PDA

View Full Version : Влюбена съм в двама едновременно



Христина
10-02-2006, 12:44
На 18 години съм, имам сериозен приятел, с когото съм заедно малко повече от 3 години. До момента не съм била с друг. Обичах го и все още съм безумно влюбена в него. От тази есен съм приета за студентка и се преместих на квартира в София. Тук имах няколко покани от момчета, но все им отказвах с естествения аргумент, че си имам сериозен приятел и нямам желание да се занимавам с други момчета. Това беше така до съвсем скоро. И ето, че в някакъв момент неусетно за мен, с едно момче, мой колега, започнахме така в почивките между лекциите да пием кафе и почти всеки ден си правим компания. Някак си започнах да го харесвам, а усещам, че и той никак не е безразличен към мен. В процеса на контактите ми се провокираха и определени чувства, усещам се как все повече и по-често от допустимото си мисля за него, а когато не сме заедно някак ми липсва. С настоящия ми приятел се чуваме всеки ден по телелефона, пишем си и мейл-и, но това не помага да откъсна мислите си от другия... Усещам, че ако ме целуне, не бих се дръпнала и това ме плаши. Не искам да изневерявам на приятеля си, защото го обичам, въпреки че сме на доста километри сега разделени и все пак, това момче ми е в главата. Обмислям и вариант, да бъда с двамата, като не им казавам един за друг, колкото и неморално да е това. Някак си, объркана съм, но определено изпитвам чувства и към двамата. Страх ме е ако се отакажа от единия, да не направя грешка и сетне да се чудя, какво ли щеше да бъде ако бях с него, а не с него. Не знам наистина какво да направя. Какво да избера. Кое би било най-доброто за мен? Бих искала сериозни отговори чисто пракитечески, какво може да ме посъветвате да направя в тази ситуация? Решението естествено ще е мое, но ми се иска да погледна нещата и от страни, защото така ми е много трудно.

Nadelina
10-02-2006, 13:08
Luboven triygylnik a :) Ami spored mene ti trqbva da sednesh i da izberesh.. Znam che e trudno.. No sedni i obmisli neshtata.. Vij vsichko koeto haresvash v ediniq i v drugia.. i izberi.. a varianta da bydesh i s dvamata ne go odobrqvam nikak daje.. :( Prosto nikoi ne zaslujava da byde lygan..

koalka
10-02-2006, 13:15
Според мен това второто момче просто го харесваш.Моя съвет е да не си разваляш връзката само заради моментно увлечение(дано да е).Вие сте заедно то 3 години и не си струва да разваляш такава връзка само заради него.

iiirish
10-02-2006, 13:32
аз догодина се надявам също да ида да уча и много се притеснявам, че така е възможно да се отдалечим. страхувам се, че ще намеря в друг това, което той ми е давал и то само заради проклетото растояние.

аз не мога да ти дам съвет, защото ако изпадна в подобна ситуация най-вероятно ще се чудя какво да правя също като теб, но просто исках да разбереш, че не си ти единствената, която е поставена пред подобна дилема.

в крайна сметка не прибързвай с решението си. изчакай да мине малко време, опознай състудента си и тогава реши кой от тях те заслужава повече ;)

kAdrOkoSkA
10-02-2006, 15:43
Никога не съм можела да разбера как е възможно да се влюбиш в двама... Според мен ти си просто увлечена по това момче и пореже силно усещаш липсата на приятеля си, си пренасочила желанията и вълненията си към новия колега... Моят съвет е да не правиш грешката да да оставяш сегашния си приятел или пък да бъдеш и с двамата! Дръж се малко по-дистанцирано. Успех мила!

cskamoni4ka
10-02-2006, 16:33
Не се поддавай на изкушението.Не прави грешки,за които после ще съжаляваш горчиво цял живот.Остани си вярна на приятеля ти.

teardrop
10-02-2006, 16:34
Никога не съм можела да разбера как е възможно да се влюбиш в двама... Според мен ти си просто увлечена по това момче и пореже силно усещаш липсата на приятеля си, си пренасочила желанията и вълненията си към новия колега... Моят съвет е да не правиш грешката да да оставяш сегашния си приятел или пък да бъдеш и с двамата! Дръж се малко по-дистанцирано. Успех мила!

