PDA

View Full Version : Главоболие



09-21-2006, 16:37
От 2-3 дена ме боли много главата.Пих Nurofen,обаче не ми помогна.После реших да си премеря кръвното- имаме електронен апарат и ми показа:93 на 82 и пулс 90.Уж апаратът е верен,незнам малко се притеснявам.

siXt_senSe
09-21-2006, 16:52
Вие ли ти се свят?

09-21-2006, 16:58
Да

marina star
09-21-2006, 17:18
nisko kravno nalqgane spored men

siXt_senSe
09-21-2006, 17:26
Определено е събиране на граници или както някой му казват ниско кръвно.Хапвай повече сладко и питиета с кофеин.Ако питаш мен е по-добре да отидеш ма лекар,защото може да стигне и до припадъци.

sladoled
09-21-2006, 18:05
Проблема идва вероятно от сближаването на двете граници -систолна и диастолна - на кръвното налягане.Електронните апарати не са много точни. по-скоро са само ориентировачни.По-добре да потърсиш измерване с обикновен апарат.Ако не ти се гади, се нахрани и вземи нещо за главоболието- става и аналгин, но не еднократно, а след 3-4ч още една таблетка.Утре сутринта пак.Ако състоянието ти не с променя ще трябва да посетиш лекар. :wink:

HopeLesss
09-23-2006, 16:22
Определено е събиране на граници или както някой му казват ниско кръвно.Хапвай повече сладко и питиета с кофеин.Ако питаш мен е по-добре да отидеш ма лекар,защото може да стигне и до припадъци.

На скоро и аз имах същия проблем. 1 седмица постоянно ме болеше главата и отидох на лекар. Личната ми измери кръвното и беше 80 на 60. Вика ми: "Малко е ниско" и ми се хили насреща. После набързо ми изписа някви хапчета за главата и аз си тръгнах. За кръвното не спомена нищо. Купих си ги въпросните хапчета и като се прибрах майка ми почна да чете листовката, защото трябвало да знае кво пия. Представете си на листовката пишеше, че тези хапчета са за шизофреници, алкохолици и тем подобни :shock: Направо се шокирах и изобщо не съм ги пила. Главата ми мина след няколко дни от само себе си. Така че моя съвет за кръвното е да се храниш редовно, да пиеш много течности и сладичко. А за главата - може да те боли или от преумора, или от напрежение, или от проблеми с очите. Ако пък е от кръвното, като се погрижиш за него, и тя ще спре да те боли. Ако решиш да отидеш да лекар, внимавай какво ти изписват. Това е от мен :) Успех :D