PDA

View Full Version : противозачатъчни



Sisinka
10-03-2006, 14:17
Плучих слабо кървене (кафеникаво зацапване) по време на приема на Логест през първата седмица. Пия ги вече от около година и доесга не ми се е случвало. Пропуснах да си изпия едно от хапчетата от първата седмица, изпих го 12 часа по късно.Дали това има нещо общо? Трябва ли да посетя гинеколог?

Dita
10-09-2006, 21:31
За тази година правила ли си почивка?
На определено време е хубаво да се спират хапчетата за определен период, за да може организма ти да си припомни как да функционира.
Да, кървенето най-вероятно е заради пропуснатото хапче, защото си нарушила хормоналния баланс. Но може да е и заради липса на почивка от 1-2 месеца.
Когато пиеш прекалено дълго противозачатъчни и в един момент започнат да се появяват аномалии, то това е сигнал, че организма ти се нуждае от почивка за известно време.
Ако си притеснена може да се допиташ до гинеколог.

krem4et0
10-10-2006, 07:10
Подкрепям горното мнение с 2 ръце. Аз правя пауза от 2-3 цикъла на всеки 9 опаковки противозачатъчни!Консулти ай се с гинекологът си и направи такава пауза.

10-27-2006, 10:48
Tova dali trqbva da pravi6 po4ivki ili ne zavisi ot hap4etata koito pie6.Az piq redovno ot 2 godini "Jeanine".Naskoro se obadih na ginekologa si da go popitam dali ne trqbva da pravq po4ivki,toi mi kaza ,4e pri "Jeanine" ne e nujno.Taka 4e za takiva raboti naj-dobre da se posavetvate s ginekolog.Izob6to za vsqkakvi medikamenti ne trqbva da vzemate kakvito i da bilo re6eniq bez lekarsko mnenie.Su6to taka v listovkata kum hap4etata bi trqbvalo da pi6e kakvo trqbva da napravi6 ako izpusne6 hap4e.Mn 4esto sum zabravqla da piq hap4e,no nikoga ne se e polu4avalo taka pri men,vinagi cikula mi e bil absolutno normalen.
Vednuj predi da zapo4na hap4etata mi se be6e slu4ilo takova ne6to,oba4e,i ginekologa mi kaza 4e prosto mi se izti4a ot predniq put.Ostanala e malko kruv