PDA

View Full Version : Учител>напуска



09-29-2006, 18:25
За пореден се убеждам колко прекрасна и хубава е системата на образованието в България. Знам, че рядко се срещат добри учители, които наистина могат да те научат на нещо, и ученищите да ги обичат. Е аз имах такава класна, но вече нямам! Каква е причината ли? Еми много просто - с учителска заплата не се живее, а ако имаш възможност за нещо по-доходно...защо не?! Е за това учителите в България нямат никакъв стимул и повечето влизат само да си преподадат урока на дъската...според мен учителите имат много трудна работа....да търпиш цял ден някакви олигофренчета и да се опитваш да им влееш знания в глават не мисля, че е лесно.
Сега нито си имаме класна, нито учител...ще ми липсва :cry: , но просто не мога да не се възмущавам...!

HopeLesss
09-29-2006, 19:33
Ужасно си прав/а... В нашето училище повечето учители отидоха или в
SOS Детски селища или в Американския колеж. Заплатите на учителите са просто ужасно ниски... направо си е срамота... И какво може да очакваме от един преподавател, който вместо да мисли за урока си, се тревожи как ще се справя със сметките за тока, водата и ежедневните нужди... Не им е никак лесно на учителите... Моята класна казва, че заплатите им стоят на едно и също положение от повече от 15 години, което изобщо не е нормално. Вместо министъра се чуди каква поредна глупост да измисли, по добре да вземе въпроса с учителските заплати по насериозно...

siXt_senSe
09-29-2006, 21:16
Айде айде,ниски ли?Какво значи ниска заплата?Повечето учители дори се оплакват,че някой път им се налага да останат до по-късно(а повечето са на половин работен ден)после все се оплакват.К'во нашите като работят от сутрин до вечер за същата "кирлива" заплата,да не би някой да ги пита и да вдигат стачки и тем подобни.Просто учителите са по-нахакани,за да кажат че не им допада заплащането.И както казвам аз - "пътя,чантичката и за хляб",или по-точно като не им харесва да си търсят работа с по-добро заплащане,както са направили вашите даскали

OPEL
09-30-2006, 05:42
Айде айде,ниски ли?Какво значи ниска заплата?Повечето учители дори се оплакват,че някой път им се налага да останат до по-късно(а повечето са на половин работен ден)после все се оплакват.К'во нашите като работят от сутрин до вечер за същата "кирлива" заплата,да не би някой да ги пита и да вдигат стачки и тем подобни.Просто учителите са по-нахакани,за да кажат че не им допада заплащането.И както казвам аз - "пътя,чантичката и за хляб",или по-точно като не им харесва да си търсят работа с по-добро заплащане,както са направили вашите даскали
Съгласен на 100%. Това според мен не е редно. Даскалите искат повече пари, а да са на половин работен ден, на всеки празник + този на училището са си в почивка. Незнам да има друг с толкова почивни дни. Лятото са си поне 2 месеца аляк. И като ги почнеш- зимна, пролетна и грипна и айде пак са си рахат. Така че ако сме честни-много им дават даже.

HopeLesss
09-30-2006, 09:16
Айде айде,ниски ли?Какво значи ниска заплата?Повечето учители дори се оплакват,че някой път им се налага да останат до по-късно(а повечето са на половин работен ден)после все се оплакват.К'во нашите като работят от сутрин до вечер за същата "кирлива" заплата,да не би някой да ги пита и да вдигат стачки и тем подобни.Просто учителите са по-нахакани,за да кажат че не им допада заплащането.И както казвам аз - "пътя,чантичката и за хляб",или по-точно като не им харесва да си търсят работа с по-добро заплащане,както са направили вашите даскали
Съгласен на 100%. Това според мен не е редно. Даскалите искат повече пари, а да са на половин работен ден, на всеки празник + този на училището са си в почивка. Незнам да има друг с толкова почивни дни. Лятото са си поне 2 месеца аляк. И като ги почнеш- зимна, пролетна и грипна и айде пак са си рахат. Така че ако сме честни-много им дават даже.


1. Почти всички мои учители са от сутрин до вечер!
2. Да, според мен 300 лв са си нищожно ниска заплата за учител с 20-25 години стаж, който всеки ден трябва да се изправя срещу група невъзпитани малки пубери!
3. Лятната им ваканция изобщо не е 2 месеца, ако има и 1 месец ще се учудя.
4. И все пак точно тия са хората, от които най-много зависи бъдещето ти, защото никой не се разжда научен и аз от личен опит казвам, че едно 70% от това което знам е благодарение на учителите ми!

siXt_senSe
09-30-2006, 09:30
CooL^GirL^^^ а по-ниска заплата от 300 лева за човек със стаж повече от 30 години в химкомбинат(и с риск за получаване на хронични заболявания и т.н)или на обикновен служител на някоя държавна институция как ти се струва?Вярно за първата работа,която споменах не ти е нужно висше образование,но има и други хора,чиято работа е интелектуална,изнервяща и получават ниски заплати.А относно дори месеца им лятна ваканция,нашите и това не мога да си позволят,а да не говорим и всичките ни пролетни,грипни и други почивни дни,свързани с учащите,покрай които "намазват" и учителите.И последно-за това че те ни дават образование и ни учат-вярно си е,но това прави ли ги по-различни от другите работещи?Ако става въпрос и учителките в детската градина са ме научили на много неща

IdiOtKa
09-30-2006, 09:33
между учители и учители има разлика .... има супер свясни които наистина те научават на нещо , аи освен това са супер точни и си заслужават уважението ... но има и някои който за нищо не стават и са супер зле ... не съм обедена че взимат малко пари ... както всички знаем повечето учители дават частни уроци ... от които зимат доста кинти ... тва няма как да се отрече .... освен учителите по психология .. те са мно зле ...супер уграничени !! супер малумни ! .... не е сещам за толкова обидна дуам с която да ги нарека... иначе моита класна си я обичам много супер точна учителка научила ме е на мно неща ... и е за отбелязване че като имам математика уча наи мно :mrgreen: ...и е супер точна хоили сме на кафе ..мно яка жена !

HopeLesss
09-30-2006, 09:35
CooL^GirL^^^ а по-ниска заплата от 300 лева за човек със стаж повече от 30 години в химкомбинат(и с риск за получаване на хронични заболявания и т.н)или на обикновен служител на някоя държавна институция как ти се струва?Вярно за първата работа,която споменах не ти е нужно висше образование,но има и други хора,чиято работа е интелектуална,изнервяща и получават ниски заплати.А относно дори месеца им лятна ваканция,нашите и това не мога да си позволят,а да не говорим и всичките ни пролетни,грипни и други почивни дни,свързани с учащите,покрай които "намазват" и учителите.И последно-за това че те ни дават образование и ни учат-вярно си е,но това прави ли ги по-различни от другите работещи?Ако става въпрос и учителките в детската градина са ме научили на много неща


Съгласна съм! Не споря, че има много хора на държавна работа, които също са ощетени - лекари, работници в заводи и т.н. Но нали темата все пак беше за учителите... Ако тръгнем да я развиваме за всеки един българин, който не е доволен от живота си, ще има да спорим до утре :roll:

HopeLesss
09-30-2006, 09:38
И между другото тия въпросни учители, които работят по половин ден не вземат повече от 200-250 лв. Който иска да ми спори, но в моето училище, което уж е най-елитното в града си е точно така... Да не говорим, че има много ученици, които печелят национални и международни олимпиади именно благодарение на тия въпросни учители...

siXt_senSe
09-30-2006, 09:41
Права си,но ти се опитваш да ме убедиш,че на тях нищо не им е наред,а всъщност това се отнася за почти всички хора.Мога само да ти кажа,че колкото и да е жалко че ви е оставила даскалката,за нея си е много по-добре

HopeLesss
09-30-2006, 09:46
Права си,но ти се опитваш да ме убедиш,че на тях нищо не им е наред,а всъщност това се отнася за почти всички хора.Мога само да ти кажа,че колкото и да е жалко че ви е оставила даскалката,за нея си е много по-добре

Не се опитвам да те убедя, че нищо не им е наред. Наистина много от хората в България са дори по-зле от тях. И не се сърдя на учителите, които напуснаха моето училище за да търсят по-добра работа. Сърдя се на държавата, която с всеки изминал ден гони не само кадърните преподаватели, но и младите хора извън България!

OPEL
09-30-2006, 17:36
За къв 30 годишен стаж говорите. Дъртите баби с обиташки разбирания???
И друго-тези невъспитани пубери са бъдещето на България. И като ти траснат един дърт учител, който отрича компютрите... какво става. Просто много малко са учителите които заслужават да са такива са много малко. Това са най вече в ОУ и СОУ-тата училища. В гимназиите се подменят, ама тоя даскал като не научи нищо ученика ко става бе? Олимпядите и др ги дължим на тях. Много ясно че е на тях. Нали за това им се плаща. А и от тях печели и училището. Ако не пари, слава. Без тях, моето даскало може би било много затънало. Но факта си е факт-учители става непреуспялите хора.... Мога много още да кажа, но за сега до тук.

светицата
10-01-2006, 18:09
Всеки човек има право да избира своята професия- едни избират трудния път на учителя, други на лекаря и т.н.
За ваканциите на учителите сте много далеч от истината- това им е от годишната отпуска, която се полага на всеки държавен служител. Просто те я използват само тогава.

OPEL
10-01-2006, 18:19
Да се хванем на бас че учителите почиват повече от 20 дена годишно.

IdiOtKa
10-01-2006, 19:28
естествено че учителите почиват повече от 20 сена годишно ..... има ваканци ...а и мисляче учителите имат по 1 почивен ден в седмицата .. в които вобще не преподават ..и не ходят до даскало .. но се пак трябва и да имат време за частни уроци .. ако един учител е достатачно умен и си знае работата ще може да дава частни уроци и да има кинти ....

OPEL
10-02-2006, 04:55
естествено че учителите почиват повече от 20 сена годишно ..... има ваканци ...а и мисляче учителите имат по 1 почивен ден в седмицата .. в които вобще не преподават ..и не ходят до даскало .. но се пак трябва и да имат време за частни уроци .. ако един учител е достатачно умен и си знае работата ще може да дава частни уроци и да има кинти ....
Правилно мислиш. Само че за частните уроци се иска кадърен учител, а повечето не са.

kofti_nick
10-02-2006, 10:37
За пореден се убеждам колко прекрасна и хубава е системата на образованието в България.

Луда ли си уе ! Ти нещо неси добре !

10-03-2006, 10:02
За пореден се убеждам колко прекрасна и хубава е системата на образованието в България.

Луда ли си уе ! Ти нещо не си добре !
Не схванах нямека :lol:

BE_MINE
10-03-2006, 22:20
да и моята любима учитела напуцна,да не учиш в 133то :Д

10-05-2006, 17:16
да и моята любима учитела напусна,да не учиш в 133то :Д
да същото...за един и същ учител говорим май :wink: :?