PDA

View Full Version : За жените и приятелките и....



undercover
09-28-2006, 23:16
Знаете ли, милион пъти съм го чувал и от жени и от мъже - "Жените немогат да имат приятелки" в истинския смисъл на думата "приятел". До някаде съм се убедил че е вярно.
Тук идва и другата страна - съществува ли САМО приятелство между мъж и жена? Отогорът е НЕ, рано или късно от едната страна възниква едно такова особенно чувство... любов май му викат. И от там нататък приятелството е загуубено.
И то какво стана, жената остана без истински приятели...
Кажете бе жени, как оцелявате без такива екстри?..

Unknow
09-28-2006, 23:37
Могат да имат приятелки....но в много случеи е само 1! Имат уж много "приятелки"...но такова чисто и безкористно приятелство..в не-повече от 1 "приятелка" се среща.За разлика от мъжете (не че няма и такива де) жените са много по завистливи към "приятелския" си кръг и това често довежда до подлост, ирония, "прецаквания", лицемерие и т.н.Зад всички проблеми на "женското приятелство" стои ЗАВИСТА! Какво има др, с кого ходи, колко я харесват...и много много др неща.Трудно е да имаш истинска приятелка...но намериш ли я ще ти остане такава! За приятелството "мъж-жена" съм почти съгласна.99% от такивата случеи...изхода е един.Единия задълбочава чувствата си...всичко се променя и вече ги няма онези "приятели"...неможеш да споделяш всичко както преди, неможе да правите същите неща...нищо не е същото :( Ако такова приятелство се задържи без да се появят чувства от някоя страна....то наистина е много много силно и нищо неможе да попречи...нито мъж, нито жена.И е по-различно от приятелството "мъж-мъж" и "жена-жена".Може да са голяма рядкост тези приятелства...но са много силни и истински.

Nightmare
09-29-2006, 01:07
Не съм съгласна с темата. Говориш на изуст. Имам приятелка, с която сме блисзки от 12 години, може с нея да имаме спорове, но смятам, че това е нормално. Имам и най добър приятел от няколко години, към който нямам никакви чувства освен приятелска обич, а съм сигорна, че и той към мен изпитва само и единствено обич като към сестра. Имам и други изключително близки приятелки от много години, с които може да не съм всеки ден, но се виждам и им имам достатачно доверие. Според теб как издържам на това?

rosenceto
09-29-2006, 06:03
Честно да ви кажа аз не съм съгласна отчасти.Имах 1 пр,с която бяхме неразделни 15 години и когато тя за първи път тръгна с 1 момче/на 16!,при положение,че аз с който и да съм била не съм я оставяла,винаги ни е "светила" и дори се разделихме с 1 момче заради нея/ тя ми каза следното:Не мога да имам време и за двамата,така че пред теб избирам него. :D И след това се оказа че всъщност той е ходил с нея,заради мен,но ние не станахме вече толкова близки,колкото бяхме-в момента сме на "задравей"-"Здрасти".Но аз имам 2 пр момчета,които са наистина приятели и мн добре знаем,че не може да стане нищо като "любов" или от сорта-просто защото не се приемаме такива. :) А и познавам доста други,които са прители момиче-момче без да има нещо помежду им.

marina star
09-29-2006, 06:06
apak na men pove4eto mi priqteli sa mi mom4eta to4no po tazi pri4ina 4e jenite ponqkoga sme mnogo zlobni i zavistlivi a mejdu momi4e i mom4e prosto nqma kak da se polu4at tezi problemi za6toto nqma konkurenciq,nqma nadprevara
a sa6to taka moite priqteli mom4eta nqmat nikakvi drugi 4uvstva kam men osven 4ista sestrinska lubov dori se savetvat s men kogato si izbirat gadjeta kakto i az s tqh
v pro4em istinski priqtelKI naistina ne moje6 da ima6 mnogo no e hubavo kogato ima6 pone 1-2 na koito da moje6 da se doveri6 bezrezervno

idi0tkaТА:)
09-29-2006, 07:11
нищо не мога да твърдя за повечето ми приятелки-те трябва да се докажат с времето дали заслужават да се наричат такива.НО има една ,за която 1000000% мога да твърдя,че е Приятелка в истинския смисъл на думата.За 12 години се е доказала като такава многократно!Знам,че на нея винаги мога да разчитам,никога не ме е оставяла,винаги е била до мен когато е трябвало,изключително сериозен и отговорен човек е(за разлика от мен де :mrgreen: ) знам,че никога няма да ме излъже и подведе.Просто се знаем наизуст,като отворена книга сме една за друга!
Така,че моля те недей говори глупави заучени неща..нищо не се приема за чиста монета,всяко правило си има изключение.Все пак хората са различни!А от там където е тръгнало това правило за женското приятелство-ами това са някакви противни суетни кучки,които обичат само себе си.Това са ограничени същества без грам мозък.Завистта е характерна именно за такива кухи същества.
Друг път не слагай всички от женски пол под един знаменател.И още нещо-аз вярвам в женското приятелство!Просто много зависи как ще прецениш човека от самото начало.Завистливите си личат от далеч.Затова не еважно количеството,а качеството,как човек си подбира приятелите..

Tempestjuji
09-29-2006, 07:27
Да ти кажа и аз съм убедена, че в повечето случаи е така, но винаги има щастливи изключения..И се радвам, че аз съм такова :)