PDA

View Full Version : Емо?!?!?



Страници : [1] 2 3

TeditoOoo
10-12-2006, 13:54
Здр всички :) От около една седмица всички около мен са се вманиачили с тва емо...То добре,ама постоянно ми натякват,че аз съм такава,а според мен не е така :-k
Та исках да ви попитам слушате ли емо (emotional core) ???Има ли във форума емо-та?Как разбрахте,че сте? От колко време е?Харесва ли ви?Как го приемат околните?Изглеждате ли като типично "емо"?Иии какво още...Ами например как гледате на света около вас?
Не искам да убидя никого от форума,даже напротив.Просто ми е интересно,а и искам да разбера наистина ли е възможно да съм такава.
Много благодаря предварително на всички :D

TeditoOoo
10-12-2006, 14:09
Еее ок де :( Дори и да не сте можете да си кажете мнението...

DoPye
10-12-2006, 14:12
за пръв път ги или го чувам

10-12-2006, 14:25
Емо! Това е стил драги читатели, повечето хора биха го причислили към метъла, но той е доста далеч от това понятие.
Стилът възниква през началото на 80-те когато Minor Threat започват да вкарват емоционални елементи в иначе популярните пънкарски ритми. Въпреки че стилът мина двадесетата си годишнина, много малко хора са посветени в тази култура. Това до известна степен го пречислява към ъндърграунд стиловете, но за това и пиша тази статия, за да може ако някой се поинтересува, да знае на къде да се обърне за информация.
На кратко какво различава Емо-то от другите стилове. Той има два подстила - Емокор и Скриймо, съответно по-лек и по-тежък вариант. За Емокор - долижава се до известна степен до пънк, но мелодията която присъства в песните е уникална и е може би несравнима с нищо друго. Вокалите на групите са с чисти и плътни гласове което отново допринася до голяма степен за мелодията. Примерни групи: Funeral for a Friend, Rise Against, Across Five Aprils, A Thorn for Every Heart, Blindside, Letter Kills, lostprophets, My Chemical Romance, Senses Fail, Story of the Year и много, много други. Наистина групите са хиляди, но за жалост слабо оценени. Може би някой от вас ще разберат за какво пеят съответните групи само по имената им.
Сега за Скриймо - тежката част от Емо музиката. В нея доста неща се доближават до Дет или Блек метъл, но това е само защото доста от групите в последно изброените два стила са повлияни от Скриймо без дори да знаят че има такова понятие. В Скриймо също се набляга до известна степен на мелодията като този път е значително по-тежка и на някой места може да се каже брутална. Вокалите крещят с толкова колкото гърлото им позволява, но тези които се интересуват знаят, че това не е напразно, а думите в песните са най-често от рода на "Unfading beauty, not just a face. I held it's innocence within my heart" и "The pain of a moment's time will forever beg you forgivness". Тук мисля е мястото кадето да кажа какво значи думата Емо. Тя има английски произход и е съкратена от Емоушанъл(Emotinal) или преведено на родният ни език - Емоционално от кадето можете да разберете защо са такива цитираните текстове по-горе. Ето и примери за Скриймо групи - As I Lay Dying, It Dyes Today, Bleeding Through, Atreyu, As Friends Rust, Аvenged Sevenfold, Hopesfall, Thrice, Underoath, Unearth и т.н. Наистина много групи които остават в сянката на лигавите поп и РнБ звезди.
It's a pity.

*Poli*
10-12-2006, 14:29
Здр всички :) От около една седмица всички около мен са се вманиачили с тва емо...То добре,ама постоянно ми натякват,че аз съм такава,а според мен не е така :-k
Та исках да ви попитам слушате ли емо (emotional core) ???Има ли във форума емо-та?Как разбрахте,че сте? От колко време е?Харесва ли ви?Как го приемат околните?Изглеждате ли като типично "емо"?Иии какво още...Ами например как гледате на света около вас?
Не искам да убидя никого от форума,даже напротив.Просто ми е интересно,а и искам да разбера наистина ли е възможно да съм такава.
Много благодаря предварително на всички :D

Mhmmm сигурно се обличаш якоОо екстраординари :-D Иначе за тфа emotional core чувам едва ли не за 1 път.... смисл, според мен, преценяват дали си "емо" най-вече по външният ти вид....

TeditoOoo
10-12-2006, 14:38
sexy_small_lady задължена съм ти,че обясни на тези,който не знаеха :smt058 Съгласна съм с теб за това,че наистина има хиляди групи,които остават в сянка. За съжаление малко са хората,които оценяват творчеството им :smt011 Но мисля,че макар и малко,феновете им са истински :D
Колкото до мен...повечето от групите,които изброи са ми известни само като имена,защото трудно намирам по нещо тяхно 8-[ Ако можеш,много бих се зарадвала на някое и друго линкче :P (дано не станах прекалено нахална) :)

10-12-2006, 14:42
:arrow: http://www.vbox7.com

виж тук има доста музика ;)

TeditoOoo
10-12-2006, 14:43
:arrow: http://www.vbox7.com

виж тук има доста музика ;)
Ихаа мн благодаря :D

AliceSw
10-12-2006, 14:44
моля ви се пи6ете го или "имо" на BG или "emo" на US
най-важните му характеристики са текстове с основно любовна насоченост (от тук и името му Emotional Core - emocore) , особените прически най-ве4е на мъжете, черните прилепнали дрехи и такива работи, наистина имотата най-добре познават по външния вид, според някои имат и известна склонност към самоубийство.
като музика имото включва мн стилове, има мн леки и забавни песни, но има и доста тежки, но за да си имо трябва да изглеждаш като такова - просто особеност на стила :mrgreen:

DoPye
10-12-2006, 14:59
http://www.vbox7.com/play:67bdd3a4


тая манга кърти отвсякаде
мноо е яка

the_o.c_girl
10-12-2006, 15:18
само моля sexy_small_lady ПИШЕ СЕ МЕТЪЛ

DarkSanctuary
10-12-2006, 15:25
http://img218.imageshack.us/img218/1249/emokidjs3.jpg

priti_kiti
10-12-2006, 15:29
хаа тука бая псувни ще има :lol:

10-12-2006, 16:21
moje li da dadete linkove kum emocore pesni ili pone kajete nqkoi grupi da 4uq za kakvo stava vupros.;)

10-12-2006, 16:22
Sexy_Small_Lady по-големи глупости не можа ли да напишеш?

eas7a
10-12-2006, 16:28
Еми аз съм Scremo, емо момчетата носят женски дрешки въпреки яките си прически... Но това дали си емо, скриймо и т.н. не се определя само от външния вид и музиката която слушаш... повечето емо-та са такива точно защото "било модерно", особено в Пловдив е пълно с такива индивиди...
мога да пиша с години тук, но ако искаш да разбереш точно за какво става въпрос и имаш конкретни въпроси, драсни 2 реда на ЛС...

AngelOfDarkness
10-12-2006, 16:28
Почувствах се светната. Значи нямах идея, че As I Lay Dying не някакъв вид са блек метъл... Аз ги слушам понякога, но признавам си съм си с gothic-death-black(най-вече) сърце. Не мога да се оправя вече, уча се но за всяка група се появяват по няколко отворковци да спорят къв стил е :smt015 И като ти кажат едно, друг те обижда 3 часа и така трябва пред всеки да се говори квото му хареса. Друг е факта, че имам чувството, всеки ден излизат нови стилове,които не се различават много от други 5, но ги има. Та и вашите...сигурно са известни, но по друг начин и...
Съответно не мога да си оредставя и стила на обличане да е много по-различен...Трябва да съм виждала, но явно не ми е правило впечтление.
Да поспоря: стила музика не определя склонността към самоубийство. Ако е така тогава блек и дет(като дет маг :mrgreen: ) металите, да са направили кефа на жадните за битки хеви метали, да са поитрепали част от тях(те са при Один,не се бойте) и да НЯМА никакви дуум метали. Последните трябва да са толкова черногледи и безразлични, че да умрат подсъзнателно :smt005 (ако ме разбрахте)
Така де, можете да им опишете стила на обличане, така че да ви разбере и някой откачалник даже... 8)

10-12-2006, 16:30
Sexy_Small_Lady по-големи глупости не можа ли да напишеш?


ako znaesh ne6to po-umno,molq... napishi go.Az ne slu6am takuv stil muzika taka 4e e vuzmojno naistina da gresha,no kolkoto znam informaciqta mi e vqrna :!:

:smt014

Emocore
10-12-2006, 16:31
/yawn tuka imalo i drugi koito slu6ali emo :roll:

10-12-2006, 16:31
Първо искам да ви напсувам, защото сте супер зле и нищо не отбирате. Ето - МАМА ВИ ДЕЕБА ГРОЗНА.

Второ - Как се определяте като скриймо? Въобще знаете ли какво е скриймо? Имам новина за вас Ънърт, Фюнерал Фор А Френд и т.н. НЕ СА НИТО ЕМОКОР НИТО СКРИЙМО, капиш? Скриймо в България слушат не повече от 5 човека и аз имам честа да съм един от тях. Колко от вас знаят кои са Orchid? Joshua Fit For Battle? Японските Envy? Yaphet Kotto? Това е 100%-ово скримо. Хванете заключете тая тема щото сте смешни и не го осъзнавате. AS I LAY DYING са шибан метълкор разберето го това най-накрая.

Emocore
10-12-2006, 16:34
Първо искам да ви напсувам, защото сте супер зле и нищо не отбирате. Ето - МАМА ВИ ДЕЕБА ГРОЗНА.

Второ - Как се определяте като скриймо? Въобще знаете ли какво е скриймо? Имам новина за вас Ънърт, Фюнерал Фор А Френд и т.н. НЕ СА НИТО ЕМОКОР НИТО СКРИЙМО, капиш? Скриймо в България слушат не повече от 5 човека и аз имам честа да съм един от тях. Колко от вас знаят кои са Orchid? Joshua Fit For Battle? Японските Envy? Yaphet Kotto? Това е 100%-ово скримо. Хванете заключете тая тема щото сте смешни и не го осъзнавате. AS I LAY DYING са шибан метълкор разберето го това най-накрая.

razbira se , hodi umri v nqkoi ugul.

10-12-2006, 16:35
Първо искам да ви напсувам, защото сте супер зле и нищо не отбирате. Ето - МАМА ВИ ДЕЕБА ГРОЗНА.

Второ - Как се определяте като скриймо? Въобще знаете ли какво е скриймо? Имам новина за вас Ънърт, Фюнерал Фор А Френд и т.н. НЕ СА НИТО ЕМОКОР НИТО СКРИЙМО, капиш? Скриймо в България слушат не повече от 5 човека и аз имам честа да съм един от тях. Колко от вас знаят кои са Orchid? Joshua Fit For Battle? Японските Envy? Yaphet Kotto? Това е 100%-ово скримо. Хванете заключете тая тема щото сте смешни и не го осъзнавате. AS I LAY DYING са шибан метълкор разберето го това най-накрая.

razbira se , hodi umri v nqkoi ugul.
Яж хуй. Слушай си чалгата, която смело наричаш ЕМО и трай. Само да ти кажа EMO MUSIC HATES MTV.

eas7a
10-12-2006, 16:36
Да добавя... емо-то всъщност значи Emotional HARDcore... иначе то няма само Емо, Скриймо и т.н. групи, тези групи обхващат няколко стила - Emo/Screamo/Post-Hardcore/Alternative (и някои Punk)...
Иначе ето няколко групи:
Senses Fail - Emo/Punk/Screamo
underOATH - Screamo / Rock / Alternative
SAOSIN - Emo/Screamo/Alternative
Shyla - Screamo / Experimental / Rock
Ice Nine Kills - Emo / Screamo / Alternative

И още много и много... ;)

eas7a
10-12-2006, 16:40
Първо искам да ви напсувам, защото сте супер зле и нищо не отбирате. Ето - МАМА ВИ ДЕЕБА ГРОЗНА.

Второ - Как се определяте като скриймо? Въобще знаете ли какво е скриймо? Имам новина за вас Ънърт, Фюнерал Фор А Френд и т.н. НЕ СА НИТО ЕМОКОР НИТО СКРИЙМО, капиш? Скриймо в България слушат не повече от 5 човека и аз имам честа да съм един от тях. Колко от вас знаят кои са Orchid? Joshua Fit For Battle? Японските Envy? Yaphet Kotto? Това е 100%-ово скримо. Хванете заключете тая тема щото сте смешни и не го осъзнавате. AS I LAY DYING са шибан метълкор разберето го това най-накрая.
Големия разбирач... 1во... НЯМА Metalcore, a core metal което са FFAF, BFMV, AILD, MCR и така нататък... 2ро... цял стил не се определя от 5 групи[!]. Така че не разсъждавай много, защото начина по който се изказваш ми напомня на тези "емота", които са такива само за да са модерни

Emocore
10-12-2006, 16:42
"емота", които са такива само за да са модерни
takiva gi nea v bg

priti_kiti
10-12-2006, 16:43
хаа тука бая псувни ще има :lol:
кво ви казах.. :roll:

fake
10-12-2006, 16:44
emocore, спри да се правиш на интересен, човека до голяма степен беше прав
само едно не ми хареса-защо си мислиш, че като слушаш envy и joshua fit for battle, си някф ултра мега хипер уникален? 5 човека са, ама друг път(това говори и за твоята непросветеност така да се каже) има доста хора в Бг(вече)които слушат скриймо, и под слушат нямам предвид, че са чули 3 песни на as i lay dying и се мислят за адските скриймъри...говоря за Saetia, angelhair, bear vs. shark, etc. - групи, които до преди...година да кажем може и да не ги е слушал почти никой в Бг, но смятам, че сега вече скриймото доста..успешно навлезе в България

а да, и защо "шибан метълкор"..че са метълкор, метълкор са, ама шибан...ще поспоря :lol: яката изцепка беше, като ми казаха, че са имо :smt017

eas7a
10-12-2006, 16:45
"емота", които са такива само за да са модерни
takiva gi nea v bg
разходи се малко из Пловдив...

10-12-2006, 16:47
Първо искам да ви напсувам, защото сте супер зле и нищо не отбирате. Ето - МАМА ВИ ДЕЕБА ГРОЗНА.

Второ - Как се определяте като скриймо? Въобще знаете ли какво е скриймо? Имам новина за вас Ънърт, Фюнерал Фор А Френд и т.н. НЕ СА НИТО ЕМОКОР НИТО СКРИЙМО, капиш? Скриймо в България слушат не повече от 5 човека и аз имам честа да съм един от тях. Колко от вас знаят кои са Orchid? Joshua Fit For Battle? Японските Envy? Yaphet Kotto? Това е 100%-ово скримо. Хванете заключете тая тема щото сте смешни и не го осъзнавате. AS I LAY DYING са шибан метълкор разберето го това най-накрая.
Големия разбирач... 1во... НЯМА Metalcore, a core metal което са FFAF, BFMV, AILD, MCR и така нататък... 2ро... цял стил не се определя от 5 групи[!]. Така че не разсъждавай много, защото начина по който се изказваш ми напомня на тези "емота", които са такива само за да са модерни
Come again?
Слушам МЕТЪЛКОР, такъв стил има, каквото и щеш да ми говориш. Тва core metal не знам от къде го избичи. А емокор, емо, скриймо и МЕТЪЛКОР, ню скуул хардкор и олд скуул хардкор слушам вече от 5 години, приблизително. Много преди да започнат да го пускат по телевизията. Странно но преди няколко години не си спомням да са били пускани теми за емото. Кой е модерен сега? Трябва да разберете, че емо-то не започва от Май Кемикъл Роуменс и не свършва с булет Фор Май Валънтайн (и това са все групи, появили се преди 2-3 години). Защо никой не говори за Grade? Айде нали сте много запалени? Ами Botch? Vision Of Disorder? Защо никой не ги споменава, като сте толкова навътре?

