PDA

View Full Version : за любовната болка, раздялата и тем подобни



AMD Athlon 64 X2
09-28-2006, 22:38
Започвам тази тема с целта да дам поне малко насока на всички тези от форума, които се оплакват от разбито сърце, несподелена любов и всичко онова, което кара любовта да боли вместо да ви носи щастие. Доколко ще споделите разбиранията ми зависи само от вас.

Какво ме провокира да напиша всичко това ли? Ами онази тема малко по-надолу, в която се говори за времето и колко от него е нужно за да излекува любовната болка. Даже вчера седнах да пиша в нея, но не довърших защото ме прекъснаха, съответно мнението ми замина в небитието. Но пък сега отварям нова тема.

Колко време е нужно за да ви излекува от болката? Отговорът ми е малко или въобще никакво. Ще попитате как? Много просто.

Ние сме това което мислим. Нашите мисли се превръщат в нагласа, а тя ни оформя като хора. Защо някои хора не обичат метъл? Защото не го харесват като музикален жанр, такава им е нагласата. А защо не го харесват? Защото си мислят лоши работи за него. Защото го свързват с нещо отрицателно.

Любовта също се ражда в мислите. Виждате едно хубаво момче/момиче, заинтересувате се от него/нея, започвате да мислите за него/нея и след време откривате, че сте влюбени. Просто сте си изградили нагласа към обекта ви.

В този случай нагласата ви е много по-силна отколкото към другите неща от живота. Предполагам, че това е така, защото любовта е предпоставка за секс, а сексът е единствения начин да продължим рода си. Затова еволюцията се е погрижила да се обвързваме силно, или поне да искаме такова обвързване.

Докато любовта като цяло не е нещо лошо, вредната любов е. Под вредна любов разбирам всичко, което ви носи болка - несподелена любов, раздялата, изневярата и т.н. Тази любов е вредна не само защото ви носи горест, но и защото ви губи времето. А то не се връща. Знаете, колко време ви трябва за да превъзмогнете поредното любовно разочарование.Но това което не знаете е, че всички ние разполагаме с най-силното оръжие против вредната любов. А това е именно разума, мислите, които са я създали. Както казва народната мъдрост, клин клин избива.

Единственото нещо, което трябва да направите за да се излекувате е да си промените мисленето. Няма друг начин. Можете да чакате времето да го промени, но можете и вие самите да го промените. Хората са способни да се препрограмират като компютрите. Защото и ние самите сме компютри. Мозъкът е точно компютър. И управлението на процесите и мислите вътре зависи само от вас.

Само от вас зависи да си промените мисленето и да спрете любовната болка от изпълнение. Просто спрете да мислите за вашия обект както досега. Променете си мисленето и ще си промените и отношението. Промените ли си отношението ще спрете и болката. Няма друг начин.

Разбирате ли? Всичко около нас е софтуер. Всичко. Всичко е една огромна програма, която изпълняваме всеки ден. Дори когато спите вие изпълнявате програмата за спане. И когато мозъкът ви прецени, че се е наспал се събуждате. Все едно показателят за сън достига една определена стойност, която задейства процесът по събуждане.

Още ли не ми вярвате? Какво става след като се събудите? Ставате и започвате да изпълнявате програма пълна с преходи. Миете си зъбите. Ако ги миете ще имате бели и здрави зъби. Ако ли не, ще ходите на зъболекар. Ето ви го разклонението в програмата, и вие избирате кой преход (или път, казано на човешки език) ще изберете.

Всеки ден всички ние вземаме решения, които водят до други решения. Животът ни е един алгоритъм. Ние вече живеем в Матрицата.

Така стои въпросът и с любовта. Избирате си какво да правите, да ви боли или не. И следвате избрания преход (път). Всичко идва от мислите, заставите ли се да ги промените ще убиете и вредната любов, а с нея и болката.

И не ми казвайте, че не можете. Или не искате или просто не сте успели от първия път. Спрете потока от любовни мисли и ще спрете и самия процес, а с него и болката. Това е все едно да спреш даден процес от Таск Мениджъра на Windows. Няма невъзможни неща. Аз самия съм го правил и знам, че работи безотказно.

