли диск на уиндоуса си? :)

tajnaaaaa
09-20-2006, 21:27
da imam 8-[

nikolarr
09-20-2006, 21:33
emi vig vikni nqkoi ot vas koito razbira malko ot komputri i go nakarai da ti preinstalne windowsa i da ti naslaga draiveri kodaci i vsi4ko neobhodimo a sled preinstal nqma ikoni na desktopa ti trqbva da si gi iskara6 nakoarai go da ti pokage kak ako ne poznava6 takiva hora neznam probvai sama ama trqbva da znae6 angliski i da si ima6 prestava kakvo pravi6 no ai sigorno e da vikne6 nqkoi ako ne se opravi6 pi6i pak

tajnaaaaa
09-20-2006, 21:34
na4i za da bada po to4na i za da ti e po lesno da mi obqsni6 kak da go opravq tva..na4i imam 4 diska 1-instalation driver cd.....crt monitor.....powerful system utilities...nvidia series mainboard driver{soltek} eee?? off mn sam t1pa i panikiosana nz sorry 4e vi zanimavam

tajnaaaaa
09-20-2006, 21:36
a bez preeinstalirane ne stava li..pone za sega 6toto ima 4ovek koito moga da izvikam no toi ne e v grada za nqkolko sedmici i kvo da stoq taka dokato se varne li e moje i taka da stane v kraen slu4ai ama se pak ako ima dr na4in:(

09-20-2006, 22:30
a bez preeinstalirane ne stava li..pone za sega 6toto ima 4ovek koito moga da izvikam no toi ne e v grada za nqkolko sedmici i kvo da stoq taka dokato se varne li e moje i taka da stane v kraen slu4ai ama se pak ako ima dr na4in:(
Еми става то от некомпетентни хора напрао ти стане лошо.Даваш дясното копче на мишката.След това Arrange Icons By след това нали посочваш го и натискаш Show Desktop Icons.

09-20-2006, 22:34
a bez preeinstalirane ne stava li..pone za sega 6toto ima 4ovek koito moga da izvikam no toi ne e v grada za nqkolko sedmici i kvo da stoq taka dokato se varne li e moje i taka da stane v kraen slu4ai ama se pak ako ima dr na4in:(
Еми става то от некомпетентни хора напрао ти стане лошо.Даваш дясното копче на мишката.След това Arrange Icons By след това нали посочваш го и натискаш Show Desktop Icons.

tajnaaaaa
09-20-2006, 22:43
Еми става то от некомпетентни хора напрао ти стане лошо.Даваш дясното копче на мишката.След това Arrange Icons By след това нали посочваш го и натискаш Show Desktop Icons.


xaxax da az ne kazvam 4e sam kompetentna po toq vapros i to4no zaradi tova pitam...no i ti ako be6e kompetenten nqma6e da izkazva6 tova si mnenie...az o6te v parviq si post kazax 4e sega nestava ni6to sled kato natisna kop4etata na mi6kata ina4e ako stava6e nqma6e da zanimavam celiq forum s glupostite mi i taka de pak da povtorq ne paradiram s tova 4e sam kompetentna po toq vapros za6totoo nesam a ti mi prepisva6 nqkvi dumi..no kakto i da e aide stiga tolkova neiskam s nikogo da se karam i taka ako o6te nqkoi imam kakvo da naipi6e da go napravi ako iska a ina4e blagodarq na vs koito pisaxa dosega :(

09-20-2006, 22:44
Ама то не трябва само да натискаш копчетата на мишката направи това което ти казах пък да видим дали ще стане.

tajnaaaaa
09-20-2006, 22:46
emi nali i az tova kazvam be pi4{sori ako si f} :lol:
kazvam 4e nestava absolutno ni6to kato natiskam dqsnoto kop4e ni6to ne se poqvqva razbira6 li..abs.ni6to ina4e ako stava6e dosega da sam go opravila i se pak mersi 4e se opita da pomogne6 ;-)

Bisollini
09-20-2006, 23:01
Recovery

09-20-2006, 23:07
emi nali i az tova kazvam be pi4{sori ako si f} :lol:
kazvam 4e nestava absolutno ni6to kato natiskam dqsnoto kop4e ni6to ne se poqvqva razbira6 li..abs.ni6to ina4e ako stava6e dosega da sam go opravila i se pak mersi 4e se opita da pomogne6 ;-)
Ама правиш ли всичко което ти казвам или само натискаш дясното копче шото от думите ти излиза че натискаш ей така само дясното копче.

tajnaaaaa
09-20-2006, 23:38
emi to razberi 4e prosto nqma kakvo dr da se napravi za6toto pri natiskaneto na dqsnosto kop4e ni6to ne se poqvqvav to ako stava6e ne6to 6tqx da go opravq ama nestava....

Axxxel
09-21-2006, 02:06
Я ресни компота и кажи дали пак се появява този проблем.Ако пак се появява...стартираш си Task Manager и търсиш процес на име explorer.exe...има 2 вариянта след като след ресет на машината проблема не се е оправил.Първия вариант е explorer.exe да не се стартира (в такъв случай няма да го намериш в таск листата).Вторият вариант е да се стартира, но да не функционира нормално (тогава ще го водиш в листата).Така...независимо дали е стартиран или не, явно (поне моят извод) има проблем именно с него.В Task Manager-а отогре имаш бутони (file, options, view...бла бла бла).Отиваш на File.От там натискаш New Task и в появилия се просорец въвеждаш explorer.exe, натискаш OK и кажи какъв е резултата...

tajnaaaaa
09-21-2006, 09:17
zna4i napravix tova koeto kaza..i samo za sekunda se poqvqva start menuto i iz4ezva ni6to dr..offf ili az ne6to nepravq kato xoratq ili nz ama pravq si4ko koeto kazva6 i nali ti kazax kav e rezultata..taka samo premigva{taka da gho nareka}i tova..

Composure
09-21-2006, 09:49
аз не разбрах пак еи ся прочетох всичките мизерии ии май си делнала глафичната среда ама немога да разбера с диска на уиндоуса репеарни уина :) да ти се върне графичната среда

gbhjgtujk
09-21-2006, 19:51
ei i tva ne mi se verva da stane i na mene mi se be6e slu4ilo ne6to podobno ama nesana po toq na4in..daite dr predlojenie na momi4eto....

Forslor
09-21-2006, 22:45
Ами на нейно място щях да влезна под Safe mode и да видя каква е работата: пускам един скан със антивирусната,гледам task manager-a за някой непознат процес и т.н ако немога да открия проблема ресторвам от септемврийския си имидж с NorthonGhost . :wink:
Също така REPAIR на XP изобщо не го препоръчвам,защото в 98% от случаите не помага. Ако има някакво лайв СД например ,аз много често ползвам WIN XP MINI PE - в него са събрани изключително полезни софтуерни продукти с чиято помощ можете да спасите Windows-a от преинстал,но като гледам никой не го ползва или може би не е чувал за него
:wink:

Axxxel
09-22-2006, 00:11
DevilMayСry...абе стига с тая графична среда бре...тва да не ти е unix система...Момиче влизай под сейф мод и сканирай яко за бацили.Намирисва ми на бацил, който трепе explorer-a.Може и да не съм прав, но това си мисля...

t1jnaaaaaaaaa
09-22-2006, 23:48
off vsi4ko probvax ni6to nestava male ponkoga naistina se 4uvstvam adski t1pa..sajelqvam 4e prodaljavam da vi zanimavam ama se apak ako znaete o6te ne6to akjete