PDA

View Full Version : Майка ми...



OPEL
09-24-2006, 14:52
Майка ми от половин година мисли че пуша. Почна да ми дава по по малко пари, постоянно да ме проверява да ли съм пушил, всеки ден ми проверява раницата за цигари и си мисли че аз не знам че рови. Цялата къща претърсва, абе прави какво ли не. Много пъти ми се кара че едва ли не пуша!!! Просто ме побърква. Всичко започна една вечер, когато се връщам от вън и един фр бе пушил и миришех на цигари и като почна да ми се кара.... Иначе аз не пуша, дори и кафе не пия. Просто си е внушила че съм пушач. Няколко пъти съм сядал да поговорим, че не пуша... ама тя всеки път вика: "И аз едно време така казвах на майка ми". Някой ако се сеща как да и го обесня, нека каже.

09-24-2006, 15:06
emi 6tom ne stava da q ubedi6 prosto q ostavi da si rovi i tursi ne6to,koeto go nqma i s vremeto 6e razbere,4e ne pu6i6. :wink:

IdiOtKa
09-24-2006, 15:23
ами какво ти пука нали ти не пушиш остави я да се залагва ..и тва е ...

Elektra_x
09-24-2006, 15:23
Майка ми от половин година мисли че пуша. Почна да ми дава по по малко пари, постоянно да ме проверява да ли съм пушил, всеки ден ми проверява раницата за цигари и си мисли че аз не знам че рови. Цялата къща претърсва, абе прави какво ли не. Много пъти ми се кара че едва ли не пуша!!! Просто ме побърква. Всичко започна една вечер, когато се връщам от вън и един фр бе пушил и миришех на цигари и като почна да ми се кара.... Иначе аз не пуша, дори и кафе не пия. Просто си е внушила че съм пушач. Няколко пъти съм сядал да поговорим, че не пуша... ама тя всеки път вика: "И аз едно време така казвах на майка ми". Някой ако се сеща как да и го обесня, нека каже.
И аз имам такива проблеми с наще :x Направо е ужас незнам как да ги убедя ... понеже в даскало съучениците ми пучат и аз за да не седя сама излизам с тях на двора и те си пушат пък аз самос едя и си пия кафето ама като се овуня на цигари или класната като ни види и се обажда на наще и докладва...много конско съм слушала за тва (то поне да беше вярно)
така че пич незнам кво мой да направиш освен да я оставиш да си рови там ти като си знаиш че си чист няма от какво да се притесняваш O:)

ProstoAz
09-24-2006, 15:26
Майка ти май я гони параноята...ама какво да ти кажа - родители - всякакви!
Аз пък пуша, а наще нямат дори нааай-малко съмнение за това... :lol:
Та...щом при майка ти и обикновен разговор не помага започни с доказателства - давай и отчет за какво си харчиш парите. Примерно прибираш се и казваш: "Мамо, днес си взех Корни, кроасан и дъвки" и и показваш опаковките. :lol: :lol: :lol:
Не, бе...сериозно...друго не мога да измисля... :roll:

ПП. Сетих сеее!!! Някой ден като пад забележиш, че ти е ровила по нещата и кажи: "Абе, мамо, все ровиш където не трябва. Не разбра ли, че си крия цигарите ... (някъде си) ... ? Сега може ли да ми даваш по повече пари, защото пуша по 2 кутии на ден?". :-D

SuPeRSlaDkA
09-24-2006, 15:28
Не се притеснявай с времето ще разбере,че не пушиш!!!! :!:

mon4eto
09-24-2006, 15:28
Mi...ostavi q da te proverqva i kato vijda 4e ne namira ni6to vseki pat 6te razbere 4e govori6 istinata :arrow: vsi4ko s vremeto si we 4ovek :lol:

