PDA

View Full Version : Есета



daka7a
09-28-2006, 13:26
Здравейте!Търся ей тези есета (спешно) Човек се подмладява , когато душата му е свободна - Крадецит на праскови .. / Кой е по-силен - човекът или природата - Нежната спирала/ Благодаря предварително [-o< СПЕШНО , ПЛЕАСЕ ! ! !

daka7a
09-28-2006, 17:19
Моля Ви помогнете

mercedes_bentz
09-28-2006, 17:36
за кой клас е това 10 или 9

daka7a
09-28-2006, 20:03
Ми сега съм 9 клас , но 8 -ни беше подготвителен ,тези теми ги учихме в 8 клас , ся прайм входно и ми трябват , помогнете [-o<

mercedes_bentz
09-28-2006, 20:12
само това откривам ето разгледай и виж дали ще ти свършат работа

http://referati.com/component/option,com_smf/Itemid,73/topic,6754.0

mercedes_bentz
09-28-2006, 20:14
няма само това откривам и за нежната спирала

http://referati.com/component/option,com_smf/Itemid,73/topic,6756.0

daka7a
09-28-2006, 20:42
Благодаря , но нещо др. може ли да ми предложите ?

Kisses_P
09-29-2006, 15:31
точно тези теми за есе надали ще намериш в нета... що не веме да си нахвърлиш основни мисли и идеи и на входното ще пишеш квото ти дойде на ум, малко ще поразсъждаваш, ще вложиш свои мисли и оценки и ще стане..... щом е есе значи трябва да напишеш 1,макс 2 стр... аз така направих мойто входно....

daka7a
09-29-2006, 17:26
Какъвто съм в писането на есетата , моля ви помогнете [-o<

black_boy
09-29-2006, 18:34
Iskam da pomogna,no ne se se6tam v neta kyde...za6to ne potyrsi6 v sy4inenie razsyjdenie za 9 klas/ili tam koi si/?Ako,ne nqkakvo drugo pomagalo ili pyk hodi do bibliotekata...

daka7a
09-29-2006, 20:31
Трябва ми есе , а не съчинение и то разсъждение , се пак 10кс , който може да помогне да пише СПЕШНО ! ! ! [-o< [-o< [-o<

daka7a
09-29-2006, 20:41
Намерих си едната тема ...Тази за Нежната спирала .. Моля Ви помогнете за другата , G ! ! ! EastSide (mafia ) ! [-o<

sherry
09-29-2006, 21:01
Кога ти е входното?

daka7a
09-29-2006, 21:53
Понеделник [-o<

mdk
09-29-2006, 22:00
Понеделник [-o<
Има време.

OPEL
09-30-2006, 06:19
Опитай се да го напишеш сам. Ако си чак толкова неопитен, може да пробваш по следния начин. Взимаш един лист, и там пишеш основните ти мисли върху които ще пишеш. Запиши си всяко едно в едно изречение. Готово това са подтемите. Сега си избираш едното и започваш да пишеш по него. Каквото се сетиш. После същото се прави и с другите. След това поглеждаш текста и ги подреждаш частите така, както са в учебника. Когато си готов с това. Измисляш едно-две изречения, с които да го обощиш. Това ти е заключението. Увода се започва малко по далеч от темата. Може и с някой реторичен въпрос и постепено се доближава до същинската част. В тезата свързваш в едно изреченията. И ето ти едно готово есе. Саморъчно написано.
Не забравяй:
Есето е израз на твоите мисли и чувства.
В есето могат да се използват думи от рода: "аз мисля", "аз смятам"....
За по лесно си представи че говориш с листа по тази тема, че имаш някой събеседник.
В есето са подходящи реторичните въпроси, на които ти сам отговаряш.
Всяка нова теза, която е защитаваш в доказателството, е нов абзац.
В есето понякога е по добре да няма твърдо обособени части и те да са свързани.
Локумите са най добрия приятел на есето!
И най важното- излагай твойте мисли.
Ако даскала не хареса есето, винаги минава номера, че това е твоето мнение и че това е същността на есето.


Е общо взето, за начало това е тайната на есетата. Опитай сам. Аз съм година по малък от теб, а пише есета- перфект.
Не съм учил произведенията, иначе може би бих могъл и да ти го напиша.
Айде успех на класното.

daka7a
09-30-2006, 09:37
:-k 10кс ..

daka7a
09-30-2006, 12:35
пф , някой намери ли ..? :| #-o

OPEL
09-30-2006, 17:09
Пак ще ти кажа че никой няма да може да ти помогне. Докато не седнеш на гъза си сам да си е направиш, забрави за помощ.

daka7a
09-30-2006, 19:56
бахти раотата , утре тряя го пиша . А ве добре ве ! :smt011

daka7a
09-30-2006, 19:57
Все пак мерси за помоща :?

sherry
09-30-2006, 20:39
Добре, не мога да те разбера, защо се ядосваш, че никой не ти го е написал :shock: Не всички могат да пишат чужди есета, аз лично когато мога- помагам, когато имам мн да пиша за моите предмети, няма как да пиша чужди. Помисли малко, недей да съдиш хората ей така. Още повече че разработки за Крадецът на праскови има много разработки в нета. Можеш само да прочетеш за промяната на Елисавета след като е срещнала крадеца, как е опознала любовта благодарение на него и заради любовта душата й се е подмладила. Не е трудно!

daka7a
09-30-2006, 21:28
Не се ядосвам на някой , ядосвам се на себе си .. O:) Хайде утре ще го напиша , дори мога и да го постна .. ;)

sherry
09-30-2006, 21:48
Не се ядосвам на някой , ядосвам се на себе си .. O:) Хайде утре ще го напиша , дори мога и да го постна .. ;)
Хайде да направим така :) Аз имам много да си уча, но ще ти помогна. Напиши есето и го публикувай тук.Аз ще го прочета, ако има нужда от редакции,ще ти кажа какво да оправиш и ако има нужда от добавяне, ще добавя оше някои мисли.Съгласен? :) Мисля, че така ще се улесни задачата ти.Хайде,пиши и утре ще видим какво си измислил.Успех.

daka7a
09-30-2006, 21:54
Добре , Благодаря ти :smt006

Forslor
09-30-2006, 22:06
www.referati.com
www.pomagalo.com

daka7a
09-30-2006, 22:11
мерси , ама съм решил сам да си го напиша [-(

OPEL
10-01-2006, 05:07
мерси , ама съм решил сам да си го напиша [-(
=D> =D> Това е най добрия вариант =D> =D>

daka7a
10-01-2006, 07:02
Ще видим , като се знам не е много добър :? :smt009

sherry
10-01-2006, 08:07
мерси , ама съм решил сам да си го напиша [-(
Точно така :-) Напиши го, ако има нужда ще ти помогна да го редактираш :-)

daka7a
10-01-2006, 09:38
След 28 мин. почвам го пиша .1-во ще хапна и след това го почвам ;-) :smt009

daka7a
10-01-2006, 10:55
Човек се подмладява , когато душата му е свободна
"Крадецът на праскови" , Емилиян Станев

Увод : През целия си живот човекът се бори и следва целите си, търсейки своето място в света, в който живее. В повестта \"Крадецът на праскови\" от Емилиян Станев двамата главни герои търсят своето щастие, смисъла на своя живот и сякаш го достигат.

Теза : Човек се подмладява знаейки ,че някои го обича .Той осъзнава ,че не е безразличен на света .Душата му е свободна и ще остане свободна докато любовта бъде взаимна и докато бъде взаимна ,човек няма да остарее.

Илзожение : Любовта е тази , която дава смисъл на Елисавета и Иво да живеят.Тази "забранета" любов прочиства тяхната душа от всички злини .Също така ги подлмадява и им дава смисъл да живеят...................................... .................................................. .................................................. .................................................. ............................. ](*,)


Заключение : Но все пак "Кои са нещата, които дават смисъл на живота?". Смятам, че всеки трябва да потърси отговора в себе си. Дали това е любовта, както за Елисавета и пленника, дали това е семеиството, дали това е свободата или самият живот с всичките му чудеса...

Шери
10-01-2006, 11:12
Даката, продължавай все така, хубаво става ;-)

daka7a
10-01-2006, 11:46
шери я малко помогни , че .. ](*,)

sherry
10-01-2006, 12:29
Добре си се насочил, трябва само да поразшириш мислите си. Ще си позволя да допълня някои твои мисли...

Теза : Човек се подмладява знаейки ,че някой го обича .Той осъзнава ,че не е безразличен на света .Душата му е свободна и ще остане свободна докато любовта бъде взаимна и човек няма да остарее. Обичта е тази, която може да се запази жива през годините, човешката душа не умира, нито пък губи жизнеността си. Няма нищо по - силно от любовта и щастието и те успяват да вдъхнат живот на всеки един човек - било то млад или стар...

