PDA

View Full Version : Оценявате ли факта, че живеете в България?



teenkopele
10-01-2006, 07:16
Въпросът е ясен, вие сте. :wink:

Eleonora
10-01-2006, 07:35
Е, да.Въпреки мизерията и вичко останало съм радостна, че живуркам в БГ :wink: :-D

Mo6nooo
10-01-2006, 07:37
Не.

Елеонора,
в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.

teenkopele
10-01-2006, 07:47
Не.

Елеонора,
в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.

Аз не съм толкова добре финансово, но въпреки това оценявам този факт, че живея в България. (живях де...) :wink:

summer_04
10-01-2006, 07:54
vinagi 6te iskam da si jeveq v bg,moje da otida da u4a nqkude sled 12 klas,no pak 6et se vurna!samokato se setq kolko mi e milo i drago kogato se vru6tam ot 4ujbina ne e istina prosto!Bulgariq e Nr.1:)

Eleonora
10-01-2006, 07:55
Не.

Елеонора,
в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.Ти пък от къде знаеш кви са финансите на хората [-( ???

Mo6nooo
10-01-2006, 07:55
Не си толкова добре финансово, но имаш компютър, имаш интернет, сигурно имаш и GSM. Истина е, че сме зле сравнени с Европа...ДА. Но ми е смешно някакви като започнат да се оплакват колко зле са и как нямат хляб да ядат, а в същото време живеят добре финансово купуват си нова кола, нов телевизор. Един приятел майка му не му дава 50 стотинки и му вика, че нямали да имали хляб да ядат, а на следващият де си купуват телевизор за 500 лева. След няколко месеца бойлер за 1500 лева. Това ли е мизерия? И по мои наблюдения голяма част от хората са така.

teenkopele
10-01-2006, 08:02
Не си толкова добре финансово, но имаш компютър, имаш интернет, сигурно имаш и GSM. Истина е, че сме зле сравнени с Европа...ДА. Но ми е смешно някакви като започнат да се оплакват колко зле са и как нямат хляб да ядат, а в същото време живеят добре финансово купуват си нова кола, нов телевизор. Един приятел майка му не му дава 50 стотинки и му вика, че нямали да имали хляб да ядат, а на следващият де си купуват телевизор за 500 лева. След няколко месеца бойлер за 1500 лева. Това ли е мизерия? И по мои наблюдения голяма част от хората са така.

Да ти кажа честно, има доста истина в това, което казваш.
Да, хората, една голяма част от тях, казват, че нямат кинти да живеят, а в следващия момент карат коли, не последни модели, а съвсем нормални, ходят на море всяко лято. Според мен, е възможно това да се дължи на комплекс от постоянното натякване колко сме били зле, колко сме бедни и т.н. :wink:

10-01-2006, 08:06
Не.

Елеонора,
в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.

Аз не съм толкова добре финансово, но въпреки това оценявам този факт, че живея в България. (живях де...) :wink:
nali si 4uval 4e ocenqva6 ne6to edva sled kato si gozagubil
v tvoq slu4ai tova 4e tolkova ceni6 balgariq se dalji na tova 4e si dale4 ot neq i na nostalgiqta

teenkopele
10-01-2006, 08:12
Не.

Елеонора,
в България има мизерия. Но защо това го чувам винаги от хора, които живеят добре финансово.

Аз не съм толкова добре финансово, но въпреки това оценявам този факт, че живея в България. (живях де...) :wink:
nali si 4uval 4e ocenqva6 ne6to edva sled kato si gozagubil
v tvoq slu4ai tova 4e tolkova ceni6 balgariq se dalji na tova 4e si dale4 ot neq i na nostalgiqta

Искам да ти кажа, че не си прав. Да, и преди съм живял в чужбина, не ми беше никак леко, носталгията беше огромна, просто огромна...
Сега живях повече от година тук и мога да ти кажа, че още повече се привързах, заобичах още по-силно България!

Винаги съм ценял България! :wink:

Mo6nooo
10-01-2006, 08:18
p4elata_brumze,
това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

Май говоря глупости, но поне аз мисля така.

teenkopele
10-01-2006, 08:25
p4elata_brumze,
това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

Май говоря глупости, но поне аз мисля така.

Не съм кой знае колко запознат с нещата от едно време, но като се замисля може и да си прав. :wink:

Mo6nooo
10-01-2006, 08:36
Това е. Исках да кажа, че не живеем толкова зла и мизерно. Не живеем перфектно, но определено не живеем мизерно. Айде спирам, че отклоних обсолютно темата.

По темата - Не. Все тая и да се бях родил във Франция, и в България, и в Румъния, и в Гърция. Все ми е едно. Естествено не бих искал да се родя в Албания например, но не виждам какво трябва да оценявам. Не виждам какво да оценявам. В България да не би да е много по-добре или по-зле (май е по-зле). Все тая...

teenkopele
10-01-2006, 08:37
Това е. Исках да кажа, че не живеем толкова зла и мизерно. Не живеем перфектно, но определено не живеем мизерно. Айде спирам, че отклоних обсолютно темата.

По темата - Не. Все тая и да се бях родил във Франция, и в България, и в Румъния, и в Гърция. Все ми е едно. Естествено не бих искал да се родя в Албания например, но не виждам какво трябва да оценявам. Не виждам какво да оценявам. В България да не би да е много по-добре или по-зле (май е по-зле). Все тая...

Всеки има собствени виждания, идеали и ценности.
Едни ги е срам да кажат, че са българи, други се гордеят с това. :wink:

10-01-2006, 08:39
p4elata_brumze,
това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
Всъщност изобщо не са глупости.Това е истината! Вчера баща ми трябваше да пазарува за работата някви неща от метро и отидох с него...еми ще ме извинявате ама на всичките тея бедните,количките им преливаха,а както знаете на Метро никак не са им мънички количките...всеки втори носеше я микровълнова,я телевизор,я уредба :roll: А това,че има хора,които в действителност броят стотинките,за да могат да си купят хляб определено е така,но съм съгласна за остатъците от комунизма...но я питайте баба Пена от Чепеларе за тези времена,да видите как пламенно ще ги защитава,защото те комунистите иначе са били много добри хора... :?

strange__
10-01-2006, 08:41
p4elata_brumze,
това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
Всъщност изобщо не са глупости.Това е истината! Вчера баща ми трябваше да пазарува за работата някви неща от метро и отидох с него...еми ще ме извинявате ама на всичките тея бедните,количките им преливаха,а както знаете на Метро никак не са им мънички количките...всеки втори носеше я микровълнова,я телевизор,я уредба :roll: А това,че има хора,които в действителност броят стотинките,за да могат да си купят хляб определено е така,но съм съгласна за остатъците от комунизма...но я питайте баба Пена от Чепеларе за тези времена,да видите как пламенно ще ги защитава,защото те комунистите иначе са били много добри хора... :?
Това бях аз...
и за да не е много офф-Да оценявам факта,че живея тук :wink:

Mo6nooo
10-01-2006, 08:41
Едни ги е срам да кажат, че са българи, други се гордеят с това. :wink:
Аз не се срамувам, но не и виждам овод за гордост. Националността не е определяща за човека.

Мен пък ми е смешно като някакви вземат да говорят колко се гордеят с България, как биха дали всичко за нея, а след това хвърлят боклуците си където им падне и по този начен развалят природата на България. Тази за която вика, че биха направили всичко...

teenkopele
10-01-2006, 08:42
p4elata_brumze,
това за оплакването доколкото знаме навик и остатък от соц.времето когато всички са разправяли колко са зле, защото ако се разбере, че някой е по-добре веднага ще почнат да го разследват защо е по-добре.

