PDA

View Full Version : ЕСЕЕЕ



pa3bupaTeJlky
10-12-2006, 08:24
ECE по темата : аз ще стана гражданин на ЕС ! мн ми трябва ...
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :П

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-12-2006, 16:02
namerih edno "az kato grajdanin na obidinena evropa" ... mai nqma da ti svurshi rabota shtoto e i kratko no.. vse pak ..АЗ КАТО ГРАЖДАНИН НА ОБЕДИНЕНА ЕВРОПА


Европа, за хората от почти целия свят, е смесица от култури, религии, история, нрави и националности, които са съхранили в себе си не само европийския манталитет, а и красотата и изяществото на забележителностите и природните дадености.
Да си член на съюза, който е сплотил страните, притежаващи нещо различно от целия свят, е превилегия, но и не, защото както Европейския съюз защитава и толерира своите поданици, така и ги ограничава и възпрепятства да бъдат самите себе си, със своите закони, норми и ограничения…
Незнам до каква степен нашата страна – България, би се справила с едно такова предизвикателство, като се има в предвид какви са Балканските нрави, и най-вече българските… Та нали с пътешествието си из Европа, точно Бай Ганьо е прославил Балканския народ и в частност българщината!
Лично аз, не бих оценила влизането в Европейския пакт като абсолютна превилегия, но и не мога да кажа, че няма да съм щастлива ако това стане.
Наистина членките на съюза имат права, с които не могат да се похвалят редица други държави: граждански, социални и политически. Наистина е голяма превилегия да можеш свободно да изразяваш мнението си; да се трудиш и образоваш свободно; да полагаш грижи за здравето не само на себе си, но и на семейството си; работодотелите да ценят в тебе не само трудещия се, а и знаещия индивид; да избираш и да бъдеш избиран… Свободното мислене е важно не само за техническия прогрес, а и за бъдещето развитие на целия Свят.
Но Европейския съюз не е само свобода и безгрижие – напротив: известни са строгите закодателни норми и закони; високите данъци, такси и осигуровки; ограниченията по вноса и износа, които са включени в Европейските законови разпоредби и др., които приложени към настоящото равнище на доходите в България, се отразяват отрицателно на средната класа от народа ни.
Както всяко нещо, и Европейския съюз си има своите положителни и отрицателни качества. Ясно е, че ако влизането ни в Съюза доведе до реално заплащане на труда, съобразено със съответното ниво на образование и извънреден труд, то тогава с гордост бих казала, че съм Гражданин на Обединена Европа.
Знам, че едно е сигурно – където и да сме ще си останем българи и ще прославим България с най-красивите и дадености – Българската роза, Панагюрското злато, умовете на страната ни, красивите планини, великата история…
Важното е, където и да “отидем”, било то в Европа или НАТО, да си “останем у дома”, да си останем българи и да запазим българското в себе си!