PDA

View Full Version : Как се става от брюнетка - блондинка ?



tedinkata_
10-12-2006, 10:40
Здравейте! Искам да попитам през какви фази и процедури трябва да премине косата за да стане от черна - руса ? И няма ли това много да увреди косата ? Вярно ли е че преди русото от черно става едно отвратително червено като рижаво :smt011 Благодаря предварително на всички! :-)

GLeZoRanA
10-12-2006, 10:47
хех не е задължително да ставаш рижава на мене първо косата ми стана някво много тъмно жълто след 1 - 2 боядисваня си стана русо (хубаво) като се има напредвид , че естествения цвят си ми е черен...Не е трудно ама наистина супер много ти се уврежда косата.То вече си зависи и от косата като ходих да ме боядисват и в салона имаше едно момче с тъмна коса на който за час му стана много хубаво русо ...

TSecret
10-12-2006, 13:03
moje da stane super ruso samo s efasor na loreal i da si prejali6 4-5 prasta otkosata! :)

ninsy
10-12-2006, 15:16
moje da stane super ruso samo s efasor na loreal i da si prejali6 4-5 prasta otkosata! :)
хех може и по - малко ;)
обаче от блондинка брюнетка как се става..искам да се боясисам черна ама нямам смелостта..ами ако не се харесам :( ?

TSecret
10-12-2006, 15:40
stava se i tam lesno samo 4e s profesionalna boq 6toto s obiknovenata 6te po4ne da ti zelenee kosata! ami predlagam ti da otide6 v magazin za peruki i da probva6 za da vidi6 dali 6te ti sedi dobre ili pak ako ima6 poznat deto darji magazin za drehi i manekenite imat peruki moje6 da probva6... az probvah 4erna peruka i mnogo se haresah no znam 4e rusoto mi e bilo me4ta i nemoga da se napravq 4erna za6toto sam sigurna 4e sled mesec dva pak 6te iskam ruzo no niama da moga da se napravq 6toto kosata mi em nogo slaba i niama da izdarji! i znai edno vsqki koito e bil rus i se e boqdisal drug cviat pak se vra6ta na rusoto... :)

niGGa
10-12-2006, 16:06
блондинка не се става лесно..това е генетически заложена тъпота..

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-12-2006, 16:13
ha nz dali shte e rijava oba4e probvai s kislorodna voda.. samo deto nz dali shte stane :smt017

ninsy
10-12-2006, 21:08
stava se i tam lesno samo 4e s profesionalna boq 6toto s obiknovenata 6te po4ne da ti zelenee kosata! ami predlagam ti da otide6 v magazin za peruki i da probva6 za da vidi6 dali 6te ti sedi dobre ili pak ako ima6 poznat deto darji magazin za drehi i manekenite imat peruki moje6 da probva6... az probvah 4erna peruka i mnogo se haresah no znam 4e rusoto mi e bilo me4ta i nemoga da se napravq 4erna za6toto sam sigurna 4e sled mesec dva pak 6te iskam ruzo no niama da moga da se napravq 6toto kosata mi em nogo slaba i niama da izdarji! i znai edno vsqki koito e bil rus i se e boqdisal drug cviat pak se vra6ta na rusoto... :)
маце права си .. пробвала съм черна перука..харесвам се..но и на мен русото ми е мечта..а за боите знам че ако не е професионална ще зеленея.. мисълта ми е после след време като не искам вече черно..как пак ще се направя руса?защото съм сигурна че ще искам пак..
А кафяво-черно искам да се направя уж за да си оставя малко моя естествен цвят и косата ми да почине от изтощаване...

cvetityy
10-12-2006, 21:39
блондинка не се става лесно..това е генетически заложена тъпота..

е стига де аз съм си руса естествена и не съм тъпа [-(

TSecret
10-13-2006, 03:32
ninsy boqdisvai samo korenite i niamad a si izto6tava6 kosata za6toto ako q boqdisa6 kafqva i posle pak iska6 ruso 6te q izto6ti6 3 pati pove4e... kakto kazah po-gore s efasora vs e vazmjno ,mislia 4e i s novata pudra na alcina 6te stane ot parviq pat

ninsy
10-13-2006, 15:32
ninsy boqdisvai samo korenite i niamad a si izto6tava6 kosata za6toto ako q boqdisa6 kafqva i posle pak iska6 ruso 6te q izto6ti6 3 pati pove4e... kakto kazah po-gore s efasora vs e vazmjno ,mislia 4e i s novata pudra na alcina 6te stane ot parviq pat
незнам решила съм вече и ще се боядисам тъмна.. ако не се харесам ще си я направя пак русо,ако ще и без коса да остана! :)
А този "efasor" каква цена е я даи малко повечко инфо :) че нали знаеш се ощве съм руса :roll:

TSecret
10-13-2006, 15:48
mi efasora go ima samo v salonite kadeto rabotqt s loreal profesionnel...v rozova opakovka e i nz kolko struva pitai v niakoi salon!

ninsy
10-13-2006, 17:11
мерси маце :) на приятелят ми майка му работи в такъв салон така че ще има от каде да намеря :-)

10-13-2006, 17:12
Oo az preminah ot ruso (estestveno) na 4erno po4ti... i godina bqh tumna i sega mi skimna predi nqkolko meseca kato zavur6ih 11 klas za bala da si buda pak rusa.... i pitah na mn mesta i se obezcvetih na ki4uri, boqdisah se nqkolko puti i sega mi e mn 6arena kosata. Ima pepelivo ruso(moito) po svetlo ruso, 4ervenikavo i nqkvo kestenqvo otdoly ... xax malko oburkano zvu4i, 6areno e ama ne prekaleno... i sega misla da se filiram pove4ko 4e da mi padne izto6tenoto i posle 6te vidim. MOQ SUVET E NE SE BOQIDSVAITE OT RUSI - 4ERNI ZA6TOTO POSLE.... VRU6TANETO NE E OT NAI PRIQTENITE NE6TA !

ninsy
10-14-2006, 09:33
ох.. се си викам утре ще се боядисам..а още съм си руса :-)

10-14-2006, 11:20
искате ли експертно мнение ..ее изказах се. Та по темата... значи моята коса е минала презь кво ли не, НО 1во ако си каносвана трябва да изчакаш каната да падне много добре,м защотото русото ще стане дето ви казвате рижаво. После ако се изрусяваш и си с тъмна коса иди на фризиор, щотото ще е голям сеир на някои места да не се намажиш добре и да ти остане тъмното, и псоел фризиорката ще ти каже всички бои, щото мене като ме прави черна и ми избро 1000 вида безвредни УЖ бои. така че фризиорката ще ти каже всичко :)

Дано да съм помогнала :)

tedinkata_
10-14-2006, 11:54
moje da stane super ruso samo s efasor na loreal i da si prejali6 4-5 prasta otkosata! :)



misi mn mila oba4e az sam s estetven cvqt svetlokestenqv i se boqdisvam ot blizo 2 god s 4eren i sega iskam da probvam s ruso ama... ne se sreshavam nai ve4e zashtoto kosata mi shte zaprili4a na nishto i sig pone polovinata nqma da q ima sled tova :(

tedinkata_
10-14-2006, 12:02
искате ли експертно мнение ..ее изказах се. Та по темата... значи моята коса е минала презь кво ли не, НО 1во ако си каносвана трябва да изчакаш каната да падне много добре,м защотото русото ще стане дето ви казвате рижаво. После ако се изрусяваш и си с тъмна коса иди на фризиор, щотото ще е голям сеир на някои места да не се намажиш добре и да ти остане тъмното, и псоел фризиорката ще ти каже всички бои, щото мене като ме прави черна и ми избро 1000 вида безвредни УЖ бои. така че фризиорката ще ти каже всичко :)

Дано да съм помогнала :)


mersi mn i na teb :) v kraina smetka mai shte si ostana s cherna kosa pone zasega :-k

TSecret
10-14-2006, 12:50
moeto mnenie e da ne si boqdisva6 kosata rusa za6toto posle hem 6te e izgorqla,hem 6te e skasena i trqbva da polaga6 adski mnogo griji za da prili4a na ne6to pak i trqbva da zabravi6 za se6oar,presa,ma6a i tn

tedinkata_
10-14-2006, 15:06
mdam taka si e ! mersi mnogo na vsichki za savetite vse pak :-)

10-14-2006, 15:37
zdravejte!az imam tamno kestenqva kosa i mi otne 1 godina,dokato se izrusq-ama hubavo ruso stana.iska se ogromno tarpenie,osobeno,ako ne iska6 da si obezcvetqva6 kosata i posle da q boqdisva6{za6toto taka se izto6tava dvoino}.v na4aloto 100% stava gaden cvqt-rijo ili "parjeni qica",no nqma na4in,stiskaite zabi,krasotata iziskva jertvi!ina4e ne se izto6tava mn kosata,moqta e dalga i ni6to i nqma,samo redovno trqbva da se vzima cavteja,no tova i da ne si rusa pak trqbva da se pravi!

ninsy
10-14-2006, 16:17
zdravejte!az imam tamno kestenqva kosa i mi otne 1 godina,dokato se izrusq-ama hubavo ruso stana.iska se ogromno tarpenie,osobeno,ako ne iska6 da si obezcvetqva6 kosata i posle da q boqdisva6{za6toto taka se izto6tava dvoino}.v na4aloto 100% stava gaden cvqt-rijo ili "parjeni qica",no nqma na4in,stiskaite zabi,krasotata iziskva jertvi!ina4e ne se izto6tava mn kosata,moqta e dalga i ni6to i nqma,samo redovno trqbva da se vzima cavteja,no tova i da ne si rusa pak trqbva da se pravi!
и на мен ми отне доста време докато стана хубаво русо,но сега искам тъмна..

™bLaCk`RoSe™
10-14-2006, 21:57
Първо-много търпение.Аз бях с доста тъмна коса и за да стана руса мина цяла година,защото не исках блондор или друг продукт за изсветляване.Сега косата ми е руса,но не и такава каквато искам.Боядисах се последният път с професионална боя,но не стана цвета,които исках.Днес гледах в един магазин за козметика изсветляващ прах с окислител на Лонда и мисля да прибегна до нещо такова.Та ако някой го е ползвал да каже действа ли,не уврежда ли много косата и колко време след използването му е добре да се нанесе боя.Четох,но на опаковката не пишеше.Мерси :)

amitq
03-14-2009, 19:29
да изкажа мнение по въпроса:
1.От черна към руса-Бях с гарваново черна коса,когато рещих че ще ставам руса и отидох на фризиор най-напред и ми обезцветиха цялата коса при което стана едно светло кестеняво на следващото обезцветяване стана рижа където го викате гадно рижа(ама изтраях се кво да се прави) и на следващото вече беше една златиста след месец и изкарахме кичори из цялата коса а след още 3 месеца и изкарахме 80% от косата на кичури и тя се сля и вмомента се правя с блондор и силен мат и косата ми е бяло-руса отностно с колко коса съм се разделила с много разбира се най-напред я отрязах късичка малко над раменете а иначе беше някъде под гърдите и опада доста но всяко нещо си има цена
2.От руса към черна-Това е определено по-лесният вариант и повечето жени който искат да си заздравят косата прилагат този метод ако сте много руса бяло руса първо се купува боя по възможност по-хубава марка или направо от фризьор и се боядисва след 2 седмици(защото цветът пада) се нанася втори път от същатата боя и след 3 седмици пак след 4-5 път зависи от косата вече може да се направите в друг ньоанс например черно със син отенък или с лилав но за да използвате такава боя трябва да имате хубава гарваново черна основа особенно ако е на руса коса е това е от мен надявам се да съм била полезна :)