OPEL
09-24-2006, 15:54
ПП. Сетих сеее!!! Някой ден като пад забележиш, че ти е ровила по нещата и кажи: "Абе, мамо, все ровиш където не трябва. Не разбра ли, че си крия цигарите ... (някъде си) ... ? Сега може ли да ми даваш по повече пари, защото пуша по 2 кутии на ден?". :-D
Не се бях сетил за това :D Добра идея :lol:
Вие викате : да не ти пука, ама не ми е приятно да ми рови по тетратките, в раницата и дрехите. И това е всяка вечер, иначе здрава параноя е гони. Може би сте прави. Нека се залъгва. Ще трябва да свикна да бъде подлаган на проверка.
П.С. Предполагам че по добре е да почна да пуша, барем с основание да се кара ! :smt084

sladoled
09-24-2006, 15:57
Надявам се това да свърши работа: Сядаш до нея когато е спокойна и казваш:АЗ се чувствам много неприятно когато ровиш по нещата ми да търсиш цигари.Обидно ми е и ме наранява.РАЗБИРАМ, че ти не си била честна с родителите си някога, но АЗ нямам вина за това, че ТИ СИ ЛЪГАЛА.ПРЕДЛАГАМ ти следното- ще ти кажа щом започна да пуша, а ти просто престани с ровенето и разпитването.Можем да прекарваме ВРЕМЕТО СИ ЗАЕДНО много по-приятно.
Нарочно изписах с главни букви думите, на които трябва да наблегниш.После пиши какво стана.Обикновенно подхода е успешен. :smt006

maybelline
09-24-2006, 15:58
Едва ли ще я убедиш,че не пушиш.Според нея това ще е опит от твоя страна да скриеш навика си.А само да попитам,ти къде си когато тя рови в нещата ти?Не си ли слагаш чантата в стаята ти?И после къде се помъкваш,че тя има толкова време да рови?Ако бях на твое място щях да сложа в раницата си бележки,написани с маркер "Какво търсиш?" или "Чантата не беше ли моя?","А аз ровя ли ти в твоята чанта?"и т.н.

OPEL
09-24-2006, 16:01
Надявам се това да свърши работа: Сядаш до нея когато е спокойна и казваш:АЗ се чувствам много неприятно когато ровиш по нещата ми да търсиш цигари.Обидно ми е и ме наранява.РАЗБИРАМ, че ти не си била честна с родителите си някога, но АЗ нямам вина за това, че ТИ СИ ЛЪГАЛА.ПРЕДЛАГАМ ти следното- ще ти кажа щом започна да пуша, а ти просто престани с ровенето и разпитването.Можем да прекарваме ВРЕМЕТО СИ ЗАЕДНО много по-приятно.
Нарочно изписах с главни букви думите, на които трябва да наблегниш.После пиши какво стана.Обикновенно подхода е успешен. :smt006
Дано да помогне. Малко ще го променя, за да го направя по нейния характер. Мерси на всички. Идеята с бележките също не е лоша!

CrazyWitch
09-24-2006, 17:17
Кажи и да не съди по себе си.

OPEL
09-24-2006, 17:21
"Гузен негонен бяга. А знаеш ли какво ще се случи ако пушиш...(това е всеизвестно), а щом ги спомена, ти наистина ли мислиш че ще ми кажеш..."
И подобни глупости ми наговори, и едва ли не ми се скара.
Да слагам си е в стаята. Най често идва, докато си мисли че спя или докато вечерям. Друг аргумент, който използва срещу мен е че съм много агресивен докато съм до тях, и си мисли че е от цигарите. Други предложения???

sladoled
09-24-2006, 18:14
Абе, кво да кажа повече...Ми да си намери литература за промените през пубертета и да почете малко!Дано да я накараш!Сигурно си"по-агресивен" от преди, защото започваш да се оформяш като възрастен човек, не си детето, което се подчинява.Може да не е удобно, но връщане назад няма, така ще е ! :lol:

black_boy
09-24-2006, 19:03
6te razber vse nqkoga,4e ne pu6i6! :lol: 6toto pu6i6 li razbirat rano ili kysno!Na tvoe mqsto ne 6tqh da se pritesnqvam daje mi se vijda zabavno