Май говоря глупости, но поне аз мисля така.
Всъщност изобщо не са глупости.Това е истината! Вчера баща ми трябваше да пазарува за работата някви неща от метро и отидох с него...еми ще ме извинявате ама на всичките тея бедните,количките им преливаха,а както знаете на Метро никак не са им мънички количките...всеки втори носеше я микровълнова,я телевизор,я уредба :roll: А това,че има хора,които в действителност броят стотинките,за да могат да си купят хляб определено е така,но съм съгласна за остатъците от комунизма...но я питайте баба Пена от Чепеларе за тези времена,да видите как пламенно ще ги защитава,защото те комунистите иначе са били много добри хора... :?

Значи правилно съм си помислил, че това се дължи на комплекс. :wink:

Psycho Realm
10-01-2006, 09:23
:shock:
Ще се оправим, когато всичките стари, комунистически кримки изчезнат от всички слоеве на властта и администрацията. Не може един човек, откърмен с идеята, че всичко става с връзки и трябва да лентяйства по цял ден, а държавата да му плаща, да подкара България към по-добро бъдеще.Няма спор, че повечето от половината служители на държавните институции и компании са такива. Тази изкривена представа за държавност, допълнена от, и без това вредната народопсихология на българина, ни играят много лоша шега от години. Защо от всички съветски сателити само ние и още 1-2 страни до никъде не стигнахме? Западът видя, че ние нищо не можем да направим, добре, че са тези страни да ни насочват, с един или друг способ, към правилния път. А тази идея с величието на българина е обикновенно насадена от вожда ( Сидеров или оня селяк Слави трифонов)...

teenkopele
10-01-2006, 09:26
:shock:
Ще се оправим, когато всичките стари, комунистически кримки изчезнат от всички слоеве на властта и администрацията. Не може един човек, откърмен с идеята, че всичко става с връзки и трябва да лентяйства по цял ден, а държавата да му плаща, да подкара България към по-добро бъдеще.Няма спор, че повечето от половината служители на държавните институции и компании са такива. Тази изкривена представа за държавност, допълнена от, и без това вредната народопсихология на българина, ни играят много лоша шега от години. Защо от всички съветски сателити само ние и още 1-2 страни до никъде не стигнахме? Западът видя, че ние нищо не можем да направим, добре, че са тези страни да ни насочват, с един или друг способ, към правилния път. А тази идея с величието на българина е обикновенно насадена от вожда ( Сидеров или оня селяк Слави трифонов)...

Без коментар, хахха. :wink:

fresh_@
10-01-2006, 12:21
Мисля, че да. :roll: Почти. :)

Imperial
10-21-2006, 12:56
Щастлив съм че съм роден в България.

koalka
10-22-2006, 07:07
Естествено,че го оценявам.Въпреки,че България има много кусури,които се надявам да се оправят просто не искам да живея никъде другаде.На екскурзии да,ама тука ми е добре.

niGGa
10-22-2006, 09:04
Не.
Оценявам собствени успехи. Защо да оценявам нещо, което не съм избирал сам?

techCandy
12-14-2006, 11:50
:shock:
Ще се оправим, когато всичките стари, комунистически кримки изчезнат от всички слоеве на властта и администрацията. Не може един човек, откърмен с идеята, че всичко става с връзки и трябва да лентяйства по цял ден, а държавата да му плаща, да подкара България към по-добро бъдеще.Няма спор, че повечето от половината служители на държавните институции и компании са такива. Тази изкривена представа за държавност, допълнена от, и без това вредната народопсихология на българина, ни играят много лоша шега от години. Защо от всички съветски сателити само ние и още 1-2 страни до никъде не стигнахме? Западът видя, че ние нищо не можем да направим, добре, че са тези страни да ни насочват, с един или друг способ, към правилния път. А тази идея с величието на българина е обикновенно насадена от вожда ( Сидеров или оня селяк Слави трифонов)...
Напълно подкрепям това изказване, освен това обаче, не разбирам
какво толкова има някой да се гордее, че е българин, какъв повод за гордост е това? Пък и щом с това някой си се гордее, това ме навежда на мисълта, че тоя човек няма с какво друго да се гордее? Някак си просто недоумявам. Иначе....абе темата е зададена странно, дали оценявам факта, че живея в България, в смисъл? Да, радвам се, че не живея в Буркина Фасо примерно, но иначе зависи изцяло само от мене къде ще живея в крайна сметка...какво толкова има да оценявам и да не оценявам....

