PDA

View Full Version : Разсъждение за ползата от изучаването на Историята :( pls



~RaPaRkaTa~
09-26-2006, 09:44
Zdraveite. Iskam da vi pomolq da mi pomognete malko za taq tema,zashtoto mi e mnogo vajna. :-k Ako moje drasnete po nqkolko reda ... Molq vi mnogo mi e speshno . ](*,) ](*,) ](*,) :( :( :(


:arrow: Разсъждение за ползата от изучаването на Историята
( с примери от изученото в 9-ти клас)


Mnogo Blagodarq !!!!!!!

techCandy
09-26-2006, 11:12
Е ти пък, ако си мислиш, че знам какво се учи в 9ти клас...не сме
всички тука на 15- 16. Сподели с нас за какво иде реч, пък после евентуално ще помагаме ако можем.

RoyTheReaper
09-26-2006, 12:54
не знам какво точно изучавате в 9ти клас, мисля че е или средновековие или 15-19 век.

по принцип изучаването на история е много важно, защото в миналото хората са правили много грешки, които в днешно време трябва да НЕ повтаряме. например в средновековието: организирали са се кръстоносни походи, които не са били нищо повече от избиване на хора от различна религия. важно е това да не се повтаря, но за съжаление може да го видим и днес: ислямския тероризъм. по-късно: инквизицията преследва хора с прогресивни идеи като Галилей или Джордано Бруно и им пречи да правят научни открития и така задържат прогреса. извода е че не трябва религията да се намесва в работата на науката.

друго важно нещо е че в периода 15-19 век се полагат основите на политиката в съвременния и вид: появяват се първите партии и различни идеологически течения: консервативизъм, либерализъм, социализъм, абсолютизъм... тези неща трябва да се знаят, защото са основа на съвременните идеологии, които изповядват партиите. а според мен като застанеш пред урните и гласуваш, трябва да знаеш за какво се бори избраната от теб партия и да я подкрепиш заради него, а не да гласуваш защото е обещала по-високи пенсии.

истинската полза на историята е че от нея могат да се вадят изводи, които да се приложат на практика и днес.

да се надяваме че съм се изразил достатъчно ясно (че не боравя добре с думи :oops:) и съм помогнал :D

09-27-2006, 05:09
emi u4i se istoriq na Bulgariq do pyrvata svetovna voina! ama az primerite shte si gi namerq!


Lake_bodom mnogooooooooooo mersiiiiiiiiiiiiiiii :smt008

ProstoAz
09-27-2006, 12:37
...Lake_bodom mnogooooooooooo mersiiiiiiiiiiiiiiii :smt008

С това считам темата за приключена! :wink: