PDA

View Full Version : Мускулна маса!



Silverfang
10-09-2006, 22:09
Този въпрос е към вси4ки по напреднали във фитнеса!
Начи ходя на фитнес от 2 години - редовно! Права вси4ко правилно (серии упражнения и тнт) (дори имах и треньор)
Ма никъв ефект!!! (освен сила) чувствам че съм станал по силен ама муслулна маса НИКВА не съм натрупал за 2 години!
Та ре6их да зиам Некви мускулни стимуланти (ЗОБА)
6е ме посъветвате ли ква точно химия да зимам!
Изкам не6то за бързо трупане на маса! И да не е некво съвсем отровно!
10х преварително!

hamilcar
10-10-2006, 03:53
То не е лошо да се взима, но да знаеш как. Със сигурност във форума има хора които тренират от доста време, но ти препоръчвам да говориш с някой професионалист. Това не е шега работа. Предполагам все имаш някой приятел който разбира или може с инструктура да говориш.

Като начало аз бих пробвал с Трибестан, Стромба, а може би и Метан , но все още не съм се запалил толкова по фитнеса.

Говори със специалист !

eas7a
10-10-2006, 07:21
Фитнеса и упражненията са доста по-сложни от колкото може да ти се струва... Важно е какви упражнения, по колко серии и повторения правиш. Програмата е основата, има програми за релеф и за маса... Но за 2 години редовно ходене няма как да няма резултат. Аз ходя от края на Януари, не съм тренирал цяло лято и сега отново за 1 месец има резултати... Относно химията - пии протеин и креатин (естествени добавки, напълно безвредни за организма)... Ако искаш повече информация за това по каква програма да тренираш или за каквото и да било друго свързано питай, че ако тръгна да пиша ще стане толкова дълго, че никой няма да си направи труда да го прочете ;)

niki000
10-10-2006, 08:29
ako si pod 21-22 godini po dobre ne zimai ni6to ina4e edin frend be6e na
Deka+Retabulil i ima neveroiatna razlika

Silverfang
10-10-2006, 08:47
Фитнеса и упражненията са доста по-сложни от колкото може да ти се струва... Важно е какви упражнения, по колко серии и повторения правиш. Програмата е основата, има програми за релеф и за маса... Но за 2 години редовно ходене няма как да няма резултат. Аз ходя от края на Януари, не съм тренирал цяло лято и сега отново за 1 месец има резултати... Относно химията - пии протеин и креатин (естествени добавки, напълно безвредни за организма)... Ако искаш повече информация за това по каква програма да тренираш или за каквото и да било друго свързано питай, че ако тръгна да пиша ще стане толкова дълго, че никой няма да си направи труда да го прочете ;)
Е са, има разлика! Качил съм 5 кила за 2 години! (амо то тжа май си е от възраста)
Ний тръгнахме заедно с един приятел и двамата бехме 60 кг
И секи път ходиме заедно!
Аз сега съм 65 а той е 90!
Пс: за Креатин и протеини не говоря! :) тва никак не помага !
10х се пак де!

eas7a
10-10-2006, 09:22
Щом креатин и протеин не ти помагат значи не ги пиеш правилно и нищо няма да ти помогне, то освен химията е нужно и редовно хранене в големи количества... Аз за последния 1 месец съм качил 7 килограма без албсолютно никаква химия (дори без протеин и креатин)... Явно нямаш дневен режим и от това тръгва целия проблем

skate_warrior
10-10-2006, 09:24
здраво папкане трябва.. :)

eas7a
10-10-2006, 09:28
Не е толкова до яко колкото до правилно папкане ;)

10-10-2006, 13:38
Кажи си диетата и тренировката. Как се възстановяваш?

MiRaCuLiXbb
10-10-2006, 13:39
Кажи си диетата и тренировката. Как се възстановяваш?

DoPye
10-10-2006, 14:18
зимаш си SuperMass , SuperMass 2100 , BCAA+(поне по 5 хапа преди тренировка) и ги редуваш

MiRaCuLiXbb
10-10-2006, 18:13
Аз не бих препоръчал никакви хранителни добавки в случая. Единственото важно е да се храни правилно.

10-11-2006, 15:56
www.bb-team.org/forum
www.gohard.org

eas7a
10-11-2006, 21:26
muskuli.bg
fitbg.hit.bg

Amayo
10-11-2006, 22:04
Ако си гнетично кльощав по добре не се занимавай. Иначе не зимай никакви метани. Стромба в най краен случай ама нали знаеш че ще спреш да растеш. Стромбата (станозолол) е уж най безврдния зоб ама все пак не забравяй че играеш на тестостерон. ;-) Минал ли си поне през протеините, аминокиселините и глутамина? И креатина съответно...

hamilcar
10-12-2006, 05:11
Ако си гнетично кльощав по добре не се занимавай. Иначе не зимай никакви метани. Стромба в най краен случай ама нали знаеш че ще спреш да растеш. Стромбата (станозолол) е уж най безврдния зоб ама все пак не забравяй че играеш на тестостерон. ;-) Минал ли си поне през протеините, аминокиселините и глутамина? И креатина съответно...

За стромбата от къде го изкопа това, че ще спре да расте ? Той може да си играе на каквото иска, стига да го взима правилно няма да има проблем.

Amayo
10-12-2006, 15:30
Аз където съм на 20 години и съм 196 висок катгорично ми забраниха зобаджиите да зимам стромба. :roll: Имал съм да растя още :-D и да ми надрее пишката... :---)

hamilcar
10-12-2006, 15:49
Аз където съм на 20 години и съм 196 висок катгорично ми забраниха зобаджиите да зимам стромба. :roll: Имал съм да растя още :-D и да ми надрее пишката... :---)

Това е пълна глупост, явно те разбират колкото и ти. Това за стромбата е измислица.

Amayo
10-12-2006, 15:59
Бе ебали го дали разбират, ама имаме и един доцент в НСА по Културистика къде им прави свмесите, и един завършил незнам си колко химии. Наеш ли кви готини разговори стават... :shock:

hamilcar
10-12-2006, 16:02
Бе ебали го дали разбират, ама имаме и един доцент в НСА по Културистика къде им прави свмесите, и един завършил незнам си колко химии. Наеш ли кви готини разговори стават... :shock:

Сигурен съм, че стават много интересни разговори. Но това за стромбата не е вярно.

Amayo
10-12-2006, 16:08
Па еба ли го.. Доса ни съм зобил нищо и май ще се вслушам в съветите им и няма и да пробвам...

hamilcar
10-12-2006, 16:20
Па еба ли го.. Доса ни съм зобил нищо и май ще се вслушам в съветите им и няма и да пробвам...

Щом Рони Колман е още жив, явно не са толкова вредни, стига да знаеш как да ги взимаш :).

Silverfang
10-12-2006, 22:17
Ако си гнетично кльощав по добре не се занимавай. Иначе не зимай никакви метани. Стромба в най краен случай ама нали знаеш че ще спреш да растеш. Стромбата (станозолол) е уж най безврдния зоб ама все пак не забравяй че играеш на тестостерон. ;-) Минал ли си поне през протеините, аминокиселините и глутамина? И креатина съответно...

Не съм генетически клиощав, тежа 65 и съм 175! Ама изкам да тежа поне 90! Да минал съм през всички протеини, амино, и глутамина!
И само ви светна сички че съм на 16 год!
Изкам нещо за маса, ама да не ми спре растежа или нещо от сорта!
Не изкам нещо съсем безвредно (готов съм на некви жертви в името на масата) ама да въши работа!

Amayo
10-12-2006, 22:22
Бате не си увреждай здравето, фанал те е комплекса сериозно. Гледай си кефа не се занимавай с глупости. Или поне не питай нв тийн форум :smt012

Silverfang
10-12-2006, 22:36
Бате не си увреждай здравето, фанал те е комплекса сериозно. Гледай си кефа не се занимавай с глупости. Или поне не питай нв тийн форум :smt012
Моето здраве си е мой проблем ясно!
Ако не изкаш да помагаш не пиши изобщо!

Amayo
10-12-2006, 22:40
Абе ти на въпреки ли почна да ми говориш бе дришлеме? :shock: По 5 ампули метан на ден и 8 инжекции винстрол ти стигагт.

dksun
10-13-2006, 12:28
Бате не си увреждай здравето, фанал те е комплекса сериозно. Гледай си кефа не се занимавай с глупости. Или поне не питай нв тийн форум :smt012
Той е прав,но щом искаш да се тровиш трови се :roll:

DoPye
10-13-2006, 12:35
Аз не бих препоръчал никакви хранителни добавки в случая. Единственото важно е да се храни правилно.

brato trqbva da putnesh neshto nqma znachenie kakvo ama si trqbva inache shte narpavish verno strashen relef shte stignesh do 1 kilogrami i poveche nqma da mojesh da digash kakto i masa


az stignah do 90 kila na leg bez da zoba i da zimam pokluci ama kato vidqh che veche nishto ne pravq nqmah izbor prosto

MiRaCuLiXbb
10-13-2006, 19:07
Аз не бих препоръчал никакви хранителни добавки в случая. Единственото важно е да се храни правилно.

brato trqbva da putnesh neshto nqma znachenie kakvo ama si trqbva inache shte narpavish verno strashen relef shte stignesh do 1 kilogrami i poveche nqma da mojesh da digash kakto i masa


az stignah do 90 kila na leg bez da zoba i da zimam pokluci ama kato vidqh che veche nishto ne pravq nqmah izbor prosto
Стигаш докадето ти стигат парите и волята. За съжаление първото е ограничено за много хора и затова прибягват до стероидите. 90кг лег може да постигне всеки дори без добавки за по-малко от 5-6 месеца, явно не си се хранил правилно.
Silverfang, искаш да качиш 25кг, което е сериозно постижение. Ако искаш добър съвет кажи как се храниш и тренираш! Не разбираш ли, че дори да почнеш стероиди ако не се храниш правилно НИЩО няма да постигнеш. Ще качиш 5-10кг и после ще спаднеш и ще се разочароваш. Бил съм свидетел на това много пъти. Наблегни на яденето, чети повече информация. Още повече, че си само на 16г.

DaBigBadMUJU
10-13-2006, 19:52
Амммм.....момче ето какво трябва да знаеш преди да се решиш да прибегнеш към така наречената "химия":
1) Ти си на 16 години....в разгара на пубертета....тестостерона ти е на макс в тези години....и ако добавиш изкуствен тестостерон(каквото всъщност представляват самите препарати) ще подтиснеш производството на естествен такъв от тестисите и с това пък се подтискат вторичните полови белези общо взето....с по прости думи си нарушаваш естествения процес на растеж и развитие на тялото и не знаеш до какви последици може да доведе това....
2) Дори и "да си готов на някакви жертви" както сам се изрази...ще те светна че растежа и увеличаването на мускулната маса е пропорционално на силата и количеството препарат,които приемаш....на кратко С МАЛКО и СЛАБА химия нищо няма да постигнеш...
3)Добре...ти написа,че правиш всичко правилно,че имал си хубава програма...на първо място това е лично твоя преценка и доколко е акуратна ние не можем да преценим тъи като не си дал никакви данни...ти просто си казал на кратко "С конвенционалните методи не става нищо...кажете ми някакъв магически трик как да стана 90 кила" ...но замисли се малко,за това ,че щом нямаш никакъв напредък...значи нещо ти куца...защото и най големия Hardgainer има прогрес в залата ако изпълнява всичко "правилно"...
4)мога да пиша оше и 5) и 6) и т.н...но ме мързи,а и рпедполагам че разбра какво ти казвам....ако не си ще ти го кажа пак..но накратко...кажи как тренираш и по-важно как се храниш и ще получиш съответния съвет....и в НИКАКЪВ случай не прибягваи до зоб...защото тогава вече ще имаш реална причина да се притесняваш....

Silverfang
10-13-2006, 21:02
10x на сички за помоща (освен Amayo, той е педал)
намерих си форум за фитнес! И там ме посъветваха да зимам Бионабол!
Не ми дреме кво ше си увреда за да стана 90 кила!!!
Утре отиам на фитнес и ше се назоба както си требве!

MiRaCuLiXbb
10-14-2006, 07:52
Извод от цялата тема:
Комплексирано тийнейджърче, на което не му обръщат внимание в училище. И 150кг да станеш комплексите ти няма да изчезнат и винаги ще се чувстваш разочарован. И аз исках да бъда много голям преди, но просто осъзнах, че няма никакъв смисъл. Твоя воля какво ще правиш със себе си, но в живота не трябда да си толкова твърдоглав, а да приемаш съвети от хора, които вече са минали по тоя път. Успех ти пожелавам каквото и да решиш.

Silverfang
10-14-2006, 08:36
xa xa xa Мерси за успеха!
Ма комплекса не ми е че съм клиощав, а просто ме е яд че 2 години редовно ходене на фитнес нема резултат!
И се пак 10х на сички за съветите и сичко останало!

ПП: Що па помисли че не ми обръщат внимание в даскало!
(обикновено съм центъра на вниманието) :)

Amayo
10-14-2006, 09:00
Добре са те посъветвали, изберете българското...после ще те гледаме по фитнес списанията и медицинските учебници...

MiRaCuLiXbb
10-14-2006, 09:35
Да видим откъде ще си купиш бионабол. Големите съветници имаш.

Far
10-14-2006, 13:05
Я да попитам тук нали протеините са безвредни?Смисъл мога да си ги пия след всяка тренировка?Някой ми беше казал,че уврежда черния дроб,друг каза,че не е вярно,трети ми каза ,че може да задръстя дебелото черво и т.н.Някой може ли да ми каже накратко негативните ефекти от протеините?
Иначе пич като тренираш гледай да слагаш повече тежести(ама не толкова ,че да се размажеш!) и да правиш по-малко повторения ,а не повече повторения с по-малко тежести!Това ми го казаха опитни хора,не е от личен опит,защото тренирам от 4 месеца някъде ,но може да се довериш.

Като слагаш повече тежести и правиш по-малко повторения най-бързо ще успееш да натрупаш мускулна маса - става въпрос откъм програма,иначе и трябва да имаш определен хранителен режим ,който мисля са ти описали тук.

Silverfang
10-14-2006, 13:14
Да видим откъде ще си купиш бионабол. Големите съветници имаш.
Вече си купих!
И помпах!
И си ми е много добре!

DoPye
10-14-2006, 13:17
аз съм на USMass и ProSport Mass

Silverfang
10-14-2006, 13:19
Добре са те посъветвали, изберете българското...после ще те гледаме по фитнес списанията и медицинските учебници...
6е видите кой 6е е Mr. Olympia! 2015! :D :twisted: :twisted:

hamilcar
10-14-2006, 14:01
Я да попитам тук нали протеините са безвредни?Смисъл мога да си ги пия след всяка тренировка?Някой ми беше казал,че уврежда черния дроб,друг каза,че не е вярно,трети ми каза ,че може да задръстя дебелото черво и т.н.Някой може ли да ми каже накратко негативните ефекти от протеините?
Иначе пич като тренираш гледай да слагаш повече тежести(ама не толкова ,че да се размажеш!) и да правиш по-малко повторения ,а не повече повторения с по-малко тежести!Това ми го казаха опитни хора,не е от личен опит,защото тренирам от 4 месеца някъде ,но може да се довериш.

Като слагаш повече тежести и правиш по-малко повторения най-бързо ще успееш да натрупаш мускулна маса - става въпрос откъм програма,иначе и трябва да имаш определен хранителен режим ,който мисля са ти описали тук.

Протеините са безвредни, това не означава, че трябва да се прекалява с тях. Относно тежестите, аз знам с по-малки тежести, но повече повторения.



Добре са те посъветвали, изберете българското...после ще те гледаме по фитнес списанията и медицинските учебници...
6е видите кой 6е е Mr. Olympia! 2015! :D :twisted: :twisted:

Ще станеш, когато започнеш да разбираш от медикаментите, тренировките и всичко останало.

MiRaCuLiXbb
10-14-2006, 14:04
Да видим откъде ще си купиш бионабол. Големите съветници имаш.
Вече си купих!
И помпах!
И си ми е много добре!
И в момента пиеш бионабол, така ли? :wink:
Нещо странично...кажи си схемата на прием.

Far
10-14-2006, 14:16
Я да попитам тук нали протеините са безвредни?Смисъл мога да си ги пия след всяка тренировка?Някой ми беше казал,че уврежда черния дроб,друг каза,че не е вярно,трети ми каза ,че може да задръстя дебелото черво и т.н.Някой може ли да ми каже накратко негативните ефекти от протеините?
Иначе пич като тренираш гледай да слагаш повече тежести(ама не толкова ,че да се размажеш!) и да правиш по-малко повторения ,а не повече повторения с по-малко тежести!Това ми го казаха опитни хора,не е от личен опит,защото тренирам от 4 месеца някъде ,но може да се довериш.

Като слагаш повече тежести и правиш по-малко повторения най-бързо ще успееш да натрупаш мускулна маса - става въпрос откъм програма,иначе и трябва да имаш определен хранителен режим ,който мисля са ти описали тук.

Протеините са безвредни, това не означава, че трябва да се прекалява с тях. Относно тежестите, аз знам с по-малки тежести, но повече повторения.Мерси,а сигурен ли си за тренировките?
Защото ми казаха ,че когато правиш по-малко повторения с повече тежести тренираш за мускулна маса ,а при повече повторения ,но по-малко тежести за отслабване. :roll:
Знам ли?Може и аз да греша.Нека 3-ти човек си даде мнението. :-k

MiRaCuLiXbb
10-14-2006, 14:21
Я да попитам тук нали протеините са безвредни?Смисъл мога да си ги пия след всяка тренировка?Някой ми беше казал,че уврежда черния дроб,друг каза,че не е вярно,трети ми каза ,че може да задръстя дебелото черво и т.н.Някой може ли да ми каже накратко негативните ефекти от протеините?
Иначе пич като тренираш гледай да слагаш повече тежести(ама не толкова ,че да се размажеш!) и да правиш по-малко повторения ,а не повече повторения с по-малко тежести!Това ми го казаха опитни хора,не е от личен опит,защото тренирам от 4 месеца някъде ,но може да се довериш.

Като слагаш повече тежести и правиш по-малко повторения най-бързо ще успееш да натрупаш мускулна маса - става въпрос откъм програма,иначе и трябва да имаш определен хранителен режим ,който мисля са ти описали тук.

Протеините са безвредни, това не означава, че трябва да се прекалява с тях. Относно тежестите, аз знам с по-малки тежести, но повече повторения.Мерси,а сигурен ли си за тренировките?
Защото ми казаха ,че когато правиш по-малко повторения с повече тежести тренираш за мускулна маса ,а при повече повторения ,но по-малко тежести за отслабване. :roll:
Знам ли?Може и аз да греша.Нека 3-ти човек си даде мнението. :-k
Когато тренираш с по-малко повторения тренираш предимно за сила. Масата идва вторично, но не и непременно. За мускулна маса се тренира с 10-12 повторения. На някои упражнения и серии разбира се можеш и до 6 да слезеш, но 10 е стандартното. Важно е храненето, а не тежката тренировка. Какъв смисъл има да вдигаш адски тежко, като нямаш добро възстановяване. Ще си прецакаш ставите и недай си боже някоя неприятна травма, а тялото ти няма да добие желаната форма.

Far
10-14-2006, 14:23
Ок,благодаря ти за компетентното мнение!
Аз имам една изготвена програма на хранене,ще видим след месец-два какво е излезнало. :wink:

DaBigBadMUJU
10-14-2006, 15:42
Амм...MiRaCuLiX.bb :)...това което каза е вярно само че наопаки....1-иците се използват когато се тренира специално за маса...когато се тренира за сила се правят от 3 наи много до 5 повторения....но и 2 е вариант...а 6-8-10 това вече е нещо като хибрид...защото ако се практикува схемата повече време се качва маса...която е сравнително чиста...сила...и издръжливост...


А иначе на питалия за протеините..ето ти няколко линка,които можеш да прочетеш и да научиш всияко което ти е нужно за тях и за аминокиселините...
http://www.bb-team.org/stuff/000725.php
http://www.bb-team.org/stuff/000122.php
http://www.bb-team.org/stuff/000120.php

и за да ти отговоря по конкретно...по принцип са безвредни...но тъи като са изкуствени изолати...може да имат някои странични ефекти...зависи си от индивида и как ще реагира на такива концентрирани количества....пърдене..пъпки ...и т.н....

Far
10-14-2006, 16:17
Амм...MiRaCuLiX.bb :)...това което каза е вярно само че наопаки....1-иците се използват когато се тренира специално за маса...когато се тренира за сила се правят от 3 наи много до 5 повторения....но и 2 е вариант...а 6-8-10 това вече е нещо като хибрид...защото ако се практикува схемата повече време се качва маса...която е сравнително чиста...сила...и издръжливост...


А иначе на питалия за протеините..ето ти няколко линка,които можеш да прочетеш и да научиш всияко което ти е нужно за тях и за аминокиселините...
http://www.bb-team.org/stuff/000725.php
http://www.bb-team.org/stuff/000122.php
http://www.bb-team.org/stuff/000120.php

и за да ти отговоря по конкретно...по принцип са безвредни...но тъи като са изкуствени изолати...може да имат някои странични ефекти...зависи си от индивида и как ще реагира на такива концентрирани количества....пърдене..пъпки ...и т.н....Е бате мерси,аз се чудя какви са тия две пъпки ,които ми се лепнаха напоследък ,а и често 'обгазявам' :-k :oops: :oops: :oops:

Мерси за линковете,ще прочета информацията.
Значи последно за маса се тренира с по-малко повторения, нали?

MiRaCuLiXbb
10-14-2006, 16:39
Газовете са от ниското качество на протеина, който пиеш. Какъв си си взел? Ако пиеш гейнър е друга история, но гейнерите по принцип са пълна загуба на пари.
DaBigBadMUJU, познавам хора на по 120-130кг, които от години не падат под 10 повторения в основен период. Когато чистят пък преминават на тренировка до 6 повторения. Колкото до повторенията при всекиго е различно, на мен лично под 8 не ми се отразяват добре в основен период.

Far
10-14-2006, 18:18
Газовете са от ниското качество на протеина, който пиеш. Какъв си си взел? Ако пиеш гейнър е друга история, но гейнерите по принцип са пълна загуба на пари.
DaBigBadMUJU, познавам хора на по 120-130кг, които от години не падат под 10 повторения в основен период. Когато чистят пък преминават на тренировка до 6 повторения. Колкото до повторенията при всекиго е различно, на мен лично под 8 не ми се отразяват добре в основен период.Ами Мусаши.Аз не разбирам много от кои са хубави ,лоши и т.н. ;-)

DoPye
10-14-2006, 20:26
пий по 5 жълтъка на ден и ще качиш маса после в залато я правиш на мускулна маса

Amayo
10-14-2006, 20:35
пий по 5 жълтъка на ден и ще качиш маса после в залато я правиш на мускулна маса
И после в кенефа я правиш на биологичното оръжие на садам....

DoPye
10-14-2006, 20:48
пий по 5 жълтъка на ден и ще качиш маса после в залато я правиш на мускулна маса
И после в кенефа я правиш на биологичното оръжие на садам....


:lol: : :lol: :lol: :lol: ами аз не съп пробвал я ти пробвай

Amayo
10-14-2006, 20:53
И с две скилидки чесънче, може и малко бобец - с чушки. И салатка от ряпа царевица и ЗЕЛЕ

DoPye
10-14-2006, 21:17
И с две скилидки чесънче, може и малко бобец - с чушки. И салатка от ряпа царевица и ЗЕЛЕ

и праз и лук и ядрена бомба

DaBigBadMUJU
10-15-2006, 07:07
Газовете са от ниското качество на протеина, който пиеш. Какъв си си взел? Ако пиеш гейнър е друга история, но гейнерите по принцип са пълна загуба на пари.
DaBigBadMUJU, познавам хора на по 120-130кг, които от години не падат под 10 повторения в основен период. Когато чистят пък преминават на тренировка до 6 повторения. Колкото до повторенията при всекиго е различно, на мен лично под 8 не ми се отразяват добре в основен период.

Понеже се интересуваш от спорта на едно вече по високо равнище...макар и да не си достигнал още до "истината" ...като в случая визирам отговора ти....ще ти дам само един малък съвет идващ от човек...минал по този път преди доста време:
Ти познаваш хора на по 120 130 кг....ами добре и аз познавам няколко от легажиите и културистите на България...с лични рекорди 200кг и т.н. на лежанка...и какво от това...кво ме интересува мене кои познаваш и колко тежи.....и мислиш ли..че ако познаваш няколко назобени мутри това ще придаде авторитет на мненията ти....точно обратното, заради този пример човек може да остане с мнението че си изключително податлив на чуждите влияния и мнения и не можеш да мислиш сам ами говориш наизустени неща.... но виж нямам намерение да те обиждам или нещо..обаче трябва да спреш да слушаш всички....120 кг-мови "културяги" защото в повечето случаи това са хора.които хал хабер си нямат от спорта....но просто са генетично надарени да качват маса като луди и се възползват от факта....чети информация...образоваи се и спри да слушаш другите хора в залата...
значи честно казано не ме интересува дали ще приемеш съвета на добре или не....но не го казвам в смисъла на "Аз см много по напред от теб в материала...и прави каквото ти казвам" защото то е един вид противоречене на съвета,който написах току що :) така че със здраве
...А и ето ти 1 линк на цикъл за сила...http://www.bb-team.org/training/000597.php ...забележи как работните серии са с по 2 3 повторения и не повече....а за маса вече е индивудуално...но си прав че и 8 повторения са един добър вариант....http://www.bb-team.org/training/000147.php
http://www.bb-team.org/training/000295.php

MiRaCuLiXbb
10-15-2006, 11:11
Преди да напиша поста си, ще те попитам посещаваш ли форума на bb-team?

10-15-2006, 16:27
:) аммм предполагам че въпросът е отправен към мен...така че ще ти отговоря...да,самия саит го посещавам от време на време...защото има доста интересни данни...но тъй като предполагам питането ти е свързано по-скоро с форума...то отговорът ми е Не...защото и без това има достатъчно "компетентни" лица там,които се надпреварват да отговарят на питащите...за това още едно такова "компетентно" лице не е необходимо :) ...и тъй като нямам за какво да питам....то => не използвам услугите на форума....

DaBigBadMUJU
10-15-2006, 16:31
амм...да...отговорът отгоре е мой...забравих да се логна....и сега видях че питаш конкретно за форума :)...така че и без това съм отговорил...

MiRaCuLiXbb
10-15-2006, 18:13
Питам, защото съм модератор в bb-team, както и gohard.org и може да сме се засичали. Иначе съм писал статии и разбирам туй онуй. Освен това висшето образование, което следвам е пряко свързано с човешкото тяло и познанията ми по биология, химия и анатомия са на доста високо ниво. Трето, посещавам семинари с професори от НСА, с български и чуждестранни културисти. Разбира се, че се влияя от тяхното мнение, но често провеждаме диалог, който ти надали би провел с тях. Да чуем ти откъде черпиш информация, щом парадираш за големи познания и опит.

Amayo
10-15-2006, 19:42
Май пак ще си мериме бластерите 8-[ .

DaBigBadMUJU
10-16-2006, 02:36
Питам, защото съм модератор в bb-team, както и gohard.org и може да сме се засичали. Иначе съм писал статии и разбирам туй онуй. Освен това висшето образование, което следвам е пряко свързано с човешкото тяло и познанията ми по биология, химия и анатомия са на доста високо ниво. Трето, посещавам семинари с професори от НСА, с български и чуждестранни културисти. Разбира се, че се влияя от тяхното мнение, но често провеждаме диалог, който ти надали би провел с тях. Да чуем ти откъде черпиш информация, щом парадираш за големи познания и опит.

:)...1 на 1 не знам откъде точно остана с впечатлението за някакви пародии и самохвалства....
2 на 2 когато пишех поста си(не горния а предишния)...както и там казах, визирах отговора ти....който ще признаеш въобще не прилича на отговор...идващ от човек с твоята експертиза(както ти сам казваш)...но да не ставаме дребнави...
3....Познанията и опита ми са преди всичко добити еднолично...макар и да работя вече втора година във фитнес зала(макар и не голяма,и все пак на такова място,на което хората които я посещават да са много по ценни източници на инфо)и сумарно всички атлети и "философи" с които съм провеждал диалог не мога да ги изброя нито по брои,нито по професия...нито по нация междувпрочем.....

и тъи като не си разбрал смисъла на поста ми ще ти кажа директно,че съвета ми беше напълно добронамерен,и надали ако анализираш текста ще откриеш някъде повод да ме обвиняваш в самохвалство и т.н...... :)

10-16-2006, 13:04
Пробвах с добро, но явно не става. Откъде ли съм останал с такова впечатление, хаха. Първо ме нападаш, че знанията ми се базират само на чутото в залата, второ ми разправяш да съм се образовал. Къде си ве, майсторее. Не съм бил достигнал "истината"... :shock: Ти за къв се имаш ве. Още ли ме инаш за човек без знания? Сега ти ми падна в очите...и кво ми дава линкове да чета, хахаха. 120кг релефен човек ли нямал знания за спорта ве. А кой има, ти ли? Какво разбираш ти от анатомия и химия, а? На ниво 10-ти клас.
1-ците ли са за маса ве, хаха. Горките ти клиенти.
ПП Amayo, естествено, че ще ги мерим. Нема оставя некъв да ми се праи на големия разбирач и да ме обвинява, че нищо не съм разбирал.

MiRaCuLiXbb
10-16-2006, 13:05
Пробвах с добро, но явно не става. Откъде ли съм останал с такова впечатление, хаха. Първо ме нападаш, че знанията ми се базират само на чутото в залата, второ ми разправяш да съм се образовал. Къде си ве, майсторее. Не съм бил достигнал "истината"... :shock: Ти за къв се имаш ве. Още ли ме инаш за човек без знания? Сега ти ми падна в очите...и кво ми дава линкове да чета, хахаха. 120кг релефен човек ли нямал знания за спорта ве. А кой има, ти ли? Какво разбираш ти от анатомия и химия, а? На ниво 10-ти клас.
1-ците ли са за маса ве, хаха. Горките ти клиенти.
ПП Amayo, естествено, че ще ги мерим. Нема оставя некъв да ми се праи на големия разбирач и да ме обвинява, че нищо не съм разбирал.
..

DaBigBadMUJU
10-16-2006, 15:59
Пробвах с добро, но явно не става. Откъде ли съм останал с такова впечатление, хаха. Първо ме нападаш, че знанията ми се базират само на чутото в залата, второ ми разправяш да съм се образовал. Къде си ве, майсторее. Не съм бил достигнал "истината"... :shock: Ти за къв се имаш ве. Още ли ме инаш за човек без знания? Сега ти ми падна в очите...и кво ми дава линкове да чета, хахаха. 120кг релефен човек ли нямал знания за спорта ве. А кой има, ти ли? Какво разбираш ти от анатомия и химия, а? На ниво 10-ти клас.
1-ците ли са за маса ве, хаха. Горките ти клиенти.
ПП Amayo, естествено, че ще ги мерим. Нема оставя некъв да ми се праи на големия разбирач и да ме обвинява, че нищо не съм разбирал.

Да вече не те имам човек за без знания...обаче досега не си ми ги показал тези знания....единственото,коет си направил е да ми декламираш де си бил модератор и какви познания си имал по анатомия,химия и т.н...което прави тебе самохвалкото..а не мене...и какво е 120 кг релефен човек кажи ми ти....един изруд....нищо повече...като казах "истината" в тоя спорт...не е да направиш една планина мускули и да се чудиш после какво да ги правиш :)...защото всички мои събеседници имат само подобни цели....целта е да тренираш за да изградиш хармонично развито тяло...и да се чустваш добре...но това е вече моя изградена теория...която не се котира тука в тази изостанала страна...където абсолютно всеки трениращ се стреми да стане "120 кила релефен" с всякакви способи...като се започне от "невинните" аминокиселини...протеини...к реатинец...глутаминец///и се стигне до т.н...но няма да споря по нея....защото до сега само това см правил...спорове...спорове... стремеж за доказване на мнения..и за да отговоря на въпроса ти "за кой се мисля"-да аз се мисля за единствения който е достогнал до тази истина...при положение че до сега можех като нищо да съм постигнал твоите "120 кг релефен",макар и да си съсипя здравето,но това не ме кара да се държа вискомерно,или да карам другите да се мислят за глупави...както междувпрочем се държиш Ти до сега спрямо мен..а и тези единици не знам за какво си ги подхванал.....като ТИ си толкова учения студент...който знае всичко и думата му трябва само да се приема за закон...обясни ми на мене...нищо не-знаещия 11-класник....обясни ми и ще приема че ти си прав по този въпрос ,а аз греша и ще прекратим този..вече станал ми скучен дебат....защото аргумента който аз използвам е,че с 1-иците се натоварват бавносъкращаващи се (бели) мускулни влакна за да се достигне до хипертрофия...и се увеличава масата...като следствие от това се увеличава и силата и възможността за увеличаване на постиженията и прогреса....кратко и просто...хайде удари ме със твоа академичен стил....и докажи че си прав и ще ти го призная....

MiRaCuLiXbb
10-16-2006, 18:57
Ти също с нищо не си показал знания, а единствено напададаш и се заяждаш. И какъв си ти да кажеш какво да правят хората? Какъв си ти да даваш определението "изруд"? Целта на спорта била. Спри се бе човек. Осъзнай се. Не си достигнал до никаква истина, а си самовглъбен самохвалко. И дори да не си го признаваш е факт. Изостанала ни била страната, защото повечето хора не споделяли твоите разбирания. Ти не моеш да чуеш чуждо мнение и да го осъзнаеш. Да, можеш да станаеш 120кг и да си съсипеш здравето, но просто защото познанията ти са слаби и единственото в главата ти е колко са лоши стероидите и как само с тях се става голям. Като нищо ще ги достигне, мечтии. Не съм казал че аз съм ученият, явно си забравил, че се уча от хората с по-голям опит от мен. Не ми приписвай своите минуси.
А сега да преминем съм толкова скучния за теб дебат:

бавносъкращаващи се (бели) мускулни влакна
Старата теория е, че бавните влакна са червени, а белите бързи. Объркал си се тук, но има ли значение, като цвета на влакното няма отношение към бързината, с която се съкращава. С 1 повторение с голяма тежест експлозивността ти ще е малка, тоест белите влакна няма да се развият на максимум. Но забравяш, че червените(бавните) мускулни влакна имат същия потенциал за развитие какво белите. Затова ако човек иска максимално маса трябва да развива и тях успоредно с бързите си влакна. И кво излиза, с туй 1 повторение не правиш и 25% от масата, която би направил с една класическа тренировка за маса./Тук не казвам нищо за храната и възстановяването/
Оставям настрана, че с 1 поторение рискуваш травма.
И щом толкова обичаш да ми даваш линкове ето ти и на теб един.
http://www.bb-team.org/articles/000029.php
Дано ти е полезен.

DaBigBadMUJU
10-17-2006, 11:31
Надявам се това да е последния пост,който да трябва да напиша и да се прекрати този спор...както казах за теорията,която аз съм изградил за себе си няма да споря,защото знам какви ще са последствията...за това само я споделих..не съм я натрапвал...а за понятието 'изрод'..ти като учещ анатомия би тбвало да си разбрал какво имах предвид...по учените от нас хора не случайно са поставили граници за оптималното тегло на човешкото тяло и това понятие не съм си го измислил аз...а що се отнася до самохвалството...грешиш...да признавам че,с първия пост към тебе се отнесох малко грубо...но и тука не съм виновен...написал съм ти че не ме засяга как ще приемеш поста ми...лично Аз щях да ти благодаря за съвета,но да ти го откажа,а не да ти се сопвам..и т.н....написах поста..но бях воден от предразсъдък спрямо тебе,защото използва 120 кг-мовите като пример...а това не е приемлив отговор за мене...виж сега след като даде своето разяснение съм склонен да го приема...но не нацяло....все пак след като се замислих повече по въпроса разбрах,че няма ,както ти се изразяваш "стандартна тренировка за маса" (стандартизирана може би но това са две различни неща),и дали 1-цата би проработила(както при Дориан)и всичките легаджии,които междувпрочем имат изключително солидни гърди...или пък 8-иците биха проработили...това е напълно индивидуално и тука няма "стандарти"...а що се отнася до линка...интересно ми е,защото и аз щях да ти предоставя същата информация,но от друг саит
http://muskulibg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=226&Itemid=101
и сам виждаш че всеки човек има различно съотношение на бели към червени мускулни влакна....така че според мен и ти не си напълно прав.......и накрая стигам до многозначната фраза "изостанала ни е страната"...това определение мисля,едва ли някой може да го оспори(освен хората жевеещи с розови очила на очите),но за да ти покажа че не използвам фразата просто ей така...ще ти кажа,че точно с всичките чужди контакти,които съм установил(тъй като работя във зала не къде да е, а по черноморието)...съм си изградил това мнение...то не ми е дошло от нищото или от липсата на реални познания и мироглед,а просто съм имал въсможността да разбера как са нещата от другата страна на вратата ако мога така да се изразя...защото се съмнявам че вичките хора с които ти обменяш опит или го получаваш най вече са наполовината на тези с които аз съм го правил...и то не просто случайни туристи...ами хора с изключително големи според мене практически познания(макар и да не са професори и учени,или поне не всички)...така че тука ти влизаш в ролята на нападетеля,воден от предубежденията си,но понеже аз вече направих същата грешка...предполагам че сме квит...освен ако не искаш да продължим да се "нападаме" взаимно докато свят светува...защото досега отговарях само защото дискусията си оставаше в рамките на въпроса за мускулната маса...но мисля,че от тук нататък само ще flood-им....

MiRaCuLiXbb
10-17-2006, 14:08
по учените от нас хора не случайно са поставили граници за оптималното тегло на човешкото тяло и това понятие не съм си го измислил аз...
Който и учен да попиташ няма да каже изруд, а спортист. Определени са стандартни граници, а не оптимални. Оптималните граници за един стортист могат силно да се различават от стандартните.

1-цата би проработила(както при Дориан)и всичките легаджии,които междувпрочем имат изключително солидни гърди.
Отново пишеш простотии. Дориан прави 1-2 серия до отказ, а не 1 повторение. Освен това при едно повторение хипертрофията е миофибриларна, при което увеличаването на мускулната маса се постига много по-трудно от саркоплазмената хиретрофия. Всички легаджии имали солидни гърди, а я ги сравни с културист. Няма въобще място за сравнение. С 8-10 повторения и кръвния ток е по-силен, тоест напомпването е по-голямо. А и какъв пример даваш с Дориан. Знаеш ли по времето на Метцер кво са праили със стероидите... Тая тренировка не е за нормално трениращи хора.

защото се съмнявам че вичките хора с които ти обменяш опит или го получаваш най вече са наполовината на тези с които аз съм го правил...и то не просто случайни туристи...ами хора с изключително големи според мене практически познания(макар и да не са професори и учени,или поне не всички)
Хайде кажи да ги чуя.

DaBigBadMUJU
10-17-2006, 16:27
MiRaCuLiX.bb-Отново пишеш простотии. Дориан прави 1-2 серия до отказ, а не 1 повторение. Освен това при едно повторение хипертрофията е миофибриларна, при което увеличаването на мускулната маса се постига много по-трудно от саркоплазмената хиретрофия. Всички легаджии имали солидни гърди, а я ги сравни с културист. Няма въобще място за сравнение. С 8-10 повторения и кръвния ток е по-силен, тоест напомпването е по-голямо. А и какъв пример даваш с Дориан. Знаеш ли по времето на Метцер кво са праили със стероидите... Тая тренировка не е за нормално трениращи хора.


Дориан прави една серия..като разчита на едно 2 форсирани повторения за да изцеди мускулите си..за какво да се сравняват легаджиите и културистите?Това са различни неща..но във всеки случай легажиите имат по масивни гръдни мускули и раменни...но културистите ги превъзхождат защото техните са изчистени и нафибренидокато за силовия спортист не е важен релефа а силата респективно масата..и точно миофибриларната хипертрофия е деиствителния мускулен растеж...който се постига при тренировки с големи тежести...респективно с малко повторения...а цитоплазмената хипертрофия представлява увеличаване на течната среда на мускулната клетка...поправи ме ако греша....освен това цитоплазмената хипертрофия се постига с голям брой повторения...>8-10...а и кръвния поток с какво помага ..самото напомпване с какво е толкова важно освен за доставката на кислород...все пак важно е колко ще натовариш и увредиш мускулите отколкото това дали ще се изпомпаш на макс...а точно по времето на Ментцер и Арнолд стероидите далеч не са били развити така както днес и се е разчитало предимно на здравото хранене и добавките....но както и да е аз и без това не използвам този вариант с малкото повторения...аз също правя 8 до 10 защото мисля ...това е най-удачния хибрид за постигане на сила,маса и релеф едновременно....а и това за травмите е вярно.....но иначе защо да е необходимо да взимаш стероиди за да правиш подобни максимално натоварващи тренировки,след като и правилното хранене и стречинг е достатъчно според мен...

Barry
10-31-2006, 21:15
120 kilogramov relefen 4ovek? Ti izob6to vijdal li si takuf 4ovek na jivo? ae stiga prikazvahte fafli ..Dorian kato pravi do otkaz ne zna4i 4e ti kato fane6 i naprai6 2 serii do otkaz 6a go stigne6..seki tree si otkrie koi uprajneniq go pompqt nai dobre a ne da gleda6 toq i oniq kfo praat i da pravi6 su6toto..a za zoba no comment..ne e zadaljitelno da pie6 v promi6leni koli4estva za da naprai6 ne6to..samo 6te te sfetna 4e 2riq pri mladejite do 84 kg nai tejkiq mu cikal e do 30 mg metan a e jivotno tfa e 6toto znae kfo pravi znae na kfo da nablqga i ne si gubi vremeto sus podobni sporove po forumite
ai uspeh i PO-ZDRAVI!

zoben_pitbul
11-01-2006, 10:07
Първо-има 120кг. релефен.Гледай олимпия 2006.По темата-ако имаш пари(предполагам имаш щом питаш за зоб,който,вероятно ти е известно,е на доста високи цени) ще ти кажа една жестока комбинация от суплементи-креатин,таурин и глутамин(тея трите ги има събрани в един продукт),гейнър,протеин и трибестан.Тея всичките ако си ги вземеш съм 100% убеден,че ще качиш МИНИМУМ 5кила за около месец.

Пепи Пекторалиса
11-02-2006, 00:59
Тук малко прекалено забихте в теорията - все пак нека го кажем просто и ясно:
За да има добър растеж:
- над 2гр протеин(от качествени източнитеци) на кг телесна маса.
- положителен калориен прием(пак от качествени източници набавен)
- тренировка - за повторенията бих се спрял на 6 до 8 ако се търси маса.
- достатчъно сън - 8-9 часа.
- добавки са препоръчителни.

Оттам нататък просто чакаш резултатите, рано или късно идват.