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-12-2006, 16:47
за пръв път ги или го чувам

i az :-k
a i tova koeto pisa sexy_small_lady e tolkova dulgo 4e ne smqtam i da razbiram :)

fake
10-12-2006, 16:47
eas7a, не говори глупости, стила е точно метълкор

eas7a
10-12-2006, 16:50
eas7a, не говори глупости, стила е точно метълкор
групите които той изброи дори и в wikipedia, са обозначение като core metal... може да е разлика в начина на писането но стила обхваща едно и също

10-12-2006, 16:50
fake, и ти недей да ми говориш глупости. Не се имам за уникален като слушам тия банди, те са просто примери за истинската дефиниция на стила + това скримото още не е навлезнало масово (и се надявам това никога да не стане). Това, че си го прослушват отделни хора е друг въпрос.

10-12-2006, 16:51
eas7a, не говори глупости, стила е точно метълкор
групите които той изброи дори и в wikipedia, са обозначение като core metal... може да е разлика в начина на писането но стила обхваща едно и също
Бих ви препоръчал вместо да седите да четете в уикипедия и да циклите на 5 едни и същи групи да хванете да ПОСЛУШАТЕ малко музика. Чак тогава ми говорете кое е емо и кое не е.

fake
10-12-2006, 16:51
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ама той чете уикипедиаааааааааа :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
слънце мое, групите, които той(а по-късно и аз) изброихме, са скриймо.умолявам те, отвори си ушите и СЛУШАЙ музиката, не чети какво пишат за нея по уикипедиите

eas7a
10-12-2006, 16:51
Гост, но правиш нещата да изглеждат такива се1 ти си единствения който слуша такава музика и на нас ни е забранено... всеки слуша каквото му харесва и никой няма право да го критикува, особено ако слуша подобна музика

Еми слушам и то постоянно и тъй като немога да се похваля, че знам всичко, за това за което не съм сигурен обичам да проверявам за да не се излагам, като изказвам лично мнение за факт.. това което вие правите...

фейк говоря за изброените по-рано от него.. Funeral for a friend, Bullet for my valentine и As I Lay Dying

10-12-2006, 16:53
Гост, но правиш нещата да изглеждат такива се1 ти си единствения който слуша такава музика и на нас ни е забранено... всеки слуша каквото му харесва и никой няма право да го критикува, особено ако слуша подобна музика
Абе нищо не ви забранявам, ама като поне се водите някакви, гледайте да разбирате все нещо, защото за сега само глупости четох.

fake
10-12-2006, 16:53
fake, и ти недей да ми говориш глупости. Не се имам за уникален като слушам тия банди, те са просто примери за истинската дефиниция на стила + това скримото още не е навлезнало масово (и се надявам това никога да не стане). Това, че си го прослушват отделни хора е друг въпрос.
мисля, че сега масовото е емо-вълната...ще се задържи още поне година...и ще дойде следващата 8-[
признавам, че има и добри емо групи, емото наистина не се изчерпва с 5те групи, дето пускат по МТВ, но цялата тази "модернизация" makes me sick

eas7a
10-12-2006, 16:55
Гост, но правиш нещата да изглеждат такива се1 ти си единствения който слуша такава музика и на нас ни е забранено... всеки слуша каквото му харесва и никой няма право да го критикува, особено ако слуша подобна музика
Абе нищо не ви забранявам, ама като поне се водите някакви, гледайте да разбирате все нещо, защото за сега само глупости четох.
Явно не сме се разбрали просто.. това за което аз говорех се оказа, че не е същото за което и вие... групите които изброихте - ДА скриймо са и то от най-доброто поне според мен... но да ми кажеш че БФМВ или ФФАФ са емо е жалко изказване...

Emocore
10-12-2006, 16:56
ffaf sa , bfmv ne sa.

eas7a
10-12-2006, 16:58
ffaf sa , bfmv ne sa.
Не се изказвай неподготвен... ffaf дори и те самите не се определят като емо. А като вземем под въпрос, че Funeral for a friend, bullet for my valentine i lostprophet се водят под един стил...

Пък и това делене на стилове ми се струва доста глупаво... аз примерно не слушам ВСИЧКИ групи от един стил, слушам каквото ми харесва...

fake
10-12-2006, 17:02
:smt015 скучни сте...госта е единствения, с който бих могла да проведа нормален спор оттука, другите всичките сте чилдрън ъф дъ уикипедиа, за кфо говорим изобщо

eas7a
10-12-2006, 17:06
Но аз не искам да споря... за това се основавам на факти написани от хора градили тая музика и занимавали се с нея преди да сме били всички ние измислени...

fake
10-12-2006, 17:07
"фактите" в уикипедия 100% не са писани от тия хора :lol: :lol: :lol:

eas7a
10-12-2006, 17:08
Да съм казал, че черпя инфо само от там... ако искаш да удоблетворяваш haterските си наклонности прави го с някой друг... не съм аз човека с който да се заяждаш...

Sinister_Doll
10-12-2006, 17:46
Първо- Драстиии!, шот не сме се виждали от мн време, и второ аз ше ставам музикална курва пък! Аре убийте ме, аз пък ше мешам блек с имо ако искам и шсе кефя :smt016
Абе мъжките имота малко ме плашат... Бррр, яко мъженствени!
Няма да ви се мешам в споровете, шот май само аз не се изживявам като най компетентния човек в тоя форум- не, ами на цялата планета...
Пропуснах да спомена, че се кефя, дааам. На текстовете не толкова, шот депресарския период го заибах вече, колкото на звученето. Ставам хипер актив, като слушам... Яхууууу!
Тааа, на темата- Тц, не съм никфо имо, ама рамките на очилата ми са. Сериозно! Всички имота са с квадратни рамки, кат` мойте :smt017
Абе, яко се кефя и на шантави диадеми, ама няма да ме прихване имовщината... Тц, тц...

Amayo
10-12-2006, 17:48
Около мене па сички са се вманиачили с тва Гошо.

scion_of_Storm
10-12-2006, 17:56
Емо съкс, наистина...И който каза, че Unearth са емо е пълен идиот :D :lol:

DoPye
10-12-2006, 18:33
http://youtube.com/watch?v=PSd8zgBlETQ


Die, emo's. :twisted:


аааа ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) баси мизерията

Swinkenhoffer
10-12-2006, 18:36
модерните имота са издънката на обществото... ииии, съответно, трябва да умрат до крак. мразя ги.

eas7a
10-12-2006, 18:43
Интересна чалгарска представа за емотата има в тая песничка... жалка история...

scion_of_Storm
10-12-2006, 19:20
Райдъре, не се ебавай бе, по-добри от май шитикъл гейанус са токио хотел и симпъл план! Нищо не разбирате вие от емо! [-X ](*,) :lol:

TeditoOoo
10-12-2006, 19:25
Райдъре, не се ебавай бе, по-добри от май шитикъл гейанус са токио хотел и симпъл план! Нищо не разбирате вие от емо! [-X ](*,) :lol:
Simple Plan,Tokio Hotel?!?!? Тва не е емо.Колкото да не разбирам,тях ги слушам от доста време и мога да ти кажа,че НЕ СА ЕМО!!!!

eas7a
10-12-2006, 19:34
My Chemical Romance, НЕ СА ЕМО!!!

scion_of_Storm
10-12-2006, 19:38
А кво са бе пич?Поп?Или риъл пънк :lol: :evil:

Emocore
10-12-2006, 19:47
Интересна чалгарска представа за емотата има в тая песничка... жалка история... Ти пъ кво се обаждаш, (и)емо... :-D май геймикъл романс и те са зле..хах
Ti gadino mul4i da ne doide Rob Halford da ti nadup4i guza :twisted:

Emocore
10-12-2006, 19:49
Интересна чалгарска представа за емотата има в тая песничка... жалка история... Ти пъ кво се обаждаш, (и)емо... :-D май геймикъл романс и те са зле..хах
Ti gadino mul4i da ne doide Rob Halford da ti nadup4i guza :twisted: хахахахахаххахах :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 !!!!!! идиота се обади... аххахах

ако успее ша го черпя с пастичка от мозъка ти.. :roll:

men 6e me 4erpi6 s pasti4ka v subota :wink:

eas7a
10-12-2006, 19:49
А кво са бе пич?Поп?Или риъл пънк :lol: :evil:
omfg... Не се обаждай моля те, за да не се излагаш...


My Chemical Romance
Rock / Metal

Emocore
10-12-2006, 19:55
Izvinete no ima podobni izcepki v neta, bqh 4el 4e Iron Maiden bili pop...

eas7a
10-12-2006, 19:58
А кво са бе пич?Поп?Или риъл пънк :lol: :evil:
omfg... Не се обаждай моля те, за да не се излагаш...


My Chemical Romance
Rock / Metal



умри ф кофите бе лайно!!! :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 рок/метъл... :smt005 :smt005
1. Много внимавай в приказките...
2. Тва са band profiles в myspace създадени и поддържани от самите тях... и дори и да има разминаваня с реалния стил... МЦР не са емо... а вие сте тъпанари яко и за кво въобще се занимавам да ви го набивам в тъпите чалгарски главички

Emocore
10-12-2006, 19:59
eas7a uspokoi se

Emocore
10-12-2006, 20:00
Emo(съкратено от “emocore”, от своя страна съкратено от “emotional hardcore”, използвано обикновено като “emotional”) е термин, който описва почти всяка форма на алтернатив-рок, който изразява емоции извън рамките на традиционния пънк, показващ ограничена палета от емоции свързани с отчуждението и яростта. Използван е също така, за да опише феновете на този жанр, повечето тийнейджъри (Emo Kid). Въпреки терминът, Емо произлиза от hardcore-punk сцената в Съединените Щати някъде в средата на 80-те. Корените на стилът могат да бъдат открити в две групи от post-punk ерата. През 1983 г. албумът VS на Mission Of Burma постига много в отношение – разширяване границите на пънка фиксирайки първичната емоционалност и съдържа proto-emo класиката Thats When I Reach For My Revolver. През 1984г. Husker Du издава Zen Arcade доказвайки подробно какво е всъщност emo: комплекс от сурово китарно звучене с емоционални вокали и завладяващи съзнанието текстове. Понятието emocore навлиза в употреба през 1985г. и е използвано да характеризира убедително групи от Washington D.C. хардкор-сцената, които за ужас на хардкор-феновете започват да бълват много нетипични за пънка емоции в своята музика, включително тъга, надежда, състрадание и дори любов. Две банди се открояват като типични emocore на първо време и това са Rites Of Spring и Embrace. Стилът привлича, банди като Moss Icon, Policy Of Three, Navio Forge и Indian Summer стават като просто наричаното “emo”, стил, който увеличава драматичните аспекти на вокалните изпълнения с идеята за реализиране на голям пробив сред аудиенцията. И успяват, резултатът е смайващ – след края на всяко представление на емо-групи остават плачещи или крещящи фенове. Много ефективно, като отворен екран за емоции това кара хардкор-феновете да се чувстват некомфортно и често има търкания между двата лагера. С голямата масовост на алтернатив-музиката през началото на 90-те, новият вторично-произлязъл стил наречен “hardcore emo” преживява огромни бъдещи успехи с гладките, емоционални вокали. Известните хардкор емо групи са Heroin, Angel Hair, Antioch Arrow, Swing Kids и Mohinder. Много от тези хардкор емо групи, като Antioch Arrow, взривяват сцената на Западното крайбрежие на Щатите. След упадъкът на повечето значими групи в движението, фокусът пренасочва емо на изток. Screamo изпъкват в Европа. По-късно през 90-те групи като Sunny Day Real Estate и Mineral се открояват като по-модернистични форми на емо, които смесват ранното emocore от сорта на Rites Of Spring с post-hardcore иновациите на Fugazi. Първата група претърпяла комерсиален успех е Weezer, които са голяма сензация по MTV през 1994 г. с дебютното си CD. Днес терминът “емо” е доста по-неясен. С успеха на поп-пънк групи като The Get Up Kids, Jimmy Eat World и The Promise Ring, музикалната индустрия си присъединява терминът “емо” като маркетингов трик. Следователно емо-лейбълите предлагат много различаващи се поп-китарни групи като Thursday, Taking Back Sunday, Dashboard Confessional и New Amsterdams и много предимно мелодични, тихи групи с акустично звучене като Bright Eyes.

eas7a
10-12-2006, 20:03
Ето ти цитат.. това от My Chemical Romance:
The band themselves have described their music as simply "rock" or "violent, dangerous pop", as well as rejecting the term "emo" to describe their style.

eas7a
10-12-2006, 20:06
Еми мен не ме интересува твоето мнение, така че не се обръщай към мен въобще...

Emocore
10-12-2006, 20:07
o boje!

DoPye
10-12-2006, 20:22
Еми мен не ме интересува твоето мнение, така че не се обръщай към мен въобще...

Oбърн обърн.. :lol:


TheNightRider= EMO

Emocore
10-12-2006, 20:24
Еми мен не ме интересува твоето мнение, така че не се обръщай към мен въобще...

Oбърн обърн.. :lol:


TheNightRider= EMO

tva az go razbrah purvi :wink:

RAWRRR
10-12-2006, 21:07
http://www.vbox7.com/play:67bdd3a4


тая манга кърти отвсякаде
мноо е яка

анимето се гледа.
мангата се чете.
малко си в грешка.

Amayo
10-12-2006, 21:08
Аз гледам само хентай. :-D

Boot
10-12-2006, 21:10
И аз.
Ама тфа не е ли тема за музика, все пак? Пардон, за емо?!

Amayo
10-12-2006, 21:12
Казах ви вече не знам никакъв Емо :shock: . Знам само Гошо. :roll:

niGGa
10-12-2006, 21:17
бахти тъпия стил

RAWRRR
10-12-2006, 21:18
емотата са най-големите пози-никой не може да ме убеди в обратното.
A които си мисля,че емо е мъжко име са... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ЕМО нещо много по-велико от име.
И ако има още такива ограничени индивиди,за тях е следващия монолог на представител на новата вълна,която ще обсъди света подобно на Spice girls през 90те..не ще има особена разлика между тях..:
"Аз съм с 37 опита за самоубийство..виж колко много белези имам по китката..а ти имаше само 15-хаха нещастник.Аз се целувам с момчета,но не съм гей..ама на момичетата им харесва да гледат как се целуват момчета..а нали всичкото поз=рство е заради тези малолетни курви :P Аз не правя секс,аз гледам порно и картуун нетлърк,но пък съм нимфоман и ще те изнасиля..Аз имам бритон,който ми влиза в очите и косата е най-важната част от ХАРАКТЕРА на човека-аз никога няма да имам приятелка с къдрава коса,или пък която да не харесва комбинацията черно-ЦИКЛАМЕНО.
DONT TALK TO ME-YOURE NOT SO EMO

Emocore
10-12-2006, 21:21
http://img167.imageshack.us/img167/9165/emocx9.png

Boot
10-12-2006, 21:23
Кххххххххххх :lol:
Сега се сетих за един слабопознат младеж(някфо видно емо май беше) от ирц, с който съм си говорила приблизително 5 пъти. И още по време на първия ни разговор той ми разказа, за опитите му за самоубийство - единия път щял да се беси пича, НО приятелката му, разбираш ли, точно тогава влязла и го спасила. Другия път беше примерно... с хапчета, ама не знам си кфо станало. Някъф... пхахаха. Ай мъст би иймо!

Elektra_x
10-13-2006, 17:40
Здр всички :) От около една седмица всички около мен са се вманиачили с тва емо...То добре,ама постоянно ми натякват,че аз съм такава,а според мен не е така :-k
Та исках да ви попитам слушате ли емо (emotional core) ???Има ли във форума емо-та?Как разбрахте,че сте? От колко време е?Харесва ли ви?Как го приемат околните?Изглеждате ли като типично "емо"?Иии какво още...Ами например как гледате на света около вас?
Не искам да убидя никого от форума,даже напротив.Просто ми е интересно,а и искам да разбера наистина ли е възможно да съм такава.
Много благодаря предварително на всички :D
Аааа тея хорица страшно много ме радват...много са яки.Слушам emotional core от време на време ( и музиката радва )...
Аз не съм Емо...въпреки че много се кефя на тоя "стил".Живея в малък град където около 70 % от жителите слушат чалга и всеки "по различен" се приема доста странно от хората...незнам просто не са свикнали ... и малко хора го разбират.А и мисля че няма истински "емо-та" в Бг или ако има те са 4-5 всичко останало бих казала че е позьорщина ( дано не обидя някой който се мисли за емо )...

rosskata
10-17-2006, 22:04
Ич не ме ебе кой бил депресиран , кой се самоубивал и кой имал смешна прическа. Това което съм слушала от тоя стил много ме кефи и точка.

dani4ka
10-19-2006, 17:05
q kajete nqkoq pesen ot toq stil ako moje s link4e
a za emotata mislq 4e tva e porednata tupa slpqpo sledvana moda s edinstvenata cel da privle4e pove4e vnimanie mn tujno v sa6nost :smt009

Emocore
10-19-2006, 17:31
Silverstein - My Heroine

AliceSw
10-19-2006, 17:45
ИМО - не емо не можахте ли да запомните :smt013

ще кажа няколко песни4ки с риск някой от големите разбира4и да ме обвини 4е съм тъпа и не разбирам нищо от музика:
Bullet For My Valentine - The End
Bullet For My Valentine - The Poison
Funeral For A Friend - Streetcar
Funeral For A Friend - Roses For Death
My Chemical Romance - Helena
My Chemical Romance - To The End
30 Seconds To Mars - Was It A Dream
30 Seconds To Mars - From Yesterday
The Used - Blue And Yellow
The Used - Poetic Tragedy
към имото се при4исляват по необясними причини и българите Crowfish , тъй 4е :
Crowfish - Last Love
Crowfish - More Than A Reason
с линк4ета не ми се занимава ако искаш кажи да ти ги пратя

krn
11-20-2006, 17:03
TAKING BACK SUNDAY,THE USED,BFMV,UNDEROATH,PANIC AT THE DISCO,STORY OF THE YEAR - PURE PWNAGE so su zock meh dzick and die kk?

scion_of_Storm
11-20-2006, 17:21
У на мама гъзарското лийтърче, ае ся се скрий да не земеш ти да ми духаш на мен :P :mrgreen:

Шишарка
11-20-2006, 18:46
Имотата в момента можете да ги видите навсякъде.Мазна зализана коса,тесни гейски дрехи,тъп грим,кецове...как беше a bad imitation of goth' :lol: много лоша имитация бих казала.Може някъде д аима нормално имо,но аз говоря за най-често срещаните.
А пък и едно такова имо слушат - My Chemical Romance :lol:

BornFromPain
11-20-2006, 20:05
Абе к'во разправяте че са плъзнали братче аз едно такова чудо не съм видел.. Въпреки че то вече аман от женствени момчета... ходи го разбирай кой къв.. дали бруталия фешън, дали имо, дали гей... Ама айде и на мене ми стана любопитно.. Около какво се върти цялата групичка хора наречени имо.. Само самоубийствата ли или има и няква друга връзка която ги събира?

pfff
11-21-2006, 08:54
oooooooooo boje moi,kakvi razbira4i samo ](*,) Ne ne nemoa naprau,kolko ste sme6ni samo...kvo si mislite 4e kato izbroqvate nqkvi grupi det ste gi 4opnali nqkude ot neta i ste mn emo li???Trqq da vi kaja 4e zaradi ei takia kato vas kato izlqza po ulicata(v pld)i vijdam pone 1000 tupi pozeta koito se mislqt za emo 6toto sa si narqzali veni4kite i slu6at MCR...Ina4e vidqh i 1-2 du6i det sa napisali i imena na hubavi grupi,koeto meko kazano me qdosa za6toto edinstvenoto koeto postigat taka e da gi komersializirat,taka 4e hora molq vi SPRETE :smt014 Otnosno emotata...az sum i ne me e sram ot tva,i ne se reja i ne sum depresirana ni nai malko,a ot ostanaloto nz za6to trqq nqkoi vob6te da se sramuva \:D/ Da imam britonka i rozovo-4erni dre6ki i diademki,i si gi nosq 6ot si me kefat,predi slu6ah po4ti samo metul oba4e ne sum se nosila s teniski s imena na grupi...prosto 6ot ne me kefi za momi4e..ili pone za men si.Ta tva e koeto iskah da kaja(ama nqq da pi6a imena na grupi 6ot ne gi zn...sorka ama sum poze) #-oAi sus zdrave

BornFromPain
11-21-2006, 16:23
Ама то вече е модерно всичко да се обръща на позьорщина ве.. Деа навсекъде по 1-2 трухедс, сичко друго позьори... Айде понеже и аз много искам да съм имо, какво точно трябва да направя за да не съм позьор.. За някакъв ритуал ли става въпрос? Или да се посветя в няква секта? Моля ви се кажете ми как да стана тру имо :/

Шишарка
11-21-2006, 19:28
иди на някой гей парад и ще разбереш хъхъ :P

brain_stew
11-21-2006, 19:57
иди на някой гей парад и ще разбереш хъхъ :P

Стига бе!Оставете имотат на мира!Те са си такива-позьори не позьори, няма да ги промените!Плюс тва едва ли всички момчета имота се целуват със себеподобните си!(Макар че видях новата визия на вокалиста на My Chemical Romance.... :shock: )


Към гневната гостенка (до колкото разбрах си момиче), къф ти е проблема?!Ти как разбра, че поне хилядата души, които си видяла за позьори?Пише им го на челата?Или носят тениска "Ай ем а поузър!"???Изобщо като слагаш етикета "позьор" знаеш ли за кво става въпрос?
Ще ти дам един пример-имам една съученичка...която уж е анархист!Слуша Линкин Парк и Симпъл План!Ходи с безопасна игла на ухото (а днеска разбра всъщност защо, аджеба, на повечето плочки на Sex Pistols на фон е безопасна игла!), изрисувала си е една тениска на която пише "Аз съм различна!А ти?" и "А" на "А ти?" е оградено в кръгче!( :shock: )Питам я аз какво е за нея анархията и тя ми каза "Ми свободия!Да правиш квото си искаш...да си кат развързано куче и никой да не ти пречи!" (цитирам я дословно!)!Ето това е позьор!Но аз я познавам и мога да определя!
Докато ти едва ли познаваш всичките 1000 човека (или там колкото бяха) за да кажеш какви са!А относно групите...ми как да станеш истинско имо като слушаш само комерсията например?Нали стила (съответно и групите) трябва да се разпространяват за да станеш достатъчно тру?!

И се присъединявам към въпроса на BornFromPain...ебаси какво наистина трябва да направиш за да си тру?Ще обясниш ли, щото гледам си навътре в нещата! :smt017

BornFromPain
11-21-2006, 20:11
А т'ва с комерсиалността направо го забравете.. Най-смешната идея... Едно време мизерните рапъри я пуснаха тая идея, за да може да се купуват и тяхните неща, а не само на известните.. И то тълпата все че я прие тая идея толко навътре, че почна да се използва за щяло и нещяло :> (може би щото едно време беше готино да като те видят че си някъв свлеч, да им говориш за ъндърграунди и как безизвестните всъщност са невероятни и недооценени(а т'ва е друга тема щото можете да погледнете в биографиите на всичките си любими наистина ъндърграунд рапъри колко лейбъли са сменили.. а защо ги гонят отвсякъде.. щото не стаат :>))
Тия мисли до тука бяха за думата ъндърграунд както я приемат всички - демек обратното на комерс.. Иначе попринцип ъндърграунд си е стил в хипхоп-а от който има много известни личности.. Просто такъв е стила и начина по който звучи, тематиката :> Айде залях ви с глупости :>

Emocore
11-21-2006, 20:27
Tоя спор е безсмислен.. :roll:

BornFromPain
11-21-2006, 20:29
Ами аз зададох въпроси :> Не съм тръгнал да споря щото за такива хора не бях чувал до скоро.. Винаги съм назад с информацията :>

Експлойтед да, ама т'ва много се бърка, щото има много банди/изпълнители които са комерсиални с това което са(не говоря за МТВ.. там 90% е нагласени звезди..).. И въпреки това има хора които ги псуват защото са известни/комерсиални(демек защото се продават).

_donna_
11-21-2006, 20:35
Ем то и Бийтълс имат ненормалните продажби.
Хах..и да,били са КОМЕРС.
Защото "комерс" не означава "простотия".
Но има комерс и комерс.Както при всичко.
Може би се дразним от комерсиалните хора,
които правят тъпите парчета комерсиални,а не от самите песни,
които дори не си правим труда да чуем./дори и да ги пускат по кафета и т.н./ :mrgreen:

А иначе,емо не слушам,но познавам емота.
Свестни хорица ако не прекаляват с имиджа.
Един от добрите ми приятели преди..е емо
и беше най-уравновесения и добър човек на света. : )

11-21-2006, 20:48
emi kvo trqq da napravi6 li...emi vsu6tnost ne smqtam 4e trqq da prai6 ne6to opredeleno,prosto trqq da si sebe si.Az taka go 4uvstvam i za tova smqtam 4e sum emo...makar 4e naposleduk ne sum mn sig 6toto s emoto v komplekt zeha da vurvqt brusnarski noj4eta i razni tuijni poemki a az sum dale4e ot tiq ne6ta....ta sig ne e dostatu4no 4e slu6am emo :smt005 :smt005 A otnosno pozite-emi moje da ne sa si4kite ama pone edno 80% sa pozi ot teq 1000 4oveka,i za6to....mi 6toto onq den provedoh razgovor s dve takiva novoizliupili se emenca i te mi razqsniha kolko sa emo kato predi 3 meseca sa 4uli po mtv panic at the disco i mn im haresali,rovnali se iz neta i im haresali i briton4etata na emotata i ot metulki slu6a6ti Lp...eto na ve4e stanali emota,narqzali si veni4kite,napraili si profili v vf,zeli si i ina4e hi4 ne modernite bqlo-4erni rairani bluzki i ....mi 4e kakvo dr im trqq 4e da sa emota.I da pozi sa za6toto te paradirat s ne6to koeto spored men e pove4e za sram otkolkoto za gordost...molq aplauzi 4e momi4enceto si e srqzalo veni4kite 6toto neska kunduktorkata v reisa q e poglednala nakrivo kat i e dala samo julti stotinki za bilet4e =D> =D> =D> I dr mn stranno ne6to e 4e predi polovin god go nqma6e tva ne6to...na moda be6e hausa i si4ki bqha golemi tehno manqci,ta mi e 4udno koq 6te e sledva6tata vulna koqto 6te zalee bg i neka idva po burzo 4e mi pisna ve4e.Osven tva sum i poturpev6a ot cqlata taq rabota,za6toto horata koito ne me poznavat imat dosta kofti otno6enie kum men...prosto imat predrasudaci..i ne gi uprekvam,normalno e pri su6testvuvaneto na individi kato po gore spomenatite

BornFromPain
11-21-2006, 20:57
Деа на къде отива тоя свят.. Секи от шантав по-шантав прави псевдокултури само и само да има с кво да се занимават децата :> Деа омръзнаха им наркотиците, са почнаха да им пробутват самоубиване, политика и секви други глупости :> Абе поне си имат занимавка.. Току виж са почнали да мислят.. Да не дава господ..

Amayo
11-21-2006, 21:05
Не ми слушайте музиката щото ще стане комерс. :lol:

BornFromPain
11-21-2006, 21:08
Хахах и т'ва го имаше преди в квартала като бехме малки.. Единствения с кабелна гледа някво предаване за хипхоп после ни води в компютрите, крие кво пише и ни пуска да се кефиме.. И после що не ни го казва кво е тва - щото щяло да стане комерс ако и ние го знаем аххах :> Amayo веднъж да си прав(сега е момента да се отметнеш от мнението си, щото иначе спор няма да стане :>)

Amayo
11-21-2006, 21:43
Като диджействам всички ме питат от къде ги зимам тия песни ама аз не изказвам.

vinum_letiferum
11-22-2006, 11:38
Не ми допада. Слушала съм няколко песни от групите, които всички фенове на този стил определят като бозави и комерсиални. Не знам какви са ви великите и некомерсиални групи, ама това, което съм слушала, ми стига да ме накара да се постарая този стил музика да не достига пак до ушите ми... А за гостенката..Добре, де! Какво им пречи на описаните от теб момичета наистина да харесват тази музика, а не да се докарват така пред теб просто защото е модерно? Харесва им, какво толкова, и ти си започнала да слушаш по някое време тази музика, да не си се родила със слушалките в ушите? И от какво пък си потърпевша? Че ти си тру, пък онези "позьорчета" петнят името на на тази музика? Защо просто не си слушаш това, което ти харесва без да се занимаваш с това как изглеждаш в очите на останалите, как да си подчартаеш твоята тру същност, че случайно да не те сбъркат с позьор, че тогава кофти...И остави и другите да си слушат каквото искат, или не може друг на този свят да се докосне до "твоята" музика? Стига глупости! И моля ви, не споменавайте имената на добрите групи, защото ще станат комерсиални...и ще станат тъпи нали? Не, не защото самата група се е издънила, а защото вече не сме единствените, неповторимите, уникалните... и не можем да претендираме колко сме тру...

11-22-2006, 15:10
vinum_letierum razsujdava6 dobre no ne sum suvsem suglasna s tebe...ina4e do nqkude si prava.Qvno ne si pro4el no az naistina se draznq na horata koito izbroqvat imena na grupi za da pokajat 4e ne sa komers i 4e sa mn true emota,i da draznq se 4e 6te se komersializirat grupite...kakto i ve4e stila,za6toto imam 4uvstvoto 4e dne6nite emota v bg sa takiva 6toto tva e raznosilno s tva da si fashion :smt015 I tva me naranqva men...nali sum mn emotional haha A ne 4e imam protiv da ima pove4e emota...ama ne da sa ot dnes za utre,4uli 2 grupi ot stila i ve4e sa mn navutre...emi malko prili4at na metulite det slu6at LP i takia razni gluposti(samo da ne ubidq nqkoi fen :roll: )Ta da obqsnq i za6to sum poturpev6a...hmmm kak vi se struva tva 4e kato vlqzoh onzi den s edna fr v edin klub,deto poprincip ne hodq i nqmam mn poznati i grupa mladeji zapo4naha da skandirat:"KILL THE EMO KIDS!" hmmm za6to li predi polovin god tva nikoga ne se slu4va6e...te ni imat za po zle ot 4algari we deiba...6toto vzemat napredvid samo kofti 4ertite ot stila,koito ne 4e se hvalq ama az ne gi pritejavam(ne se reja,ne sum homo,ne sum depresantka i ne slu6am TH)Ta i az bih kazala KILL THE EMO KIDS ako tova 6te da sa emotata(govorq za taka nare4enite pozi,za koito tolkova se izgovori)E tva e ot men...nadqvam se ve4e da izqsnih kakvo imam predvid kato kazvam 4e te ne sa true emota...ina4e naistina seki da si slu6a kvot 6te,dori ako 6te i 4alga...ne me int mene :-s

vinum_letiferum
11-22-2006, 15:34
Мда, права си за това.. Не отричам че е гадно да те нагрубят. И аз съм го изпитвала. Какво ли не съм чувала за мен и за компанията. Но за мен това са неща, които могат да се изолират. Не казвам да се цепиш от обществото, а просто да им се ухилиш и да ги подминеш. Нещата никак не са толкова трагични :D

brain_stew
11-22-2006, 17:56
Гостенката е права за едно-че преди година това отношение към имотата го нямаше!И аз като кажа, че преди година и половина някъде съм слушала имо (My Chemical Romance, Fall out boys, Funeral for a friends...) хората около мен се шокирват и ми викат "Ама ти имо ли си?"Ей тва е тъпо!
Наистина е кофти, че се отнасят към вас така, но тва е нещо като при пънкарите и нацитата-група нацита виждат тинейджър (най-често)с карирани панталони например и отиват да го бият щото е "пънкар"!Дори не питат какъв си!Имало е такъв случай, за тва го разказвам.Но по принцип не всички нацита са таива.
Но въпреки всичко омразата към имотата е нещо, което и аз лично не разбирам!Познавам само две имота-и двамата са некви готини!Радват ме и хич не са депресирани!Или май не са тру при тва положение? :smt017
Но щом си избрал да си някакъв трябва да си отсояваш позициите до край!Ако си имо трябва да търпиш да те обиждат, ако си пънкар трябва да търпиш да те бият и т.н.Просто това е начина ти на живот и трябва да го отстоиш (най-вече пред теб самия), че си такъв и че заслужаваш да кажеш с вдигната глава "Аз съм еди къф си!"

Айде стига с тез възторжени речи! :lol:

BornFromPain
11-22-2006, 19:35
Наистина е кофти, че се отнасят към вас така, но тва е нещо като при пънкарите и нацитата-група нацита виждат тинейджър (най-често)с карирани панталони например и отиват да го бият щото е "пънкар"!

Мне отиват да го бият ей така.. На който е пънкар му личи.. Заеби тия карирани панталони и глупости.. Все ще имаш някоя разобличаваща значка, тиранти ако имаш, кубинки най-вече, нашивки.. Един кариран панталон не е нищо :> За т'ва да те бият е като в оня виц-а с зайо байо дето все го питали що е без шапка и го биели, после един ден дошъл с шапка, питали го що е с шапка и пак го пребили хаахх :>

brain_stew
11-22-2006, 19:41
Наистина е кофти, че се отнасят към вас така, но тва е нещо като при пънкарите и нацитата-група нацита виждат тинейджър (най-често)с карирани панталони например и отиват да го бият щото е "пънкар"!

Мне отиват да го бият ей така.. На който е пънкар му личи.. Заеби тия карирани панталони и глупости.. Все ще имаш някоя разобличаваща значка, тиранти ако имаш, кубинки най-вече, нашивки.. Един кариран панталон не е нищо :> За т'ва да те бият е като в оня виц-а с зайо байо дето все го питали що е без шапка и го биели, после един ден дошъл с шапка, питали го що е с шапка и пак го пребили хаахх :>

Абе то ясно тва, ама просто наистина се е случвало!Имало е такъв случай, аз и за тва понякога супер много се нервя на тея нацита!Но са симпатяги де!(и то какви :lol: )Иначе си прав! :wink:

BornFromPain
11-22-2006, 20:25
Да ве ама на мене така и не ми се изясни, к'во точно ги събира тия хора, и що е модерно да си такъв? К'ва е идеята, начина на мислене... Или както предполагам аз - няма такива неща.. просто се обличат така, слушат тая музика и като пораснат повечко вече стават нормални изтупани хора :>

11-22-2006, 21:20
Hmmmm BornFromPain ima6 dosta int vijdane za ne6tata...hem az togava ve4e ne sum emo...utre otivam da si kupna edno qkence s ogromen 6aren nadpis DIESEL otpred i Replay otzad :smt005 Az ne se obli4am emovski za da demonstriram kvo slu6am(e pone ne samo zaradi tva de),a za6toto i samiqt stil mn mi dopada.Predi kato slu6ah metul i rock ot malka nikoga ne sum nosela teniski s imena na grupi a pak i si mieh kosata 4esto :wink: Sega nai veroqtno 6te razgnevq metulite kak taka sum slu6ala metul a sq emo :lol: Hem otkrih 4e vsu6tnost tva e moita muzika,ina4e i sq si slu6kam metul i punk...puk i to ve4e 4ist stil po4ti nqma taka 4e....A i samo da vmetna-brain_stew grupata e Fall out boy bez "s" :wink: A ina4e i az po4nah s teq grupi gore dolu ama ve4e hi4 ne me kefqt(osobenno FOB)i ne za6toto sa komers kakto nqkoi 6te si pomislite...prosto ne mi haresvat.Mislq 4e si propusnala 4e ne si produljila s taq muzika,za da stigne6 do istinski stoinostni grupi....no tova si e do vkus de O:) A ina4e ti kva muzika slu6a6 btw :-k

BornFromPain
11-22-2006, 22:31
И значи всичко се върти около тоя вид музика.. Еми по мое мнение движение което е основано на музика, е само въпрос на време(а музика основана на движние вече е вечно нещо).. Днеска го има утре го няма. Щото аз тука не разбрах никакви по-дълбоки идеи от това "музиката ме кефи" и "кефят ме дрехите".. Ако се съмнявате в това което казвам - познавате ли имо на 30-35? 100% не.. Демек това е поредната занимавка за младежта, да има с кво да се занимава докато порасне :> Готино..

brain_stew
11-23-2006, 06:48
A i samo da vmetna-brain_stew grupata e Fall out boy bez "s" :wink: A ina4e i az po4nah s teq grupi gore dolu ama ve4e hi4 ne me kefqt(osobenno FOB)i ne za6toto sa komers kakto nqkoi 6te si pomislite...prosto ne mi haresvat.Mislq 4e si propusnala 4e ne si produljila s taq muzika,za da stigne6 do istinski stoinostni grupi....no tova si e do vkus de O:) A ina4e ti kva muzika slu6a6 btw :-k

Знам, че е без s!Просто имам лошия навик да слагам s в карая на Fall Out Boy и Offspring!Има хора, които доста се дразнят!А защо не продължих с тая музика....никога не съм започвала с нея!Просто песните ме кефеха, теглих неща на групите....но с времето спрях да усещам музиката!Повече ме влечеше към пънк, ска, Ой!Тази музика определено усещам повече от имо музиката!Сега, з атеб имото е по-стойностна музика (предполагам), но лично аз не мисля така.Случва се да чуя нещо на My Chemical Romance например и без да искам почвам да татнаникам или пея....просто щото зная песента!Лично аз не мисля, че съм пропуснала като съм спряла да слушам имо.Но това, което аз направих не стана за ден-два, както например exploitedteen каза!Просто пънка измести имото.Никога не съм се обличала като имо, не съм мислила като имо....само музиката!Според мен не си заслужава да ставаш някакъв си заради едната музика!

exploited както (почти) винаги е прав!Относно комерсиализирането на групите!От него съм научила доста...и за музика, и за субкултури, и за начин на мислене на някои субкултури, и политика (главно за анархията)...Той разпространява музиката за да може все повече хора да се "образоват" музикално и да се осъзнаят какви са всъщност.Защото трябва да опиташ от всичко за да решиш в крайна сметка кво ше бъдеш, за да можеш да си отстояваш позициите!

И в крайна сметка, гостенке, ще обясниш ли ква е целта на имотата?Кой какъв е и за кво се бори...Щото те са тъмна Индия и почти никой не ги разбира!Ква е целта на цялата тая депресия, опити за самоубийства (освен привличането на вниманието де)...да са по-имоушънъл?!

Amayo
11-23-2006, 07:17
Абе откога стана модерно да слушаш музика с цел :smt017

brain_stew
11-23-2006, 07:50
Абе откога стана модерно да слушаш музика с цел :smt017

Еми не зная!Според мен трябва да разбираш от даден стил музика за да го слушаш, или ако не знаеш, то поне да се поинтересуваш малко за стила!Не че е модерно, но точно някои стилове музика си имат послание към слушателите!Не зависимо дали в текстовете се пеят за обикновенни неща, като убийци например, или ще се пее за скинхед гърлс (а те хич не са необикновени!) или за това как ченгетата на се човешки същества!Защото, ако някой каже "Аз съм пънкар!" и веднага почват да го питат в какво се изразява пънкарството му.Става тъпо, когато тъй нареклия се "пънкар" не може да обясни всъщност защо е пънкар (освен, че слуша пънк (хахах Offspring i Simple plan! :smt005 ))!Та логично е имотата да си имат няква цел в скапания живот деба!Кво е техния живот?Имовска музика, бритончита, дрешки и рязане на вените?Епа тва не е живот ебаси!Един пънкар, скинхед, метъл може да ти обясни целите в живота си.Пънкарите-анархията, скиновете (нацитата)-омразата им към анархистите, метълите-...ъм метълите...смисъла да куфееш!Всеки си има начин на живот, начин на разбиране на музиката, тя буди некви мисли от теб, некви планове (от моя гледна точка)...И за тва питаме!Щото за гостенката, може да няма цел с която слуша имо, но за някои има!

ПП:Аз ебаси обяснението дадох, ама майната му!Ако се намери някой, който да обясни, че да слушаш музика с цел има смисъл...да го направи! :lol:

brain_stew
11-23-2006, 08:20
:smt005 Поне се пробвах!Дай ти някво обяснение, тебе те бива да обясняваш! :lol:

Amayo
11-23-2006, 12:12
не мога ли да слушам музика с цел - купон да става? 8-[ Или трябва задължително да има трупове, сатаната, гробища или пък ченгета масури скинари и квартала обеля.

Amayo
11-23-2006, 12:21
Ама това не е конкретна цел. Целта е ясно формулирано положение на физическото или юридическо лице към бъдещ момент с фиксиран срок на изпълнение и качествена и количествена оценка.

quench
11-23-2006, 12:42
Ееех,тея мениджмънти и прочее. А я изнамери какво е целта във философски план
:wink:

Amayo
11-23-2006, 12:45
В филосовски план целта е то а ние сме самият аз.

11-23-2006, 13:30
Ami taka da kaja na brain_stew hmmm i az ne razbiram taq ideq s depresiqta i s rqzaneto na veni....az ne sum takava,i tva e edno ot ne6tata koito stra6no mn mrazq v stila,i mn mi e int kak taka se opredelq dali si samoubiec ili ne ot tva kva muzika slu6a6 :? Puk i tva e edno ot dokazatelstvata 4e emoto e mn poziorski stil katpo cqlo za sujalenie...ne zn za mn emota deto da sa puknali nai-nakraq sled pedesetiq si dramati4en opit za samoubiistvo,ako pone go praiha kakto trqq moje bi sega nqma6e emoto da e s takava slava ](*,) Az slu6amj emo(i pak kazvam ne samo emo)6toto mi haresva takova muzikata,i sum emo ne zaradi dre6kite...dre6kite sa zaradi emoto,koeto ne e zaduljitelno est,kakto kazah ne e nujno da se demonstrira muzikata det slu6a6 4rez na4ina na obli4ane,ama na men mi haresva i za tva...taka si se 4uvstvam nqkvo ailqk takova O:) A ina4e s exploitedteen ne smqtam da sporq,za6toto sum sporila s hora kato nego i ne stignahme do konsensus nakraq.Samo da mu kaja(nadqvam se da ne go ubidq)4e mn se draznq na tova 4e ne za4itat 4ujdite predpo4itaniq....i kvo kat si emo i zna4i si bokluk 6toto pove4eto sa???Se edno da kaje6 4e si4ki metuli ne se kupqt [-X Prosto 4ovek ne e tova koeto slu6a(izkliu4vam horata koito sa 4ast ot kulturi,vkliu4va6ti kum stila si i opredelena muzika)Puk i osven tva emoto e sravnitelno novo jivotno i ako nqma koi da go podkrepi to prosto nqma da go bude(zn 4e mn vi se 6te taka da stane)I mislq 4e tova 4e ne sum se otkazala ot tozi stil tolkova burzo i produljavam da go potdurjam,vupreki 4e v nego ima stra6no mn ne6ta koito opr ne mi dopadat,pokazva 4e ne poziram pred nikoi,i ne se sramuvam da kaja 4e sum emo,puk i ne vijdam ot kvo,puk i kvo da napravq 4e horata det slu6at emo sa zle pove4eto???.Ina4e v na4aloto pove4eto hora sa dosta rezervirani kum men kato me vidqt no sled kato me poopoznaqt promenqt mnenieto si(pone pove4eto)Taka 4e i 4alga da slua6h az sum si az,nezavisimo kuf stil muzika predpo4itam.AAA tva za amerikanskata 4alga i az sum go 4uvala....emi ko da napravim sq na men mi haresva i 6a si go slu6am,o6te pove4e 4e pak povtarqm-NE SLU6AM SAMO EMOCORE!I ako ne ste suglasni s men 4e e dostatu4no da si slu6am muzikata i da si se obli4am emovski,za da sum emo...to kajete mi kvo da npravq-4alga li da se nosq??Ima li zn tva voob6te :-s a i ako exploitedteen citira mene s "nedorazomenie"....emii 4alga ne slu6am i nikoga ne sum slu6ala,puk i ima li tva ob6to(taq 4alga vi e stanala kato na4in da ubidi6 nqkoi...molq pravete go s fakti a ne s prazni prikazki)I su6to taka uvajavaite 4ujdiq stil i predpo4itaniq...az naprimer ne haresvam skinheads 6toto mrazq nasilieto...oba4e gi uvajavam za6toto istinskite takiva imat pri4ina da go pravqt....abe za vsi4ko si ima pri4ina v toq jivot :wink:

die_die_my_darling
11-23-2006, 13:32
az sam emo ot 2 godini i mi e mn tapo kat vid nqkvi pozior4eta ...mnoo hora ne ni se kefat ma sqka6 nqkoi gi pita...emocora e stil kato si4ki drugi i zaslujava uvajenie...izklu4itelno prosta6ko e ot strana na nqkoi forumci koito imat nekvi izvrateni predstavi za emoto da kazvat na si4ki negove fenove poziori depresari samoubiici i t.n. verno 4e ima takiva no ne si4ka sa ako nqkoi ma ne6to protiv stila problema si e izcqlooo i napalnooo negov

brain_stew
11-23-2006, 13:39
Мисля, че не си схванала смисъла на повечето мнения на експлойтед.Виж сега, всеки си има различно виждане за чалгата!Лично моето е доста широко и понякога неща, които нямат нищо общо с масовото възприемане на чалгата (а именно като поп-фолк) наричам чалга.И пак не каза, каква,по демоните, е целта на имотата!За кво се борят?За кво живеят (хахаха)?Разбрахме, че не си от онези имота дет са депресирани и се кълцат на поразия, но все пак би трябвало да знаеш каква е целта на тази...хм субкултура!Щото и аз не съм скинхед гърл, обаче знам повечето цели на скиновете!

ПП:Не всички скинове упражняват насилие, айде да си имаме уважението!Сеедно да кажеш, че всички пънкари се друсат (което ама никак никак не е вярно!)!

11-23-2006, 13:48
Ole i az mrazq emotaaaaaaa..................ako sa takia kat e taa nad mene.Offf zemi idi si tegli noj4eto 4e mn drazni6 4estno....tuko 6to pro4etoh edna tvoq tema i na vseki red pi6e6e:'AZ SLU6AM EMO OT 2 GOD"Ole kat go pro4etoh sq i tuka 4estno ti kazvam padnah ot stola ot smqh :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 Daje sig tva die die my darling e ot na Aiden nali...ne ot na Metallica xaxax boje kva zabava mi prai6

11-23-2006, 13:56
exploiteteen toq put sum suvsem napulno absoliutno suglasna s tebe ama az ne sum nerazbrana pu sum emo...zn qvno sum nqkvo fal6imento takova :roll:

Emocore
11-23-2006, 16:51
Daje sig tva die die my darling e ot na Aiden nali...ne ot na Metallica

ии..кво като не е от металика ? :?

brain_stew
11-23-2006, 17:12
Daje sig tva die die my darling e ot na Aiden nali...ne ot na Metallica

ии..кво като не е от металика ? :?

Абе остави го тва...некъф ник да разнищваме!Ще отговориш ли (ако можеш де) на въпросите, които с експлойтед си задавахме?Щото...много сложно всичко!

Emocore
11-23-2006, 17:22
Та логично е имотата да си имат няква цел в скапания живот деба!

От това да разбирам ли , че целите на човек се определят от музиката която слуша?

11-23-2006, 17:36
Emi ako moga s udovolsvie 6te vi otg...oba4e ako moje da si gi formulirate i da gi zadadete to4no vupos4etata(ne kazvam 4e ne ste no ne mi se 4ete si4ko nanovo,a i nz na koe to4no ne sum otg)A i nz dali 6te uspeq da izpratq tva det pi6a 6tot ne6to neta mi e mn zle naposleduk :( ](*,)

11-23-2006, 17:38
Emi ako moga s udovolsvie 6te vi otg...oba4e ako moje da si gi formulirate i da gi zadadete to4no vupos4etata(ne kazvam 4e ne ste no ne mi se 4ete si4ko nanovo,a i nz na koe to4no ne sum otg)A i nz dali 6te uspeq da izpratq tva det pi6a 6tot ne6to neta mi e mn zle naposleduk :( ](*,)

brain_stew
11-23-2006, 17:46
Та логично е имотата да си имат няква цел в скапания живот деба!

От това да разбирам ли , че целите на човек се определят от музиката която слуша?

НЕ!Вникакъв случай!Май не съм се изказала правилно!По принцип разбираш целите в живота на човек като знаеш ква музика слуша!Ама и тва не е много правилно!Зависи всъщност от човека!Щото е логично, например, един пънкар да е анархист.Тогава разбираш за кво се бори.А аз лично, не мога да разбера при имотата рязането на вените!Защо го правят?Нима в това има смисъл?Да си рискуваш живота?И ако успееш, преди края да кажеш "Живее ми се!"?Това имах предвит!А под "скапания живот" се разбира това (поне аз го разбирам така), че всъщност всичко се скапва, заради депресиите и т.н.И всъщност въпроса ми беше, защо правят всичко това...заради няква политика или...или кво не знам!Не съм имо!Именно за тва задавам и въпросите!

ПП:Не съм имала за цел да обиждам никого, ако някои са останали с тва впечатление!

Emocore
11-23-2006, 18:05
Всички се депресират в пубертета.Всъщност на мен ми се случва доста рядко , но все пак го има този момент.И просто влагаме повече емоция (поне аз).

brain_stew
11-23-2006, 18:11
Всички се депресират в пубертета.Всъщност на мен ми се случва доста рядко , но все пак го има този момент.И просто влагаме повече емоция (поне аз).

Късметлия!Аз напоследък се депресирам твърде често! :shock: И то е логично да влагате повече емоция, нали от там идва и "имо"! #-o

brain_stew
11-23-2006, 18:30
Всички се депресират в пубертета.Всъщност на мен ми се случва доста рядко , но все пак го има този момент.И просто влагаме повече емоция (поне аз).

Късметлия!Аз напоследък се депресирам твърде често! :shock: И то е логично да влагате повече емоция, нали от там идва и "имо"! #-o Имо - на английски! Имоция ли казваш или емоция?

Мне!На български е емоция, но на английски е "имоушън"=>"имоушънъл"=>"имо"! :smt019

brain_stew
11-23-2006, 18:35
Кхъм...по принцип е по-правилно да се казва "имо" отколкото "емо", щото "имотата" (чуждестранните) си викат "имота"!А нали се сещаш, в българския език чуждите имена се изговарят така, както се изговарят по принцип в другите страни!Savvy?

ПП:Не се заяждай! :evil:

11-23-2006, 18:59
EMO, да ЕМО в БЪЛГАРИЯ няма. Берете си лайката, смешници. Тия Аиден, Лайден, Геймикъл романс или квито са там са супер зле.

BACK TO THE ROOTS.

POISON THE WELL & SKYCAMEFALLING ви притежават всичките!

magesnik
11-23-2006, 19:10
VADER ви притежават всичките.Ще видите след 20 дена ще настъпи нова ера.

BornFromPain
11-23-2006, 21:15
Не се надявай.. И аз питам тия неща от няколко дни вече ама явно никой не знае хаха :>

forrzi
11-24-2006, 15:11
emo=чалга
наистина гадна музика
а пък за бисексуалните момченца,които преплитат езици и търкат краченца едно в друго
далеч от емо фешъна,далеч от емо музиката,далеч от всичко емо
далеч от самоубийството,далеч от рязането на вени

RedChil
11-24-2006, 17:11
Не емокор,а емокУр. :wink:

Emocore
11-25-2006, 12:33
emo=чалга
наистина гадна музика
а пък за бисексуалните момченца,които преплитат езици и търкат краченца едно в друго
далеч от емо фешъна,далеч от емо музиката,далеч от всичко емо
далеч от самоубийството,далеч от рязането на вени

сигурен съм , че не познаваш нито едно емо.

01-02-2007, 14:04
emo=чалга
наистина гадна музика
а пък за бисексуалните момченца,които преплитат езици и търкат краченца едно в друго
далеч от емо фешъна,далеч от емо музиката,далеч от всичко емо
далеч от самоубийството,далеч от рязането на вениO6te ena zabludena du6ica ](*,) ](*,) ](*,) :smt011

scion_of_Storm
01-02-2007, 15:07
Е че и ти си заблуден, кво ся се правиш ;)

fake
01-02-2007, 15:08
не ви ли писна :lol: :lol: :lol:

forrzi
01-02-2007, 15:32
мноол съм заблудена ве
http://vbox7.com/play:9ad589f8

qwertyu
01-02-2007, 15:59
мноол съм заблудена ве
http://vbox7.com/play:9ad589f8
i ograni4ena

01-08-2007, 15:23
ти незнаеш каква си ли?

Shadow_Walker
01-08-2007, 15:50
Хах колко теми има за това бе :lol:
Ам айде някой да ми каже истинска имо банда, не някакви позьорски бози, че да видя и аз най-накрая какво е :-D

Emocore
01-08-2007, 16:06
Хах колко теми има за това бе :lol:
Ам айде някой да ми каже истинска имо банда, не някакви позьорски бози, че да видя и аз най-накрая какво е :-D


Silverstein ?

И кво ше рече позьорска имо банда :?

Shadow_Walker
01-08-2007, 16:15
Хах колко теми има за това бе :lol:
Ам айде някой да ми каже истинска имо банда, не някакви позьорски бози, че да видя и аз най-накрая какво е :-D


Silverstein ?

И кво ше рече позьорска имо банда :?Мерси, ще си друпна нещо и ще чуя...
И ставаше дума да ми кажете нещо стойностно...това имах предвид :)

01-08-2007, 19:14
Стойностни?
A Static Lullaby, Anah Aevia, Liegia, From Autumn To Ashes, Poison The Well, по-късните Skycamefalling, Across Five Aprils, Thursday, At The Drive In и т.н...
Moже да чуете и Converge...ако ви стиска.

scion_of_Storm
01-08-2007, 19:24
^На Silverstein им имам едно парче, ама не смея да го слушам. Обаче наистина са от по-ъндърграунд емо групетата, не от онея аналносексолюбци от другите позьорски простотии наред с тъпите си фенове ;0

01-09-2007, 06:21
edinstvenoto koeto znam za tva emo e che e nqkva moda m/u bisexualnite,pone 1 devoiki mi prashtashe da mi pokaje snimki na emo-ta^^ edni britoni edni spirali...

Shadow_Walker
01-09-2007, 15:34
Silverstein ми харесаха :-D
Даже в момента ги слушам.
и наистина музиката им не е като на онези "имота" по емтиви-ту...

Ctrl+Alt+Del
01-09-2007, 18:30
. Наистина много групи които остават в сянката на лигавите поп и РнБ звезди.
It's a pity.

хахах

то все тая дали лигавите американски чалгари или лигави имота... разликата е само в имиджа. иначе и двете 'уаааа той/тя ма заряязааа, ша са напия, шса нарежа'... тъй че баси тъпото заключение. ;/

02-04-2007, 08:36
моля ви се пи6ете го или "имо" на BG или "emo" на US
най-важните му характеристики са текстове с основно любовна насоченост (от тук и името му Emotional Core - emocore) , особените прически най-ве4е на мъжете, черните прилепнали дрехи и такива работи, наистина имотата най-добре познават по външния вид, според някои имат и известна склонност към самоубийство.
като музика имото включва мн стилове, има мн леки и забавни песни, но има и доста тежки, но за да си имо трябва да изглеждаш като такова - просто особеност на стила :mrgreen:

Абе ти си някакъв/ва много тъп/а.Като се пиша на английски Emo,да не би да го произнасяш Имо.По същият начин ,трябва да пишеш Ilevin,Iar,Imoticon.Емоушън се произнася и от там Емо.Майко много прост народ има по тоя свят. :smt011

Shadow_Walker
02-04-2007, 18:00
Всъщност на английски се пише emotion, но се произнася имоушън...в който искаш речник провери.
Кой сега е тъп а?
Въпреки че по същата логика emoticons трябва да ги казваме имотайкънс, ама всички им казват емотикони :-D
Аз все пак го казвам имо...пък нз как е по-правилно.

Amayo
02-05-2007, 20:45
Моля ви се - не се пише чалга - а чалгъ ](*,) И не се пише рап а ръб

atanakata
02-09-2007, 09:15
еми виж... аз спокойно ога да ти обясня как седят нещата, тъй като съм доста запознат с това... не съм емо, но знам всичко за това... не може да си емо, защото слушаш такава музика или се обличаш с дрешки по тялото в черно и розово... емото е начин на живот... тва са хора, отчаяни от живота, постоянно оплаквайки се от сивото им ежедневие... по този начин те търсят внимание... емото (или както е по правилно да се чете - имо) означава емоционалност... но емоционалността не се изразява само с отрицателните й страни... когато си емоционален, това се проявява и в положителните му страни, когато се размазваш от кеф на някъв концерт например... всъщност самата дума emo идва от emotional hardcore... или с други думи emocore... на един концерт... не помня годината, някакъв китарист се разревал и публиката извикала : "you're so emo!"... станало е някъде през 80те години и оттам идва това течение :) аз макар да слушам предимно такава музика и да се обличам малко в такъв стил, не бих се нарекъл емо защото в никакъв случай не съм отчаян от живота си... и въпреки това донякъде съм емоционален - в положителната страна...
и разберете - не емоционалността и чувствителността правят едно момче гей! и не всички емота са такива ;)

qwertyu
02-09-2007, 10:29
еми виж... аз спокойно ога да ти обясня как седят нещата, тъй като съм доста запознат с това... не съм емо, но знам всичко за това... не може да си емо, защото слушаш такава музика или се обличаш с дрешки по тялото в черно и розово... емото е начин на живот... тва са хора, отчаяни от живота, постоянно оплаквайки се от сивото им ежедневие... по този начин те търсят внимание... емото (или както е по правилно да се чете - имо) означава емоционалност... но емоционалността не се изразява само с отрицателните й страни... когато си емоционален, това се проявява и в положителните му страни, когато се размазваш от кеф на някъв концерт например... всъщност самата дума emo идва от emotional hardcore... или с други думи emocore... на един концерт... не помня годината, някакъв китарист се разревал и публиката извикала : "you're so emo!"... станало е някъде през 80те години и оттам идва това течение :) аз макар да слушам предимно такава музика и да се обличам малко в такъв стил, не бих се нарекъл емо защото в никакъв случай не съм отчаян от живота си... и въпреки това донякъде съм емоционален - в положителната страна...
и разберете - не емоционалността и чувствителността правят едно момче гей! и не всички емота са такива ;)

ne znae6 ni6to :)

Cheesy
02-09-2007, 13:19
Ne- ne sam

KoRn
02-09-2007, 14:11
:smt026

psycho_girl
02-09-2007, 17:54
моля ви се пи6ете го или "имо" на BG или "emo" на US
най-важните му характеристики са текстове с основно любовна насоченост (от тук и името му Emotional Core - emocore) , особените прически най-ве4е на мъжете, черните прилепнали дрехи и такива работи, наистина имотата най-добре познават по външния вид, според някои имат и известна склонност към самоубийство.
като музика имото включва мн стилове, има мн леки и забавни песни, но има и доста тежки, но за да си имо трябва да изглеждаш като такова - просто особеност на стила :mrgreen:

Абе ти си някакъв/ва много тъп/а.Като се пиша на английски Emo,да не би да го произнасяш Имо.По същият начин ,трябва да пишеш Ilevin,Iar,Imoticon.Емоушън се произнася и от там Емо.Майко много прост народ има по тоя свят. :smt011
gostitee da si traqt

:smt068

D. to B.
03-29-2007, 13:16
Ейй хора здравейте.Много се радвам,че има такава тема.Леко ме мързи да просчета всички 13 страници,но изключитело много ще се радвам,ако феновете на емо(скриймо най-вече) ми пишат- eli.de89@abv.bg ще отговоря на всеки.И плс -пишете фенове ^^ Тук наоколо няма много и ми е мн тъпо.Искам да си лафя с такива,които харесват такъв стил музика какъвто и аз.

D. to B.
03-29-2007, 13:21
А нали се сещаш, в българския език чуждите имена се изговарят така, както се изговарят по принцип в другите страни

Сори за флууда,no по твойта логига трябва да изговаряме "юроу"(euro) ли:D:D:D :roll:

03-29-2007, 15:43
Пф да бе ясно...добре.. щом казваш~.. :roll:

Така...прочети двете мнения "в българския език чуждите имена се изговарят така, както се изговарят по принцип в другите страни" и "юро е на английски, ойро е на немски" и забележи къде е разликата.
Ще те оставя сам да се досетиш ..ако можеш разбира се.;)

~ShaDoW~
03-29-2007, 16:13
pfu :D okolo mene baq emota se nasabraha :D makar 4e powe4eto sa poziori....slu6at mi 4algi a sa obli4at kat emota :D ... daje na men metal4eto mi wikaha 4e sam emo 6toto si bqh narqzala rakata :D blqqqq tfa s emoto e mnogo razmito spored men...edva li ne si emo po towa kak se obli4a6 i t.n...