crazy_girl_91
12-24-2006, 17:44
Да.

simemel
12-27-2006, 14:53
BULGARIA e super !!! na koito ne mu haresva ima i dr durjavi v toq svqt-da hodi tam !!!! no nqma i nqma i da ima po krasiva strana ot na6ata !!!!!!

AnnGi
02-13-2007, 08:38
оценявам го :smt026

OtherDimension
02-13-2007, 09:33
Не.
Оценявам собствени успехи. Защо да оценявам нещо, което не съм избирал сам?

ти пък какви успехи имаш на 16 , дечко ? :lol:

оценявам го , защото само за месец и половина извън България ме хвана жестока носталгия и едвам издържах да се върна ..

П.С. бръмзе , не се изживявай като Президент на Република България ако обичаш .. Заглавието на темата ти е точно като реч на президент .. слезни на земята малко

bungle
02-13-2007, 09:37
Oценявам го.

Защото сме били силни. Защото имаме неповторима природа. Защото сме дали много на другите. Защото съм българка..

sexy_anji_
02-13-2007, 21:33
оценявам го, или по то4но го оцених.. когато напуснах България. И според мен не е въпроса 4е е България , а 4е просто е мястото където израстнах. Ако някой ден се върна в България 6те бъда много горда от това 4е живея там , за6тото вси4ко там се постига с много труд и под на 4елото а не както в другите държави има6 вси4ко на готово(в главни линии). Гордея се съ6то и с историята ни, не за6тото имам някакъв пръст в нея или не6то такова. Това просто е 4аст от живота ни, прадедите ни са били достатъ4но смели и са направили не малко подвизи, те са ни направили това което сме днес- свободни хора, затова най-малкото което можем да направим за тях е да ги помним и да се гордеем с тяхното минало! Оби4ам и на6ата природа, възрожденски град4ета или просто разнебитени ули4ки. За6тото това е България. Тя се сърържа във всяка пра6инка българска земя или каквото и да е. Повтарям: не се гордея с България понеже сме по специални от другите народи и т.н. , а за6тото това е моята родина и аз я Оби4ам :!:

Българийо, за тебе те умряха.
Една бе ти достойна зарад тях.
И те достойни зарад тебе, майко бяха,
и твойто име само кат' мълвяха
умираха без страх ...

Е кажете ми тези негордее6тите се с България, хората който са ни направили такива каквито сме, който са ни освободили от турско робство не залсужават ли малко уважание, не са ли направили достатъ4но за да се гордеем с тях ? да се гордеем 4е живеем в земята на Симеон, Ботев, Левски, Каравелов и ... може да се изброява ужасно много. Какъв е проблема да се гордее6 с историята си? или може6 да каже6 каквото са правили, правили са го аз гледам само моите постижения - да бе и ако всеки е мислел само за себе си сега дали 6те6е да има една България или може би 6те6е да има една по-голяма Турция.. айде гледайте си ва6'те постижения и после се 4удете как така българина гледал само себе си и не за4ита ни6то . Е вярно е ! Заради такива индивиди, който само копират 4утото и не си ползват мозъците !

sexy_anji_
02-13-2007, 21:37
може би малко се отклоних от темата за което се извинявам , но се ядосах от изказванията на някой :!:

OtherDimension
02-14-2007, 09:17
Не особено...мизерия!

тц тц..
такива трябва да се вкарват в затвора

Mooo6nooo
02-14-2007, 09:39
тц тц..
такива трябва да се вкарват в затвора
И какво е престъплението, за което ще ги вкарат в затвора?

Първо да вземат престъпниците да вкарат в затвора.

sexy_anji_
02-14-2007, 13:34
тц тц..
такива трябва да се вкарват в затвора
И какво е престъплението, за което ще ги вкарат в затвора?

Първо да вземат престъпниците да вкарат в затвора.

има6е впредвид в затвора за психи4но просветляване :twisted:

HardcorE_AFA
02-14-2007, 15:52
разбирасе че оценявам обичам си България и всичко свързано с нея без хората на реда разбирасе.Обичам си приятелите и знам че навсякаде мове да имаш добри приятели ама друго си е нашото :) Може да сме бедни и т.н но за сметка на тва има моменти които никога не можеш да изпиташ другаде :) :::

OtherDimension
02-14-2007, 16:58
Не особено...мизерия!

тц тц..
такива трябва да се вкарват в затвораЕ що? Нали е демокрация :-D

прав си демокрация е ...
ееех ако на власт беше национализма ? :twisted:

malka_sladuranka
02-14-2007, 17:09
Оценявам го, защото може би ако не бях тук, ако не бях сред тези хора-бъглари нямаше да съм щастлива. Оценявам го и защото имаме наистина красива природа, красиви хора сме. Оценявам го и заради още много неща. Обаче много ме е яд, че някакви задръсрени американци например дори и англичани(които се смятат за по-умни и интелигентни от американците които споменах) като чуят Бъглария и реакцията е следната " :shock: Това къде е....това някъде из третия свят ли е?" :smt013 Въобразяват си, че живеят по-добре от нас само защото имат по-добра икономика, но грешат. Така, че радвам се, че живея тук, колкото и недостатъци да има родината ни.

teenkopele
02-15-2007, 07:05
"...като чуят Бъглария и реакцията е следната " Това къде е....това някъде из третия свят ли е?" Въобразяват си, че живеят по-добре от нас само защото имат по-добра икономика, но грешат..."

Абре откъм материална гледна точка, може да се каже, че са по-добре...
Аз сега живея в Канада, а животът тук е почти еднакъв с този на американците. Да, инфраструктурата им е много добра, но само това, нищо друго. Хората са роботизирани, само работят и нищо друго...скуката и тъпотията е пълна. Това е една от главните прични, всеки 2ри да пуши трева и/или да се друса.

Mimka_sweet
02-15-2007, 09:01
Честно ли ....... все ми е тая :arrow: НЕ

Dr. Kazimbutt
02-15-2007, 09:38
Да, оценявам го. Направил съм му чудна равносметка. Обичам да подритвам боклуци по улиците, обичам да дупча билетче за градския транспорт, който се състои от мръсни и скапани превозни средства, обичам шофьорите да ме псуват, когато аз съм пешеходец и пресичам на зелено пред завиващите превозни средства, имайки предимство в дадения момент. Също се радвам и когато видя пияни и надрусани хлапетии на по 13 години по улиците... Идилията е пълна.

malka_sladuranka
02-15-2007, 14:56
"...като чуят Бъглария и реакцията е следната " Това къде е....това някъде из третия свят ли е?" Въобразяват си, че живеят по-добре от нас само защото имат по-добра икономика, но грешат..."

Абре откъм материална гледна точка, може да се каже, че са по-добре...
Аз сега живея в Канада, а животът тук е почти еднакъв с този на американците. Да, инфраструктурата им е много добра, но само това, нищо друго. Хората са роботизирани, само работят и нищо друго...скуката и тъпотията е пълна. Това е една от главните прични, всеки 2ри да пуши трева и/или да се друса.
Това и исках са кажа :evil: Парите не са щастие, живеят скучно и монотонно.