А най-простия вариант е да се препрограмирате да не обичате, също като мен. Така със сигурност няма да боли.

Бъдещето принадлежи на компютрите.

ABSOLUTme
09-28-2006, 23:19
пич,хубаво е,че искаш да поогнеш,ама има малко 'бъгове' в програмката ти...
къде ли?ми ние,за разлика от компютрите правим грешки!и точно в това се крие очарованието на човека..ние не се раждаме научени,ние цял живот се учим!!
а кое е още по-прекрасното при човека?това,че той за разлика от машината има чувства.а да подтискаш чувствата си,да ги отричаш и т.н. е абсолютно безполезно!единственото нещо,което можеш да направиш е следното:
'Ако са щастливи-отдай им се,ако страдаш заради тях-преживей ги!'
то преживяването не става,като си промениш нагласата към човека..т.е. няма нужда да го намразиш..и тая приказка я знаем ' Няма нищо по-жалко от това да мразиш човека,когото до вчера си обичал'..
Просто свикнете,че след всеки КРАЙ следва ново НАЧАЛО..и приказката 'Всяко зло за добро' при вас ще добие друг,по-различен и дълбок смисъл...

ABSOLUTme
09-28-2006, 23:20
ааа,и на тебе повече фентъзи...ноуп! :lol:

Nightmare
09-29-2006, 01:20
Съгласна съм до някъде. Наистина самовнушението може да свърши прекрасна работа. Но забравяш, че хората не сме чак толкова повърхностни като машините, които изпълняват команди. На нас ни е доста по трудно. И винаги ще ни боли. Така сме програмирани.

09-29-2006, 03:15
Хмм това е гледната точка на един програмист за живота :) много добре казано.


А затова че компютрите не правели грешки като хората не е вярно и компютрите правят грешки.

Ние хората(и всички същества на тази планета имат някаква предварително зададена функция която ги отличава от другите в своя вид с цел оцеляването и охолния живот на всички същества) сме настроени като компютрите да.Да се размножаваме...да се храниме да пиеме вода да се миеме сичко това е инстиктивно или предварително зададено в нас помислете си.Този който ни е създал Е ИСКАЛ непременно да правиме тези неща явно е искал да ставаме все повече и повече щом ни е сложил тази жажда за секс и явно печели нещо от това не сме независими следователно и ние изпълняваме предварително зададени команди в нас без които няма да уцелееме ако не ги изпълняваме.

Но този който ни е създал така го е направил че ако не изпълняваме това което е искал ще ни боли.Ако не ядеш какво става ?боли те...ако не пиеш вода боли те и умираш.правиш секс защото ти е гот но всъщност той го е направил с цел ние да се размножаваме.

По тази тема която отворих току що може да се мисли и говори много.

kAdrOkoSkA
09-29-2006, 05:19
Ние хората не сме машини! Живота не е матрица и ние не можем с лека ръка да зададем командата за спиране на болката... Съгласна съм обаче, че повечето неща са въпрос на самонагласа и самовнушение. Искам да кажа, че да промениш отношението си към някой, който обичаш съвсем не значи да да изпаднеш в другата крайност и да го намразиш. Отделен е въпроса, че за мен това не е вазможно, ако любовта е истинска!
Относно самонагласата... действа! Само трябва да “затворим вратата”, да приключим с изчерпаните отношения и представи, да приемем естествения край на нещо, отживяло времето си, което ни пречи да погледнем в нова посока и да продължим напред. Казвам го така, сякаш само с един замах може да се изпални, но не е така. Затова трябва да се научим да мислим за него/нея по друг начин, но в никакъв случей с лоши чувства!!!

zoben_pitbul
09-29-2006, 08:32
Абе батка хубаво звучи,примамливо е,ама не е баш така :o Адски дълго ще трябва да пиша ако трябва да обяснявам защо мисля по този начин,а особено в момента не ми се пише толкова,обаче вярвам в две неща-Бог и любовта и макар,че всеки може да каже че не съществуват това няма да промени нещата.Добре си го написал,НО...ще дам само един аргумент за тезата си-защо аз бих дал живота си за момичето,което обичам?Не си правете илюзии,че всеки си мисли така за всяко гадже,което обича,щото тя е първата и последната,което обичам и ще обичам.Може би защото така искам.А може би защото наистина сме две души,които се обичат именно заради самите тях,заради това,което не се вижда.Ако бяхте прави инстинктите биха били на първо място-и тогава моят инстинкт за самосъхранение би надделял над любовта ми.Да,обаче не е така.И както казах много мога да пиша,но едва ли ще убедя някого,който не мисли така,че казвам истината.

olive_oil
09-29-2006, 10:50
дааааааааааа!Няма такова нещо като любов.

iiirish
09-29-2006, 12:18
дааааааааааа!Няма такова нещо като любов.

мнението ти си противоречи с написаното под "местожителство" под аватар ;) хубаво си помисли пак ;)

olive_oil
09-29-2006, 12:27
дааааааааааа!Няма такова нещо като любов.

мнението ти си противоречи с написаното под "местожителство" под аватар ;) хубаво си помисли пак ;)
искам да те поправя,като ти кажа че тази мисъл просто ми харесва.Красива е но за съжаление е лъжа.:)
уж любовта е нещо хубаво,а кара хората да страдат!за такова нещо си има дума - страдание.

Nadelina
09-29-2006, 12:37
Do nqkyde moga da se syglasq s tebe.. Obache ne napylno.. Ima nqkoi chuvstva koito se zalichavat.. ako ne sa dostatachno silni.. Drugi - ostavat.. pritypqvat se sys vremeto i pod vliqnie na vnushenieto.. no te ne izchezvat.. ne se izparqvat.. Syrceto mi pazi takiva chuvstva.. vypreki che predishniq ogyn ne plamti taka jarko..:P

Slave4You
09-29-2006, 14:32
мн хубаво но как според теб "просто ще спрем да мислим" за човека,защото не е толкова просто.ако беше толкова лесно нямаше да има несподелена любов и всички щяха да са щастлии и доволни.еми не е така,защото ние не сме компютри,ние сме хора и имаме чувства които не се махат ей така.нз при теб как е станало,радвам се че си се оправил/а но при мен нещо не става!!!!!

koalka
09-29-2006, 16:36
дааааааааааа!Няма такова нещо като любов.

мнението ти си противоречи с написаното под "местожителство" под аватар ;) хубаво си помисли пак ;)
искам да те поправя,като ти кажа че тази мисъл просто ми харесва.Красива е но за съжаление е лъжа.:)
уж любовта е нещо хубаво,а кара хората да страдат!за такова нещо си има дума - страдание.А замисляла ли си се за хубавите моменти,които тя дава?И какво...цял живот без любов ли ще живееш?

olive_oil
09-29-2006, 17:03
дааааааааааа!Няма такова нещо като любов.

мнението ти си противоречи с написаното под "местожителство" под аватар ;) хубаво си помисли пак ;)
искам да те поправя,като ти кажа че тази мисъл просто ми харесва.Красива е но за съжаление е лъжа.:)
уж любовта е нещо хубаво,а кара хората да страдат!за такова нещо си има дума - страдание.А замисляла ли си се за хубавите моменти,които тя дава?И какво...цял живот без любов ли ще живееш?
не милчка!Или по-точно да.По-добре да знаеш какво има в живота и какво няма,отколкото цял живот да се чудиш/в случая има или няма любов/
Пак казвам - това нещо "любовта" ти носи щастие и тъга.Когато ситъжен казваш "тъжен съм";когато си щастлив казваш "щастлив съм"
Т.с. има си измислени думи за настроенията в човешкат душа.
Защо трябва да правиш микс от тези две чувства и даго наричаш любов???Защо трябва непременно да си усложняваш живота,нима в него няма достатъяно препятствия??

Lorraine
09-29-2006, 17:08
любов..сладка когато сичко е ок..но при мен е мъчителна.. :smt010

teardrop
09-29-2006, 17:13
дааааааааааа!Няма такова нещо като любов.

мнението ти си противоречи с написаното под "местожителство" под аватар ;) хубаво си помисли пак ;)
искам да те поправя,като ти кажа че тази мисъл просто ми харесва.Красива е но за съжаление е лъжа.:)
уж любовта е нещо хубаво,а кара хората да страдат!за такова нещо си има дума - страдание.А замисляла ли си се за хубавите моменти,които тя дава?И какво...цял живот без любов ли ще живееш?
не милчка!Или по-точно да.По-добре да знаеш какво има в живота и какво няма,отколкото цял живот да се чудиш/в случая има или няма любов/
Пак казвам - това нещо "любовта" ти носи щастие и тъга.Когато ситъжен казваш "тъжен съм";когато си щастлив казваш "щастлив съм"
Т.с. има си измислени думи за настроенията в човешкат душа.
Защо трябва да правиш микс от тези две чувства и даго наричаш любов???Защо трябва непременно да си усложняваш живота,нима в него няма достатъяно препятствия??

Там й е очарованието - че нищо друго не може да те накара да изпиташ толкова много и полюсни чувства едновременно. Нищо не може да се сравни с любовта! Нищо, че доста често се случва хората да страдат заради нея. А и просто без любов не може да се живее-колкото и да си отчаян, все някога го разбираш :wink:

AMD Athlon 64 X2
09-29-2006, 18:26
@ABSOLUT'me:

Не си много права. И ще ти кажа защо. Ние хората не правим грешки директно или ако ги правим, то ги правим косвено. Защо това е така. По принцип всеки прави така, че да му е добре на него и на околните, които имат значение за самия него. Никой не би започнал да взема погрешни, вредни решения за самия него. Поне не умишлено. Всеки от нас, който мисли оценява ситуациите в които попада, преди да вземе решение за изпълнение. И когато това решение е взето, то е такова, че е положително, облагодетелства ни. Или ако не, то поне не ни вреди фатално. И когато след време се окаже, че даденото решение не е било правилно, то е заради това, че други неща около това решение са се променили и са го направили отрицателно. Грешките се пораждат с времето, те не са грешки в самия момент, когато ги извършваме.
Дори когато някой изпадне в ситуация, където трябва задължително да вземе погрешно решение, то дори и тогава се търси начин как да се избегне това. Ние имаме изградена защита срещу погрешните и вредни за нас действия.

Чувствата...какво са чувствата? Още една електрохимическа реакция в тялото ни, нищо друго. Функция на нервната система и хормоните, които са точно химикали изпускани в кръвта. А какво са усещанията - пренос на електрически импулси по нервите. А инстинктите и рефлексите са БИОС-а на мозъка-компютър, стойности получени по рождение.

А, и не съм имал предвид да мразя някого, така, че не ме разбирайте погрешно. Просто този някой го изключвате от съзнанието си и мислите си.

Разберете, силата е във вас. Само трябва да и дадете насока. Защото силата без контрол е нищо.

AiKaTa
09-29-2006, 19:50
Съгласна съм до някъде. Наистина самовнушението може да свърши прекрасна работа. Но забравяш, че хората не сме чак толкова повърхностни като машините, които изпълняват команди. На нас ни е доста по трудно. И винаги ще ни боли. Така сме програмирани. absolutno sum syglasna!!!

09-29-2006, 20:12
@ABSOLUT'me:

Чувствата...какво са чувствата? Още една електрохимическа реакция в тялото ни, нищо друго. Функция на нервната система и хормоните, които са точно химикали изпускани в кръвта. А какво са усещанията - пренос на електрически импулси по нервите. А инстинктите и рефлексите са БИОС-а на мозъка-компютър, стойности получени по рождение.



Тогава защо човек чувства? Защо, като това може само да го нарани? За какво служат емоциите в тази "безгрешна" и "разумна" машина -- човекът?