Избързал си с разсъжденията за Елисавета и пленника. Можеше да има други мисли преди това и чак после да пишеш за тях.Ето пример:

Изложение:
Има хора, които успяват да вкусят от насладите на живота. Хора, които не просто съществуват, а живеят. Вместо да стават роби на общочовешките норми и правила, те търсят своя собствен път, своето собствено щастие, било то и непонятно за другите. В търсене на любовта, в търсене на радостта, човек преминава през множество трудности и разочарования. Душата му отслабва след всеки удар, който съдбата му нанася. Заради мечтите си обаче, си струва да се борим. Заради сладкия вкус на щастието и обичта, си струва да страдаш. Струва си да бъдеш неразбран и осъждан от другите, защото макар и неправилен според другите, твоя избор е правилен, защото сърцето ти го е направило! Сърцето единствено има право да избира кое е грешно и кое - не. Заради този, който обичаш, си струва да рискуваш...
Така е и в произведението на Емилиян Станев - "Крадецът на праскови". Авторът разкрива живота на една жена, която не знае какво значи да обичаш. Въпреки, че има мъж до себе си, тя няма любим. Въпкреки, че споделя дните си с някого, тя не споделя сърцето си с него...Лицето й е красиво, но безизразно, душата й е млада, но състарен е ликът й, защото животът й е празен...Тя не е усещала нежност, нито страст. Не обич, а задължения я свързват с мъжа й. А душата й крещи! А сърцето й плаче. Защото всеки един от нас има нужда да обича. Всеки изпитва потребност от човек, с когото да преоткрие за пореден път себе си, от човек, който да успява да върне усмивката ни, да успява да върне вярата в живота ни, дори когато трудностите са много...Елисавета обаче не познава такъв човек...Не и в лицето на съпруга си. И докато дните минават, сърцето й вехне...Заключила е младостта и жаждата си за обич, някъде дълбоко в душата си. В очакване на чудо...И чудото идва. Крадецът на праскови всъщност й прави най - големия дар. Той й разкрива колко чуден е плодът на любовта. И душата възкръсва, и жаждата за живот се пробужда и мъката умира...Любовта на Елисавета и пленника е греховна, но красива. Тя дава на тази жена всичко, което е желала. Тя успява да възвърне радостта в дните й и блясъка в очите й. Подмладява я. Няма по - ефективно лекарство за самотата от обичта, няма по - красив човек от този, който е влюбен. Животът на Елисавета коренно се променя, сякаш младостта й се връща, сякаш желанието й да е щастлива, отново я жегва. Въпреки, че мами съпруга си, тя е вярна на себе си. Избирайки любовта пред задълженията, тя успява да докаже на душата си, че е млада, че е свободна...
Животът е пълен с избори, различни пътища, по които можем да тръгнем, животът е пълен с хора, които могат да ни помогнат по пътя ни...Не трябва да се спираме на едно място и да отхвърляме възможностите, които ни се дават. Това, което трябва да направим, е, да се радваме на чудните плодове на любовта и да й позволим да ни направи безсмъртни. Само тя има властта да дари младост на сърцата ни. Само тя може да изтрие следите от сълзите и миналите ни разочарования.

Заключение:
Свободата е най-важна за един човек.Оковите на душата тежат повече от всичката болка на света.Човек не трябва да спира да се бори срещу поробването на мечтите му.Ние имаме право да сме щастливи.Ние имаме право да обичаме.Имаме право да сме вечно млади.Животът е пред нас,само ние можем да го направим вълнуващ.Нека да захвърлим веднъж за винаги предрасъдъците,страховете си.Звездите са далеко,но можем да ги сграбчим,ако полетим...

daka7a
10-01-2006, 12:45
Бира и кебапчета на стомах .. Само казваш кога и къде . ;)

sherry
10-01-2006, 12:46
Няма проблем, дано съм помогнала ;-)

daka7a
10-01-2006, 12:53
Ще разберем . Според мен е добре ;)

daka7a
10-12-2006, 13:19
Отличен 6- , ама вие представяте ли си .? Ще го снимам и ще го ка4а на компа ! \:D/

daka7a
10-13-2006, 13:16
Не се пипам [-( [-(

02-26-2007, 09:01
Здравейте!Търся ей тези есета (спешно) Човек се подмладява , когато душата му е свободна - Крадецит на праскови .. / Кой е по-силен - човекът или природата - Нежната спирала/ Благодаря предварително [-o< СПЕШНО , ПЛЕАСЕ ! ! !

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-26-2007, 13:39
Понеделник [-o<
Има време.

kato ne mojesh zashto pishesh?!?!??! a po temata.. vij dali tuk shte namerish neshto..
http://www.myschoolbel.hit.bg/Temi%20po%20Lit%20-%208%20klas.htm

ili puk tuk

pomagalo.com :P
ama ste i vie :smt013 :smt013 :smt013 ne napisah teenprob........

P o M A ga l O. C o m

03-25-2007, 16:37
Здравейте!Търся ей тези есета (спешно) Човек се подмладява , когато душата му е свободна - Крадецит на праскови .. / Кой е по-силен - човекът или природата - Нежната спирала/ Благодаря предварително [-o< СПЕШНО , ПЛЕАСЕ ! ! !