Mariqqqqqq
03-29-2007, 16:40
... daje na men metal4eto mi wikaha 4e sam emo 6toto si bqh narqzala rakata :D blqqqq tfa s emoto e mnogo razmito spored men...edva li ne si emo po towa kak se obli4a6 i t.n...
съгласна съм с теб и на мен ми се случи нещо подобно,и аз се бях нарязала по ръката и почнаха да ме смятат за емо,да не говорим че всички ме смятат за метълка,колкото и да им обяснявам че не съм и слушам почти всичко..хората просто като си втълпят нещо и това е.

Bucky
03-29-2007, 16:43
Здр всички :) От около една седмица всички около мен са се вманиачили с тва емо...То добре,ама постоянно ми натякват,че аз съм такава,а според мен не е така :-k
Та исках да ви попитам слушате ли емо (emotional core) ???Има ли във форума емо-та?Как разбрахте,че сте? От колко време е?Харесва ли ви?Как го приемат околните?Изглеждате ли като типично "емо"?Иии какво още...Ами например как гледате на света около вас?
Не искам да убидя никого от форума,даже напротив.Просто ми е интересно,а и искам да разбера наистина ли е възможно да съм такава.
Много благодаря предварително на всички :D
чела съм суупер много теми за емото и няма си праа труда да чета тая щот мноу добре знам кво пише... обаче въпросите малко ме учудват примерно тва "Изглеждате ли като типично "емо"?" о0 Не съм емо, но слушам емо познавам и хора които слушат такава музика и чесно казано нз какво е типичното в такива хора които го слушат... има стил наречен емо които попринцип ме кефи не се обличам така, но стила си го бива и нз обаче не секи който слуша емо се облича така или не секи който се облича така слуша емо... старнно верно как ли изглежда типично емо :-s йеа невър майнд, после попринцип не ме кефи щот са му лепнали ебаси етикета на самоубийци което очевидно е доста тъпо, но както и да е някои хора просто са тъпи и за тва си говорят тия простотии...после как приемат околните "емотата" (щом така ще ги наричаме) попринцип не знам и определено не тря на никой да му пука как го виждат другите щото то си е за него и тва ако некой има проблем с вида на друг просто да си гледа работата щото нито "емото" му влияе по някъв начин на съществуването с начина по който се облича или с музиката която слуша нито нищо и хората дето се дразнят на "различните" така да си помислят защо критикуват уникалноста, да се замислят че като са се сложили под един знаменател метъли пънкари или квит ще да са там просто значи че нямат въображение и креативност не друго аре пиис и се надявам искренно в тая тема да нема нещата дет съм чела до са ма силно се съмнявам че ще е по различно

michka20083
03-29-2007, 17:32
дае чакайте си остава и аз мнението лял.. в Бг има прекалено мн хейтъри е бахмааму ..ако пренадлежиш към някоя "субкултура"(а в бг истинските хора,който пренадлежат към такива са прекалено малко) Различни хора,с различно мнение от твоето-не те познават, а те плюят и обиждат ..дори и удрят .. изграждат ти някво ренюме или "слава"(най-често срещаните случай):
метъл-мърльо,миризливка
пъкар-алкохолик,лепилар
скинар-насилник,агресивност
имо(му се вика)-депресия,самоубийство
рапър(+там другите дет са растафари :Д)-друсалки,трево
чалгари-помия
фешън-ебати гумното
... демек всеки има изгаредно някво мнение за останалите,от което излиза че другите,освен неговите хора там,са некви никви(горе споменатите случай) хората в Бг всичките сме изпаткали нещо :Д
ем нз де*а за кво изобщо се занимавате да нагрубявате и да нападете непрекъснато(сигурно Ви доставя огромно удоволстрвие да нагробите някой) ,но мене честно не ме *б*.. кой какъв е .. контактувам и поддържам добри взаимотношения със всякакви хора било то пънкари,метъли,рапъри,феша и,имота,чалгари...
и тъй като съм широко скроен човек,не се ограничавам в стилове(музика,освен чалга-имам против музиката,но не и хората,който я слушат!)и слушам имо,пънк(разновидностите му),метъл(и неговите разновидности),рап,хипхоп,Р нБ,електро,ДнБ,електронна музика(разновидности).. А това да си емоционален и да си изразяваш чувствата,когато искаш,където искаш,с който искаш мисля че е качество,което не всеки притежава..така че браво на тея дето го имат и си показват емоциите деа :д.. моля да не ме цитирате ! :smt049

Not_Alone
03-31-2007, 18:54
Ммм...Значи..Да кажа малко за мн а после да си пиша мнението...По принцип съм ручнакиня обаче баба ми и дядо ми жевеят в България и ходя на тях на гости всяко лято зато горе долу знам езика,обаче може и да имам грешки в писмото... :wink: Аз съм емо доста от отдавна от почти 2 годиниб и според мен не е малък срок..Знам почти всичко за тази субкултура тъй че ако имате въпроси можете да питате,със думите които знам ще се опитам да отговоря..В Русия тази субкултура последната година се рпевърна в нешо страшно..Като епидемия..Позьорство..Ходиш ь по улиците на Москва и виждашь навсякадъе черно розови пендовки някъде по 11,12 години..Коити вчера са разбрали какво означава това и вече са тру емо ...Това изглежда доста тъпо и когда то питаш каква музика слушат,най ужасния отговор който съм чувала беше рнб рап и токио хотел...Незнам как в България но в Русия субкултурата малко помалко просто умира..Тъпи позьори..мразя..наистина.. :smt013

ShannonLarkin
03-31-2007, 19:52
http://i114.photobucket.com/albums/n276/djzion6602/emo.jpg

:smt005 :smt005 :smt005

psycho_girl
03-31-2007, 20:08
hahahahahahhaha
изключително практично :roll: :smt005

04-01-2007, 11:09
Абе всички хора са еднакви. Всички са позьори. Всички ъндърграунд движения са позьорски, а и вече демоде.

ShannonLarkin
04-01-2007, 11:11
Абе всички хора са еднакви. Всички са позьори. Всички ъндърграунд движения са позьорски, а и вече демоде.

можеш най спокойно да използваш тоя пистолет отгоре :wink:

04-01-2007, 11:13
Абе всички хора са еднакви. Всички са позьори. Всички ъндърграунд движения са позьорски, а и вече демоде.
Да и аз вече не виждам смисъл да се противопоставям на обществото и на неговите норми. Вече и аз съм стандартен. И калкото и да е странно е по-добре така да си фешън като 99% от хората.

04-01-2007, 11:23
дае чакайте си остава и аз мнението лял.. в Бг има прекалено мн хейтъри е бахмааму ..ако пренадлежиш към някоя "субкултура"(а в бг истинските хора,който пренадлежат към такива са прекалено малко) Различни хора,с различно мнение от твоето-не те познават, а те плюят и обиждат ..дори и удрят .. изграждат ти някво ренюме или "слава"(най-често срещаните случай):
метъл-мърльо,миризливка
пъкар-алкохолик,лепилар
скинар-насилник,агресивност
имо(му се вика)-депресия,самоубийство
рапър(+там другите дет са растафари :Д)-друсалки,трево
чалгари-помия
фешън-ебати гумното
... демек всеки има изгаредно някво мнение за останалите,от което излиза че другите,освен неговите хора там,са некви никви(горе споменатите случай) хората в Бг всичките сме изпаткали нещо :Д
ем нз де*а за кво изобщо се занимавате да нагрубявате и да нападете непрекъснато(сигурно Ви доставя огромно удоволстрвие да нагробите някой) ,но мене честно не ме *б*.. кой какъв е .. контактувам и поддържам добри взаимотношения със всякакви хора било то пънкари,метъли,рапъри,феша и,имота,чалгари...
и тъй като съм широко скроен човек,не се ограничавам в стилове(музика,освен чалга-имам против музиката,но не и хората,който я слушат!)и слушам имо,пънк(разновидностите му),метъл(и неговите разновидности),рап,хипхоп,Р нБ,електро,ДнБ,електронна музика(разновидности).. А това да си емоционален и да си изразяваш чувствата,когато искаш,където искаш,с който искаш мисля че е качество,което не всеки притежава..така че браво на тея дето го имат и си показват емоциите деа :д.. моля да не ме цитирате ! :smt049
О, уверявам те така е по целия свят. А до колкото до субкултурите. Ами те във същността си са опит за привличане на внимание на нормалните хора от обществото. Тинейджърите просто сме с болни мозъци понякога. Защото всички хора улягат като престанат да бъдат тинейджъри и като завършат следването си.

Дария
04-01-2007, 11:28
Абе най-добрата субкултура е да си нормален, тоест фешън и/или чалгар. Не е хубаво да се набиваш на очи. А и тези, които искат да се набивант, са комплексари, избиващи си самочувствието. Поне така пишеше в една философска книга.

Shadow_Walker
04-01-2007, 11:54
Абе най-добрата субкултура е да си нормален, тоест фешън и/или чалгар. Не е хубаво да се набиваш на очи. А и тези, които искат да се набивант, са комплексари, избиващи си самочувствието. Поне така пишеше в една философска книга.Тая философска книга явно я е писал някой, който разбира от филлософия, колкото аз живея на Марс.

ShannonLarkin
04-01-2007, 13:59
се едно аз съм я писал...гати философа :smt005 :smt005

malone
04-01-2007, 16:56
Абе най-добрата субкултура е да си нормален, тоест фешън и/или чалгар. Не е хубаво да се набиваш на очи. А и тези, които искат да се набивант, са комплексари, избиващи си самочувствието. Поне така пишеше в една философска книга.Мм май не си прочела правилно да не би на книгата да пишеше за деца до 7 годинки.Колкото до написаното в книгата има една фраза която често употребявам.."Те ми се смеят че съм различен,а аз им се смея че са еднакви." :wink:

michka20083
04-01-2007, 18:16
Тинейджърите просто сме с болни мозъци понякога. Защото всички хора улягат като престанат да бъдат тинейджъри и като завършат следването си.
не е така =;

04-12-2007, 18:33
Тая философска книга е и толкова философска щом тласка към неавтентично съществуване... :roll:
Ти добре ли си? Вътрешно всички хора са еднакви. Те са само част от едно цяло.

04-12-2007, 18:34
Абе най-добрата субкултура е да си нормален, тоест фешън и/или чалгар. Не е хубаво да се набиваш на очи. А и тези, които искат да се набивант, са комплексари, избиващи си самочувствието. Поне така пишеше в една философска книга.Мм май не си прочела правилно да не би на книгата да пишеше за деца до 7 годинки.Колкото до написаното в книгата има една фраза която често употребявам.."Те ми се смеят че съм различен,а аз им се смея че са еднакви." :wink:
Оф, стига простотии, моля те! Глупости. Аз просто реших да не се цепя от обществото и така ми е по-удобно.

Shadow_Walker
04-12-2007, 18:47
Абе най-добрата субкултура е да си нормален, тоест фешън и/или чалгар. Не е хубаво да се набиваш на очи. А и тези, които искат да се набивант, са комплексари, избиващи си самочувствието. Поне така пишеше в една философска книга.Мм май не си прочела правилно да не би на книгата да пишеше за деца до 7 годинки.Колкото до написаното в книгата има една фраза която често употребявам.."Те ми се смеят че съм различен,а аз им се смея че са еднакви." :wink:
Оф, стига простотии, моля те! Глупости. Аз просто реших да не се цепя от обществото и така ми е по-удобно.
Мдаа, повече ти е изгодно.Вместо да бъдеш себе си ти ставаш като всички останали, понеже така ти е най-изгодно....

04-12-2007, 19:04
Глупости, ами ако собственото ми аз е като на всички останали, замислял ли си се, че да бъда себе си и да бъда като всички останали може да съвпадат?

Shadow_Walker
04-12-2007, 19:33
Всъщност възможно е да е така...
Въпреки, че никой не е като всички останали , но като следва техния пример сляпо и става....

04-12-2007, 19:37
Защо децата едновременно се съобразяват с другите и са себе си, защо при големите не е така? И ли са като всички останали, или прекалено различни?

04-12-2007, 20:44
Определено не съм emo,но слушам такава музика и ми харесва. В интерес на истината слушам страшно мн стилове(без чалга :twisted: ) и мисля,4е това е най-добрия вариант. Тъпо е да се слага етикет на всичко,не бъдете толкова ограничени 8)
btw това,че някой носи emo дрехи,въобще не го прави emo,тук е важна философията-life sux

electra__
04-12-2007, 21:00
по-важна е философията- Emo sux!!!!

=D>

rosskata
04-12-2007, 22:47
Абе най-добрата субкултура е да си нормален, тоест фешън и/или чалгар. Не е хубаво да се набиваш на очи. А и тези, които искат да се набивант, са комплексари, избиващи си самочувствието. Поне така пишеше в една философска книга.Мм май не си прочела правилно да не би на книгата да пишеше за деца до 7 годинки.Колкото до написаното в книгата има една фраза която често употребявам.."Те ми се смеят че съм различен,а аз им се смея че са еднакви." :wink:
Оф, стига простотии, моля те! Глупости. Аз просто реших да не се цепя от обществото и така ми е по-удобно.
Мдаа, повече ти е изгодно.Вместо да бъдеш себе си ти ставаш като всички останали, понеже така ти е най-изгодно....


Само дето субкул;турите не са особено отцепени от обществото...
Разбирам да се отцепят да живеят в някоя гора и да ядат водорасли...
Тогава ще призная, че са отцепени от обществото.
Но тва да се събираш по пейки вместо по кафенета, и да слушаш музика, която по случайност не е най- модерната в момента. И да "демонстрираш" някакво отношение със субкултурната си униформа...

И в същото време да си живееш като пълноценен член на обществото, живеейки в град, пазарувайки от магазина, ходейки на училище или на работа, гледайки масовите филми и спазвайки донякъде законите... ЗА какво "цепене" от обществото става дума не мога да разбера??? Трънци :lol:

И за каква "индивидуалност" си говорим, като сам си лепваш някакъв етикет и възприемаш някакъв модел...

ПОстрой си колиба в гората, моли се на Буда по цял ден, или пък живей като клошар по улиците в знак на протест, или пък се самозапали ритуално пред главния шаб на НАТО... Това разбирам аз под "цепене" от обществото... :lol: :smt005
Всичко друго е просто самопричисляване в някаква част от това общество, която споделя еднакви вкусове... И евентуално възгледи. Нищо повече.

Shadow_Walker
04-13-2007, 07:05
Едно е да си имаш своя субкултура, където сте се събрали хора със сходни идеи, не искащи да бъдат като всички останали.
Освен това не няма лошо да слушаш музика като всички останали или да се обличаш като тях, но много хора го правят сляпо и се превръщат в овце...
Аз си нямам субкултура.Не знам къде да се сложа, нито пък искам.
А относно имото-музиката не е лоша, просто има много "имо" банди :)

`Death`Whore`
04-13-2007, 07:12
Хах...Дария? Ти ли си, бре, мацко? :smt005

04-15-2007, 19:25
emoto vyobshte ne e tva koeto si mislite ;]
istinskite emo grupi sa ot na4aloto na 80te,te sa istinski emocionalen hardcore sega lainata kato dashboard,fall out boy,my chemical romance i t.n. nqma da gi komentiram.za mene emo e - embrace,rites of spring,one last wish,fugazi,moss icon,dag nasty,fire aprty,gray matter(donqkyde),beef eater i t.n. toest pove4eto bandi na dischord records.
sled fugazi emoto se smesva s indie roka s grupi kato texas is the reason,jawbreaker,hot water music i t.n. i ot tam natatyk po4va da se komersializira i stiga do tva koeto e dnes-gnusen "emocionalen" pop "punk"
i syshto taka vsi4kite tiq s tesnite 4erni teniski i dynkite,s bretonite i t.n. sa poziori,istinskite emota se obli4at normalno,primerno taka
alexbernard.fr/fichiers/blog/Fugazi-Membres-du-groupe . jpg
za pove4e info vijte youdontknowemo . tk

Shadow_Walker
04-15-2007, 19:31
emoto vyobshte ne e tva koeto si mislite ;]
istinskite emo grupi sa ot na4aloto na 80te,te sa istinski emocionalen hardcore sega lainata kato dashboard,fall out boy,my chemical romance i t.n. nqma da gi komentiram.za mene emo e - embrace,rites of spring,one last wish,fugazi,moss icon,dag nasty,fire aprty,gray matter(donqkyde),beef eater i t.n. toest pove4eto bandi na dischord records.
sled fugazi emoto se smesva s indie roka s grupi kato texas is the reason,jawbreaker,hot water music i t.n. i ot tam natatyk po4va da se komersializira i stiga do tva koeto e dnes-gnusen "emocionalen" pop "punk"
i syshto taka vsi4kite tiq s tesnite 4erni teniski i dynkite,s bretonite i t.n. sa poziori,istinskite emota se obli4at normalno,primerno taka
alexbernard.fr/fichiers/blog/Fugazi-Membres-du-groupe . jpg
za pove4e info vijte youdontknowemo . tk =D> Е това е.Подкрепям напълно.Не че слушам имо ама все пак си е точно така :-D Всъщност слушам Silverstein, те са имо и нямат нищо общо със разните му там май кемикъл ала бала...
Абе аз и Fall Out Boy слушам...ама те са както каза поп-пънк - имо :lol:
А да - за дрехите...ми модата доколкото знам е възникнала още със старите банди но е била доразвита от новите "имо" изпълнители...

04-15-2007, 21:36
alexbernard.fr/fichiers/blog/Fugazi-Membres-du-groupe . jpg

IAN MCKAYE IS MY SAVIOUR, NOT JESUS!

michka20083
04-16-2007, 12:59
emoto vyobshte ne e tva koeto si mislite ;]
istinskite emo grupi sa ot na4aloto na 80te,te sa istinski emocionalen hardcore sega lainata kato dashboard,fall out boy,my chemical romance i t.n. nqma da gi komentiram.za mene emo e - embrace,rites of spring,one last wish,fugazi,moss icon,dag nasty,fire aprty,gray matter(donqkyde),beef eater i t.n. toest pove4eto bandi na dischord records.
sled fugazi emoto se smesva s indie roka s grupi kato texas is the reason,jawbreaker,hot water music i t.n. i ot tam natatyk po4va da se komersializira i stiga do tva koeto e dnes-gnusen "emocionalen" pop "punk"
i syshto taka vsi4kite tiq s tesnite 4erni teniski i dynkite,s bretonite i t.n. sa poziori,istinskite emota se obli4at normalno,primerno taka
alexbernard.fr/fichiers/blog/Fugazi-Membres-du-groupe . jpg
za pove4e info vijte youdontknowemo . tk
що издаваш е .. тва е се пази в тайна :-# от малките смешници
хмм след като вече се знае от сички да ,.. тва са истинските емокор групи : О

michka20083
04-16-2007, 13:04
Bands that aren't Emo:
All-American Rejects
As I Lay Dying
Atreyu
Avril Lavigne
Billy Talent(What talent?)
Blink 182
Bowling For Soup
Brand New
Busted
Coheed & Cambria
Dashboard Confessional
Early November
Emery
Fall Out Boy
Finch
From Autumn to Ashes
From First to Last
Green Day
Good Charlotte
Hawthorne Heights
Haste the Day
Linkin Park
Matchbox Romance
My American Heart
My Chemical Romance
New Found Glory
Rufio
Saves the Day
Senses Fail
Silverstein
Simple Plan
Something Corporate
Starting Line
Story of the Year
Sugarcult
Sum 41
Taking Back Sunday
Thursday
UnderOath
Used
Yellowcard
Test Icicles
AFI за някой групи не съм мн мн сигурна

forrzi
04-16-2007, 15:14
всмисъл...тя аврил е банда,нали...

ShannonLarkin
04-16-2007, 15:28
аврил е буца...

всичките банди до една са педали :-D освен AFI май...чух че били пънк или кво...

michka20083
04-16-2007, 15:37
аврил е буца...

всичките банди до една са педали :-D освен AFI май...чух че били пънк или кво...
да, но не са имо ..

ShannonLarkin
04-16-2007, 15:42
педали, имо...все тая! :-D

Shadow_Walker
04-16-2007, 17:54
аврил е буца...

всичките банди до една са педали :-D освен AFI май...чух че били пънк или кво...
да, но не са имо ..
Афито са започнали с нещо като пънк а сега са завили леко към алтернативен рок.
From Autumns To Ashes май са пост-хардкор
Аврил не е банда :lol: Ама ест, че не е имо :shock:
Dashboard Confessional им знам една песен ама тя си е алт рок
Fall Out Boy са поп-имо пъъък :lol:

ShannonLarkin
04-16-2007, 18:30
XxSlavetoAnguishxX: omg my gf just left me
acidburnedsoul: that sux man
XxSlavetoAnguishxX: i blame myself only i'm such an ass *cries*
acidburnedsoul: dude come over to my house and we can cut ourselves together
XxSlavetoAnguishxX: okay *cries*
acidburnedsoul: omg dashboard confessional has a new cd, i preordered it already
XxSlavetoAnguishxX: dude they're my favorite band to self-mutilate to
acidburnedsoul: i prefer to cut myself while watching Napoleon Dynamite on my bigscreen
XxSlavetoAnguishxX: dude that movie is so deep. i cry every time i see it
acidburnedsoul: me too. i hate myself
XxSlavetoAnguishxX: yeah we're such tortured souls, nobody understands how hard life is for us
acidburnedsoul: yeah we got it tough dude. pass the tissues








:smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Emocore
04-16-2007, 19:00
Bands that aren't Emo:
All-American Rejects
As I Lay Dying
Atreyu
Avril Lavigne
Billy Talent(What talent?)
Blink 182
Bowling For Soup
Brand New
Busted
Coheed & Cambria
Dashboard Confessional
Early November
Emery
Fall Out Boy
Finch
From Autumn to Ashes
From First to Last
Green Day
Good Charlotte
Hawthorne Heights
Haste the Day
Linkin Park
Matchbox Romance
My American Heart
My Chemical Romance
New Found Glory
Rufio
Saves the Day
Senses Fail
Silverstein
Simple Plan
Something Corporate
Starting Line
Story of the Year
Sugarcult
Sum 41
Taking Back Sunday
Thursday
UnderOath
Used
Yellowcard
Test Icicles
AFI за някой групи не съм мн мн сигурна

Urm..Silverstein са чисто емо :) преосмисли тва дет си писала има още групи дето си включила в погрешния списък.

michka20083
04-16-2007, 19:13
Bands that aren't Emo:
за някой групи не съм мн мн сигурна
:smt037 жалко ..няма по-голям шрифт
Urm..Silverstein са чисто емо :) преосмисли тва дет си писала има още групи дето си включила в погрешния списък.


Silverstein
Genre: Emo / Hardcore / Screamo
Location: Burlington, Ontario
Last Update: Mar 29, 2007
Plays: 12,801,994
Views: 5,445,192
Fans: 338,523

Emocore
04-16-2007, 19:16
Bands that aren't Emo:
за някой групи не съм мн мн сигурна :smt037

Urm..Silverstein са чисто емо :) преосмисли тва дет си писала има още групи дето си включила в погрешния списък.

И кво аз тряя да гадая за кои групи не си сигурна ли?

michka20083
04-16-2007, 19:19
И кво аз тряя да гадая за кои групи не си сигурна ли?
купи си стъклена топка .. за гадателските ти способности не моя ти помогна[/quote]

Emocore
04-16-2007, 19:21
И кво аз тряя да гадая за кои групи не си сигурна ли?
купи си стъклена топка .. за гадателските ти способности не моя ти помогна[/quote]

Пууу..

ShannonLarkin
04-16-2007, 19:22
И кво аз тряя да гадая за кои групи не си сигурна ли?

не ама можеш да съ гръмнеш или да съ нарежеш... :-D

Shadow`Ne`E`Lognat
04-16-2007, 19:23
Ее, не се карайте сега.
Мдам, Silverstein са имо и тва е.И са яки!
Emocore мерси, че ми беше казал да си дръпна техни неща 8)

Emocore
04-16-2007, 19:27
И кво аз тряя да гадая за кои групи не си сигурна ли?

не ама можеш да съ гръмнеш или да съ нарежеш... :-D

Можеш да отидеш да се натъпкаш с наркотици като един от членовете на групата от аватара ти, или да те застрелят на концерт..ех...

Emocore
04-16-2007, 19:29
*ПЛЯС!* опаа няма обички...

michka20083
04-16-2007, 19:30
http://searchresults.myspace.com/index.cfm?fuseaction=music.search&searchtarget=tmusic&search_term=0&searchBoxID=HeaderWebResults&keywords=silverstein
:-#

Emocore
04-16-2007, 19:31
http://searchresults.myspace.com/index.cfm?fuseaction=music.search&searchtarget=tmusic&search_term=0&searchBoxID=HeaderWebResults&keywords=silverstein
:-#

Emo/Hardcore/Screamo кво не е ясно :?

ShannonLarkin
04-16-2007, 19:32
*ПЛЯС!* опаа няма обички...

ако някой ти каже, че си прост да не вземеш да му повярваш! сакън!

Shadow_Walker
04-16-2007, 19:32
Ambient, Disco, House...йеа, тея са направили Lucky You :lol: :lol: :lol:

michka20083
04-16-2007, 19:32
Urm..Silverstein са чисто емо :) преосмисли тва дет си писала има още групи дето си включила в погрешния списък.

Shadow_Walker
04-16-2007, 19:35
Ми скриймо е поджанр на имото, а пък пост-хардкор е между имо и хардкор.Та имо общо взето са.Айде не са бийте....


Едит: Ако се чудите дали сте имо направете си този тест
http://quiz.myyearbook.com/zenhex/quiz.php?id=165830
по принцип в този сайт има какви ли не мизерии и тъпи тестчета, които си правя, когато ми е тъпо, но това тестче наистина дава истински резултати (е само ако имате нещо общо с имото-няма отговор-не сте имо :-) )
Моя резултат е - You are in between 8)

04-17-2007, 04:30
Ми скриймо е поджанр на имото, а пък пост-хардкор е между имо и хардкор.Та имо общо взето са.Айде не са бийте....
имото Е хардкор(ранното),само дето е с по-емоционални текстове,пост хардкор е ебати тъпия термин,щото хардкора не е умрял че да има пост-хардкор.А силвърстайн може да напишат в майспейса си че са дет метъл,обаче тва не ги прави такива :)

DzVErA*
04-17-2007, 09:50
EMO SUX PUNK SUX :)

04-17-2007, 11:09
EMO SUX PUNK SUX :)
кой сега до теб заспииииииииваааааааааа :-({|=

04-17-2007, 11:58
post-hardcore е по-скоро стилистичен термин отколкото жанров. Поради простата причина че под него спадат стилове като metalcore, emocore и т.н. То си е по-скоро течение, зародило се след отшумяването на класическия олд скуул стил. From Autumn To Ashes са емокор, Throwdown са moshcore, ама и двете спадат към пост-хардкор-а. ;)

Shadow_Walker
04-17-2007, 16:54
post-hardcore е по-скоро стилистичен термин отколкото жанров. Поради простата причина че под него спадат стилове като metalcore, emocore и т.н. То си е по-скоро течение, зародило се след отшумяването на класическия олд скуул стил. From Autumn To Ashes са емокор, Throwdown са moshcore, ама и двете спадат към пост-хардкор-а. ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Post-hardcore
тук не е написано така...и въпреки, че уикито не е супер вярно, ще се доверя на него.

04-17-2007, 17:23
Доверявай се на каквото искаш. Аз ти казвам как е всъщност. Пост хардкор ще рече "след хардкора". Издребняване в разделянето на хиляди подстилове е смешно. Пост хардкора си представлява съвременната хардкор сцена - състояща се от metalcore, emocore, chaoscore, moshcore, и нео-old school (банди като Comeback Kid, Verse и т.н.)

укипедията смърди.

04-17-2007, 17:24
+ това "The factual accuracy of this article is disputed."??? за какво си говорим тогава?

Shadow_Walker
04-17-2007, 19:11
склонен съм да се доверя на госта, защото неговото обяснение е по-логично... ;)
Хах аз пък нз вече...ама мисля си че си има отделен жарн пост-хардкор, пък тези може да са му нещо като поджанрове...
Смисъл както си има отделен стил Хеви метъл,а пък Траш, Пауър и т.н. са се развили от него и са му някакви поджанрове...

Shadow_Walker
04-17-2007, 19:19
Получава голямо влияние от него :lol: 8)
Иначе не мисля, че е баш ночно така :lol: Ама нз и аз 8)

04-17-2007, 19:26
понеже слушам такава музика и имам наблюдение върху тая сцена за това говоря. exploitedteen ме подсети за пост-пънк СЦЕНАТА, подчертавам не стил, а сцена, защото както при пост хардкора, така и при пост-пънк-а излизат страшно много групи, различни по стил, поемащи в различни посоки.

Shadow_Walker
04-17-2007, 19:42
Добре де, сцена е, ок :-)
Ама защо намесваш готика и даркуейва...смисъл готика от пост-пънка тръгва ама си е жанр в алт. рока...

04-17-2007, 19:44
Добре де, сцена е, ок :-)
Ама защо намесваш готика и даркуейва...смисъл готика от пост-пънка тръгва ама си е жанр в алт. рока...
Има едни момчета наречени Joy Division. Кефят се на пънк, много. Израснали са с него, обаче решават да го направят по-мрачен, по-бавен и по-интровертен. От тях тръгва всичко. След това идват едни пичове и една мацка - Siouxie And The Banshees и един пич с една мнооооого рошава коса - Rob Smith и The Cure. Ето това са първите такива банди и целия готик рок след това се гради от групи повлияни от тях.

04-17-2007, 19:46
а готик рок-а в момента е отделен стил защото просто явлението пост пънк е трайно, то е периода в който пънк изпълнителите експериментират със стила и така раждат нови стилове като готик рок, даркуейв, неофолк и т.н.

04-17-2007, 19:53
казаха го вече...

а след самоубииството на вокала на Джой дивижън се пръква Ню Ордър... :roll:
които са доста влиятелна група пак... в други стилове...
Които пък отприщват електронната сцена в Манчестър и раждат всичко познато до ден днешен в електрониката, като почнем от рейв и стигнем до хаус, ню уейв и т.н.

