PDA

View Full Version : Moderated: От известно време косата ми пада супер много



10-05-2006, 19:31
От известно време косата ми пада супер мн. В момента е къносана черна. Ползвам шампоан и балсам на nivea с протеини за изтощена коса,а маска на avon някъде 1 път седмично. Нямам идея какво да правя. Спрях да използвам пресата и машата (не че преди съм прекалявала с третирането). Съветче за някоя по- добра маска или процедура или.. нз и аз.

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

10-06-2006, 10:55
благодаря за съветите

GLeZoRanA
10-06-2006, 19:29
Моля :lol:
Аз все пак ще ти препоръчам Ревалид нищо че те съветваха толкова много

ProstoAz
10-07-2006, 07:09
Може би е от сезона.
И все пак можеш да си вземеш "Мерц". :wink:

10-09-2006, 16:00
Благодаря ви момичета! Ще пробвам Ревалид.

Theoatguy
10-09-2006, 16:25
Фактор може да е смяната на сезоните или "недохранване" на косата.

Пробвай с "Ревалид". ;)

bilka
10-13-2006, 18:33
Fitoval plus
Има шампоан, балсам и таблетки за пиене, но шампоанът е достатъчен. След 3 измивания все едно си нямала проблеми с косопада ;-)

10-13-2006, 18:39
Здравей! Имах точно същия проблем преди 2 години ! Косата ми падаше МНОГО, бях се наплашила жестоко!!
Причините са:
1. Периодът е такъв - През есента както листата от дърветата, така и косата от главата може да пада !
2. Стрес - Когато човек преживее голям стрес, 2-3 месеца след стреса косата може да започне да пада МНОГО!

При мен бяха и двете причини! Това мина, обаче обърни се към дерматолог! Той ще ти препише нещо поне малко да облекчи косопада,иначе ще си пада доста време! Зареди се със опримизъм и нерви! И гледай по спокойно да гледаш на живота!

Касмет мила !

BroKeN^DreAmZ`f
10-13-2006, 20:26
Fitoval plus
Има шампоан, балсам и таблетки за пиене, но шампоанът е достатъчен. След 3 измивания все едно си нямала проблеми с косопада ;-
Ммм тва в аптеките ии в козметичните магазини го продават и колко струва горе долу :) макарче всъщност щом има и таблетки сигурно е в аптеката, ама аз да си попитам #-o
И Глез тва Ревалид хапчетата ли бяха или се бъркам? :-D

bilka
10-14-2006, 18:45
Fitoval plus
Има шампоан, балсам и таблетки за пиене, но шампоанът е достатъчен. След 3 измивания все едно си нямала проблеми с косопада ;-)
Ммм тва в аптеките ии в козметичните магазини го продават и колко струва горе долу :) макарче всъщност щом има и таблетки сигурно е в аптеката, ама аз да си попитам #-o
И Глез тва Ревалид хапчетата ли бяха или се бъркам? :-D
Fitoval plus може от аптеката да се вземе, ама някоя по-заредена и голяма. Има малка опаковка (около 4 лв.) и голяма опаковка шампоан. Аз малката съм си взела, за да пробвам, ама и голямата вероятно ще взема. Много съм доволна :lol:

Epws
10-15-2006, 13:43
I az sym super dovolna ot Fitoval,a samo vednuj sym go polzvala dosega.Sy6to si kupih i stimulant za kosa na Ikarov.V kombinaciq dvete napravo sa nenadminati :)

Nifada_
10-15-2006, 21:08
Аз до скоро имах същия проблем. Като изключим, че се появява на периоди от стреса и нервите, при мен беше и от раждането, а в такива случаи косата пада с шепи и е много подтискащо.
Порбвах с витамините Пантогар, които уж са много силни , но имного скъпи. Пих ги около 2 седмици и започна да ми се гади от тях . Козметичката ми ми каза една "бабешка" рецепта - мас, газ и жълтък. Смърди доста гадно и е неприятно. но като го направих само два пъти и спря да пада, сега дори е започнала да расте нова. След миене на косата си втривам и хининова вода. има и едни ампули в аптеките с плацента. Слагат се по една след миене на косата и не се плакнат. пробвай каквото искаш но не се шашкай. Гадно е, но преминава и пониква нова коса, на всеки се е случвало.

Slave4You
10-16-2006, 18:08
Ами не мога да ти кажа лекарство но мога да ти кажа че:
1)може да е нещо временно
2)може да се дължи на твърде строги диети и по-точно гладуване!