PDA

View Full Version : Просто да си излея душата...



akademika
10-07-2006, 21:24
Днес ми се случи нещо, което не пожелавам дори на някой, който не навиждам. Тази информация ще споделя само с вас анонимните слушатели и най-добрия си приятел.Дълго време харесвах, постепенно се влюбих в едно момиче (X). Но тя като цяло отхвърляше всякаква възмойност да се срещтна лично с нея и да и кажа нещо очи в очи. В момента съм разочарован до мозъка на костите си, но не мога да се сърдя на никой.
Ситуацията е следната, след като преди известно време в разочарованието си, реших да и кажа (тогава на англииски, защото така започна разговора по чата отново :-({|= ) ,че преставам с опитите си за достигна сърцето и, аз като личност засега съм почти строго платоничен, и под ухажване не разбирайте нищо извън морала.

След като окончателно преборих чувствата си - като човек на разума, реших да и споделя лично какво съм чувствал, защо се отказвам.Тъй като дълго време съм я ухажвал, може случайно да е останало нещо у нея, и след като аз се откажа, тя да се почувства зле. ](*,) . Застанах на покрива на една сграда на нивото на нейния балкон, покорно извадих дйобния си компютър, свързах се към IRC сървъра и започнах да я търся из канала, който посещава най-често. Тъй като аз бях застанал на видно място, изведнъж тя затвори щорите на прозорците си, и изгаси лампите. Аз слязох от сградата, качих се на етажа над нея, седнах на стълбите и обясних положението (по чата) и с израз от рода "моят огън постепенно загасва, затова реших да проверя за последната останала капчица гориво" допълних тезиса си.Излязох от входа и с сравнително убита походка тръгнах към вкъщи. Ненадейно, тя ми написа - "Къде съм?" , аз продължавайки да се отдалечавам отговорих (тралалалаал и се прибирам). Тя ми каза да остана там! - Моментално изключително силни и амбривалентни чувства разкъсаха моята душа - "Може би ще си поговоря най-сетне, малко с нея, насаме?" и "Със сигурност ще ме отреже, но поне, ще ми е чиста съвестта." Забавих малко хода си, прекръстих се, па каквото е речено да се случи. Изведнъж диаметрално противоположната на нейния блок страна виждам да се приближава едно момче (Y)( на около 600 м) (което явно се има за големия батко, като е с 1 година по-голям, и се бърка на места където не му е работа) което смятах за разумно. Поучудих се, но нали живее наблизо в тази посока, помислих си че е тръгнал към денонощния магазин. Седнах на едно удобно за сядане място в очакване тя да се появи. Естествено разбирате, че не съм чакал дълго...
Тя се появи с неиндетефицирано от мен момиче (Z). Докато те се приблежаваха, Y дойде и започна да ме обижда и да ме блъска в гърдите назад(аз съм човек на принципите, и за мен, боя не е решение на нищо), аз не му отговорих "Той ми каза да съм се разкарал, за да не ме биел пред X и Y) Аз пазейки абсолютно самообладание и не повишавайки тона си дори с децибел му казах "Добре, щом казваш!".После хвърлих един поледен поглед на X, Която се бе обърнала с гръб към мен и Z, и видях само Y за миг,(като по погледа и не мога да съдя нищо, освен че, може би не бе много радостна от това което се случва)но достойнството ми не позволяваше да погледна назад. Z ме блъсна няколко пъти по гърба, не много силно но достатъчно за да направя поне още една крачка за да възтановя равновесие (според мен може би не искаше да ме нарани, или просто не може да се удря човек в гръб). На някои от вас може да ви се струва странна ситуация - момичето в което БЯХ влюбен, да ми прави такъв "удар под кръста", а аз съм спокоен в ситуацията. Спокоен, поради две причини (въпреки че, сега се чувствам в общи линий - ТЪПО)
1. Само хората, които ме познават от доста време знаят особеностите н ахарактера ми. Като цяло съм холеричен. Но когато съм фрустриран (крайно разочарован, излъган в очакванията си) изпадам в нещо като апатия, но в зависимост от ситуацията до 5-10 минути може да ми избие и да искам да *@%$@#%$#%^@ (правя много лоши неща, като цяло настроението ми върви почти по графиката на Салиери, с леко забавяне в началото).
2. Не мога да обвинявам X, че няма чувства към мен, също не мога да намразя внезапно някой, в който съм влюбен. Колкото до Z - също няма основание за да му се сърдя, защото "не е виновен който яде зелника, а този който го позволява" - Z е просото следствие, а не мога да се сърдя на причината (въпреки че съм разочарован).

Непоносимото е, че когато някой ви нагруби, вие му се сърдите и му го връщате- математическата сума е 0, а в случая съм сърдит, а няма на кого ?! :smt010

Благодаря, че прочетохте своеобразната ми изповед, защото споделената мъка не тежи.

Имам само въпрос към вас. - Според вас, правилно ли съм постъпил при срещата с Z, ако не как би било по-правилно и как да третирам X и Z занапред?

JiMiTo
10-07-2006, 22:33
Прави се че не ги познаваш, просто си ги избии от главата. Това не са хора ,които за служават внимание...особенно (х) щом е паднала чак толкова ниско...не си заслужава усилието...ще се намери някоя друга ...търпение... всичко ще си доиде на мястото :-)

NaDuFcHe
10-07-2006, 22:43
Прави се че не ги познаваш, просто си ги избии от главата. Това не са хора ,които за служават внимание...особенно (х) щом е паднала чак толкова ниско...не си заслужава усилието...ще се намери някоя друга ...търпение... всичко ще си доиде на мястото :-)Da suglasna sum s JiMiTo vupreki che az na tvoe mqsto shtqh da otvurna na udarite 100%

exelero
10-08-2006, 03:01
Ех ако бях аз... както бързо се паля заради такива глупости въпреки всичко което можеше да ми се случи или на него или на мене бих му посегнал даже бих почнал да го бия и после бих се метнал малко на оная Х да и опаса веждите и да ги забравя като живи същества.

Определено се е подиграла със теб като е паднала толкова доло и не ти е казала сама всичко което трябва а праща тоя бастун да ти се прави на мъж и тя най нагло да е публика на сцената която е станала.

Просто тоя царвул заслужава да му правите мечка 5 човека щото заради путка е станал бая голяма путка ](*,) А ако не са гаджета се излага много и дори и да са а аз бих оставил гаджето ми да обясни като човек на даденото момче че не изпитва нищо към него и няма да се получи.

п.п. на колко си години ? и друг път недей така да се оставяш на такива царвули като тоя и да се унижаваш едва ли не пред някви такива пикли дето заслужават шутове :smt013

koalka
10-08-2006, 06:21
Ами виж,аз ако бях в тази ситуация може би и повечето момчета щяха да отвърнат на това момче.Боя не решава нищо,но пък не може някой да те удря без причина и ти да си седиш така.Още по-малко ти не си направил нищо.А относно тая Х,ок,не те харесва,няма чувства,но защо намесва и други хора?!Виждате се,говорите и си тръгва,а тя води още една приятелка и някакъв тъпак.Това момиче не ми изглажда свестно,но не мога да кажа нищо със сигурност.

akademika
10-08-2006, 10:21
Ех ако бях аз... както бързо се паля заради такива глупости въпреки всичко което можеше да ми се случи или на него или на мене бих му посегнал даже бих почнал да го бия и после бих се метнал малко на оная Х да и опаса веждите и да ги забравя като живи същества.

Определено се е подиграла със теб като е паднала толкова доло и не ти е казала сама всичко което трябва а праща тоя бастун да ти се прави на мъж и тя най нагло да е публика на сцената която е станала.

Просто тоя царвул заслужава да му правите мечка 5 човека щото заради путка е станал бая голяма путка ](*,) А ако не са гаджета се излага много и дори и да са а аз бих оставил гаджето ми да обясни като човек на даденото момче че не изпитва нищо към него и няма да се получи.

п.п. на колко си години ? и друг път недей така да се оставяш на такива царвули като тоя и да се унижаваш едва ли не пред някви такива пикли дето заслужават шутове :smt013

на 16 съм, Z не и е гадже, а аз тренирам айкидо, но то учи на хармония - и от 5 години не съм удрял човек, с цел да го заболи. Като цяло и вие ръзсъждавате като мен, така че вероятно когато срещна, Z и X, на Z ще кажа, че не е виновен и не му се сърдя, защото тя го е извикала. А към X ще съм безразличен - няма да се правя, че не я познавам, просто ще се държа с нея нормално, както с всяко друго момиче.

kofti_nick
10-08-2006, 10:40
:smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

djesse_f
10-08-2006, 10:44
znae6 li kakvo mislq az?! 4e tova momi4e "X" e p1lna idiotka-ne za6toto ne ispitva 4uvstva kam teb(nikoi ne moje da zapovqda na s1rceto si),a za6toto e post1pila t1po kato e izvikala "z" i vsi4ko ostanalo. ako pita6 men tova momi4e ne zaslujava nito liubovta ti(koqto ve4e e nqma) nto kakvoto i da e! otnosno "z" i "y"za tqh ne moga da komentiram-kakto kaza te sa prosto sledstvie. a dali si post1pil pravilno za men da-naistina boq ne e na4ina!Smo o6te ne6to ot men - pojelavam ti da sre6ne6 mn skoro momi4e koeto naistina da te oceni kato li4nost :)