RoyTheReaper
02-15-2007, 18:36
Не мога да кажа. Аз никога през живота си не съм излизал извън България и не мога да кажа дали как бих се чувствал в чужбина. НО, като се познавам, мисля че и там щях да се чувствам по същия начин. Аз не съм патриот и за мен родината е просто едно... място. Нищо повече.

Не смятам, че националната принадлежност е повод за гордост. Имали сме славна история - ами то всеки народ може да го каже. Имали сме красива природа. Не че не е така, но дали няма места другаде където да е по-красиво? Логично е да има. Да се изкарва България най-най е абсурдно.

Патриотизма - емоция, която някои изпитват, но не и аз. Национализма - нещо вредно, което ме отвращава.

Има много неща, които не ми харесват тук. Има и неща, в които държавата ни превъзхожда прехвалените американци. Аз съм щастлив, но не защото живея тук, а просто защото така се чувствам. Не мога да се оплача от мизерията, защото никога не съм бил лишаван от жизнено необходими неща като храна, покрив и образование. Но хаоса и неуредицата, и разбира се остатъците от комунизма ме дразнят.

Tokio_Hotelkata
08-15-2007, 14:45
Оценявах го

ThunderGoddess
08-17-2007, 16:54
Lake_bodom, единствения начин да разбереш дали си патриот е като излезеш за малко навън. И аз преди имах същите възгледи, че България е просто едно място, където има хора и хубава природа, но и на други места има, също. Като излязох за съвем кратко време запях друга песен. Както и да е... по въпроса ... да, оценявам го и се гордея с него!

Navixo
08-17-2007, 16:55
Lake_bodom, единствения начин да разбереш дали си патриот е като излезеш за малко навън. И аз преди имах същите възгледи, че България е просто едно място, където има хора и хубава природа, но и на други места има, също. Като излязох за съвем кратко време запях друга песен. Както и да е... по въпроса ... да, оценявам го и се гордея с него!

Сигурно си попаднала на лошо място като си отишла в чужбина. В коя страна и кой град беше?

ThunderGoddess
08-17-2007, 16:59
О, на място, което от малка съм си мечтала да посетя и не беше никак лошо мястото - Атина, Гърция. :smt006

Navixo
08-17-2007, 17:38
О, на място, което от малка съм си мечтала да посетя и не беше никак лошо мястото - Атина, Гърция. :smt006

И аз бях там преди няколко години, мен ми прилича мн на София. Аз искам да отида и да уча в Италия, бил съм там 2 пъти и е невероятна страна.

Navixo
08-17-2007, 17:47
О, на място, което от малка съм си мечтала да посетя и не беше никак лошо мястото - Атина, Гърция. :smt006

И аз бях там преди няколко години, мен ми прилича мн на София. Аз искам да отида и да уча в Италия, бил съм там 2 пъти и е невероятна страна.

KiLLeR_InSTiNkT
09-21-2007, 18:44
Живяла съм в чужбина и мога да кажа, че въперки всички проблеми в България ми е най-добре.

M4rduK
09-23-2007, 12:42
Не.
При първа възможност се изнасям (отново).

sh3_1s_7h3_0n3
09-25-2007, 05:23
На мен пък ми е трудно да си представя да живея някъде другаде :-k Не бих издържала дълго 'в странство'... :roll:

teenkopele
09-25-2007, 05:55
Оценявах го

Защо вече не оценяваш този факт?

Skullbreaker
09-25-2007, 13:13
През последните години имах възможност много да пътувам...
Да общувам с различни хора...Да видя света....
България е нещото което винаги ще е в сърцето ми...Няма вечно да е лошо положението , стига да направим нещо по въпроса...


Моя живот се обърна в такава посока , че в идните години ще трябва да замина от България...Просто трябва възможност за реализация , която в България няма...Това е лошата истина....


