PDA

View Full Version : Предложете игри и занимания които да убиват скуката в час ;)



RaLsIiI
09-21-2006, 09:02
:D

miloto_girl_4e
09-21-2006, 09:56
Като ми стане тъпо аз си се занимавам със СуДоКу :mrgreen:

MauMyHkaTa
09-21-2006, 10:01
Хахах колко съм се занимавала с мойта дружка в края на миналата година...особено по история! :mrgreen: Значи ако ще си играеш сама, препоръчвам судоку - хем е за умнички, хем времето минава по-бързо докато го умуваш! :lol: Ако пък и на човека до теб му е скучно, ще ти предложа една "игричка" за двама, която сами си измислихме ;) Взимате си лист, химикал и първия срещнат учебник. Отваряте на случайна страница и си избирате една дума най-добре от по 6-7 букви най-малко, за да не е съвсем кратка. И си я написвате на листите да си я имате. След което всеки сам за себе си започва да измисля други думички, състоящи се само от съставните букви на горната дума. Можете да използвате само 2 или всички букви, но не трябва да използвате други, освен тези които се съдържат в главната дума! И като прецените че вече не не ви се мислят повече думи - спирате и си ги сравнявате една по една. Ако има повтарящи се - те се драскат и от двамата участници и така накрая "победител" е този, който има повече думи,които другия не е написал! :lol: Ние обикновенно играем без каквито и да било имена...Това е, забавлявай се ако ти харесва игричката ми! :smt016
Пример: избирате си думата "икономически". Някои от възможните думи, които могат да се напишат тук са:ски, нос, кон, сок, сеч, иск, син, ние и т.н. Само че в момента се сетих само за 3-уквени думички, които разбира се може да бъдат обогатени с още и още. Просто сега за да ти покажа как става играта, се сетих и написах само тези.

Impulse
09-21-2006, 11:53
Po princip sym dosta poslu6na i ne igraq igri4ki, ama ponqkoga kato izpu6a...O4ertava6 si rykata, pi6e6 4islata do 100 vytre. Sled tova kazva6 na pritqtel4eto da nameri nqkoe 4islo i dokato go tyrsi ti pravi6 4erti4ki ili kryg4eta na otdelen list. Kato go nameri po4va6 da tyrsi6 ti. I taka dokato vi pisne. I pobeditel e tozi, koito ima pove4e kryg4eta na list4eto si ili po-malko na list4eto na drugiq.

XePouH
09-21-2006, 12:20
ми рисувам си на листи,що листи съм изрисувал ей :-D говоря си с някой,там пиша бележки,ама туй за судокото е хубава идея :mrgreen:

dAnItkA
09-21-2006, 12:30
http://www.igrajmo.se/clovek/ na toZi link moje da igraete online 'Ne se syrdi choveche' :P

ProstoAz
09-21-2006, 14:17
:arrow: Белот
:arrow: Кръстословица
:arrow: Судоко
:arrow: Крави и бикове
:arrow: Морски шах
:arrow: Четене на вестник/списание/каталога на Avon
:arrow: Целене с хартийки
:arrow: Спане
:arrow: Слушане на музика

Всичко е изпробвано! :-D

OPEL
09-21-2006, 15:30
Освен горепосочените неща, нашия клас практикува и:
-Покер
-Белот
-занимавка с GSM ( пращане на разни файлове, цъкане на игри и др)
Но не забравяйте най важното - дъвката доставя допълнително удоволствие към всичко това.

The_Gladiator
09-21-2006, 16:04
Възможно най-много съм съсредоточен в час и определено не е скучно,защото учителите го прават такъв.Много забавни са те и понякога ни показват интересни неща,които определено много ми харесват. :-) На пръстите на едната ми ръка се броят скучните часове в час.