:smt023

detelina
10-03-2006, 07:57
за момента само изчакай за да видиш как ще се развият нешата и с двмата но в никакъв случай не проточваи прекалено връзката си с тях-трябва да разбереш кой те кара да се чувстваш по добре и кой ти допада повече тогава избирай-друг начин няма(всъщност има но той не би бил правилен спрямо тях двамата)

doky
10-03-2006, 09:01
Luboven triygylnik a :) Ami spored mene ti trqbva da sednesh i da izberesh.. Znam che e trudno.. No sedni i obmisli neshtata.. Vij vsichko koeto haresvash v ediniq i v drugia.. i izberi.. a varianta da bydesh i s dvamata ne go odobrqvam nikak daje.. :( Prosto nikoi ne zaslujava da byde lygan..

Кво значи избере бе мойто момиче,тя каза,че е с приятеля си от 3 години,за какъв избор говориш изобщо,тя тоя избое го е направила отдавна.Но според мен винаги има такива периоди да харесваш някой друг,но какво от това,сети се за приятеля си,за 3-те години,които сте заедно,ей така с лека ръка ли ще го зарежеш,аз не бих причинил такова нещо на никой

zoben_pitbul
10-03-2006, 09:33
Абе то хората се развеждат след години БРАК пък една връзка...Но наистина едва ли избора ти ще е правилен.Остани си с приятелят ти,но ако не му изневеряваш-той не го е заслужил.А и как може-3 години сте заедно и ти да му изневеряваш :smt013 Не че искам да намекна нещо,но ако съм на негово място и разбера,че след три години връзка момичето ми изневерява първо ще го очистя оня и после ще я ударя само веднъж,но след това едва ли ще знае къде се намира :smt076 :smt093 :smt096 Толкова време сте заедно,помисли за всички чувства,вложени в тази връзка,живота му ще се срути!Поне ако си толкова твърдо убедена в ЛЮБОВТА си към другия скъсай с гаджето си.Правиш му услуга,повярвай ми!По-добре е отколкото да го лъжеш!

IKisseDAGirL
10-03-2006, 11:17
да ти кажа, ако решиш да си и с двамата едновременно, ще направиш грешка, не за друго ами защото рано или късно истината ще излезе на яве... винаги става така :idea:

за разлика от другите, моят съвет е да се пробваш с този твоя колега новия..
точно поради причината, че вече 3 години си с един и същи човек, ти имаш нужда от разнообразие, от друга тръпка, от нещо различно ;-)
време да започнеш нещо ново според мен :D

а и фактът, че имаш влечения към друг човек сам по себе си говори, че връзката с приятеля ти не е вече такава, каквато е била преди
така или иначе вече нещо в нея не е наред и щом подобно нещо се случва веднъж, дори и да го преудолееш и да останеш с човека, с когото си сега, няма гаранция, че няма да се случи отново :?

успех каквото и да решиш да правиш :-)

BeBencEto
10-03-2006, 11:28
prosto spri s avantiurite s novoto momche....bezumno glupavo e da razvalqsh neshto,traelo godini zaradi momentno uvlechenie.....a i az sum na mnenie che v dvama ne moje da si vliubena!

IKisseDAGirL
10-03-2006, 11:38
prosto spri s avantiurite s novoto momche....bezumno glupavo e da razvalqsh neshto,traelo godini zaradi momentno uvlechenie.....a i az sum na mnenie che v dvama ne moje da si vliubena!
и откъде сте толкова сигурни, че е моментно увлечение... ми представете си да има шанс да се получи нещо мн хубаво между тях :)
и кво тогава - да си седи при приятеля си, дето първо е далече и, второ, й е поомръзнал... все пак тва са 3 години, рано или късно трябва да приключи, може би сега му е времето :roll:

doky
10-03-2006, 17:50
prosto spri s avantiurite s novoto momche....bezumno glupavo e da razvalqsh neshto,traelo godini zaradi momentno uvlechenie.....a i az sum na mnenie che v dvama ne moje da si vliubena!
и откъде сте толкова сигурни, че е моментно увлечение... ми представете си да има шанс да се получи нещо мн хубаво между тях :)
и кво тогава - да си седи при приятеля си, дето първо е далече и, второ, й е поомръзнал... все пак тва са 3 години, рано или късно трябва да приключи, може би сега му е времето :roll:

Абе мн сте ми смешни такива малки недоразвити олигофренчета :smt019 Личи си отдалече,че няма човек,който да ви обича.Кво значи тва рано или късно трябва да приключи,всеки нещастен пубер повтаря тая простотия,ми осъзнайте се малко.Като обичаш някой искаш да си с него вечно,а това какво пречи,твоите родители примерно и за тях ли се отнася,че рано или късно трябва да приключат,стига с теа простотий,отвращавате ме :!:

gangbang
10-04-2006, 05:48
Мисля, че трябва да приемеш новите предизвикателства. Настоящият ти приятел си остава там, в провинцията, в твоето минало. Сега си в друга среда и тепърва ще имаш многобройни контакти, повече възможности. Ти си млада и трябва да се развиваш. Да ли ще отговориш на това момче или на друго, според мен е неизбежно в един момент да изоставиш старата връзка и да приемеш нещо ново, различно и несигурно, но и достатъчно предизвикателно за теб. Човек не може да спре на едно място, процесът на развитие на всяка една личност изисква определени, неизбежни промени. Тъй че давай смело!
А наистина нищо не ти пречи на първо време в конкретния случай да съчетаваш и двамата. Те са в различни градове, няма как да знаят един за друг. Така сегашния ти приятел остава в резерва, ако нещо с този не потръгне, винаги можеш да се върнеш при първия. Но това естествено е временен вариант.
Моят съвет е просто да не се спираш и да опиташ, никога не знаеш какво може да спечелиш или изгубиш, но страхуваш ли се, няма как да го разбереш. За това бъди смела и послушай сърцето си!

zoben_pitbul
10-04-2006, 06:50
А наистина нищо не ти пречи на първо време в конкретния случай да съчетаваш и двамата. Те са в различни градове, няма как да знаят един за друг. Така сегашния ти приятел остава в резерва, ако нещо с този не потръгне, винаги можеш да се върнеш при първия. Но това естествено е временен вариант.
А с тебе ако постъпят така гот ли ще ти е?Браво,ебати съвета :smt011

gangbang
10-04-2006, 06:55
А наистина нищо не ти пречи на първо време в конкретния случай да съчетаваш и двамата. Те са в различни градове, няма как да знаят един за друг. Така сегашния ти приятел остава в резерва, ако нещо с този не потръгне, винаги можеш да се върнеш при първия. Но това естествено е временен вариант.
А с тебе ако постъпят така гот ли ще ти е?Браво,ебати съвета :smt011

Eстествено, че няма да ми е гот :) В случая гледам нещата от нейната гледна точка, защото тя търси съвет. Ако приятеля и потърси, ще му дам съответния и на него, в една такава ситуация.

IKisseDAGirL
10-04-2006, 07:48
prosto spri s avantiurite s novoto momche....bezumno glupavo e da razvalqsh neshto,traelo godini zaradi momentno uvlechenie.....a i az sum na mnenie che v dvama ne moje da si vliubena!
и откъде сте толкова сигурни, че е моментно увлечение... ми представете си да има шанс да се получи нещо мн хубаво между тях :)
и кво тогава - да си седи при приятеля си, дето първо е далече и, второ, й е поомръзнал... все пак тва са 3 години, рано или късно трябва да приключи, може би сега му е времето :roll:

Абе мн сте ми смешни такива малки недоразвити олигофренчета :smt019 Личи си отдалече,че няма човек,който да ви обича.Кво значи тва рано или късно трябва да приключи,всеки нещастен пубер повтаря тая простотия,ми осъзнайте се малко.Като обичаш някой искаш да си с него вечно,а това какво пречи,твоите родители примерно и за тях ли се отнася,че рано или късно трябва да приключат,стига с теа простотий,отвращавате ме :!:
e тя си е харесала друг, толкова истинско ли е това м/у тях според теб? ако наистина можеше да са заедно "завинаги" и ако тя наистина го искаше, нямаше да може и да погледне друг човек :roll:

PocuTy
10-06-2006, 09:00
mm tova e kofti!Mai trqbva da sedne6 i dobre da pomislih varhu ne6tata,toest i za dvamata...kato za ka4estvata,4uvstvata!A pak moje i lipsata na tvoqt dalgogodi6en priqtel da te nakara da napravi6 ne6to impulsivno...da pravi6 ne6tata,koito ti lipsvat,koito si pravila s ediniq i t.n.!nai-dobre sedni i pomisli dobre!

samotna
10-06-2006, 11:56
Аз мисля,че неможе да си влюбена и в двамата

kofti_nick
10-06-2006, 12:01
И кфо ? 3 години за нищо ? А сиктир бе !

10-06-2006, 12:02
май ще е най-добре да се съчетаят и двамата, поне така си мисля

ThePainIsReaL
10-06-2006, 20:02
Мисля като doky.
Мило момиче , била съм в твоята ситуация .. (макар и при по различни обстоятелства) . Внушавала съм си , че обичам двама. И двамата ми липсваха .. не се дърпах , когато другото момче ме прегръщаше , държеше ми ръката (защото той не беше такъв , че да ме целуне , знаейки , че имам приятел) И наистина сърцето ми трепваше , когато видех и бях до другото момче. Той толкова силно ме привличаше , не можеш да му устоя.. Исках да съм до него .. но .. както казах горе - "той ме привличаше" .. търсех нещо различно , защото приятелят ми не ми го даваше. Но тогава , разбира се , не осъзнах това. И оставих приятеля си , за да бъда с друг - и знаеш ли колко издържах - 2 седмици , през които се дърпах и дори не посмях да го целуна по устните .( само 2 пъти по вратлето) , защото сърцето ми се "късаше" за момчето , което бях оставила , внушавайки си , че мога без него , че всички др. са като него . Нямаш си и на представа какъв кошмар преживях .. така че , избирай внимателно. Не лъжи - нито себе си , нито тях :!:

Успех :!:

Scarabey
10-06-2006, 21:04
Да наистина 3години са доста дълго време сериозно се замисли дали искаш да го зарежеш,заради един каприз или по скоро увлечение.

Mikohito
10-06-2006, 23:59
Моят съвет е наистина седни и обмисли добре нещата.Помисли с кой искаш да бъдеш защото три години не са никак малко време.Когато прецениш,че си готова с избора оведоми сегашния си приятел да знае.Ако си решила да опиташ с момчето което харесваш в момента кажи на приятеля си обясни му всичко.Смятам,че варианта не е да излъжеш приятеля си и да ходиш и с двамата.Ако бях на мястото на приятеля ти и ми обясниш нещата както трябва колкото и да те обичам бих те пуснал да опиташ с колегата ти ако наистина го искаш.Това бих го приел но да ме излъжеш и да ходиш и с двамата и да разбера за това впоследствие не бих го простил.Едно от нещата който най-много мразя е лъжата.Кажи му истината и в никакъв случай не го лъжи.Добре обмисли с кой искаш да бъдеш.

Mike-Jones
10-07-2006, 05:58
Luboven triygylnik a :) Ami spored mene ti trqbva da sednesh i da izberesh.. Znam che e trudno.. No sedni i obmisli neshtata.. Vij vsichko koeto haresvash v ediniq i v drugia.. i izberi.. a varianta da bydesh i s dvamata ne go odobrqvam nikak daje.. :( Prosto nikoi ne zaslujava da byde lygan.. ei pa4a stiga dava takiva idei ei baktun ot takiva pa4i kato teb tuka she razvalq na momi4eto vruzkata 3g zaradi nqkav neshtasnik u 4ofkata she mu go sloja na teb ina nego