PDA

View Full Version : Стойност



Dr. Kazimbutt
10-02-2006, 15:36
Нека в тази тема всеки каже дали се определя като стойностен човек и ако да - на какво се базира стойността му.

skate_warrior
10-02-2006, 16:27
Сега ще има куп "стойностни" хора, но ако беше направил противоположна тема, в която всеки да каже защо не е такъв, нямаше да се радва на същите многобройни отговори.

За мен не мога да кажа нищо.. мразя да се изтъквам.. предпочитам някой, който ме познава да ме оцени, а не да си правя самооценка, защото всеки човек сам по себе си се има за нещо голямо и велико.. както и да е много се разписах.. :)

miss_india
10-02-2006, 16:29
Според мен всеки човек се определя за стоиностен, защото иначе повечето хора трябваше да сме в депресия! И все пак човек трябва да знае цената си но и да не се възгордява прекалено, защото това не е стойност, а комплекс!Аз лично се определям за стойностен човек, зашото съм минала през много неща и от всичко съм си извадила поука! И имам някаква основа да кажа, че не съм такава каквато другите ме правят, а съм самата себе си! За мен това е най-голямата стойност!

LunaTriCk
10-02-2006, 16:39
Да. Еми, щот никой не може да ме убеди в обратното. :mrgreen:

sherry
10-02-2006, 16:40
Човешкият живот няма цена.Човекът е същество,което има право да се развива,да диша,да живее добре.Всеки един е достоен за уважение,няма хора,които са над другите!
Всеки има нещо хубаво и нещо лошо в себе си,всеки има недостатъци,но това не умаловажава факта,че има и качества!Затова мога да кажа,че всеки човек е значим и ценен.Аз също като другите мисля,че съм стойностен човек.Поне се опитвам.Съзнавам кои са отрицателните ми черти и се опитвам да се боря с тях,да се самоусъвършенствам и да не повтарям грешките си.Това,което ме прави стойностен човек,е,че винаги се опитвам да разбера другите.Мразя да съдя хората,мразя да мразя!Винаги се опитвам да се поставя на чуждото място,за да съм максимално коректна с хората.Гледам да не злобея,да не се ядосвам.Винаги помагам на другите с каквото мога,дори да не получавам същото в замяна!Уважавам всички хора,дори тези,които ми се струват различни.Гледам с душата,рядко с очите.Затова мисля,че съм що-годе добър човек...

mimetoo
10-02-2006, 16:56
Човешкият живот няма цена.Човекът е същество,което има право да се развива,да диша,да живее добре.Всеки един е достоен за уважение,няма хора,които са над другите!
Всеки има нещо хубаво и нещо лошо в себе си,всеки има недостатъци,но това не умаловажава факта,че има и качества!Затова мога да кажа,че всеки човек е значим и ценен.Аз също като другите мисля,че съм стойностен човек.Поне се опитвам.Съзнавам кои са отрицателните ми черти и се опитвам да се боря с тях,да се самоусъвършенствам и да не повтарям грешките си.Това,което ме прави стойностен човек,е,че винаги се опитвам да разбера другите.Мразя да съдя хората,мразя да мразя!Винаги се опитвам да се поставя на чуждото място,за да съм максимално коректна с хората.Гледам да не злобея,да не се ядосвам.Винаги помагам на другите с каквото мога,дори да не получавам същото в замяна!Уважавам всички хора,дори тези,които ми се струват различни.Гледам с душата,рядко с очите.Затова мисля,че съм що-годе добър човек...

vinagi sam se vazhishtavala na takiva hora i se radvam che vse oshte sashtestvuvat...

LunaTriCk
10-02-2006, 17:09
Човешкият живот няма цена.

Ooo, има има. Тежко им на онези, които се продават евтино. :roll:

sherry
10-02-2006, 17:22
ммммм аз не съм стойностен човек, защото по думите на други хора съм:

боклук, еврейска подлога, наркоман, свиня, нагъл пънкар, смотаняк, пиянде, гей, изрод, изпадняк, смахнат и прочие...
Кво ти пука кво мислят другите? :roll:

RAWRRR
10-02-2006, 17:26
Има ли значение,дали ще кажа,че съм стойностна или не?
Не!Няма смисъл,защото то никога няма да бъде обективно-човек винаги разсъждава субективно за себе си.Тоест,може да се имам за стойностна,но да не съм.
И все пак,гордея се,че притежавам повечето от качествата(според мненията на хора,които ме познават по-отблизо),които ценя у другите.
Да,имам се за стойностна,(както всеки човек-защото във всеки малко или много има нарцисизъм и на всекиго му се иска да е важен,специален,униален,ум н,стойностен и прочие-дори и да е най-големият загубеняк,пак ще иска да е нещо повече).Няма обаче да защитавам тезата,защо се намирам за такава-не намирам за необходимо да се самоизтъквам в някакъв форум.

sherry
10-02-2006, 17:47
ммммм аз не съм стойностен човек, защото по думите на други хора съм:

боклук, еврейска подлога, наркоман, свиня, нагъл пънкар, смотаняк, пиянде, гей, изрод, изпадняк, смахнат и прочие...
Кво ти пука кво мислят другите? :roll:

ами няма значение, както и няма значение аз какво ще напиша за себе си...

който ме познава знае какъв съм, а другите- нека вярват на слухове или думите на мен или други хора... значение няма.. това е...
Така и трябва. Важното е да си себе си,да се стремиш да си добър,а чуждата злоба...тя е навсякъде,но според мен не трябва да й обръщаш внимание.Малко хора са останали,които наистина уважават другите,които нямат предрасъдаци и не лепят етикети.Продължавай да бъдеш един от тях.Злобарите ако искат,могат да си пукнат от яд...На мен също ми е писнало от такива хора,от личности,които се опитват да те анализират,да ти търсят кусури.Гледай да постигнеш това,което искаш,другите какво мислят-няма значение.

sherry
10-02-2006, 19:34
Мммм... всеки човек си има предрасъдъци...
Колкото и да се стреми да ги преодолее винаги си ги има...
Така е, но понякога са твърде много. Все по-широко разпространена е омразата към циганите, гейовете, спорът - чалгари - метъли. Мен лично не ми пука дали най - добрият ми приятел би бил метъл, чалгар, рапър..Какъвто и да е,все тая, важното е да е добър човек и да ми е приятно с него. За това говоря...

midnight...
10-02-2006, 20:10
аз...ами аз какво да кажа не съм направила кой знае какво, за едни хора може би съм стойностна - за други не

Mo6nooo
10-02-2006, 21:16
Аз съм най-стойностният човек тук. Всички други са боклуци.

Eleonora
10-03-2006, 06:31
Ми аз не се определям като стойностен човек.А и според мен тва не е точната дума , с която да се определи някой наистина стойностен човек!Стойностните хора няма да тръгват да разправят-Аз съм стойностен... =; .
Мисля че...ох не мога да мисля.Няма човек, който според мен да се определя точно с думата СтОйНосТЕн :-k .Човек, няма цена, няма и стойност... O:)

Eleonora
10-03-2006, 06:32
Аз съм най-стойностният човек тук. Всички други са боклуци.СамОчувСтвие без пОкрИтие :lol:

Mo6nooo
10-03-2006, 06:35
Аз съм най-стойностният човек тук. Всички други са боклуци.СамОчувСтвие без пОкрИтие :lol:
АбЕ НеЗнАм дАлИ моЕтО СамОчувСтвие е БеЗ ПокрИтИе, нО ОпрЕдЕлЕно сЪм пО-сТойнОсТеН оТ тЕб.

Eleonora
10-03-2006, 06:41
Аз съм най-стойностният човек тук. Всички други са боклуци.СамОчувСтвие без пОкрИтие :lol:
АбЕ НеЗнАм дАлИ моЕтО СамОчувСтвие е БеЗ ПокрИтИе, нО ОпрЕдЕлЕно сЪм пО-сТойнОсТеН оТ тЕб.С Кое? :lol: Със супер "стойностните" ти мнения ли :smt005

Eleonora
10-03-2006, 06:45
Значи кфо излиза...???Квото е влезло, тва ще излезе :smt005

Mo6nooo
10-03-2006, 06:52
Аз съм най-стойностният човек тук. Всички други са боклуци.СамОчувСтвие без пОкрИтие :lol:
АбЕ НеЗнАм дАлИ моЕтО СамОчувСтвие е БеЗ ПокрИтИе, нО ОпрЕдЕлЕно сЪм пО-сТойнОсТеН оТ тЕб.
А сега сериозно - Почти всеки се определя като стойностен човек, но повечето не са такива. Самият аз...незнам може би да. Твърде сме млади, за да се определяме като такива. Още не сме направили нищо в живота си, за да има с какво да се оценим като такива. Много зависи какво се разбира под стойностен човек - едни ще разберат това какво е направил човек в живота си, какво е оставил на света. Но това е само външната страна на нещата. Това което се вижда отвън и за други същият този човек няма да е стойностен, тъй като го познават отвътре. Знаят как се държи със семейството си например. Кажете ми например като какъв бихте определили примерно човек направил много за околният свят, направил е нещо уникално и хората го определят както велик, но със семейството си се държи безобразно и бие жена си, и децата си. Като какъв бихте го определили? като стойностен или като боклук? Аз все още не знам като какъв бих го определил...

Eleonora
10-03-2006, 06:55
Аз съм най-стойностният човек тук. Всички други са боклуци.СамОчувСтвие без пОкрИтие :lol:
АбЕ НеЗнАм дАлИ моЕтО СамОчувСтвие е БеЗ ПокрИтИе, нО ОпрЕдЕлЕно сЪм пО-сТойнОсТеН оТ тЕб.
А сега сериозно - Почти всеки се определя като стойностен човек, но повечето не са такива. Самият аз...незнам може би да. Твърде сме млади, за да се определяме като такива. Още не сме направили нищо в живота си, за да има с какво да се оценим като такива. Много зависи какво се разбира под стойностен човек - едни ще разберат това какво е направил човек в живота си, какво е оставил на света. Но това е само външната страна на нещата. Това което се вижда отвън и за други същият този човек няма да е стойностен, тъй като го познават отвътре. Знаят как се държи със семейството си например. Кажете ми например като какъв бихте определили примерно човек направил много за околният свят, направил е нещо уникално и хората го определят както велик, но със семейството си се държи безобразно и бие жена си, и децата си. Като какъв бихте го определили? като стойностен или като боклук? Аз все още не знам като какъв бих го определил...

Аз не бих го определила като стойностен човек :| Защото и кво като е напраил нещо за света, а е отблъснал най-близките си хора... :roll:

Dr. Kazimbutt
10-03-2006, 06:57
Mo6no, въпросният индивид може да се нарече стойностна личност, но не и стойностен човек.

LunaTriCk
10-03-2006, 07:16
Mo6no, въпросният индивид може да се нарече стойностна личност, но не и стойностен човек.

Значи човека не е личност ? :-k

fake
10-03-2006, 07:19
Mo6no, въпросният индивид може да се нарече стойностна личност, но не и стойностен човек.

Значи човека не е личност ? :-k
не всеки човек...е личност

LunaTriCk
10-03-2006, 07:26
е за теб може да не е, но все за някой той Е личност.

drawers
10-03-2006, 07:38
Стойностен човек-такъв, който може да общува, има си собствено мнение и не се влияе от чуждото, да има поне един човек, който да го цени, да не позира с единствена цел да впечатли другите... И да има с какво да се гордее-поне някакви малки постижения. Поне за нашата възраст толкова...А на въпроса дали се чувствам стойностен човек...Мисля, че това по-скоро зависи от самочувствието на човека, за когото говорим. И не мога да отговоря. От една страна се чувствам такава, от друга-не.

machoka
10-03-2006, 09:43
А сега сериозно - Почти всеки се определя като стойностен човек, но повечето не са такива. Самият аз...незнам може би да. Твърде сме млади, за да се определяме като такива.

Само да вметна, че 'стойността' на даден човек не се определя по възрастта му. От момента, в който човек самосъзрее и започне да се възприема като личност, формира основната плоча на моралната си и етична къща /ако мога така да се изразя/ - от този момент нататък той придобива някаква 'стойност' като личност.

skate_warrior
10-03-2006, 10:00
А сега сериозно - Почти всеки се определя като стойностен човек, но повечето не са такива. Самият аз...незнам може би да. Твърде сме млади, за да се определяме като такива.

Само да вметна, че 'стойността' на даден човек не се определя по възрастта му. От момента, в който човек самосъзрее и започне да се възприема като личност, формира основната плоча на моралната си и етична къща /ако мога така да се изразя/ - от този момент нататък той придобива някаква 'стойност' като личност. Тази стойност, която се формира при съзряване на личността е само "зародиша" на истинската ценност и стойност на един човек. Никой не може да нарече себе си пълноценен и стойностен без да е минал определен житейски път и да се е сблъскал с проблемите на живота. Когато човек осъзнае това, което е е минал и е оставил след себе си, чак тогава може да се определи дали е бил стойностен и е допринесъл с нещо на някого или на нещо... Не мисля, че сега някой от този форум може да се нарече стойностен.. не и в този смисъл, в който аз го тълкувам.

techCandy
10-03-2006, 21:52
Човешкият живот няма цена.Човекът е същество,което има право да се развива,да диша,да живее добре.Всеки един е достоен за уважение,няма хора,които са над другите!
Всеки има нещо хубаво и нещо лошо в себе си,всеки има недостатъци,но това не умаловажава факта,че има и качества!Затова мога да кажа,че всеки човек е значим и ценен.
Здрасти, Шери, радвам се, че пак пишеш във форума :)
Не съм съгласна с това, което написа, затова...малко контра... Има много хора, които са над останалите, хората не са равни, това е утопията на кумонизма. Ако се замислиш, хората никога не са се раждали, не се и раждат еднакви. Някои са просто интелигенти, други са тъпи като ГЗъ ми в профил, дали това е природна даненост или в резултат на други обстоятелства...Не можеш да сравняваш хората, те са различни, и винаги ще са на класи, това е разбираемо, и на мен честно казано ми харесва така. И определено не всеки е достоен за уважение. И не всеки има право да живее, ама тва си е вече много лично мое мнение :mrgreen: Освен това, не е верно, че всеки е значим и ценен, има толкова много прости, безполезни, зли и отвратителни хора, които просто паразитират, може би просто не си ги срещала...
А иначе до колко аз съм стоиностна, не аз трябва май да го казвам...