Loshotia
09-21-2006, 16:46
Мнооооого рядко судоку. Ако другарчето е болно и няма с кого да седя. Само тогава судоку. Иначе като съм си с мойта френдка се снимаме. Много е яко- цели фотосесии имаме. Слушаме музика по това време. Разцъкваме телефоните- смси файлове ...А най- якото е да си пишеш смси с някой от даскало, който също има час. Това ми е любимото

niki000
09-21-2006, 17:02
Svarka 8)

siXt_senSe
09-21-2006, 17:35
Ми ние преди време много обичахме с дружката да играем на една игра.Един казва една буква и трябва да пишем песни с тази буква,но е задължително и изпълнителя.Да доуточня задължително само песента да започва с определената буква.Иначе доста бързо минава времето,когато има нещо за разглеждане-клюкарски списания,женски,абе всякакви или да си драскам на последната страница на тетрадката

titin4eto
09-21-2006, 18:09
Значи тази игра е хем за забавление, хем да опознаеш по-добре приятеля си. Значи пишеш на един лист 3 твърдения за себе си, от които само едно от тях е вярно. Напр. 1.Спя на ниска възглавница.
2. Пушила съм пура. 3. Не обичам сладолед. И ако приятелят ти отговори праилно е той наред, ако не - пак си ти... Дано ви е интересна... Иначе си пишем или рисуваме или.....абе зависи от часа...

09-21-2006, 21:11
mi s drujkata mi po chin si igraem na filmi ili si razmenqme gsm-ite i igraem igri na chujdiq gsm

SuPeRSlaDkA
09-22-2006, 10:06
:arrow: Белот
:arrow: Кръстословица
:arrow: Судоко
:arrow: Крави и бикове
:arrow: Морски шах
:arrow: Четене на вестник/списание/каталога на Avon
:arrow: Целене с хартийки
:arrow: Спане
:arrow: Слушане на музика

Всичко е изпробвано! :-D
...и работи безотказно...

Tempestjuji
09-22-2006, 11:31
Аз си рисувам :mrgreen:

not_the_same^
09-22-2006, 13:48
Аз си рисувам :mrgreen:

me too
абе говори си с пр, къв е проблема?

maybelline
09-22-2006, 13:57
:arrow: Белот
:arrow: Кръстословица
:arrow: Судоко
:arrow: Крави и бикове
:arrow: Морски шах
:arrow: Четене на вестник/списание/каталога на Avon
:arrow: Целене с хартийки
:arrow: Спане
:arrow: Слушане на музика

Ха-ха!Това беше яко :lol: А на мен като ми доскучее в някой час,играя на змията на GSM-а,играя морски шах с този,който седи до мен,драскам си по тетрадката(в зависимост от драсканиците отзад на тетрадките ми,може да се разбере кой ми е 'любимият' предмет),пиша sms-и,правя си фигурки от хартия,пращам бележки и т.н.Пробвала съм да играя судоку в час,но обикновено се съсредоточавам над судокуто и има опасност да не чуя учителят когато ми каже името например.А през скучните часове гледам да се занимавам с нещо,което все пак ми позволява да слушам учителя(дори с 'половин ухо'),че ако случайно зададе някой въпрос към мен,да съм в състояние да отговоря нещо по-смислено от "Какво?" и "Незнам".

white_chik
09-22-2006, 15:04
Миналата година в часовете по испански,ми беше адски скучно и тъй като нямах под ръка нито судоку,нито кръстословица,вестник или списание и почнах да пиша некви простотии с лявата ръка(по принцип съм десничарка) и сега вече мога да пиша и с двете ръци.Явно миналата година ми е било доста скучно в часовете :smt005

молец
09-22-2006, 16:29
Има една игра-ние й викаме "въшка"
Доста е тъпа,ама убива време
Начи...на един лист пишеш числата от 1 до 30 разбъркани и с другарчето взимате различни химикалки и се почва
Ти свързваш 1 и 2,той 2 и 3 и т.н.
Целта е твоите линии да не се докосват и да не пресичат линиите на другарчето
Където се докоснат или пресекат-това е въшка
Който има по-малко въшки печели
хъхъхъххъхЪ
Земи тоя демидж...

MauMyHkaTa
09-23-2006, 00:53
Има една игра-ние й викаме "въшка"
Доста е тъпа,ама убива време
Начи...на един лист пишеш числата от 1 до 30 разбъркани и с другарчето взимате различни химикалки и се почва
Ти свързваш 1 и 2,той 2 и 3 и т.н.
Целта е твоите линии да не се докосват и да не пресичат линиите на другарчето
Където се докоснат или пресекат-това е въшка
Който има по-малко въшки печели
хъхъхъххъхЪ
Земи тоя демидж...Хаха, дам Въшката е яка игричка, само дето аз я играя с малко повечко числа,че да стаа кефец и яко обърквейшън.:smt016

09-23-2006, 01:57
при нас игрите са по рядко.имаме толкова откачени даскали...има една дето прави мноо странни чупки пред дъската :lol: който има камера на тела снима,които нема са наслаждава на момента :-D

Amayo
09-23-2006, 02:00
Послдните две години в гимназията ги прекарахме в ШАХ! :shock: Абе едно половината клас си правехме челиндж.

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-23-2006, 09:21
po princip nqmam navika da igraq na nqkakvi igri4ki ili si govorim ili si pishem belejki :lol: tiq zad nas igraqt na vushka :-D zna4ii igrae se taka .... vzimate edin list i na nego pishete 4islata ot 1 do... primerno 20 i vzimate 2 razli4ni cvqta himikala i svurzvate 1 s 2 2 s 3 i t.n. no kato gledate da ne minavate prez liniite na drugiq ako minete tova se broi za vushka :) pobeditel e tozi s po malko vushki O:)

Joey Tempest
09-23-2006, 12:12
судоко
Казва се судокУ. Така се изписва и чете на японски.

Иначе в по-скучните часове спя. То не се трае това ставане в 6 всеки ден. :D

ssiimmoonna
10-14-2006, 06:40
o stiga de tolkova ne6ta ima a ti..se 4udi6 kakvo da pravi6 mi igrai na vsi4ki vuzmojni igri koito ti napisaha po-gore i se kefi ili puk se smeite na gospojata 6toto tova e mn zabavno e razbira se taka 4e da ne razbere :)

kudravoto
10-14-2006, 06:48
:arrow: slu6ane na muzika
:arrow: bazikane s daskalite
:arrow: draskane na grafiti
:arrow: draznene na nqkoi sau4enik
:arrow: mqtane na list4eta po nqkoi!!!!

Boot
10-14-2006, 07:45
Хъхъ, мойте забавления за изчерпват със спане, слушане на музика или говорене с някой.
Игрички вече не си играем, всичко ни писна...
:mrgreen:

niGGa
10-14-2006, 09:44
играя судоку, слушам музика..веднъж обаче така се бях заслушал, че почнах да пея и 5-6 човека, включително и г-жата ме гледат сеедно съм изпил галон мляко за 10 секунди..

malone
10-14-2006, 10:14
Ами постоянно говоря със съседа/съседката-голям смях пада обикновено се ме местят от маса :-D а иначе когато съм тих играя морски шах с съседа :wink:

assd
10-14-2006, 12:24
еее по-добро от един вестник чук-чук няма

lady_bird
10-14-2006, 13:57
hora,az imam dr po-polezno predlojenie.4asovete taka ili ina4e sa oteg4itelni,a golqma 4ast ot nas sa purva smqna,kakto i az mejdu drugoto,ta zemete si pospete v u4ili6te vmesto da se napuvate da izmislqte izri. ina4e-karti.no za kartite mn vnimavaite,4e ako vi spipat stava lo6o. :)

ssiimmoonna
10-14-2006, 14:00
hora,az imam dr po-polezno predlojenie.4asovete taka ili ina4e sa oteg4itelni,a golqma 4ast ot nas sa purva smqna,kakto i az mejdu drugoto,ta zemete si pospete v u4ili6te vmesto da se napuvate da izmislqte izri. ina4e-karti.no za kartite mn vnimavaite,4e ako vi spipat stava lo6o. :)
daaaaa mn sum suglasna

leko_otkachena
10-14-2006, 14:19
az si nosq mp3-kata i si cheta spisaniq