PDA

View Full Version : Противозачатъчни



10-04-2006, 00:19
Ае знам че го дискотирате в темите ама няма тема специално за това.
Посъветвайте ме кои са най-добрите хапчета и обяснете начина им на употреба. Аз съм малко тъпичък така че обяснявайте го ккато на малоумен ВСЕ ПАК СЪМ И МОМЧЕ!!!

А относно въпросите защо питам..? Еми на грижа се сексът да е страхотно но и безопасно преживяване...

...и още един въпрос (Но изисквам да отговорите и на първия) има ли разлика с презерватив и без презерватив?Досега съм го правил само с презерватив, но не знам какво е без. Светнете ме.

shalqlqlqlq
10-04-2006, 02:18
Брато, това не е твоя работа, а на приятелката ти! Тези хапчета, са и за регулация на женския цикъл. Регулация ще рече, че жената знае точно кога ще и дойде, хапчетата също така подпомагат той да мине бързо и колкото се може по-безболезнено. Закарай твоята мацка на гинеколог, и той ще и предпише, хапчета, които ще са най-добре за нея, иначе може да отидеш в аптеката и да си купиш, някакви. Пият се всеки ден, като се започва непосредствено след като приключи женския цикъл.

Разликата между, с или без презерватив има, нормално е! Без е по-хубаво, но не е много препоръчително, защото освен нежелана бременност има и разни ти там болести. Има и презервативи от сотра на "extra pleasure", "ultra thin" и прочие \:D/

rosenceto
10-04-2006, 05:48
Брато, това не е твоя работа, а на приятелката ти! Тези хапчета, са и за регулация на женския цикъл. Регулация ще рече, че жената знае точно кога ще и дойде, хапчетата също така подпомагат той да мине бързо и колкото се може по-безболезнено. Закарай твоята мацка на гинеколог, и той ще и предпише, хапчета, които ще са най-добре за нея, иначе може да отидеш в аптеката и да си купиш, някакви. Пият се всеки ден, като се започва непосредствено след като приключи женския цикъл.

Разликата между, с или без презерватив има, нормално е! Без е по-хубаво, но не е много препоръчително, защото освен нежелана бременност има и разни ти там болести. Има и презервативи от сотра на "extra pleasure", "ultra thin" и прочие \:D/
Абсолютно съгласна!Не трябва да са само някви там-"колкото да има",а все пак трябва да са за нея.И за презервативите-има разлика естествено.

krem4et0
10-04-2006, 06:22
Пият се всеки ден, като се започва непосредствено след като приключи женския цикъл.

Това не е вярно-първата опаковка противозачатъчни се пие от първият ден на менструалното кървене,пие се 21 дни,прави се 7 дни пауза и се пие следващата.Тя се започва дори,ако менструацията не е завършила.

10-04-2006, 06:24
Е, когато познаваш партньора си и знаеш че няма проблеми в тази област и може нали?
И какъв е шанса тоест процента да забременееш когато си правил нали секс без презервативи и след това си пила конце.... хубу де противозачатъчни хапчета.
Да тва са момичешки неща но по природа съм си любознателен и затва питам.
Моля ако сте некво малоумно пишлеме(фул липс(дебели устни)...) не пълнете темата с глупости да ми пишете че незнаете... Питам хора които са правили такова нещо-пили са такива хапчета и знаят как се използват. Благодаря за вниманието. Коментари нища!

rosenceto
10-04-2006, 07:04
Е, когато познаваш партньора си и знаеш че няма проблеми в тази област и може нали?
И какъв е шанса тоест процента да забременееш когато си правил нали секс без презервативи и след това си пила конце.... хубу де противозачатъчни хапчета.
Да тва са момичешки неща но по природа съм си любознателен и затва питам.
Моля ако сте некво малоумно пишлеме(фул липс(дебели устни)...) не пълнете темата с глупости да ми пишете че незнаете... Питам хора които са правили такова нещо-пили са такива хапчета и знаят как се използват. Благодаря за вниманието. Коментари нища!
Това трябваче да е насочено към мен,така ли?Ако искаш да знаеш:със сигурност съм по-голяма от теб,пила съм такива хапчета и ти казах кое е най-доброто!И има подобни теми тук,а и в нета е пълно с инфо за това-така че можеш и малко да си размърдаш мозъчето преди да обиждаш!

WILD__BOY
10-04-2006, 07:07
Ти си някъв кретен. Противозачатъчни за гаджето си не можеш да взимаш. Тука не ти е болница да ти изписваме лекарства. Говориш с нея дали иска да пие хапчета. После я пращаш на гинеколог ако е съгласна. Той да й изписва хапчета.

krem4et0
10-04-2006, 07:13
А и контрацептивите се пият преди секс.Хапчето за гаф след секс е друго и по-добре да не го ползва приятелката ти.Та риск има първите 7 дни от приема на първата опаковка.Тогава се ползват и кондоми,но понеже хапчетата се започват в първия ден на менструацията се смята,че докато тя свърши секс няма да се прави и ще е минал 7 дневния период.Рискът е 0.1% при редовна употреба без пропуски.Ама то всичко си пише на листовката,така че споко,ако девойката си купи хапчена и прочете ВНИМАТЕЛНО упътването-проблем няма да има!

Destructive
10-04-2006, 07:25
Пият се всеки ден, като се започва непосредствено след като приключи женския цикъл.

Това не е вярно-първата опаковка противозачатъчни се пие от първият ден на менструалното кървене,пие се 21 дни,прави се 7 дни пауза и се пие следващата.Тя се започва дори,ако менструацията не е завършила.
Аз пия противозачатъчни от 3 години и ги пия всеки ден без прекъсване и по време на менструацията!И първата опаковка и всяка следваща!Има различни хапчета...
А по темата-най-добре е гинеколог да ги предпише ако ти сам вземеш "просто някакви" можеш да и докараш куп странични ефекти-течениe,надебеляване и пр. :wink:

krem4et0
10-04-2006, 08:01
И кои са тези противозачатъчни,че ми е интересно?Аз лично знам за такива,които се пиеят всеки ден,но просто 7-те дни,когато по принцип се прави паузата се пият хапчета с друг цвят,които де факто не съдържат хормони,а се пият,за да не се губи навикът за прием на таблетките.И през цялото време на тези 3 години ли ги пиеш?Защото аз пия от доста години 4-5,а последните 2 и половина редовно(преди това само по 2-3 месеца съм пила) и гинеколозите ми препоръчват на всеки 9 опаковки пауза от 2 или 3 цикъла!

Destructive
10-04-2006, 08:45
През цялото време съм ги пила,редовно,всеки ден.А хапчетата са REGEVIDON и наистина има 7 хапчета в друг цвят-червен по-точно,но мисълта ми беше,че се пият всеки ден.И аз съм се консултирала с гинеколог,но са ми казвали че не е задължителна пауза(смисъл няма да навреди ако не направиш тази пауза ст няколко цикъла).Има просто различни хапчета.Сменила съм 2 вида първите бяха Marvelon и пак се пиеха всеки ден,а вторите както вече споменах REGEVIDON.

krem4et0
10-04-2006, 09:00
Просто ми беше интересно.Знам,че едно време майка ми пиеше точно такива,обаче имаше доста обилна менструация и ги спря.А за паузите не знам защо-така ми казват и към Нова Година ще се прави пауза-няма как!

shalqlqlqlq
10-04-2006, 12:09
Пият се всеки ден, като се започва непосредствено след като приключи женския цикъл.

Това не е вярно-първата опаковка противозачатъчни се пие от първият ден на менструалното кървене,пие се 21 дни,прави се 7 дни пауза и се пие следващата.Тя се започва дори,ако менструацията не е завършила.

Грешката е моя, съжалявам :mrgreen:

KyMa_JIuCa
12-28-2006, 13:09
Имам въпрос относно тия хапчета "регевидон", кога започват да се взимат - от първия ден на цикъла или веднага след като приключи, понеже не ми стана много ясно?

krem4et0
12-28-2006, 13:18
Прочети на листовката-тези не съм пила,но по принцип противозачатъчните,когато се пият за първи път(по-точно първи месец) се вземат в деня,в който ще ти дойде. Ако ги вземеш всеки друг ден първата седмица нямат ефект. Не е желателно д се вземат след 5-тия ден от започване на менструацията.

Jenninka
12-28-2006, 14:11
Това не е вярно-първата опаковка противозачатъчни се пие от първият ден на менструалното кървене,пие се 21 дни,прави се 7 дни пауза и се пие следващата.Тя се започва дори,ако менструацията не е завършила.

Kato hodih na genekolog ,toi mi kaza da gi piq 21dni,sled tva se predpolaga 4e 7dni ima pauza ,v koqto trqbva da mi doide i sled tezi 7dni pauza nova opakovka 21dni.nqma logika da se piqt po vreme na menstruaciqta,zashtoto taka ili ina4e togava ne se pravi seks(ili pone taka se vodi).

krem4et0
12-28-2006, 14:41
Това не е вярно-първата опаковка противозачатъчни се пие от първият ден на менструалното кървене,пие се 21 дни,прави се 7 дни пауза и се пие следващата.Тя се започва дори,ако менструацията не е завършила.

Kato hodih na genekolog ,toi mi kaza da gi piq 21dni,sled tva se predpolaga 4e 7dni ima pauza ,v koqto trqbva da mi doide i sled tezi 7dni pauza nova opakovka 21dni.nqma logika da se piqt po vreme na menstruaciqta,zashtoto taka ili ina4e togava ne se pravi seks(ili pone taka se vodi).
Става дума за първата опаковка-тя се пие така,за да попречи не следващата овулация,т.е.да не узрее яйцеклетката изобщо. после се пие 21 дни,7 дни пауза и пак се пие-няма значение на кой ден на цикъла ти е-пиеш ги минат ли 7 дни. Иначе логиката е друга-когато се пиях противозачатъчни не се образува яйцеклетка и няма овулация. хапчетата се спират,нивото на хормони в организмът намалява и предизвиква кръвотечение. целта му е да изхвърли част от маточната стена,която през това време е набъбнала,за да пиеме зиготата.При пропуск обаче на 1 хапче-овулация може да настъпи и да има бебе.И пак казвам-не ме мързи да пиша-ще препиша цялата листовка ако трябва,ама нужно ли е,след като я има във всяка опаковка?

shadow4e
12-28-2006, 20:26
Кремчето достатъчно подробно ти е отговорила, а и най-вече правилно.
Въпросът ти беше само за нормалните хормонални таблетки или за всички контрацептиви?
Но хормоналните са си най-надеждни без съмнение.
По въпросът дали има разлика със или без презерватив, разликата ЗА МЕН е огромна, даже са си две различни усещания... свикнеш ли един път без, много трудно пак ще се върнеш на старото. Но тоав е моето мнение и усещане, за други пък разликата е малка.

aNgElS
12-31-2006, 11:25
V na4aloto pih "Qsmin"- malko sa skypi4ki v sravnenie s regividon. Izpisa mi gi li4niq mi ginekolog- mnogo bili hubavi, nqmali strani4ni efekti, da, ama pyrvite trimeseca bqha nqkakyv koshmar- postoqnno povryshtane, gadene pri vsqkakvi mirizmi,promqna v apetite, iznervenost i kyrvene. E, imashe i dobra strana- otkazah cigarite ot neponosimost kym mirizmata im. Pih gi shest meseca, kato bqh kato bremenna- postoqnno ti se priqjda neshto i .. gadno beshe. Sled tova mi kazaha da spra za tri meseca, zashtot ima veroqtnost organizma ti da privikne kym hormonite i qicekletkite da stanat neshto kato "myrzelivi". Zatova se pravila i po4ivkata. Sled tri meseca, poradi ginekologi4no zabolqvane mi predpisaha drugi- "Lindinet 30".Sravnitelno po- evtini sa i nqmat nikakvi strani4ni efekti, obshto vzeto sa dosta dobre :) No ne trqbva da se vzimat po sobstveno usmotrenie, zashtoto ima tolkova mnogo vidove- s hormoni, bez hormoni, moje da se predpishat po razli4ni pri4ini, taka 4e ginekologa moje nai- dobre da kaje koi i po kakva shema otnosno mesecite da gi priema.

krem4et0
01-01-2007, 14:07
Противозачатъчните са с хормони,защото именно хормоните правят яйчниците лениви и не образуват яйцеклетки. Както мили момичете знаете от яйчника се отделят освен яйцеклетките и женските хормони. когато организмът си набавя хормоните изкуствено,то яйчника си казва-"а,то има хормони-аз защо да се мъча?" и спира да произвежда хормони и яйцеклетки в последствие.