PDA

View Full Version : малко цитати относно забраната и тревата



09-27-2006, 19:45
За какво ми е шибания живот ако не го изкарам напушен ?! Следиш ли своята загадка, трудно е пиши си го в тетрадка.

хЕТО малко литература:

Една от организациите които се борат срещо дрогите е Булгартабак. Борбата против забранените дроги у нас е само пореден повод за реклама на легалните дроги.

Смятаме, че обществото понася много повече вреди от продължаването на политиката на забрана, отколото от самата дрога
- Комитет по Национална Стратегия относно Дрогите, Австралия

Невъзможно е да се каже дали Забраната бе добра или лоша идея; тя така и не можа да бъде приложена
- Фиорело Ла Гуардия, за алкохолната забрана,

.. то е къту хашишъ, кое некои си българи пушатъ. От ухания му се упойва человекъ необикновено
- Георги С. Раковски Показалецъ

Зависимостта в крайна сметка, е характеристика на хората, а не на дрогите
- Проф. Стантън Пийл Слисълът на зависимостта

Злоупотребата не е аргумент против употребата
- Древноримски юридически принцип

Човек злоупотребява с някоя дрога, когато тя сутринта му пречи да отиде на работа
- Мартин Карбовски

Лекарствата често предизвикват странички ефекти. Понякога те са физически неприятни. Канабисът също има неприятни ефекти, но те неса физически, а политически
- Economist

Канабисът има много висок индекс на терапевтична безопастност ( други думи, почти невъзможна е смърт от канабисова свръхдоза
- Специален Сенатски Ккомитет по Нелегални Дроги, Канада

Затова потребителите на трева неизбежно развиват пшределено отчуждение от обществото. Те започват да се чувстват като еднооки в Царството на слепите
- Робърт Антон Уилсън

Аз съм милионер и пуша трева
- Джон Гилмър, милионер, основател на компанията Sun Microsystems активност и спонсор на движението за легализацията в САЩ

Стресът е най-големия убиец на планетата и аз все още мисля, че най-доброто лекарство е и винаги ще бъде канабисът
- Уили Нелсън

Момчетата, които пият много бира вечерта преди мача, имат махмурлук. С марихуана нямат махмурлук
- Нарк Степноски, център-нападател (ръгби)

Сексът без трева никога не е бил толкова хубав, както секса с трева
- Норман Мейлър

По мое време всички пушеха и пиеха, но нямаше никакви дроги
- Томас Константайн, шеф на Бюрото за Борба с Наркотиците на САЩ,

Хората все едно пушат трева и е погрешно да ги обявяват за престъпници. Човек става преступник в затвора
- Сър Пол МакКартни, арестуван 4 пъти за марихуана

Този порок донася в хазнатамилиона франка всяка година. Сигурно веднага щях да го забраня. Но само когато измислите някоя добродетел, която носи поне толкожа доходи
- Неаполеоон Бонапарт

Големите разбойници качват на бесилката малките разбойници
- Чешка поговорка

Кой ще ни пази от пазачите
- Древноримска поговорка

Не искам да говоря за връзките на наши хора с нарко-мафията, защото ме хваща срам, че работя в полицията
- офицер от НСБОП

Не се доверявай на тези, чието желание е да наказват силно
- Фридрих Ницше

Идеята да решим проблемите, създавами от дрогите, като ги забраним, по нищо не се отличава от идеята да победим СПИН, като забраним секса
- Проф. Роналд Сийджъл Интоксикация

Забраниха растението Номер 1 на цялата планета
- Проф. Тимъти Лиъри

Знам, че ви се дават пари да легализирате марихуаната у нас, а после и в други страни. Полицията също знае
- Д-р Николай Томов, Национален Център по Наркотици

Разбира се, че дрогите са приятни. Най-глупавото във всички кампании Антидрога е, че те не го признават. Не мога да кажа, че се чувствам особенно уплашена или ощетена от моите експерименти с дроги
- Анджелина Хюстън (която най-много харесвам в ролята на Мортиша Адамс)

Като дете дишах лепило. Много си падах по лепилото, после минах на бира и спийд, и накрая се хлузнах към хероина; защото, докато растях, всички ми говореха: <Не пуши марихуана. Тя ще те убие
- Ървин Уелш, шотландки писател, отказал хероина и преминал на трева.

LaPd_KoRn
09-28-2006, 12:35
ha... tva mn qko

nasty_13
09-29-2006, 15:24
da ama mn dylgo :lol:

CRaZy_IKTe
09-30-2006, 20:35
Sichko tova e istina otri4ana ot horata koito sa SRESHTU DROGATA (kolko interesno) :x Naistina se chuvstvam kato ednooka v carstvoto na slepite

leko_otkachena
10-01-2006, 11:14
нали твой приятел е умрял от друсана трева бе???

айде у лево?? da ti kaja nqma smisul da im govorim te sa si tipinchi narkomancheta

OPEL
10-01-2006, 14:59
Sichko tova e istina otri4ana ot horata koito sa SRESHTU DROGATA (kolko interesno) :x Naistina se chuvstvam kato ednooka v carstvoto na slepite
Мисля че много по компетентни от теб лекари, професори, иследователи, доктори и доценти са казали че това е вредно. Аз предпочитам реалността, такава каквато е, а не през призмата на дрогата. Ако щете ме наречете консервативен, със стаеи виждания за живота и дрогата, но ги предпочитам тях, отколкото нея. Малко ли хора умряха и умират от свръх доза бе??? Според мен ти си слепец, в царството на светлината!!!

die_die_my_darling
10-09-2006, 13:17
trevata zavyrta mozaka prevyrta krakata umalqvat o4ite po4ervenqvat SATANATA POVELQVA KOITO PU6I OCELQVA!!!

nqkoi den 6a mi doide do gy6a i pred ba6ta si az 6te se napu6a seki iska da jivee taka a vie ni nari4ate glypavi deca koito pu6i seki den toi me razbira mamo tatko ot treva ne se umira tq e zelena zelena kato spanak i idealen stimulator za nqkoi drug polov akt...

10-09-2006, 21:35
Sichko tova e istina otri4ana ot horata koito sa SRESHTU DROGATA (kolko interesno) :x Naistina se chuvstvam kato ednooka v carstvoto na slepite
Мисля че много по компетентни от теб лекари, професори, иследователи, доктори и доценти са казали че това е вредно. Аз предпочитам реалността, такава каквато е, а не през призмата на дрогата. Ако щете ме наречете консервативен, със стаеи виждания за живота и дрогата, но ги предпочитам тях, отколкото нея. Малко ли хора умряха и умират от свръх доза бе??? Според мен ти си слепец, в царството на светлината!!!
Неможеш да дадеш обиктивно мнение по този въпрос ако не си пробвал поне трева което пак не може да ти даде кои знаи какъв отговор,а относно това колко хора са умрели и продължават да умират от свръх доза огледаи се малко отстрани и преброи колко хора умират в днешно време от катострофи,спин,рак,колко хора са умрели и продължават да умират от алкохолно натравяне и .........т.н.Ми даи тогава да спрем да караме коли,да спрем да правим секс за да няма никаква вероятност от спин,да спрем да пием защото също може да умрем ...и т.н. и ко какъв живот ще живеем тогава?