PDA

View Full Version : Да кандидаствам ли след 7 клас?



crazy_sexy_cool`f
10-12-2006, 12:34
Не мога да реша! А другата година ще трябва да реша. Ся съм в дилемма... Ще ви напиша причините защо искам и защо не искам да остана в даскало.

Защо искам да остана?:

1. Ако се преместя страшно много ще ми липсват приятелите, учителите и самото даскало.
:cry: :smt010
2.Сега уча 3 езика (руски, английски, немски). Ако се преместя ще няма да уча поне един от тях, а сега езици много трябват.
3.Харесва ми
4.Мързи ме да уча за изпити O:)
5.Ако се преместя пак ще трябва да се правя на "послушно" момиче, за да направя добро впечатление да новите госпожи.
6.Сегашното ми даскало е много близко до нас и дори да стана 10 мин преди да е почнал часа ше закъснея с 2 мин или ако имам късмет няма да закъснея.
7.Страх ме е от новостите
8.Ще се натоварвам адски много.
9.Страх ме е, че после ще съжалявам, че не съм останала в даскало.
10.Училището ми се води като най-елитното в Варна

Защо не искам да остана в даскало?

1.има униформи
2.брати като ми разказва какво е в гимназията и аз искам да разбера
3.Приятелките ми от махалата казват, че много ме мързяло да уча и затова не искам да канидаствам. Така..Вярно е, че малко ме мързи но ако реша да кандидаствамще се амбицирам до такава степен, че ще изкарам 2 шестици :smt005
4.Страх ме е да не съжалявам, че не съм отишла в гимназия
5.Има много стълби, които едвам-едвам изкачвам... :smt016

това беше. Надявам се, че сте имали търпение да изчетете всичко това. Наистина много съм объркана. Незнам какво да направя

XaKePa
10-12-2006, 12:44
По-добре кандидатствай, не можеш винаги да останеш в първи клас трябва да продължиш напреде, да пораснеш...
А за това че ще ти липсват приятелите няма да кандидатсваш в софия нали? ;) от догодина изпита ще е тест а не изпит :)
А пък в днешно време е важно да имаш добро образование, повярвай ще ти хареса в гимназията..., най малкото ще срешнеш нови хора/приятели :)

CrazyWitch
10-12-2006, 12:46
Еми по-добре се опитай... От опит глава не боли. Може пък след време да съжаляваш. Знае ли се! Опитай.

crazy_sexy_cool`f
10-12-2006, 12:51
незнам...и там ще ми дадат хубаво образование. Сигурна съм. Не мога и да намеря гимназия, която да ми допадне. Руска - не, английска - не, немска -не, фенска -не, испанска-не, природоматенматическа - не, математическа-не, техникумите-не. Не сетих други, но разберете, че чсове наред съм мислила за гимназиа, която да ми харесва и...НИЩО!

леа
10-12-2006, 12:51
най-важното, което си написала че ти харесва, че имаш приятели- това е важно, но догодина вече няма да е същото. приятелите ще се разпилеят а ти ще се почувстваш като ---лузър

RoyTheReaper
10-12-2006, 12:58
един от основните проблеми които изтъкваш е че те мързи да учиш. според мен трябва да преодолееш това мислене, защото оттук нататък ще се изправиш пред дилема: да учиш и да станеш човек или да работиш неблагодарна физическа работа. колкото до приятелите - нищо не пречи да поддържаш връзка с тях. разстоянието - не мисля че това изобщо трябва да е фактор. езиците: достатъчни са ти немски и английски. следователно, кандидатствай.

хубаво е и да уточниш каква искаш да станеш като порастнеш или ако не знаеш, да споделиш какви са ти интересите.

crazy_sexy_cool`f
10-12-2006, 13:06
Пропуснах да ви кажа, че ние сме по нова програма и след 4 клас правихме изпити за следните паралелки: Руски,английски, немски; Английски,руски, немски;Италиански,английск и,руски;Френски,английски,р уски;
С обещанието, че след 7 клас няма да правим изпити за оставането в даскалото. Да, ама сега са решили, че ако средния успех на випуска е ПОД 5,50 ще правим. Випуска незнам дали ще искара и 3,50 така че пак ще правя изпити. Пък и това мойто даскало се води и за гимназия. Относно това че немски и английски са ми досатъчни, не мисля че рускиия е излишен. Плюс това той ми е любимия език от тях трите.

macka123
10-12-2006, 13:18
според мен ако наистина само това са причините е по разумно да останеш в старото си училище
както ти каза е елитно и познаваш хората
не намирам причина да се местиш
това като униформи и стълби са детски работи
мисли за бъдешето си

Rush_girl
10-12-2006, 13:40
За гимназиййте просто няма как нищо да не ти хареса-та ти не знаеш подробности за тях.Вярно брат ти кандидатсваше,анито също ама тогава не беше мн заинтересована-тъй че поинтересувай се малко все нещо ще ти допадне! 8) А за училището не мн вярно :roll:

crazy_sexy_cool`f
10-12-2006, 13:48
За гимназиййте просто няма как нищо да не ти хареса-та ти не знаеш подробности за тях.Вярно брат ти кандидатсваше,анито също ама тогава не беше мн заинтересована-тъй че поинтересувай се малко все нещо ще ти допадне! 8) А за училището не мн вярно :roll: Интересувах се. Не тогава, а сега!!!! Няма такава гимнази, разбери ме!!! Страх ме е и случайно ако не ме приемат никъде ще се смачкам като за световно. На Анито май не и пукаше много, много, ама тя е друг характер! Аз не съм такава. А и даскалото ми се води като станеш 8 клас се води осма гимназия!

Rush_girl
10-12-2006, 14:25
a ti se vneta?nali ima6e mn da u4i6? :---) :---) :---) :---) :---) :---)

crazy_sexy_cool`f
10-12-2006, 15:00
a ti se vneta?nali ima6e mn da u4i6? :---) :---) :---) :---) :---) :---) IMAH!