PDA

View Full Version : ЕНФИЕ



ABSOLUTme
09-24-2006, 01:18
Стиа ровили в стари теми,бе! :x

GLeZoRanA
09-24-2006, 01:19
Енфието представлява фин тютюнев прах от специално подбрани и обработени тютюни, допълнително обогатени с натурални аромати за увеличаване на приятното му въздействие.
В миналото е било изключително популярно в аристократичните среди. Сред почитателите на енфието са Наполеон, Фридрих Велики, Шилер, Кант.
Днес в Европа енфието претърпява своя втори Ренесанс. Употребата му е модерна особено сред спортисти, хора на изкуството, младите, които обичат интересните и нетрадиционни продукти.
Енфието е много популярно в Германия, Англия, Франция, Швейцария.
Употребява се главно заради своя тонизиращ и стимулиращ ефект, като в същото време не внася считаните за вредни за здравето катрани, които се образуват при горене на тютюна. Според лекарите то пречиства дихателния тракт и така намалява риска от настинки.
Така или иначе, енфието стимулира нашето обоняние и ни доставя едно различно удоволствие. Може да се използува и на забранени за пушене места – в самолета, в кина, театри. Има и такива, които го използуват за ограничаване на пушенето или дори като вариант за отказване от цигарите. В този частен случай енфието помага за по-лесно понасяне на периода на никотинов глад.


Употреба (Как?)
Започвате внимателно, както с всяко ново изживяване.
Изсипвате енфие на ръката. Няма точно място, удобството е водещо.
Вдишвате бавно и нежно, като аромат на скъпо вино или уханно цвете. Така ще изпитате най-голямо удоволствие.
След няколко секунди ще усетите истинския аромат на това тютюнево изкушение и ще се насладите на възбуждащото чувство за свежест. Ще започнете да усещате по-ясно богатството от аромати около себе си.
Възможно е да кихнете весело, особено ако сте от екстремните начинаещи.
С времето сами ще откриете своята мярка.
Хубавото енфие трябва да е влажно и това понякога затруднява изсипването му. Няколко почуквания с кутийката помагат.

Ku4eNcE
09-24-2006, 02:05
Ne za pari pat 4yvam za nego

hamilcar
09-24-2006, 09:19
Не, не съм чувал за него. Сега разбирам и от написаното в линка който даде, не ми се хареса особено.

kudravoto
09-24-2006, 09:47
Енфието представлява фин тютюнев прах от специално подбрани и обработени тютюни, допълнително обогатени с натурални аромати за увеличаване на приятното му въздействие.
В миналото е било изключително популярно в аристократичните среди. Сред почитателите на енфието са Наполеон, Фридрих Велики, Шилер, Кант.
Днес в Европа енфието претърпява своя втори Ренесанс. Употребата му е модерна особено сред спортисти, хора на изкуството, младите, които обичат интересните и нетрадиционни продукти.
Енфието е много популярно в Германия, Англия, Франция, Швейцария.
Употребява се главно заради своя тонизиращ и стимулиращ ефект, като в същото време не внася считаните за вредни за здравето катрани, които се образуват при горене на тютюна. Според лекарите то пречиства дихателния тракт и така намалява риска от настинки.
Така или иначе, енфието стимулира нашето обоняние и ни доставя едно различно удоволствие. Може да се използува и на забранени за пушене места – в самолета, в кина, театри. Има и такива, които го използуват за ограничаване на пушенето или дори като вариант за отказване от цигарите. В този частен случай енфието помага за по-лесно понасяне на периода на никотинов глад.


Употреба (Как?)
Започвате внимателно, както с всяко ново изживяване.
Изсипвате енфие на ръката. Няма точно място, удобството е водещо.
Вдишвате бавно и нежно, като аромат на скъпо вино или уханно цвете. Така ще изпитате най-голямо удоволствие.
След няколко секунди ще усетите истинския аромат на това тютюнево изкушение и ще се насладите на възбуждащото чувство за свежест. Ще започнете да усещате по-ясно богатството от аромати около себе си.
Възможно е да кихнете весело, особено ако сте от екстремните начинаещи.
С времето сами ще откриете своята мярка.
Хубавото енфие трябва да е влажно и това понякога затруднява изсипването му. Няколко почуквания с кутийката помагат.


evalata mili4ka!mi da probvala sum no ne mi haresva!

fti4ka
09-24-2006, 14:16
някой знае ли къде в София продават такова?

IdiOtKa
09-24-2006, 14:36
ами до колкото знам тва нещо го продават и в магазините ..маи си е легално ... но не и в всеки магазин го има ... иначе е яко .. :)

ABSOLUTme
09-24-2006, 16:25
Продава се почти във всеки магазин за тютюневи изделия(това не включва обаче будките за цигари примерно :lol: ).
аз си го купувам от магазините Cheers ,има доста такива из София - ул.Солунска(до Витошка),на ул.Раковски(близо до пл.Славейков),на Жълтите павета...абе то си е цяла верига магазини,навсякъде има:)
цената варира от 3,70 до 7-8лв.(в България де,във Франция и Германия е по-скъпичко:))

WwanAdoO
10-21-2006, 14:22
Nqkoga ima6e takava tema, spomnqm si 6tot be6e to4no malko sled kato se bqh zaribila na tva- super qko e, mnogo po-dobre ot cigarite spored men :wink:

01-12-2008, 00:30
Аз, като открих енфието, си мислех, че съм открил топлата вода, или по-точно "безвредния наркотик", и започнах да смъркам често, ефекта беше минимален, разбира се, но въпреки това действаше доста добре, срещу скуката, и много ми харесваше. Един ден както си бях вкъщи пред компютъра, и нямаше какво да правя, се набуфках с някаква конска доза, и резултата беше удивителен, в първия момент си като застрелян, после ти става някакво замаяно, ама много готино, обаче! И понеже аз си го правех на магистралки, че е по-удобно, и всеки ден смърках поне по 10 огромни линийки, и ми беше много яко, обаче след един месец ме заболя сърцето, и осъзнах как съм се пре/?!л. В момента вече не смъркам енфие, и проблема е, че от едно ш~"8но кафе, една чаша Кока кола, или нещо друго, което съдържа кофеин или никотин, ми се появява ужасна болка в сърцето, или около сърцето, незнам точно, но много съжалявам! Ще опитам да се оправя сам, като от утре спра да пия кафета, коли и т.н, през ден ще пия по 20 грама водка, и ще си подновя тренировките по фитнес, като наблегна на кардиотренировките.
Ако някой тръгне да ви философства за енфието, че нямало никакво действие, че било за отказване на цигарите(най-голямата глупост, просто), или каквото и да било, му кажете да ходи да се гръмне, някъде. И аз така си мислех, обаче сега много ме е яд.

FelisDirus
01-12-2008, 00:54
Знам какво е енфие, но ме е страх да шмъркам, защото имам чувството, че ще е отвратително.

bungle
01-12-2008, 07:04
Шмъркала съм не веднъж. Много е яко. :)

BioX
01-12-2008, 07:38
probval sam i ot vsi4ki narkotici koito sam probval toq nai ne me kefi :?

i'm so excited!
01-12-2008, 07:51
може да е яко, да не е особено вредно, но самия факт да шмъркам ми е гаден.

Mitio_man
01-12-2008, 08:28
ми аз не съм шмъркал,ама нищо не се знае за в бъдеще :D

LetiCherry
01-12-2008, 10:19
Продава се почти във всеки магазин за тютюневи изделия(това не включва обаче будките за цигари примерно :lol: ).
аз си го купувам от магазините Cheers ,има доста такива из София - ул.Солунска(до Витошка),на ул.Раковски(близо до пл.Славейков),на Жълтите павета...абе то си е цяла верига магазини,навсякъде има:)
цената варира от 3,70 до 7-8лв.(в България де,във Франция и Германия е по-скъпичко:))

И аз си го купувах от там. :-P

Дам, пробвала съм, и не само това, преди 2 години много редовно го консумирахме с приятелките ми в продължение на година някъде, на всякакви места, всякакви аромати, имаше някои много силни наистина и чувстото след това е едно готино... :smt001 Но колкото повече го правиш толкова от по-голямо количество се нуждаеш следващия път....Иначе просто изведнъж спряхме и така от година и не6то вече не сме правили такива изпълнения...

Madness
01-12-2008, 10:34
Яко е (:

psychopath
01-12-2008, 11:34
пробвал съм

Blacklisted
01-12-2008, 16:35
Mне и мисля да си остане така ;p

Decu
01-12-2008, 19:59
Не съм.

InitialD
01-12-2008, 21:42
ДА.. пробвал съм!На рождения ден на един приятел през юни (вече миналата година)..тогава нещо бях болен леко гърлото ме болеше и носът ми запушен и като се нашмърках направо синусите ми се отпушиха!Е кихаш отначало ама после направо се пречистваш! :|

anna_nalisiq
01-12-2008, 22:06
Абе хора във Варна някой знае ли къде ги продават тея екстри??Нз да има магазин такъв..Ако някой е информиран да каже :D

teenkopele
01-13-2008, 03:24
ми аз не съм шмъркал,ама нищо не се знае за в бъдеще :D


:wink: ...

RoyTheReaper
01-13-2008, 10:02
Никакви никотинови продукти за мен. ;)

IdiOtKa
01-13-2008, 11:44
ами зарибявка е такова ...не те хваща нищо ..просто е зарибено ддз ...пробваите, не нещо мно велико или нещо мно упасно ... абтв инфие и съм пушила на масур с малко тревица, също е мно яко , но сменя вкуса...

kakaomen
01-13-2008, 13:10
Това безопасно ли е, защото смятам да почна да препродавам такова и клиентите не биха искали странични ефекти. :-o
Едит: Прочетох сега коментарите, значи е по-безвредно от цигари?

IdiOtKa
01-13-2008, 14:02
аха безвредно е , няма някви странични ефекти ..кво има да обясняваш на клиентите не ми е ясно , като те питат кво е инфие , казваш едно мно яко смърка се няма странични ефекти , освен че малко кихаш .....ае не е лошо ..

Briseis
01-13-2008, 14:15
Иска ми се пробвам, но живея в малък град и няма от къде да си купя :neutral:

Madness
01-13-2008, 14:23
Иска ми се пробвам, но живея в малък град и няма от къде да си купя :neutral:
По-малък от Видин?Не ми се вярва...
Или поне не по-загубен.

Тука има,начи и при тебе има...
Спец при нас знам,единствено за едно магазинче за алкохолища,цигари и други подобни там.То се води за сандвицчи де...какато и да е...
Виж в магазините за алкохол и цигари...

BioX
01-13-2008, 16:15
abe az parviq pat kato ypotrebqvah infie bqh na selo i si go vzeh ot edin magazin tam.a vie mi drankate 4e v malkite gradove nqmalo da ima. :)

st1ka
01-13-2008, 19:47
Ами чувала съм от книгата "Пипи Дългото чорапче" :lol: Иначе не съм опитвала,няма и да ми се случи!

Master_88
01-13-2008, 22:17
Не съм употребявал,няма и да употребя

techCandy
01-14-2008, 16:49
Знам, знам :) Няколко пъти съм си шмръквала, не ме впечатли особено
май...А май дори и не ми харесва особено, или по- скоро ми 'се 200...

Blacklisted
01-14-2008, 18:18
Вили се отряза ахахаха

Madness
01-14-2008, 18:34
Тъп въпрос:
Със синузит съм.Някъв шанс тва чудо да ми навреди?

03-04-2008, 07:38
Не е безопасно бе, тъпанари, колко пъти ще пиша!? Много е вредно, и изобщо не си струва, най-малкото, че зарибява яко, ама айде ма*ната му на това, важното е, че е много вредно за сърцето, ама много! Да го напиша ли с по-голям шрифт?
Няма лошо, да опитате, но го направете 5-10 пъти, като увеличавате количеството всеки път, така, че накрая да е направо ударна доза, само така можете да усетите, наистина за какво става на въпрос, но не смъркайте енфие повече от 10-ина пъти. Готино е, но не става, за постоянна употреба, аз си пре*бах сърцето така, не го правете и вие, няма смисъл. То това е все едно никотина, който се съдържа в полувин кутия цигари, да ви навлезне в тялото за секунди, как няма да е вредно!? Помислете малко...

MSI
03-04-2008, 08:20
да, даже си имам:) череша

Sevt
03-04-2008, 08:26
Абе пристрастяване към енфието ? Лууууди ли сте :lol:

i'm so excited!
03-04-2008, 08:46
какво странно има?
това е тютюн. а към тютюна можеш да се пристрастиш като психически ,така и физически.
всичко зависи от колко, как и какво.

i'm so excited!
03-04-2008, 08:51
бело, халс и курвиеееееее!

i'm so excited!
03-04-2008, 09:00
ае де.
абе ти само се повърни и такова мазало ще му спретнем :)

03-04-2008, 09:42
@exploitedteen, евала! Ти си гениален! Напълно си прав, пич, енфието даже е полезно за организма, незнам просто, как съм ги писал тея глупости, че може да се пристрастиш към него. Не се притеснявай, спри цигарите(бас ловя, че пушиш), и мини само на енфие, изобщо няма да ти навреди, сериозно! Смъркай всеки ден, поне по 10 линийки, големи, колкото средния ти пръст, горе-долу. Изобщо няма да се пристрастиш, даже ще ти порасне патката, не се ебавам!!!

ABSOLUTme
03-04-2008, 09:45
@exploitedteen, евала! Ти си гениален! Напълно си прав, пич, енфието даже е полезно за организма, незнам просто, как съм ги писал тея глупости, че може да се пристрастиш към него. Не се притеснявай, спри цигарите(бас ловя, че пушиш), и мини само на енфие, изобщо няма да ти навреди, сериозно! Смъркай всеки ден, поне по 10 линийки, големи, колкото средния ти пръст, горе-долу. Изобщо няма да се пристрастиш, даже ще ти порасне патката, не се ебавам!!!

И?Кво после?Ще искам да пия сутрешното си кафе с линия,вместо с цигара?
Говориш глупости.Никой не е казал,че е полезно да се шмърка.Всяко нещо в големи количества е вредно. + тва тая тема е на 372837580 години. 8-)

03-04-2008, 10:06
И?Кво после?Ще искам да пия сутрешното си кафе с линия,вместо с цигара?[..] 8-)
Хващаме ли се на бас?
EDIT
@exploitedteen, Уааааааау, ти си схванал, че това е ирония!? Браво, браво, продължавяй в същия дух, така след 10 години може и да си способен, да общуваш нормално с мен.

ABSOLUTme
03-04-2008, 10:45
И?Кво после?Ще искам да пия сутрешното си кафе с линия,вместо с цигара?[..] 8-)
Хващаме ли се на бас?
Ми хващаме се,щом си казал. 8-)
По-интересното е,че съм почнала да употребявам енфие преди вашите да те замислят и съм си спряла съвсем спокойно от раз,просто защото не ми се шмъркаше вече. 8)

Canis_Dirus
03-04-2008, 11:08
The giver and the taker, личи си, че през живота си не си виждал енфие и не знаеш, как се употребява. Що си даваш дупето дето големите хора си мерят пишките?

03-04-2008, 11:14
БхАхАХхаАХАХАахХАхААаХаАХ АХАХХаАхААххААХХ!!! ФхАхаХАхАХахАХаХАХААХ, лелллееее, ХуахАХАхаХахАХаХаХаХахАха аХАХаАХАххаАХАХахАХА, ти на колко години си бе!? :lol:
Боже, божеее... :lol: Лелееее, на мене тръгнала да ми обяснява какво била спирала, преди нашите да ме замислят, шегаджийка! :razz:
Все едно нек'во 15-годишно лапе да ми каже - "Аз немога без цигари!", то е по-скоро жалка гледка, отколкото смешна де, но граници и със смешното. :smt098 :smt097

ABSOLUTme
03-04-2008, 11:26
^^Остави детето да се смее,бе.Така е по-забавно отстрани. 8)

03-04-2008, 11:31
Абе успяхте да ме издразните всичките, и то много, но поне хубавото е, че като гледам интелектуалното ниво, на връстниците си, осъзнавам, че наистина съм умен и мъдър човек. Както и да е спора приключва, поне от моя страна, защото вече ми е много трудно да сдържам емоциите си, а е глупаво да се паля на невежи хора. Аз просто написах един пост, в началото на темата, защото съм смъркал 2-3 месеца енфие и то всеки ден, промишлени количества, защото си мислех, че е безвредно, и си прецаках сърцето, заради тъпотия, и си мислех, че няма да е зле, да напиша, да не се прецака някой друг като мен, ама както и да е. Истината е, че от всички психоактивни вещества никотина е най-голямата отрова и най-големия боклук. Който е по-навътре в нещата, знае, че Никотина дори и да не предизвиква физическа зависимост, се отказва по-трудно и от Хероин. Сега преди да се изсмеете на това твърдение, защото сте невежи, аз ще напиша - Лек ден, на всички! Повече няма да пиша в тази тема,.. мен дори ме е срам, че се принизих да споря с вас.
EDIT
На 18 съм.
EDIT2
Няма смисъл, да ми отговаряте, каквото и да било, защото повече няма да влизам тук, и следователно няма да го видя.
Лек ден!

Disrespect
03-04-2008, 11:42
Чеченцето снощи как се нашмули с тва чудо...хахахаха

Disrespect
03-04-2008, 12:06
няма такъв урод.. :D

една жена дойде да ни пита накъде пътуваме, защото бяхме на гарата, а той тръгна да си казва адреса..

Disrespect
03-04-2008, 15:53
Мисля, че тук се нарушава т. 12 от правилата за форума. Ако не се лъжа темата може да бъде подстрекателство към употребата на наркотични в - ва. Защото за тези, които не са го употребявали ще е едно добро начало...

думата "мисля" употребена от тебе ме плаши...честно..

Blacklisted
03-04-2008, 20:25
Гадни наркомани :o

Disrespect
03-04-2008, 20:27
^ти да го беше видял...

изпаднал в транс с кафяво под носа..хахахахаха

ABSOLUTme
03-04-2008, 21:31
^^Има едно на захарна основа..и е бело 8-)

MindYourMind
03-05-2008, 14:44
Енфието не е за кой да е, то е за ценители. На времето е показвало някакъв вид стил и класа, когато било твърде скъпо за простолюдието. Почитателите му обикновено са били над средната класа. Може да сте чели за него в някои пиратски романи как пиратите имали навика да шмъркат. Бях чел, че една от най-извесните личности ползвали енфие е бил Наполеон.
Ако говорим за ефекти, то бих казал, че при някои хора дори в промишлени количества не могат да усетят нищо. Други пък като мен чувстват съвсем леко краткотрайно замайване - нищо толкова вълнуващо.
А сега пък научавам, че водело и до сърдечни проблеми. Но според мен най-много да ти се раздразнят синусите при неправилно шмъркане.
Но накратко да обобщим темата > енфието не е нищо особено.

Sarabi
03-05-2008, 17:46
Шмъркала съм един - два пъти... с аромат на портокал. Приятно беше, но все пак си предпочитам портокала, мързи ме да търся къде се продава... а и квито са издивели хората ще решат, че съм на забранени субстанции.
Да живее Попърса 8-) .

Lunatic-
03-05-2008, 18:02
Шмъркала съм един - два пъти... с аромат на портокал. Приятно беше, но все пак си предпочитам портокала, мързи ме да търся къде се продава... а и квито са издивели хората ще решат, че съм на забранени субстанции.
Да живее Попърса 8-) .
попърс :grin:

zebrocski
04-28-2008, 17:11
а можете ли да ми кажете как се дозира и колко струва по - точно? :)

Canis_Dirus
04-28-2008, 17:26
Евтино е. Цените почват от 2 лева за по-обикновените. Примерно Replay от 10 грама тубичките (малки кутиики) са по 1 евро. Иначе има и по 6-7. А с това можеш да изкараш 1 месец като начало.
Значи някъде 3 лева ще ти стигнат.

Дозира се лесно. Обръщаш ръката с дланта на долу, свиваш в юмрук и изпъваш палеца и кутрето (опакото на ръката става равно така). После от кутииката изсипваш малко (да речем колкото зрънце леща) и смръкваш нежно с едната ноздра. Целта не е да ти влезе навътре чак до гърлото, а до полепне по вътрешните стени на носа, че да се насладиш на аромата.

jessicaaa
05-16-2008, 22:08
az i edna fr dneska si vzehme da probvame mnogo e gotino a i ne e skapo pyk i 6tom ne vredi o6te po hubav0 ;)

SmurfFFF
08-27-2008, 00:27
пхаха 4естно казано до сега не знаех какво е ...4етох наскоро емил от люнаберя и там го споменават и в пипи дългото 4орапче също....може би бих опитала скоро влече ме..

psychopath
08-27-2008, 01:38
няколко пъти

ABSOLUTme
08-27-2008, 02:19
Стииига бе,кви са тея теми на по 2години :-x
Сега като се замисля,не мога да повярвам,че съм си ръгала такова нещо в носната кухина 8-)

psychopath
08-27-2008, 03:15
^стара ли е темата 8-)
аз не гледам дата никога 8-)

ABSOLUTme
08-27-2008, 03:22
Не само,че е стара,ами и аз съм я пускала,бе,глупи 8-)
п.с.Вико,нема си лягам,ше гледам Плодчетата..вдъхнових се от темата на Атака :D :D

psychopath
08-27-2008, 03:29
ааа ок 8-)

Pedigree
08-27-2008, 09:04
Пробвала съм. Не е кой знае какво.

Alco
08-27-2008, 09:25
и такова съм шмърчел, не съм фен. 8-)

NaNa_SladuRana
08-27-2008, 09:49
може да е яко, да не е особено вредно, но самия факт да шмъркам ми е гаден. +1

Bochko
03-12-2009, 20:41
И аз съм го пробвал... Вярно не е нещо особено но пък ти става по-свежо.Ефекта отминава относително бързо ,но прави точно това ,което се очаква - наистина засища глада за никотин.След това даже цигарата ми е малко гадничка ,все ендо пуша слама(предполагам все още не съм пробвал) :) А това със смъркането...ми не знам какво му е странното.Стига да не е нещо по-бяло всичко си е в нормата, в краина сметка е и законно.Една кутиика умерено ползване издържа около 2-3 седмици.Като се има в предвид факта ,че не вреди и е добър заместител на цигарата си е доста таферно ;)

Pliok0019
03-12-2009, 21:31
Аз смятам утре да си купя :D

puhen0to
03-12-2009, 23:28
ъъ тва нов вид начин да си смениш крушката в килера ли е :oops: :oops: :oops:

lowwas
04-10-2009, 20:34
Хах аз смъркам енфие от почти ... незнам половин година 5 човека смъркаме и сме умели почти 250 грама енфие. мога да кажа че имах удоволствието да пробвам енфиета от други държави като америка
франция италия испания ромъния и германия ... за жалост сортове енфиета който там има тук ги няма енфие което гали носа и на вкус не е горчиво гадно ами даже е приятно ... особенно на Ozona Premier и Orange са просто нечовешки добри заедно с доброто старо Spear mint na Mr. некъв си ... но както и да е обожавам енфието :) :) :) :) :) :) :) :)

tuzaro
04-10-2009, 21:55
я си посмръквам от време на време като нема пара за друго, ама като питам в някой така по голям магазин за цигари и алкохол ме гледат се едно за кокаин питам...

FockidyFockFock
04-10-2009, 22:00
10% разтвор на амоняк > енфие
:oops:

INSIDER
12-14-2010, 11:26
Добро е кефи ме