PDA

View Full Version : Вашите критерии за доброто?



koalka
10-09-2006, 11:56
Здравейте!Понеже не знаех къде да пусна темата и реших тук!Искам да ви попитам за вас,кои са критериите за добро и за вас кой е добър човек?И какво мислите за цитата на Шекспир:"Нищо само по себе си в природата е нито добро,нито зло.Само и еднивстено човешката мисъл го прави такова"?Просто днес по етика имахме урок за това и реших да пусна темата,сори ако се повтаря.Очаквам мненията ви!

priti_kiti
10-09-2006, 12:03
мда ние по литература имахме да пишем по тая тема :)
ми.. всеки човек си има различна и своя собствена представа за доброто.. за някои тя се изразява в помощта,съчувствието,морал а.. за други пък в лъжата,егоизма,алчността..
А какво мисля за цитата .. абсолютно съгласна,защото няма закон или правило,който да гласи кое точно е добро и кое не :roll:

siXt_senSe
10-09-2006, 17:26
Определено всеки човек сам за себе си си определя кое е добро и зло,но донякъде го прави на базата на общоприетото.Ако питате мен природата си е съвършена в своя хаос.Ние самите сме доброто и злото.А за мен критерийте за добро са много и съм сигурна че повечето се препокриват с критерийте и на другите хора-например съпричастието,отзивчивост а-за това не намирам смисъл да ги изреждам всичките

koalka
10-09-2006, 18:29
Определено всеки човек сам за себе си си определя кое е добро и зло,но донякъде го прави на базата на общоприетото.Ако питате мен природата си е съвършена в своя хаос.Ние самите сме доброто и злото.А за мен критерийте за добро са много и съм сигурна че повечето се препокриват с критерийте и на другите хора-например съпричастието,отзивчивост а-за това не намирам смисъл да ги изреждам всичкитеСъгласна съм с теб.