Не можеш да си в България и да направиш пари , без да убиваш хора...Затова аз поне не мога да остана - искам да постигна нещо в тоя живот , мамка му!


Но България е родината...Винаги когато самолета каца , усещам един трепет...Една еуфория ... Една радост , че отново съм на родна земя...

На Айфеловата кула примерно,когато успях се кача до 3-тия етаж , първо си помислих , колко красив изглежда Париж...След това си помислих , колко несравнимо по-красива е България..Нашата уникална природа..И нашия уникален разхайтен шивот...

Лятото пътувах до Родопите - красота от край до край...НО!

Снимките говорят....Красотата и ... боклука...

http://img514.imageshack.us/my.php?image=dsci0112dk1.jpg (тва е Дядо ми да :Р )


Не посмях да заснема на какво ДЕЙСТВИТЕЛНО прилича околността...Боклуци навсякъде..Летящи пликове по пътя...


Държавата ни е прекрасна но ние я съсипваме....


Но винаги ще обичам България!

namina
09-25-2007, 16:40
На мен пък ми е трудно да си представя да живея някъде другаде :-k Не бих издържала дълго 'в странство'... :roll:

и аз съм така :!:

caRamelO_cHicA
09-27-2007, 10:51
Ходила съм в много странни от Европа да там живеят по добре от нас признавам си .Признавам че държавата ни е мизерна и невиждам как ще се оправи скоропризнавам че искам да живея в чужбина като порасна.Но въпреки всичко отценявам че съм родена в България защото я обичам имаме красива природа(жалка че повочето гледаМЕ чуждото а не наслждаваме на нашето) имаме много честни и добри хора дори вече да се броят на пръсти самодето трябвна да се оправим и да политиците да спрат да взимат от заплатите на хората.

assd
09-28-2007, 22:14
бил съм и в чужбина доста (даже не съм роден в България между другото) обаче тука си ми харесва най-много - всичко си е мило тук- дупките по улиците, бездомните кучета, лудницата всеки божи ден, хаоса, корупцията :lol: абе и в германия има дупки по пътя, ама друсат по-гадно, наще са по-хубави ... така да знаете!
и бих отишъл в чужбина само ако има възможност да спечеля пари и после да си ги харча тук.

voodoodoll1
10-25-2007, 18:46
Ми да,оценявам го.Преди година братовчедка ми спечелиха зелена карта и заминаха със леля и вуйчо в Америка.Тогава аз съжелявах,че живея в България и исках да съм в Амирика,защото много обичам братовчедка си.И просто много съжелявах,че живея в България.Но сега се радвам,че живея именно тук,защото тук са всичките ми приятели.Когато си говорим по скайп с братовчедка ми тя казва,че има приятелки,но не излизат така,и няма компания каквато имаше в България.И чак тогава осъзнах,че трябва да съм щастлива от факта,че вижея тук,защото тук са роднините ми,приятелите ми и съм щастлива,че съм при тях и ,че не ми се налага да съм самотна и тепърва да си търся приятели.

special_girl_SS
10-25-2007, 20:12
Аз се гордея, че съм българка, гордея се с миналото на народа си и мисля, че тук ми е мястото. Не съм ходила в чужбина, но не смятам че бих могла да свикна с манталитета на чужденците. Също така, не мисля, че Запада е Рая. Всички знаем и сме усетили парадоксите и мизерията около нас, но никой нищо не прави за да променим това, а точно това е проблема. Защото каквото си надробим, това ще си сърбаме. И ако всички заминем в чужбина, кои ще остане тук и какво ще стане с България?!
Пък и според мен (не, че мога да говоря от личен опит, както казах) ние всички ще си останем българи, ако не в сърцата си, то поне в очите на чуйденците.