Shadow_Walker
04-17-2007, 19:54
а готик рок-а в момента е отделен стил защото просто явлението пост пънк е трайно, то е периода в който пънк изпълнителите експериментират със стила и така раждат нови стилове като готик рок, даркуейв, неофолк и т.н.Ам и аз имах предвид това...тръгва от там, но сега си е отделен и го числят алтернативен рок, защото не е чистия рок....ох къде отиде имото :shock:

tzvety
04-30-2007, 20:02
nqma zna4enie dali si punkar,emo,rapur ili taka natatuk za6to trqbva da ima takova razdelenie m/u stilovete naprimer az slu6am rap R&B i punk i sa4etavam stilovete i ne mi puka kakvo 6te kajat horata.Kazano 4estno ne sam golqm fen na rapa i po rap kazva opredeleno ime i to e T.I.Ot R&B slu6am kakto kazvat pove4eto mi fr svetovno bezizvestniq Omarion i dosta poznatiq ne vsi4ki Akon Ne-Yo i Chris brow.Mn se draznq kogato nqkoi mi kaje ti slu6a6 teq idioto ne-yo i akon,draznq se nai ve4e koi go kazva slu6a li sa po 2 texni pesni nai ve4e hitovete koito seki den puskat po TV i dori ne ocenqvat talanta im koito se otkriva v mn drugi texni pesni.Kolkoto do punka obojavam go-simple plan,good charrlot,avril i mn mn dr.Uvajavam vseki stil muzika (s izklu4enie na probitata 4alga) i emotata mi izglejdat svqstni moje da imat strani pri4eski no pone ne sa kato izrusenite futbolist4eta koito slu6at onezi s golemite gurdi i mozaci deto nikakvi gi nqmat.Vseki ima izbor kakvo da slu6a i uvajavam emotata za6toto sa razli4ni.Kazvat te sa ludi depresirani-ami kak nqma da si depresiran ot toq 6iban jivot .Bili se samuobivali mi po dobre da si preereje6 venite ot kolkoto dokato si igrae6 basket na ko6a da ti sko4i nqkva otka4alka i da ti kaje 6e mre6 6toto si emo :)

Sidewinder
04-30-2007, 22:13
Е, браво бе хора. Изкарахте и A7X емо... а те не са, слава богу.

Иначе съм съгласна че разделения не трябва да има. Музиката си е музика. Щом една песен те кефи - значи е готина, няма значение какъв е стила и.

Shadow_Walker
04-30-2007, 22:16
Kolkoto do punka obojavam go-simple plan,good charrlot,avril i mn mn dr.Самата Аврил казва че НЕ е пънк..., я другите са ПОП-пънк....

Sidewinder
04-30-2007, 22:56
emo заразата е плъзнала навсякъде...

Подозирам Мтв в педерастки заговор...


хахаха
Добре го каза.
emo=shit

tzvety
05-01-2007, 07:13
are da ne si govorim za mtv geroi4eta 6toto se izrazqva6 kato futbolist4etata za koito vi govorq a tva za avril samo da te svetna 4e nqma punkar koito da ne q slu6a i ako pone be6e malko svetnat za punka i be6e gledal intervuta s neq 6te6e da razbere6 koi e punkar i koi ne :smt016

Shadow_Walker
05-01-2007, 07:28
are da ne si govorim za mtv geroi4eta 6toto se izrazqva6 kato futbolist4etata za koito vi govorq a tva za avril samo da te svetna 4e nqma punkar koito da ne q slu6a i ako pone be6e malko svetnat za punka i be6e gledal intervuta s neq 6te6e da razbere6 koi e punkar i koi ne :smt016....зле си.
Аз съм и фен (уоу учудващо нали?това, че слушам метъл не ми пречи да слушам и нея) и съм чел всевъзможни работи за нея и знам, че тя казва "Аз не съм пънк".Освен това я определят (аз също) като поп-рок, наай-много някоя песен да е ПОП-пънк.
Нямало пънкар да не я слуша :shock: Да тея хора, които познаваш наистина са пънкари :shock: Пък и експлойтедтийн не я слуша пък е пънкар и половина 8)
И още нещо-светнат съм доста за пънка за разлика от теб :-)
А и друго, относно имо=шит, вземете наистина чуйте имо, а не онея идиоти химичния романс или пък онея паники в дискотеките и тогава говорете.
А да,беше ми много интересно, веднъж видях снимка със накакво имо и отдолу знака от албума Мидиан на Крейдъл :shock:
Едит-Ето го :shock: Забележете долния десен ъгъл.
http://img.myyearbook.com/zenhex/images/quiz34/168976/168976_res1_emo.jpg

05-01-2007, 08:58
Бахти т'ва емо баси модата е станало. Дали просто да твърдиш, че слушаш ЕМО без изобщо да знаеш какво е или пък да мразиш ЕМО, пак без изобщо да знаеш какво е. Тренд си стана, а емо музика (в мейнстрийм-а) НЯМА. Хора, слушайте death metal за бога. Тогава всичко ще е наред. \:D/

michka20083
05-01-2007, 12:49
Kolkoto do punka obojavam go-simple plan,good charrlot,avril i mn mn dr.
:-# ще ти се посмея .. няма да говоря

airy
05-01-2007, 15:32
Здр всички :) От около една седмица всички около мен са се вманиачили с тва емо...То добре,ама постоянно ми натякват,че аз съм такава,а според мен не е така :-k
Та исках да ви попитам слушате ли емо (emotional core) ???Има ли във форума емо-та?Как разбрахте,че сте? От колко време е?Харесва ли ви?Как го приемат околните?Изглеждате ли като типично "емо"?Иии какво още...Ами например как гледате на света около вас?
Не искам да убидя никого от форума,даже напротив.Просто ми е интересно,а и искам да разбера наистина ли е възможно да съм такава.
Много благодаря предварително на всички :D

Mhmmm сигурно се обличаш якоОо екстраординари :-D Иначе за тфа emotional core чувам едва ли не за 1 път.... смисл, според мен, преценяват дали си "емо" най-вече по външният ти вид....

И аз така!

Disrespect
05-01-2007, 15:38
are da ne si govorim za mtv geroi4eta 6toto se izrazqva6 kato futbolist4etata za koito vi govorq a tva za avril samo da te svetna 4e nqma punkar koito da ne q slu6a i ako pone be6e malko svetnat za punka i be6e gledal intervuta s neq 6te6e da razbere6 koi e punkar i koi ne :smt016

Ти що просто не млъкнеш?

Something Corporate
05-02-2007, 15:44
Омг..
Прочетох първите 2 страници и се отказах - тук се води някакъв спор какво е Имо... Уикипедията за какво е - който не знае look it up in the dictionary[любимата ми фраза ///.^] Такам, Всички сте прави (поне мненията, които прочетох - Въпреки че, My chemical romance може да се наричат Имо, но аз не съм мн съгласна... Те са си Метълкор за мен!
Евала на мацката дет каза, че се нарича Имо - поклон до земята...
Аз съм една от най-старите Имо фенове... И ся изведнъж избухна тази "мода"
Имо се води човек, който слуша музиката и се придържа към стил-а ... Не онези чалгари-фешъни, които чули недочули "Емо" [подчертавам "Е"-то] видели някоя снимчица някъде... и УОООУ... изведнъж всички са "Е"мо... Гррр.. Побеснявам като се сетя! Чайте бе, Имо-тата мразят живота и са супер депресиране хора, не са чалгари които само чакат да отидат на някое парти, на което да въртят кючеци по цяла нощ и да се веселят...
Да, има супер мн Имо групи, които не се знаят... В БЪЛГАРИЯ... 99.5% от хората тук са faker-и и позьори - това си е! А хората, които почитат стила ще трябва да търпят всичко това.. Но какво да се прави ...

Something Corporate
05-02-2007, 15:49
Искам също така да допълня, че в Имото няма нищо смешно...
Какви са тия Анти-емо глупости... Чакайте бе, те(имотата) случайно да са говорели простотии за другите стилове - рага, реге, рап и т.н. ...
Всеки има право да слуша каквото си поиска...
И никой няма право да съди другия...
Full stop! ///.-

mp3f
05-02-2007, 16:50
само моля sexy_small_lady ПИШЕ СЕ МЕТЪЛ

:smt005 :smt005 :smt005 :smt005

Shadow_Walker
05-02-2007, 17:35
Омг..
Прочетох първите 2 страници и се отказах - тук се води някакъв спор какво е Имо... Уикипедията за какво е - който не знае look it up in the dictionary[любимата ми фраза ///.^] Такам, Всички сте прави (поне мненията, които прочетох - Въпреки че, My chemical romance може да се наричат Имо, но аз не съм мн съгласна... Те са си Метълкор за мен!
Евала на мацката дет каза, че се нарича Имо - поклон до земята...
Аз съм една от най-старите Имо фенове... И ся изведнъж избухна тази "мода"
Имо се води човек, който слуша музиката и се придържа към стил-а ... Не онези чалгари-фешъни, които чули недочули "Емо" [подчертавам "Е"-то] видели някоя снимчица някъде... и УОООУ... изведнъж всички са "Е"мо... Гррр.. Побеснявам като се сетя! Чайте бе, Имо-тата мразят живота и са супер депресиране хора, не са чалгари които само чакат да отидат на някое парти, на което да въртят кючеци по цяла нощ и да се веселят...
Да, има супер мн Имо групи, които не се знаят... В БЪЛГАРИЯ... 99.5% от хората тук са faker-и и позьори - това си е! А хората, които почитат стила ще трябва да търпят всичко това.. Но какво да се прави ...Аз пък правя поклон пред теб.Ето това, което каза е чистата истина и напълно те подкрепям!
Само че...MCR метълкор :lol: Те са просто алтернативен рок :-)

05-02-2007, 17:44
Омг..
Прочетох първите 2 страници и се отказах - тук се води някакъв спор какво е Имо... Уикипедията за какво е - който не знае look it up in the dictionary[любимата ми фраза ///.^] Такам, Всички сте прави (поне мненията, които прочетох - Въпреки че, My chemical romance може да се наричат Имо, но аз не съм мн съгласна... Те са си Метълкор за мен!
Евала на мацката дет каза, че се нарича Имо - поклон до земята...
Аз съм една от най-старите Имо фенове... И ся изведнъж избухна тази "мода"
Имо се води човек, който слуша музиката и се придържа към стил-а ... Не онези чалгари-фешъни, които чули недочули "Емо" [подчертавам "Е"-то] видели някоя снимчица някъде... и УОООУ... изведнъж всички са "Е"мо... Гррр.. Побеснявам като се сетя! Чайте бе, Имо-тата мразят живота и са супер депресиране хора, не са чалгари които само чакат да отидат на някое парти, на което да въртят кючеци по цяла нощ и да се веселят...
Да, има супер мн Имо групи, които не се знаят... В БЪЛГАРИЯ... 99.5% от хората тук са faker-и и позьори - това си е! А хората, които почитат стила ще трябва да търпят всичко това.. Но какво да се прави ...Аз пък правя поклон пред теб.Ето това, което каза е чистата истина и напълно те подкрепям!
Само че...MCR метълкор :lol: Те са просто алтернативен рок :-)
Добре де, идеята ми е, че не са Имо... и мерси за подкрепата... ///.^

rebel_kid
05-02-2007, 17:51
are da ne si govorim za mtv geroi4eta 6toto se izrazqva6 kato futbolist4etata za koito vi govorq a tva za avril samo da te svetna 4e nqma punkar koito da ne q slu6a i ako pone be6e malko svetnat za punka i be6e gledal intervuta s neq 6te6e da razbere6 koi e punkar i koi ne :smt016
Айде ... разбирачите се обадиха ... #-o =;
По въпроса ще кажа само едно :
http://i11.tinypic.com/4yfph20.gif

Disrespect
05-02-2007, 18:50
Something Corporate,
Ммда...и аз се вбесявам от тея и искам точно тях да трепя.

michka20083
05-02-2007, 18:59
Омг..
Прочетох първите 2 страници и се отказах - тук се води някакъв спор какво е Имо... Уикипедията за какво е - който не знае look it up in the dictionary[любимата ми фраза ///.^] Такам, Всички сте прави (поне мненията, които прочетох - Въпреки че, My chemical romance може да се наричат Имо, но аз не съм мн съгласна... Те са си Метълкор за мен!
Евала на мацката дет каза, че се нарича Имо - поклон до земята...
Аз съм една от най-старите Имо фенове... И ся изведнъж избухна тази "мода"
Имо се води човек, който слуша музиката и се придържа към стил-а ... Не онези чалгари-фешъни, които чули недочули "Емо" [подчертавам "Е"-то] видели някоя снимчица някъде... и УОООУ... изведнъж всички са "Е"мо... Гррр.. Побеснявам като се сетя! Чайте бе, Имо-тата мразят живота и са супер депресиране хора, не са чалгари които само чакат да отидат на някое парти, на което да въртят кючеци по цяла нощ и да се веселят...
Да, има супер мн Имо групи, които не се знаят... В БЪЛГАРИЯ... 99.5% от хората тук са faker-и и позьори - това си е! А хората, които почитат стила ще трябва да търпят всичко това.. Но какво да се прави ... :smt041
и само да попитам вярно ли е че на 14.09 в Сф ще идват Bring me the Horizon .. ? :smt049

05-02-2007, 19:19
:smt041
и само да попитам вярно ли е че на 14.09 в Сф ще идват Bring me the Horizon .. ? :smt049
Май бях чула нещо такова... абе те всички така казват... Надявам се да дойдат все пак
Мога да ти кажа, че
afi,30 seconds to mars,blindside,muse, mcr, red hot chili peppers, the killers, beastie boys, Senses Fail, Silverstein, the who и още мн групи ще са в Дания този месец....
Kакъв късмет че живеем в Бг, за тях европейското турне, включва страни от Азия, но не и България... Лично мен, това до някъде ме обижда, но от друга страна какво? Да дойдат тук да ни видят фешъните и чалгарите и 10-те Имо фена?! Да бе, предпочитам да си дочакам билета до някъде отколкото да дойдат тук...

Something Corporate
05-02-2007, 19:20
Тфа горе съм си - Something corporate - да знаите :)

Shadow_Walker
05-02-2007, 19:39
:smt041
и само да попитам вярно ли е че на 14.09 в Сф ще идват Bring me the Horizon .. ? :smt049
Май бях чула нещо такова... абе те всички така казват... Надявам се да дойдат все пак
Мога да ти кажа, че
afi,30 seconds to mars,blindside,muse, mcr, red hot chili peppers, the killers, beastie boys, Senses Fail, Silverstein, the who и още мн групи ще са в Дания този месец....
Kакъв късмет че живеем в Бг, за тях европейското турне, включва страни от Азия, но не и България... Лично мен, това до някъде ме обижда, но от друга страна какво? Да дойдат тук да ни видят фешъните и чалгарите и 10-те Имо фена?! Да бе, предпочитам да си дочакам билета до някъде отколкото да дойдат тук...Уоу...искам афи в БГ :( Хах май наистина да стягам багажа за Дания :lol:
П.П. Тая тема е бати полезната обаче...не само за имо ми и за всякаква музика и какво се случва може да научиш :)

michka20083
05-02-2007, 19:45
:smt041
и само да попитам вярно ли е че на 14.09 в Сф ще идват Bring me the Horizon .. ? :smt049
Май бях чула нещо такова... абе те всички така казват... Надявам се да дойдат все пак
Мога да ти кажа, че
afi,30 seconds to mars,blindside,muse, mcr, red hot chili peppers, the killers, beastie boys, Senses Fail, Silverstein, the who и още мн групи ще са в Дания този месец....
Kакъв късмет че живеем в Бг, за тях европейското турне, включва страни от Азия, но не и България... Лично мен, това до някъде ме обижда, но от друга страна какво? Да дойдат тук да ни видят фешъните и чалгарите и 10-те Имо фена?! Да бе, предпочитам да си дочакам билета до някъде отколкото да дойдат тук...Уоу...искам афи в БГ :( Хах май наистина да стягам багажа за Дания :lol:
П.П. Тая тема е бати полезната обаче...не само за имо ми и за всякаква музика и какво се случва може да научиш :) кат са пенсионират тогаа ще дойдат .. : )