PDA

View Full Version : за пореден път прецакани



mercedes_bentz
09-28-2006, 11:39
Матурите за випуск 2008 остават.Тоя нашия тъп министър остава да измисли още някоя друга простория с която да ни скъси живота още повече.Предлагам който не желае да има матури да се събереме и да се видгнеме на митинг

SPARKY```
09-28-2006, 11:51
Абе баси тъпия министър.И за къв чеп ги тури ся тия матури.Тия в тва министерство само се чудят как да ни очернят живота.Да ги е*а в матурите

AliceSw
09-28-2006, 12:28
кви са тия матури защо нали нашият випуск беше последният без :evil: кога е решено и как тъй ще стане не е ми мн ясно, тоя идиот министъра се мъчи да въведе тестове за след 7-ми клас и ги въведе след 4 години а ся изведнъж след 2 ще имате матури ](*,)

09-28-2006, 12:35
ЯКО :twisted:

siXt_senSe
09-28-2006, 15:39
И аз си мислех че ще се оттърва,ама няма :?

SuPeRSlaDkA
09-28-2006, 15:59
неееее, не искаааам :smt089 :smt090 :smt089

Jamalska
09-28-2006, 16:50
1.Матурите на випуск 2008 са пробни
2.според мен е мн по-добре да имаме матури..подготвяш се по 3те ти предмета-БЕЛ,Мат и езика..караш 3 изпита и кандидатстваш с тия оценки...като в 7кл...А не 1000 изпита по различни преди в 1000 различни училища....

09-29-2006, 09:01
Първо да поясня: отдавна съм завършил и нямам проблеми с матурите!

Ако помислите малко ще стигнете до извода че тези матури са само във ваша полза.
Представете си следната ситуация: учите в училището Х където учители са стабилни скъсват ви от учене и накрая завършвате със примерно 4.50 по даден предмет. Ученикът Y учещ в друго училище където си клати краката нищо не научава, обаче понеже учи в някое долнопробно селско училищенце (не искам да убидя никога с това изказване) изкарва 6-тица, само защото е по умен от останалите които нищо не разбират, в следващият момент кандидатствате двамата за една и съща специалност в един и същ университет, борите се за едно и също място. Какво излиза? Той влиза защото има по висока диплома от малоумното си училище! А при наличие на матури какво става? Отивате и вие и той на матура. Той изкарва например 3.50, а вие като много по-подготвен от него изкарвате 5.50. Отново кандидатствате за една и съща специалност, този път приемат вас!
Не сте ли съгласни че при наличието на единни матури за всички, оценявани по еднакъв критерий (друг е вече въпроса това до каква степен би се случило) бихте имали равен шанс с всички, а не както бе до момента (и много години назад) този който е учил "някъде си" да влиза вместо вас, просто защото от вас са искали много повече от колкото от него?

HopeLesss
09-29-2006, 09:54
1.Матурите на випуск 2008 са пробни
2.според мен е мн по-добре да имаме матури..подготвяш се по 3те ти предмета-БЕЛ,Мат и езика..караш 3 изпита и кандидатстваш с тия оценки...като в 7кл...А не 1000 изпита по различни преди в 1000 различни училища....

Това никога няма да стане! Университетите никога няма да позволят да се кандидатства с матурите! Помислете малко, все пак те печелят ужасно много пари от кандидатстудентски курсове, от разни книжки издадено от професорите и от таксите за изпитите. На всеки му се иска да има само един изпит с който да кандидатсва навсякъде, но няма да стане...

strange__
09-29-2006, 17:16
1.Матурите на випуск 2008 са пробни
2.според мен е мн по-добре да имаме матури..подготвяш се по 3те ти предмета-БЕЛ,Мат и езика..караш 3 изпита и кандидатстваш с тия оценки...като в 7кл...А не 1000 изпита по различни преди в 1000 различни училища....

Това никога няма да стане! Университетите никога няма да позволят да се кандидатства с матурите! Помислете малко, все пак те печелят ужасно много пари от кандидатстудентски курсове, от разни книжки издадено от професорите и от таксите за изпитите. На всеки му се иска да има само един изпит с който да кандидатсва навсякъде, но няма да стане...
Абсолютно....по принцип трябва да е така както Jamalska каза,но това е само по принцип..

black_boy
09-29-2006, 18:36
Абе баси тъпия министър.И за къв чеп ги тури ся тия матури.Тия в тва министерство само се чудят как да ни очернят живота.Да ги е*а в матурите