ReFlEcTiOn
10-26-2007, 10:28
аз мисля че само човек които е излизал в чужбина и то не по негов избор а заради обстоятелствата , само той може наистина да каже и да се гордее че е българин! аз се гордея че съм българка , но ми помогна факта че за няколко гониди живях в чужбина и видях и разбрах колко е гадно да си далеч от родината си... :-#

XceSS
10-30-2007, 10:42
Не не искам да живея в България поне на този етап.Тук е пълна мизерия писна ми!!!!България е страшно хубава страна просто всичко хубаво на този свят е събрано тук,но никой не оценява това,някакви пълни п*дераси ни управляват всеки се чуди как да прецака другият.България е супер място за тези който имат кинти е аз нямам и затова при първа възможност бих се махнал от тук !

NightSky
10-30-2007, 11:20
Радвам се :)

malakalmavt
11-14-2007, 00:11
Отрицателните аспекти на "държавата" България май са много повече от положителните. Който е живял дълго време навън и не е лицемер ще потвърди моето мнение. Българите в България преживяват на границата на физическото оцеляване, докато западняците се радват на живота. Мнението ми е, че място за сравнение няма. И за капак, върховната българска наглост - ние сме най-умни, нашите жени са най-красиви, нашата природа е най-хубава, тук е събрано всичко най-хубаво и т.н. плоски илюзии за тъпаци...
Между другото това е и целта на пастирите на това овче стадо - да разпуснат овцете по Европа да зобят по техните сочни ливади и после да ги дочакат и да ги издоят и да им вземят те млякото.

Glezanka
11-20-2007, 22:07
Оценявам го , оценявам красотата на природата ни , но и съм наясно с факта , че по-добро бъдеще бих имала в чужбина , въпреки това съм си някак националист и не смятам да уча в друга страна , каквото и да става :)

KAKASHI SENSEI
11-22-2007, 05:36
да ама в друга страна ще получиш добро образование а не като някой училища в който не те учат на нищо \:D/ \:D/ \:D/

LetiCherry
11-27-2007, 16:12
Не виждам какво имам да оценявям на факта изобщо. #-o
Изобщо не ми е зле далеч от родината, хич даже. Атмосферата тук е на светлинни години от тази в БГ! Така искам да живея!

Blacklisted
11-27-2007, 17:00
Като ти е толкова добре там, какво правиш в този форум, няма ли австрииски тийнпроблем? Потърси - може пък да е на светлинни години от този...

LetiCherry
11-27-2007, 22:35
АЗ не съм казала нищо за форума, а за България и прибирането ми там! А и във форума пиша от сума време!

Blacklisted
11-27-2007, 22:49
Няма по - грозно нещо от емигрант, които говори против родината си...

LetiCherry
11-28-2007, 00:57
АЗ не говоря нищо против родината си, нищо против красотата й, морето планината...Дори две австрийки ми бяха на гости това лято и пътувахме из БГ 2 седмици и им показах най-хубавата страна на БГ, тук ако някой не знае къде е БГ веднага му дръпвам една лекция и веднага му става ясно! Аз говоря против държавата, против управлението, против мизерията, простотията!

Blacklisted
11-28-2007, 08:33
Не виждам какво имам да оценявям на факта изобщо. #-o
Изобщо не ми е зле далеч от родината, хич даже. Атмосферата тук е на светлинни години от тази в БГ! Така искам да живея! Значи не си се изразила коректно

:-P

DisciplineAndOrder
11-28-2007, 18:24
Оценявам го,и се чувствам горда,че съм българка!

LetiCherry
11-28-2007, 22:28
Не виждам какво имам да оценявям на факта изобщо. #-o
Изобщо не ми е зле далеч от родината, хич даже. Атмосферата тук е на светлинни години от тази в БГ! Така искам да живея! Значи не си се изразила коректно

:-P

Прав си.

I love Naley
12-15-2007, 07:24
Разбира се държавата ни е прекрасно.Морето планините и всички красоти.Но политиката и мизерията ужассс

Kasiera
03-30-2008, 22:10
Не, даже се чудя защо са ме прокълнали така.