PDA

View Full Version : Да спасим СМГ!



WILD__BOY
10-11-2006, 21:50
Да спасим СМГ

На вярно някой от вас са чули за ставащото със Софийска Математическа Гимназия, кои от приятели, кои от телевизията.
Проблема е сериозен. Някои хора се правят на интересни и то като разсипват училището ни.


СМГ е математическа гимназия и от доста време съществуват часове СИП и школи по математика. СИП са допълнителни занятия по математика в учебно време, а школите са за тези, които искат допълнително да се готвят по предмета. Школите се провеждат след (или преди) училище и/или през уикенда и в не малка степен на тях се дължат много от успехите на училището по състезания и олимпиади. Естествено всичко това изисква финансиране и то се осигурява от общината (която от своя страна е финансирана от МОН) за училища със специални предмети...

цялата статия >>тук (http://blog.zloba.ath.cx/?p=6)<< .

Споделям със вас, драги съфорумци, за да получа идеи, подкрепа и да дам гласност на случващото се.

Темата не е в Училище и приятели, защото не става дума само за едно училище, но и за съдбите на учители и ученици, за една институция с афторитет, каквато е СМГ.

magesnik
10-11-2006, 22:00
Ебати пародията,все едно да ида да уча за коли те да ми преподават за популацията на мравките в Камбоджа.Дееба тая държава си еба майката съвсем. :?

Mo6nooo
10-11-2006, 22:09
Само не разбирам как ще го спасим. На хората, от които зависи това явно не им пука...

WILD__BOY
10-11-2006, 22:15
Само не разбирам как ще го спасим. На хората, от които зависи това явно не им пука...
Лесно.
Първо хората трябва да знаят, зада имаме обществената подкрепа.
Второ трябва явно ние самоите ученици да се надигмен срещу разните непукисти и мързели в образователната система.

WILD__BOY
10-11-2006, 22:24
не ми отваря статията...

Какъв е проблема??

Проблема е че в момента СМГ реално няма Статут на профилирана гимназия (по документи) и часовете ни по СИП и школата остават без финансиране, което значи, че много от математиците не могат да запълнят програмата си от задължителни часове. Което ще доведе до съкращаването им и до намаляването на часовете по математика. Както каза маджестик - да искаш да учиш за математика те да те карат да учиш история на изкуството.

sunshine_
10-11-2006, 22:24
i az y4a v SMG!suglasna sum 4e trqbva da napravim ne6to,makar i da ne znam to4no kak 6e stane,no ot opit glava ne boli se pak... :-k

Mo6nooo
10-11-2006, 22:29
И колко часа седмичноматематика имате?

WILD__BOY
10-11-2006, 22:29
И колко часа седмичноматематика имате?
сега са само 8 :?

Mo6nooo
10-11-2006, 22:33
То и ние имаме толкова (със сипа), а пък си мисля че моето училище (Варненското МГ)на документи се води профилирана гимназия.

sunshine_
10-11-2006, 22:47
mi to 6kolata sq e zabranena,ma na6ta klasna si ni vika v subota...taka 4e ne e to4no zabraneno,ma oficialno ne moje da imame 6kola...

GLeZoRanA
10-11-2006, 23:17
Ебати пародията,все едно да ида да уча за коли те да ми преподават за популацията на мравките в Камбоджа.Дееба тая държава си еба майката съвсем. :? :smt005