PDA

View Full Version : Toifel, Sat



yellow_girl
10-06-2006, 16:17
Zdr., iskam da vi popitam nqkoi vzimal li e tezi izpiti(toifel i sat), kakvi u4ebnici trqbva da si kupq,avtorite im i kakvoto znaete izob6to...mersi predvaritelno! :shock:

копче
10-06-2006, 16:28
Погледни това: SAT (http://www.collegeboard.com/splash)
За TOEFEL не знам - още не ми е рано и за двата изпита ;), но ако попиташ чичко Гугъл, може и да ти каже :)

Snap
10-06-2006, 17:07
Учебници за SAT (говорим за SAT 1) има няколко, но най-добрите са на College Board (те правят тестовете) i Barron's. В БГ най лесно е да си намериш Barron's, добър е. Вътре са думите които ще ти трябват и няколко примерни теста с решения. Цената му варира около 30 лева, ако си от София пише на лично мога да ти кажа откъде да си го купиш. За SAT 2 вече въпросът е друг - зависи на колко и какви предмети искаш да се явяваш.
TOEFL-а е лесен, не мисля че ти трябва няква подготовка от специален учебник, но все пак Barron's също имат сполучливо издание.

guest - teacher
10-06-2006, 17:07
TOEFL kato izpit e mnogo po-lesen ot SAT. Li4no az prepory4vam u4ebnicite na BARRON's, makar 4e ima i drugi varianti - nqkoi ot tqh bylgarski. Pri vsi4ki polojeniq se qvi pyrvo na TOEFL, a posle probvai SAT. Programi s testove i za dvata vse o6te mogat da se svalqt ot nqkoi BG syrvyri "FOR FREE" 8)

HopeLesss
10-07-2006, 09:24
Учебници за SAT (говорим за SAT 1) има няколко, но най-добрите са на College Board (те правят тестовете) i Barron's. В БГ най лесно е да си намериш Barron's, добър е. Вътре са думите които ще ти трябват и няколко примерни теста с решения. Цената му варира около 30 лева, ако си от София пише на лично мога да ти кажа откъде да си го купиш. За SAT 2 вече въпросът е друг - зависи на колко и какви предмети искаш да се явяваш.
TOEFL-а е лесен, не мисля че ти трябва няква подготовка от специален учебник, но все пак Barron's също имат сполучливо издание.

TOEFL беше лесен! Сега има нов формат на изпита, който от около година е въведен в света и от скоро в България. Вече няма граматика, но за сметка на това Reading-a е 100 пъти по сложен, има Listening и Speaking. Новият формат се казва TOEFL IBT (Internet Based Test), защото теста се прави в интернет. Записват ти Speaking-a и после ти го оценяват. Изпита не е никак лесен! Аз си купих книгата преди няколко месеца и ми струваше 70 лв :shock: