PDA

View Full Version : WINDOWS



KoRn
10-10-2006, 12:39
PREDLAGAM TUK VSEKI DA KAJE NIAKOI SERIOZEN PROBLEM S WINDOWS I DA KAJE KAK DA BUDE RAZRE6EN!!! molia da pi6at hora koito naistina znaiat kakvo vur6at :-k

Psycho Realm
10-10-2006, 13:40
PREDLAGAM TUK VSEKI DA KAJE NIAKOI SERIOZEN PROBLEM S WINDOWS I DA KAJE KAK DA BUDE RAZRE6EN!!! molia da pi6at hora koito naistina znaiat kakvo vur6at :-k
А как да разрешиме "проблеми" като теб?

WILD__BOY
10-10-2006, 19:31
Сериозен проблем на бозата, е че не използва максимално хардуера, които използва.
Супер дървено изглежда.
Скъпа е.

Аз съм си намерил разрение.

InHell
10-10-2006, 20:41
Лично на мен ми минава през....сещате се от къде какво ще ползвам. Всеки вика "Уиндолс е боза, или не работи като хората".

Нека ви задам един въпрос: Абе `що го ползвате бе? Нали не е хубав? Че и не плащате! Че и недоволни!

Ами безплатен обяд няма.......т.е. има в случая - линукс. Хем безплатно, хем по-добре изглеждащо, хем няма да ви забива.

И сега ще ми кажете"Ами игрите няма да ми вървят" или "мирка ми няма да работи". Ами тогава ще си ползвате бъгъвата боза. Щом ви върши някаква работа и го използвате(безплатно) няма причина да вдигате врява.

За сведение - ползвам ХР и ME у нас си, а на работа.......всъщност е все тая - в момента използвам 98, ХР, Knoppix и Gentoo, като нямам проблем да си върша също толкова добре работата под Solaris или MAC OS X.
(Сега ще видите от къде изгрява слънцето с Vista - всичко досега рай ще ви се види.)

WILD__BOY
10-11-2006, 06:31
И сега ще ми кажете"Ами игрите няма да ми вървят" или "мирка ми няма да работи". Ами тогава ще си ползвате бъгъвата боза. Щом ви върши някаква работа и го използвате(безплатно) няма причина да вдигате врява.

Тук ще допълня. Под линукс има IRc. Ако ще играеш само игри на тоя комп, по-добре си купи конзола. Хем по-ефтино, хем по-добро. Пък и игрите излизат първо за конзолите. ;)
Жалко е да си ограничен геймър.

Който и да е
10-11-2006, 10:38
InHell, като я гледам каква турбо чекия е тази Виста (позвах Windows Vista RC1 build 5600 за 10 дена), много сериозно се замислям за алтернатива на Windows. Сигурно не съм само аз, но имам намерение да ползвам 2000/ХР до края на света...за да не минавам на Виста. Иначе Линукс.

InHell
10-11-2006, 15:52
@ WILD__BOY
Знам че има IRC клиент ;)
Ама нали не е вездесъщата "мирка"(това направо се размазах като го видях написано първия път)

WILD__BOY
10-11-2006, 16:18
@ WILD__BOY
Знам че има IRC клиент ;)
Ама нали не е вездесъщата "мирка"(това направо се размазах като го видях написано първия път)

мирка .. мирко .. все магарета бате :)
еми да .. xchat не дава да напишеш /j mainata si
трябва си малко зор, за да напишеш # ;)

sasho_metallico
10-11-2006, 17:00
Ем.... щом искате да ставате линуксаджии (ба си сложнта дума), има начин да подкарате приложения за Windows на линукс. Модула за тази работа се казва Winе. Kaк по-точно става-> не знам : )
На мен Windows си ми харесва. До преди няколко дни бях с Vista (наистина е малко бавничка, но с повече рам и малко оптимизация няма да се усеща : ))
Имам приятели, които ми казват, че под линукс може да си вършат наистина всичко, но на мен не ми изглежда толкоз лесно.

Та колкото до проблемите:
Според мен най-честосрещания проблем на Windows е процесите. Обикновенните потребители не знаят дори как да видят кои процеси товарят техния компютър, в резултат на което е бавен и най-често го бият : )))
За това в Vista са прибавени нови опции за мониторинг на системните ресурси. [който иска може да ги види тук (http://i9.tinypic.com/454n9dl.jpg)].
Решението какво е?
Ами според мен трябва първо да разучите кои са основните процеси на windows и какви съкращения имат. Трябва да ги разпознавате! Така като видите процес различен от системните, първо питате google за него, след което ако намерите, че е там не по ваше желание да го забраните.

KoRn
10-11-2006, 17:41
ETO EDIN 4OVEK KOITO RAZBIRA OT TUPITE KOMPUTRI

WILD__BOY
10-11-2006, 18:00
Леле бате М$ как са изкопирали тотално КДЕ и Макинтош...... деба крадците. Тая компания е създадена на кражба...

InHell
10-11-2006, 20:59
А, като се спомена Виста - какво му е толкова специалното и какви нови възможности ми дава(които 200% съм сигурен че няма да ми трябват), че да си струва да дам $200 за процесор и дъно, още толкова за поне 2GB памет, 7-те допълнителни гигабайта заети от него и още $200 за видео карта, че да гледам 3D десктопа, и да ми вървят отзад 50 услуги, които рядко вършат работа....а понякога и може да те побъркат!??? Еми не, мерси. Ама обикновения балък ще си ползва уиндоус, и ще ходи и ще дава грешни пари за хардуер(недай си боже да си купува и лицензирана версия). Е къде му е края? Затова, плясваш си един linux с едно KDE 3.5 и си готов - нито 3D десктоп ми трябва, нито нищо. Батко Били отдавна го зачука на потребителите, лошото е обаче, че не могат да се осъзнаят вече 10 години и продължават да бъдат цедени.

WILD__BOY
10-11-2006, 21:28
А, като се спомена Виста - какво му е толкова специалното и какви нови възможности ми дава(които 200% съм сигурен че няма да ми трябват), че да си струва да дам $200 за процесор и дъно, още толкова за поне 2GB памет, 7-те допълнителни гигабайта заети от него и още $200 за видео карта, че да гледам 3D десктопа, и да ми вървят отзад 50 услуги, които рядко вършат работа....а понякога и може да те побъркат!??? Еми не, мерси. Ама обикновения балък ще си ползва уиндоус, и ще ходи и ще дава грешни пари за хардуер(недай си боже да си купува и лицензирана версия). Е къде му е края? Затова, плясваш си един linux с едно KDE 3.5 и си готов - нито 3D десктоп ми трябва, нито нищо. Батко Били отдавна го зачука на потребителите, лошото е обаче, че не могат да се осъзнаят вече 10 години и продължават да бъдат цедени.

KDE 3.5 може да те изненада колко по-красив, практичен и удобен може да бъде от типичната представа за "дървения линукс дето само очилатите хакери го разбират". Например SuperKaramba е мноо добро приложение. По едно време си бях пуснал няква глупост и всяка сутрин получавах смеше комикс :)