PDA

View Full Version : Планове?



teenkopele
10-13-2006, 05:14
Какви са плановете ви за бъдещето? Какво ще бачкате, къде ще живеете и т.н.? :wink:

Unknow
10-13-2006, 05:35
Мисля да си завърша икономиката (която уча вмомента) и да запиша 2-ра Право.С това желая и да се занимавам за напред.Къде ще живея...за това нямам планове :) Разбира се за сега всичко се ограничава до "планове"...но се надявам да си ги осъществя.

sladoled
10-13-2006, 06:50
p4elata_brumze, а ти?

mrsy
10-13-2006, 06:55
Ами да завърша първо гимназията, след това колеж някъде из Европа ( нали като влезем в ЕС, таксите ще паднат :) и по нататък не знам :)

RoyTheReaper
10-13-2006, 08:14
ами аз имам големи планове, но не знам дали няма сметките да ми излезат без кръчмар. първоначално смятам да завърша ТУ-София (което си е предизвикателство само по себе си) след което да ида някаде в Европа за магистратура, а може и докторат, както преценя тогава. насочил съм се конкретно към швеция, но резервни варианти са ми германия, холандия, финландия, норвегия. след това ще преценя дали искам да остана там или да се върна, но ако съм със същата нагласа както сега, ще остана да се реализирам там. все пак ако тези планове се осъществят, където и да отида ще съм материално осигурен.

miloto_girl_4e
10-13-2006, 08:51
Еми... не знам, като завърша даскало искам да кандидатствам или тук в УНСС, или да отида да уча в Германия, но само да уча, а после да си се върна тук :) Искам да си живея тук, в България, но не знам накъде ще ме отвее вятъра :mrgreen:

teenkopele
10-13-2006, 13:02
p4elata_brumze, а ти?

Еми, плановете ми са да изкарам някакво образование тук в Канада, едновременно с това да бачкам (Това вече е факт.) и след това да се върна да си живея живота в България. :) :) :wink:

Eleonora
10-13-2006, 16:03
Еми искам да уча по нататък психология.И да живея в Германия :)

fake
10-13-2006, 16:05
Да пием за това нашите желание да могат да се покрият с нашите възможности...
Наздраве!!!*хлъц*


иначе, първо да свърша гимназията, после дал бог СУ-психология, а после ще отида някъде и ще изкарвам много пари.най-вероятно няма да е в Бг :roll:

Psycho Realm
10-13-2006, 16:06
Еми искам да уча по нататък психология.И да живея в Германия :)
Full деградация. :shock:

LunaTriCk
10-13-2006, 16:13
аз пък искам да завладея Света заедно с Волен :smt025 :smt077

fake
10-13-2006, 16:14
Еми искам да уча по нататък психология.И да живея в Германия :)
Full деградация. :shock:


елито психоложка :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

DetE-Idi0t
10-13-2006, 16:41
Ще изкарам в Симеоново или ще запиша военна служба. Това ще ми е професия докато не изградя собствен бизнес.
Имам си едни тайни надежди за гражданска авиация, но в България е много трудно да се запишеш за такова животно, ако си без връзки.

white_chik
10-13-2006, 17:45
Аз искам да завърша стоматолотия :-D Първо,защото биологията и химията са ми любими и ги схващам и второ смятам,че това е една прилича,добре платена и преспективна работа.Искам да си живея в България.Никога не ме е блазнела чужбина,а и мечтата ми е да живея в мезонет (знам,че е изгъзица,ама искам)и май тва е в общи линии

Boot
10-13-2006, 17:56
Много престижно е станало вече да искаш да учиш психология. И всички големи психолози станаха.
Та и аз в тоя ред на мисли - от... 9ти клас бях и все за тази пуста психология си мечтая и се надявам. Има няколко определени неща, с които ми се занимава, ноооо ще видим, пазя си идейките :)
И горе долу от тогава съм установила, че ми се живее в България.

И между другото да подметна на фейк, че е хубаво да завършиш специално психология там, където искаш и да се реализираш, защото иначе е сложно.

Psycho Realm
10-13-2006, 18:37
Ще изкарам в Симеоново или ще запиша военна служба...
Мда, ти в Академията на МВР няма да можеш да влезеш, а в казармата ще те спукат, така че варианта за собствения бизнес отпада... :-D

[B]a[N]D[i]T[k]a
10-14-2006, 15:22
ideq si nqqqqam :|

leko_otkachena
10-14-2006, 15:24
be ima vreme kakvo da mislq za napred kato moje utre da umra?(tfa sa leki gluposti ama...)

In4iTu_
10-15-2006, 06:26
Завършвам 4ЕГ - Варна, дават ми дипломата и заминавам във Франция, там уча....и после ще видим... :mrgreen:

SweetYGirL93
10-15-2006, 07:08
Sled 7-mi klas iskam da otida v ezikovata gimnaziq a posle 6te vidim kogato mu doide vremeto :)

dream_dragon
10-15-2006, 08:29
За сега съм се прицелил в НАТВИЗ. После ще видим. Може към Холивуд или народна сцена, а и на последък се замислям за преподаване на дребосъци.

Boot
10-15-2006, 09:09
Абе, хора...
не ви ли се струва, че образованието трябва да е средство, а не цел. В смисъл - не е ли адски безмислено да си правиш планове, че ще учиш нещо си, след като нямаш ни най-малка идея какво ще го правиш това образование после?!
Някак си идейни сте какво ще учите, но от там какво?!

AliceSw
10-15-2006, 09:27
ами плановете ми са простички - 2008 да завърша ЕГ Ловеч с достатъчно висок успех, после да влезна в УАСГ архитектура, след тва да ида в Дрезден да изкарам една магистратура и да се върна в БГ, да живея във Варна или Велико Търново :-D а междувременно може да се пробвам в НАТФИЗ, но само ако се нау4а да свиря на нещо...

bulgarche
10-15-2006, 09:29
Вече планове не си правя дори и за блиско бъдеще. Какво искам е едно, а плановете са съвсем други :)

RoyTheReaper
10-15-2006, 10:08
Абе, хора...
не ви ли се струва, че образованието трябва да е средство, а не цел. В смисъл - не е ли адски безмислено да си правиш планове, че ще учиш нещо си, след като нямаш ни най-малка идея какво ще го правиш това образование после?!
Някак си идейни сте какво ще учите, но от там какво?!

това е така, защото момента в който ще се реализираме ще дойде след много години: при мен след 6-7-8 години, при някой други писали в темата - след 10 и повече. при такъв дълъг период от време е невъзможно да се предвиди какво може да се случи. аз лично мога горе-долу да предскажа следващите 4 години, защото знам че почти със сигурност ще ги прекарам в университета. след това не се знае накъде ще ме отвее вятъра. а за кариера и реализация мога да говоря след магистратурата и евентуалния докторат, което е след най-малко 8 години! а може и тази схема да се наложи да я променя след 4 години плановете ми тотално да се променят.

Boot
10-15-2006, 10:14
Да, бе, ясно е, че не можеш да предвидиш точно как ще се случат нещата. Въпроса е да имаш гоооооре-долу някаква представа след универистета какво ще правип. Дори да е най-общо.
Например имам една съученичка, която края на миналата година реши, че ще учи психология. И аз със същите интереси реших да я разпитам разни неща. Как вижда реализацията си с това, примерно. В крайна сметка се оказа, че тя няма ни най-малка идея какво се учи, нито какво може да прави после. Но ей така - ще си учи това. И съм абсолютно сигурна, че не е единствената.
Идеята ми беше, че няма особен смисъл от обучение, когато нямаш идея за какво ти е такова.

fake
10-15-2006, 11:08
^ е...ти каква реализация мислиш, че можеш да имаш в България с тая психология?освен да бачкаш в някой затвор, училище или подобно заведение...
иначе и аз от осми клас съм се хванала за тая психология, и малко или много съм навътре в нещата...имам доста познати, които учат психология, и я учат просто защото им е интересно, научават се доста полезни неща...главно за това искам да я уча. пък ако успея да се уредя в някой затвор, лошо няма :lol: :lol: :lol:
трудно било..зависи какво разбираш под трудно, щото никой не е казал, че в Бг ще е лесно..

Boot
10-15-2006, 11:17
Еми ще ти дам примерите - един семеен приятел, завършил психология, в момента работи в МВР и прави някакви профили на служителите. Доста неща ми е разказвал от там и е супер интересно това, не е като някои други реализации, при които просто правиш статистика от психотестове, а наистина си прилагаш определени знания. Другото е... леля ми преди работеше в детски кабинет и й се налагаше да разговаря и работи не само с децата, ами с техните семейства, учители и т.н. Пак използваш голяма част от знанията си, не се ограничаваш с една възрастова група ии... и си е свързано с психологията.

Сега е много модерен и тоя вариант - фирма за набиране на работна ръка. И ти играеш ролята на психолога там. Като цяло звучи много приятно, но в интерес на истината е някфо адски смотано, защото не е психология, а... статистика.
Мисълта ми беше, че има какво да се прави в БГ с това нещо, освен затворите, училищата и т.н. Трябва да имаш идеите просто.
Аз и в затвор бих работила.

machoka
10-15-2006, 11:21
А сега де, при кой да ида на сеанс? :lol:

fake
10-15-2006, 11:26
ти изчакай да завършим първо хахах :lol: :lol: :lol:

а за затвора- и аз бих работила в затвор, даже го предпочитам пред работа с деца или правене на безсмислени статистики...не си падам особено по децата, а статистиките наистина са скучни

Boot
10-15-2006, 11:31
Аз пък напоследък много се замислям за тея деца... адски интересни същества са?! о.О
Иначе затвора е оферта, ако попаднеш на някой интересен случай. Повечето там ми се струват някфи битови алкохолици просто.

fake
10-15-2006, 11:36
абе...не е така, лафя си с една мацка-асистент на главния психолог в СЦЗ...има доста интересни случаи...доживотни(заклали цялото си семейство с резачка), педофили, изнасилвачи, убийци, наркомани...алкохолиците са по арестите...и дребните селски затворчета

децата съкс..освен ако не са някакви малолетни престъпници, съкс много...не искам и да си представям какво и е на miss school psychology(сетих се за песничката хах)...водили са ме веднъж, и само седеше тъпо и гледаше в една точка...накрая каза "разбирам, че имаш проблеми, но не бива да си го изкарваш върху съучениците си"...и ме пусна да си ходя.горката жена.

Sitting in his office behind his desk
Harvard badge on the wall- thinks he's the best
A smile on his face to seem like he cares
I'm just another troubled youth holding back her tears
What do you see when you're looking at me
Mr. School Psychology!
You haven't said nothing to make me see
Mr. School Psychology!
He brings you inside as he closes the door
Just another statistic to even the score
He asks his question, he asks you to reply
When its all said and done it was you who feels defied
What do you see when you're looking at me
Mr. School Psychology!
You haven't said nothing to make me see
Mr. School Psychology!
Went to school day after day
Got plenty of looks, but they got nothing to say
Plenty of friends known long years ago
No longer speak cause you're no more part of the show
What do you see when you're looking at me?
Mr. School Psychology!
You haven't said nothing to make me see
Mr. School Psychology, FUCK YOU!

Boot
10-15-2006, 11:46
Ее... това вече е друго нещо със затворите. Направо ми се прииска да съм завършила вече ии уаааа http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/Jumpy.gif

Хах.. песента е мега яка. :mrgreen: http://info.datacom.bg/proletsearch/smileys/tooth.gif

fake
10-15-2006, 11:50
мда, през цялото време докато седях в кабинета на психоложката, си я пеех наум...и се чудех тая няма ли да каже нещо по дяволите
ае хората са го казали...за да станеш психолог, тряя си поне малко психопат :smt017

titin4eto
10-15-2006, 14:43
ае хората са го казали...за да станеш психолог, тряя си поне малко психопат :smt017 хах това е наистина така! А и даже и да не си психопат, то покрай пациентите си и ти така леко се отклоняваш :lol: ... Аз смятам да замина в чуждбина и там да следвам ветеринерна медицина, но още точно не знам къде.... е има време...

BrokenHeart
10-15-2006, 17:15
Искам в Бургасс :(

ErinEverly
10-15-2006, 19:27
Имам няколко идеи.

1. За университета - мисля си да използвам 2 от езиците си - руски и английски, за да завърша нещо с тях. Искам 3 висшета, затова няма да почвам с езиците а с право, хотелиерство, икономика или литературна и музикална критика (винаги съм обичала книгите и музиката). Езиците ще са ми резервен вариант ик ще ги уча, докато работя.
2. За работата - надявам се да стана адвокат, но е трудно. Иначе - от другите висшета. Мисля си и за критиката, но пък трябва да съм много добра, за да печеля достатъчно.
3. За колите - надявам се на Рено Меган, обикновенния модел (смисъл не малкото, не "секси отзад", не комби) в бордо. Иначе съм готова и голфче да карам, важното е да има уредба.
4. За семейството - то мен с тоя характер никой няма да ме земе, но ако някой се излъже, ( :lol: ) искам момиченце.

Boot
10-15-2006, 19:29
ВисшИ, не висшЕТА о.О

RoyTheReaper
10-15-2006, 19:43
ВисшИ, не висшЕТА о.О

пък аз искам да завърша виШУ, да стана виШИС :lol: :-D

fake
10-15-2006, 19:45
психологията е интересна.факт!

LunaTriCk
10-15-2006, 19:55
аз исках да стана лекар, ама пустата химия...
всеки втори психология- каква е тази мания да ръчкаш на хората в главите??? Май издава за проблеми...



чувство за контрол :mrgreen:
аз пък много искам ПР да уча...
:-k

RoyTheReaper
10-15-2006, 19:56
психологията е интересна.факт!

спомена че искаш да завършиш психология в СУ и след това да се реализираш в германия; но както каза Буут, трябва да учиш там където искаш да бачкаш, следователно не може просто да завършиш тук и да заминеш там да работиш - просто няма да се получи. как смяташ да разрешиш този конфликт?

fake
10-15-2006, 20:04
ъъъъ..аз?Германия? много си се объркал:))
ако си работя по специалността, може и в Бг да остана.
но най-вероятно просто ще уча тук, а после ще замина. така или иначе, знанията, които получаваш от ученето на психология, със сигурност не са просто някаква суха теория, която назубряш.поне е нещо полезно.

midnight...
10-15-2006, 21:04
леле тая психология лази по хората :mrgreen:
аз...имам си една мечта /мооооре от бира / не сега сериозно :lol:
искам да замина за Италия - там може да уча нещо свързано с архиректура, проектиране...хах ще стана втората Хадид :mrgreen: ще го измисля някога или просто да си отвория фризьорски салон /втора голяма мечта/ може би със значително по-голяма вероятност да се осъществи :D

RoyTheReaper
10-15-2006, 21:09
ъъъъ..аз?Германия? много си се объркал:))
ако си работя по специалността, може и в Бг да остана.
но най-вероятно просто ще уча тук, а после ще замина. така или иначе, знанията, които получаваш от ученето на психология, със сигурност не са просто някаква суха теория, която назубряш.поне е нещо полезно.

опа, май ви оплетох с Елеонора :oops: но все пак искаш да заминаваш. основния проблем е че нашите дипломи много-много не вАжат, въпреки че това може да се промени докато завършиш. оферта е бакалавър в СУ, магистър в някой европейски университет.

samotna
10-16-2006, 06:34
Аз искам да си завърша правото,да си намеря стабилна работа,имам си собствен дом,живея си с приятеля.може би след 2,3 години дете.Засега това са ми плановете

malone
10-17-2006, 09:38
Първо да завърша даскалото после с малко късмет с учене и с парички от татко и мама-към Русия или Украйна да си пробвам музикалния късмет-- се ще търсят някой свирчо като мен :roll: и ако ми се отвори късмета с руско гадже си оставам там :wink: