PDA

View Full Version : Опит в писане на писма до дадена институция?



teenkopele
09-22-2006, 10:51
Някой може ли да ми даде някакви съвети, защото до сега не ми се е случвало да пиша подобно писмо?
Става въпрос за оплакване. :wink:

fake
09-22-2006, 15:12
до кой ще пишеш писмото?
в училище не сте ли учили как се пишат молби, оплаквания и т.н.?

fake
09-22-2006, 16:36
и аз имам де, вили, ай го пишем заедно
бръмзе, кажи до кого е и за какво е жалбата и ще ти кажа как трябва да изглежда в общи линии

fake
09-22-2006, 16:41
това са линкове за подаване на жалби в интернет
http://sofiaombudsman.bg/jalba4632.php - към столичния омбудсман(така и не разбрах какво прави тоя...)

http://jalba.potrebitel.bg/ - ако са ти нарушени потребителските права


ааа..тука има някф модел...можеш да си sort-неш(забравих думата) каквото ти трябва

ДО
Еди кой си(с главна буква е титлата, званието или там квото е)

Ж А Л Б А


От .................................................. .................................................. .......
(трите имена)

гр. (с.) ......................................., ПК ................, жк. ............................
ул. .................................................. ....., № .............., вх. ......., ап. .......
тел. ............................, факс ..........................., е-mail ........................

Относно (кратко описание на причината за жалбата (2) )
.................................................. .................................................. ............
.................................................. .................................................. ............


Изложение на обстоятелствата по спора (3)
.................................................. .................................................. .............
.................................................. .................................................. .............
.................................................. .................................................. .............


Искане : (4)
.................................................. .................................................. .............
.................................................. .................................................. .............
.................................................. .................................................. .............


С уважение,

Подпис: .........................
Град(село)....................
......................... .200... г.

teenkopele
09-24-2006, 08:04
и аз имам де, вили, ай го пишем заедно
бръмзе, кажи до кого е и за какво е жалбата и ще ти кажа как трябва да изглежда в общи линии

Как да изглежда имам представа, не веднъж съм писал.

Гадното е, че не мога да използвам тоя "любезен" език, който трябва да е в писмото. Мога да го напиша по мой си начин, хах :wink: