PDA

View Full Version : Колко време се готвихте когато бяхте канддат студенти



10-07-2006, 18:19
Нека всеки сподели колко време се е готвил за да стане студен.
И по колко е учил на ден . и каква специалност е влязал :D :smt017 :smt005

RoyTheReaper
10-07-2006, 18:41
при мен ситуацията беше малко по-сложна, защото кандидатствах 2 пъти. единия път държах TOEFL и SAT за америка и тогава се готвех целодневно в продължение на една година. изкарах 2130 точки на SAT, 280 на TOEFL, стабилен резултат, но ме приеха само на 1 място с мизерна стипендия.

когато пристигнаха писмата от америка беше вече април и аз реших да кандидатствам в български ВУЗ с математика. това беше 3 месеца преди изпитите. на ден рядко решавах задачи по повече от 2-3 часа. на изпитите в софийския се представих слабо, но на техническия изкарах 5.90 и влязох в най-престижната специалност - компютърни системи и технологии. не очаквах такъв успех при слабата ми подготовка. хора които се готвеха за изпит от миналото лято и ходеха на курсове, профили в училище и решаваха нон стоп се представиха по-слабо. така че всичко е въпрос на състоянието ти по време на изпита.

InHell
10-07-2006, 21:54
За изпит по икономика се готвих около месец и половина....падна се кофти тема и изкарах 3,50. След това кандидатствах с математика без никаква подготовка. Общо взето всичко зависи от ситуцията. Сега съм дипломант и работя по специалността си. Живот и здраве, април ще се дипломирам.

HopeLesss
10-08-2006, 08:02
Аз тази година съм кандидат-студентка и съм почнала да се готвя от сега. Мисля, че е по-добре от рано да се почне, за да не ти дойде в повече, когато наближат изпитите... :roll:

MiRaCuLiXbb
10-08-2006, 09:31
Аз се готвих около една година и ме приеха медицина.