Loca
09-24-2006, 20:21
Ako mayka ti iska da stoi na pc-to, obache predi tova ti si stoyal, otvori tazi teme na foruma, koyato si pisal, no ne ya minimayzvay i ostavi mayka ti da ya prochete, za da se obedi che ne pushish. A posle i kaji, "aaa zabravil sum da si zatvorya foruma, judeto sum pisal" . Ili pochni da govorish po tela s nyakoy tvoy priyatel, no gleday mayka ti da e blizo do teb i da chue razgovora i kaji "abe priyatel mn hubavo, che si otkazal cigarretite, mayka mi me kara da gi otkaja, a az na sum gi pochval...."
no predi da go kajesh se pravi, che ne zabelyazvash, che maykati e pri teb i kaji "mamo, az ne znaeh, che me podslushvash, sega ubedi li se, che ne pusha!?"
Tova sa nay-lesnite i hubavi nachini za dokazatelstvo, koito namislih. USPEH!

aliq
09-24-2006, 21:38
Пуснато на: Нед Сеп 24, 2006 5:06 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

emi 6tom ne stava da q ubedi6 prosto q ostavi da si rovi i tursi ne6to,koeto go nqma i s vremeto 6e razbere,4e ne pu6i6.

OPEL
09-25-2006, 12:42
Абе лесно ви се говори на вас така... "Остави да си рови..." На вас приятно ли е. Като доказателство, бях участвал в градската щафета, и мога да кажа че благодарение на мен спечелихме(училището). Тренера по баскет даже казва, че ме мъкни с него не заради стрелбата, а за скоростта. А до колкото знам-пишачите бързо се задъхват. Еми благодаря че се отзовахте.
П.С.
Loca - добър савет, обаче тя никога не сяда на ПС-то. Не съм ползвай домашния телефон от 5 месеца. Просто не става. Все пак благодаря.

09-25-2006, 17:32
hmmm, toagva zavedi nyakoy priyatel vuv vas, no gleday da se navurtate okollo neya, primer v susednata staya i se pravete, che ne znaete, che tya e tam, no govorete visok toni i ti tryabva da iztursish neshto ot roda na "priyatel, kak da ya ubedya, che ne pusha...." Uspeh!

Sexapilna_kukla
09-25-2006, 22:52
Izvinqvai,ti na kolko godini si?I kak mojesh da pozvolqvash na maika si da ti rovi iz veshtite?!?Ta tova sa si lichno tvoi neshta i nikoi nqma pravo da ti se burka!Ti rovish li iz neinite neshta-ne,nali?Taka che i tq nqma pravo :arrow: Vzemi ta i pogovori malko,ima nujda :wink:

OPEL
09-26-2006, 13:00
Верно е че не съм кой знай колко голям, на 14 съм. И аз това повтарям че не ми е приятно, ама с тях излиза ли се на глава. Снощо пак говорих с тях и им казах че не ми е приятно да правят това, и след дълги обеждения, тя каза добре, прави каквото си искаш, един час по късно, тя бе пратила брат ми да рови. Сега се чудя, какво ще стане ако сложа нарочно една кутия цигари, от нейните, в раницата ми. Дали ще задоволя любопитството и?

sladoled
09-26-2006, 19:51
Няма управия!Остави я тая жена- докато не и мине параноята няма да миряса.Говори с баща си, направо му се оплачи.Или на някой, който знаеш, че може да и въздейства. :-k

malone
09-27-2006, 07:44
Майка ти толкова ли ти няма доверие че да прави всичко това,освен с разговор няма как по друг начин няма как да я обедиш.

OPEL
09-27-2006, 14:12
Обобщено... ТЪРПЕНИЕ и само ТЪРПЕНИЕ. Мисля че с това темата се изчерпва.

koalka
10-01-2006, 05:16
Ами мисля,че тя трябва вече да е разбрала,но явно е много упорита.Кажи и колкото и да търси,че няма да намери.Един ден ще престане,като нищо не намери.

sweet sac®ifice
10-01-2006, 10:05
Хах весело, а пък моята майка веднъж като й свършили
цигарите търсила в моето шкафче... като разбрах щях да умра от смях :lol:
Сигурно защото с бащатко ми само се бъзикаме с това,
че аз пуша и тя май се е вързала :lol:

Iv4o0o
10-02-2006, 15:04
Be ako be6e jenati 6tqh da te posavetvam da q izgoni6 ot ku6tata.... :P

No, wi6, pri majkite situaciqta e dosta po slojna. Zamisli se kakwo si naprawil za da moje majkati da zagubi dowerie w teb i to do takwa stepen, za da ne wqrwa na towa koeto vijda :shock: :wink:

Ot tyk natak, sled kato sam razbere6 gre6kata si, moje spokojno da nameri6 prawilniq ezik nakojto da i obqsni6, 4e ne pu6i6...

Ima mnogo razli4nio hora, koeto ozna4awa 4e ima mnogo razli4ni roditeli.
Nikoj tyk ili kadeto i da e moje da te posavetva kakwo da naprawi6.
Az li4no moga da goworq s roditelite si, da im obqsnqwam i po tozi na4in da mi vlizat v polojenieto.

Kato bqh mal1k re6ih da spodelq 1 problem s majka mi i ot neq da potyrsq pomo6t za re6enieto mu. Emi majka mi mi pomogna i blagodarenie na neq tozi problem we4e ne be6e problem...

Ideqta e da spe4eli6 dowerie v roditeli te si, a ne da gi lyje6 ili da krie6 ne6to s tqh.

Ako pu6i6, po dobre ne puskaj takiwa typi temi v foruma.
Ako naistina ne pu6i6, se zamisli - za6to majka ti ne ti wqrva. Qvno problema e po golqm ot kolkoto si misli6...

Uspeh...

10-02-2006, 17:58
kupi si ot oniq testowe ot aptekite i dokaji pred maika si 4e ne pu6i6 :)

iiirish
10-02-2006, 22:14
един родител науми ли си, че за нещо е прав, и с кол не можеш да му изкараш тая параноя от главата! така че единствения вариант за теб е да пропускаш приказките на майка си и да не ставаш параноик като нея ;)

OPEL
10-03-2006, 08:05
един родител науми ли си, че за нещо е прав, и с кол не можеш да му изкараш тая параноя от главата! така че единствения вариант за теб е да пропускаш приказките на майка си и да не ставаш параноик като нея ;)
Да. Права си. Точно така е.
П.С. Вчера намери дъвки в раницата ми и пак ме обвини че пуша, ама вече свиквам.

OPEL
10-03-2006, 08:15
Be ako be6e jenati 6tqh da te posavetvam da q izgoni6 ot ku6tata.... :P

No, wi6, pri majkite situaciqta e dosta po slojna. Zamisli se kakwo si naprawil za da moje majkati da zagubi dowerie w teb i to do takwa stepen, za da ne wqrwa na towa koeto vijda :shock: :wink:

Ot tyk natak, sled kato sam razbere6 gre6kata si, moje spokojno da nameri6 prawilniq ezik nakojto da i obqsni6, 4e ne pu6i6...

Ima mnogo razli4nio hora, koeto ozna4awa 4e ima mnogo razli4ni roditeli.
Nikoj tyk ili kadeto i da e moje da te posavetva kakwo da naprawi6.
Az li4no moga da goworq s roditelite si, da im obqsnqwam i po tozi na4in da mi vlizat v polojenieto.

Kato bqh mal1k re6ih da spodelq 1 problem s majka mi i ot neq da potyrsq pomo6t za re6enieto mu. Emi majka mi mi pomogna i blagodarenie na neq tozi problem we4e ne be6e problem...

Ideqta e da spe4eli6 dowerie v roditeli te si, a ne da gi lyje6 ili da krie6 ne6to s tqh.

Ako pu6i6, po dobre ne puskaj takiwa typi temi v foruma.
Ako naistina ne pu6i6, se zamisli - za6to majka ti ne ti wqrva. Qvno problema e po golqm ot kolkoto si misli6...

Uspeh...
С какво ли съм и загубил доверието и. Да помислим. С оценки-неее. Всички оценки ми ги знае и те не са различни от 6.
С делата си.... неее всяка секунда през деня се води на отчет.
С личния ми живот... възможно е и да е това, ама тя да не очаква да и споделям всичко...
Да съм е лъгал... нееее. Рядко съм изкривявал реалността пред нея, но не и лъгал.
Просто е незаслужено.
Аз съм си и спортисче и за мен би било самоубийство да пуша.
Aма вече свиквам. Имам чувството вече че съм пушач и не ми прави впечетление.
Благодаря за помоща.