PDA

View Full Version : 2 vuprosa ?



09-25-2006, 20:34
6to e mit ?
6to e epos ?

priti_kiti
09-25-2006, 20:50
що е учебник по литература за 5-6 клас ?

09-25-2006, 20:57
emi da ti kaja 10 klas sym ot de 6ti go namerq toz y4ebnik za 5 klas 6matke pitax kat 4ovek trq sa naprai6 na interesna

reason
09-25-2006, 21:05
Речник на литературните термини или просто речник?Ама айде:
Мит-Старинно народно предание за произхода на света,за богове,за необикновени герои и събития.
Епос-Един от трите основни рода на худ.литература.Епосът създава худ.картина на света чрез повествование за него.Той пресъздава живота"обективно",в неговата цялост и пълнота чрез рисуване на типични герои и чрез описание на редица събития,като се отличава с обстоятелственост и широта на изображението.
Надявам се,че съм ти помогнала.

09-25-2006, 21:13
Речник на литературните термини или просто речник?Ама айде:
Мит-Старинно народно предание за произхода на света,за богове,за необикновени герои и събития.
Епос-Един от трите основни рода на худ.литература.Епосът създава худ.картина на света чрез повествование за него.Той пресъздава живота"обективно",в неговата цялост и пълнота чрез рисуване на типични герои и чрез описание на редица събития,като се отличава с обстоятелственост и широта на изображението.
Надявам се,че съм ти помогнала.
mersi

WILD__BOY
09-25-2006, 21:14
10 клас и не знаеш какво е това?! ОООооо небеса!

LunaTriCk
09-25-2006, 22:31
10 клас и не знаеш какво е това?! ОООооо небеса!

сигурен съм, че 70% от всички 10 класници не знаят какво е епос. Ай мит може, повече се споменава във филми и по телевизията ама за епос съм убеден, че всеки ще даде свое си обяснение

Tiffany
09-25-2006, 22:43
Речник на литературните термини или просто речник?Ама айде:
Мит-Старинно народно предание за произхода на света,за богове,за необикновени герои и събития.
Епос-Един от трите основни рода на худ.литература.Епосът създава худ.картина на света чрез повествование за него.Той пресъздава живота"обективно",в неговата цялост и пълнота чрез рисуване на типични герои и чрез описание на редица събития,като се отличава с обстоятелственост и широта на изображението.
Надявам се,че съм ти помогнала.
mersi

С отговора смятам темата за приключена.