PDA

View Full Version : Нова съм в класа. Как да постъпя



Elly_
10-03-2006, 15:01
Има едно нещо ,което найстина ме тревожи и колкото да си блъскам главата не мога да реша как да постъпя! Проблемът е че тази година се записах в ново училище (в 10ти клас съм). 8ми и 9ти клас учих в друга гимназия. Новия клас е найстина супер ,с малко изкл. Но общо взето ми харесва. Освен мене има и още една нова ученичка,Алекандра, с която уж бяхме станали приятелки. Та аз , Алекс и още едно момиче Гери се движиме заедно, само че явно Алекс и Гери имат много по-общи теми за разговори ,отколкото аз с тях. А и сядат винаги заедно, само по английски когато сме по тройки сядат до мен. Постоянно си говорят , а аз когато се опитам да се вмъкна в разговора им, те все едно не ме чуват. Трябва няколко пъти да повторя нещо и чак тогава се усещат че и аз съм там Crying or Very sad Миналата седмица Гери отцъстваше 2 дни и тогава Алекс се мъкнеше след мен, само защото Гери я няма. Видях ,че Алекс пише СМС на Гери, нещо от сорта "Миличко, идвай по-бързо на училище ,че ми е ужасно скучно без теб". Вчера и аз отцъствах от даскало, но нито Алекс, нито Гери ми написаха СМС ,даже не ме питаха как съм ,дали съм болна. Не ми пука особено ,но в такива ситуациики могат да покажат с макар и малък жест ,че се интересуват от мен. Но, да оставим това настрана. В новия клас си имам хора, с които от време на време контактувам и това ме радва до някъква степен. Въпреки че се разбираме , повечето си имат да речем една най-добра приятелка а другите са просто приятели. Аз само че нямам най-добра приятелка, и като всички са по двойки няма с кой да седя и така където и да сме аз винаги оставам самичка или се опитвам да си говоря с Алекс и Гери, но никога не се получава. А освен това Александра по-бързо се приспособи към класа, отколкото аз! Знам ,че има тийнейджъри с къде къде по-сериозни проблеми от мен, знам и че ще си кажете ,че съм няква лигла, която само ви занимава с тъпите си "проблеми", но се чувтвам некомфортно и ми се ще някой да ме посъветва какво да правя, защото аз достатъчно премислях положението и до никъде не стигнах. Според вас как е по-добре: да продължавам да се опитвам да стана приятелка на Гери и Алекс или да си намеря някой друг от класа, макар и трудно. Мерси за вниманието все пак

10-03-2006, 15:36
ami vij sega.az mislq,4e nqma smisal da opitva6 da bude6 s tezi dve momi4eta,za koito govori6,za6toto ot dumite ti razbrah,4e te iskat da si budat samo dvete i trima v tozi slu4ai sa mnogo.6tom na tqh ne im e priqtno da si s tqh gi zareji i kogato ednata q nqma i drugata doide pri teb,ti ne i obru6tai vnimanie.nameri si nqkoi drug ot klasa,a i ne e zaduljitelno da e samo edin 4ovek,moje da ste kompaniika ot 3-4.taka pak stava.i az po princip obi4am da buda samo s edin 4ovek,a ne v kompanii,no mislq,4e ako se poogleda6 6e nameri6 i nqkoi drug,s koito 6e se razbirate i 6e si govorite.a i 6tom kazva6,4e klasa ti e svesten-super,za6toto moq e mnogo gaden i ima samo nqkolko svestni 4oveka,no az si ob6tuvam glavno s edno momi4e.taka si mi e nai-dobre.znam,4e v na4aloto e trudno,osobeno ako si po-neob6titelen,no s vremeto ne6tata 6e se naredqt i 6e vidi6 koi sa svestnite hora,s koito moje6 da bude6.pojelavam ti uspeh i sum sigurna,4e 6e si anmeri6 istinski priqteli v noviq ti klas. :wink:

az_sam_si
10-04-2006, 06:42
amm da po-dobre daje spri waob6te da se makne6 s tqh-jalkoto 4e sa stanali 10 klas a s akal na 12 godi6ni.....ta nqma zn 4e......po-dobre 6te e naistina da si nameri6 nqkoy drug ot klasa s kogoto da se dwiji6.........
spri da im obra6ta6 wnimanie i towa e.

мим
10-04-2006, 06:54
и аз мидля, че е по-добре да не разчиташ на тези 2 момичета. освен това така може би си затваряш пътя към други от класа- дай си шанс за общуване и с останалите. те като те виждат че се движиш с двете може да решат че си имаш компания и да не те броят- а иначе ще се заговориш с някой, ще излезеш в междучасието и лека-полека ще се сприятелиш. абе кофти е, но с времето и с повече търпение- ще се нагласят нещата.
:D

ELLY_
10-04-2006, 07:53
Мерси за предложенията. Ми и аз реших че по-добре е да не оставам с тях :)

10-04-2006, 13:17
Нали знаеш-двама са малко,трима са много!Можеш да се останеш приятелка с тях,но трябва да намериш някой по-близък!Трябва да има все някое момиче,което е само,или като теб се движи с други две.Ако няма друго,пробвай с момче.

delfin4eto
10-04-2006, 17:25
Според мен , не е нужно да ходиш подир тях и да се опитваш да постигнеш невъзможното, защото явно те не те приемат и няма да ти е лесно да ги приспособиш към себе си!Покажи им , че не са само те в този клас и ,че можеш да си намериш и други приятелки-такива , които поне ще показват интерес към теб!Потърси и други-все някой ще ти допадне!

az_slunceto
10-04-2006, 19:25
Има едно нещо ,което найстина ме тревожи и колкото да си блъскам главата не мога да реша как да постъпя! Проблемът е че тази година се записах в ново училище (в 10ти клас съм). 8ми и 9ти клас учих в друга гимназия. Новия клас е найстина супер ,с малко изкл. Но общо взето ми харесва. Освен мене има и още една нова ученичка,Алекандра, с която уж бяхме станали приятелки. Та аз , Алекс и още едно момиче Гери се движиме заедно, само че явно Алекс и Гери имат много по-общи теми за разговори ,отколкото аз с тях. А и сядат винаги заедно, само по английски когато сме по тройки сядат до мен. Постоянно си говорят , а аз когато се опитам да се вмъкна в разговора им, те все едно не ме чуват. Трябва няколко пъти да повторя нещо и чак тогава се усещат че и аз съм там Crying or Very sad Миналата седмица Гери отцъстваше 2 дни и тогава Алекс се мъкнеше след мен, само защото Гери я няма. Видях ,че Алекс пише СМС на Гери, нещо от сорта "Миличко, идвай по-бързо на училище ,че ми е ужасно скучно без теб". Вчера и аз отцъствах от даскало, но нито Алекс, нито Гери ми написаха СМС ,даже не ме питаха как съм ,дали съм болна. Не ми пука особено ,но в такива ситуациики могат да покажат с макар и малък жест ,че се интересуват от мен. Но, да оставим това настрана. В новия клас си имам хора, с които от време на време контактувам и това ме радва до някъква степен. Въпреки че се разбираме , повечето си имат да речем една най-добра приятелка а другите са просто приятели. Аз само че нямам най-добра приятелка, и като всички са по двойки няма с кой да седя и така където и да сме аз винаги оставам самичка или се опитвам да си говоря с Алекс и Гери, но никога не се получава. А освен това Александра по-бързо се приспособи към класа, отколкото аз! Знам ,че има тийнейджъри с къде къде по-сериозни проблеми от мен, знам и че ще си кажете ,че съм няква лигла, която само ви занимава с тъпите си "проблеми", но се чувтвам некомфортно и ми се ще някой да ме посъветва какво да правя, защото аз достатъчно премислях положението и до никъде не стигнах. Според вас как е по-добре: да продължавам да се опитвам да стана приятелка на Гери и Алекс или да си намеря някой друг от класа, макар и трудно. Мерси за вниманието все пак spox i az su m nova v klasa ama sus si4ki se razbirame super. :wink:

mrsy
10-04-2006, 20:56
Аз съм същия като теб :) ... но проблема ми е, че аз съм по-странен. Гледам да седя накрая винаги и се старая да съм сам... Излизам междучасията и говоря с познати от други класове. Много рядко се разбирам с някой от моя клас. Досега никой нищо не ми се е оплакал ;) Надявам се да се оправиш .. аз съм си свикнал да съм си самотен и си се радвам на това, колкото и странно да звучи!